توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرد مبتلا به کرونا چند روز باید قرنطینه باشد

  1 بازدید

  فرد مبتلا به کرونا چند روز باید قرنطینه باشد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پایان قرنطینه خانگی

  پایان قرنطینه خانگی

  پایان قرنطینه خانگی

  دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) برای پایان دادن به قرنطینه خانگی بیماران کووید-۱۹ (COVID-19)

  پایان قرنطینه خانگی چه شرایطی دارد؟ با توجه به محدودیت اطلاعات در دسترس درباره طیف علائم بالینی، قدرت انتقال و دوره انتشار ویروس توسط فرد بیمار، این دستورالعمل براساس اطلاعات موجود تدوین شده و با به دست آمدن اطلاعات جدید ممکن است اصلاح شود.

  اقدامات لازم در هنگام قرنطینه خانگی برای افراد مبتلا به کووید ۱۹

  زمان پایان قرنطینه بر اساس علائم (در افراد مبتلا به کووید ۱۹)

  شواهد جمع آوری‌شده، از تشخیص زمان پایان قرنطینهٔ خانگی و اقدامات احتیاطی لازم برای بیماران، بر اساس علائم پشتیبانی می‌کند. به طور خاص، محققان گزارش داده‌اند افرادی که COVID-19 خفیف تا متوسط دارند، حداکثر ۱۰ روز پس از شروع علائم خود و افراد مبتلا به بیماری حادتر یا افرادی که نقص ایمنی شدید دارند، حداکثر تا ۲۰ روز بعد از شروع علائم دیگر ناقل نیستند. بنابراین، CDC توصیه‌های مربوط به پایان قرنطینه خانگی را به شرح زیر به‌روز کرده است:

  بیماران کووید-۱۹ که دارای علائم بوده و برای مراقبت به منزل فرستاده شده‌اند، در صورتی که سه مورد زیر وجود داشته باشد می‌توانند قرنطینه خانگی را پایان دهند:

  * تعداد کمی از مبتلایان به نوع شدید بیماری ممکن است بیش از ۱۰ روز ناقل باشند، که در این صورت زمان قرنطینه شدن تا ۲۰ روز بعد از شروع علائم افزایش می‌یابد. در این باره با کارشناسان کنترل عفونت و متخصص بیماری‌های عفونی مشورت نمایید.

  بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که نتیجه تست PCRشان مثبت شده اما هیچ‌گاه علائمی نشان نداده‌اند، در صورتی که حداقل ۱۰ روز از تاریخ اولین آزمایش تشخیص مثبت آن‌ها گذشته باشد و هیچ بیماری بعدی نداشته باشند، به شرط آنکه بدون علامت بمانند، می‌توانند به قرنطینه خانگی پایان دهند. در صورتی که بعد از مثبت شدن آزمایش، علائم بروز پیدا کردند، طبق توصیه‌های داده‌شده به (بیماران کووید-۱۹ که دارای علائم بوده و برای مراقبت به منزل فرستاده شده‌اند) عمل کنند.

   نقش آزمایش در پایان قرنطینه خانگی و سایر اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه

  آزمایش RT-PCR می‌تواند به عنوان روشی برای پایان قرنطینه در افرادی که دارای نقص ایمنی شدید هستند، در نظر گرفته شود. در این باره باید با متخصصان بیماری‌های عفونی مشورت کرد.

  برای سایر افراد، پایان قرنطینه بر اساس آزمایش توصیه نمی‌شود به جز در مواردی که شخص می‌خواهد زودتر از زمانی که در بخش قبل (زمان پایان قرنطینه بر اساس علائم) گفته شد، قرنطینه را پایان دهد.

  در این روش نیاز است که آزمایش متوالی از حداقل دو نمونه نازوفارنژیال (پشت بینی) که به فاصلهٔ ۲۴ ساعت گرفته شده، منفی باشد.

  تمام نتایج آزمایش باید قبل از پایان قرنطینه نهایی شده باشند.

  توجه داشته باشید که در بعضی شرایط ممکن است توصیه‌هایی که در رابطه با پایان قرنطینه به افراد مبتلا به کووید ۱۹ داده می‌شود با توصیه‌های داده‌شده به افرادی که در معرض ویروس قرار گرفته و یا مشکوک به کرونا هستند، مغایر باشد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) قرنطینه تا ۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس را توصیه می‌کند که این بر اساس مدت زمان لازم برای ایجاد بیماری در صورت آلودگی است. بنابراین، این امکان وجود دارد که فرد مبتلا به کووید ۱۹ زودتر از شخص مشکوک به کرونا، قرنطینه را پایان دهد.

  اقدامات لازم در هنگام قرنطینه خانگی برای افرادی که در تماس با بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بوده‌اند

  هر کسی که در تماس نزدیک با شخص مبتلا به کووید ۱۹ بوده است، باید تا ۱۴ روز پس از تماس با شخص بیمار در خانه بماند.

  هر چند هر کس که در تماس نزدیک با شخص بیماری بوده است که:

  نیازی به ماندن در خانه و قرنطینه ندارد.

  در تماس نزدیک بودن با شخص بیمار به چه معنا است؟

  زمان شروع و پایان قرنطینه در افرادی که در تماس نزدیک با شخص بیمار بوده‌اند

  این افراد می‌بایست تا ۱۴ روز بعد از آخرین تماس با شخص مبتلا به کووید ۱۹ در خانه بمانند و قرنطینه شوند.

  در تمام موقعیت‌های زیر، حتی اگر نتیجهٔ آزمایش شما منفی شود یا احساس سالم بودن داشته باشید، باید قرنطینه خانگی را رعایت کرده و در منزل بمانید. زیرا علائم ممکن است ۲ تا ۱۴ روز بعد از در معرض ویروس قرار گرفتن بروز یابند.

  با مطالعهٔ موقعیت‌های زیر، می‌توانید از زمان پایان قرنطینه خانگی آگاه شوید.

  در تمام موارد زیر به خاطر داشته باشید که اگر قرنطینهٔ شما ظهر شروع شده باشد، زمان پایان قرنطینه هم ظهر آخرین روز است.

  موقعیت شمارهٔ یک: در تماس نزدیک با شخص مبتلا بوده‌اید و دیگر با آن شخص در تماس نخواهید بود.

  من در تماس نزدیک با شخص مبتلا به کووید ۱۹ بوده‌ام، و تا زمانی که آن شخص بیمار باشد با او در تماس نخواهم بود (به عنوان مثال همکار، همسایه یا دوست)

  زمان پایان قرنطینه در این موقعیت:

  تاریخ آخرین تماس نزدیک با آن شخص + ۱۴ روز = زمان پایان قرنطینهٔ شما

  موقعیت شمارهٔ دو: در تماس نزدیک با شخص مبتلا بوده‌اید – با آن شخص زندگی می‌کنید اما می‌توانید از او دوری نمایید.

  من با شخص مبتلا به کووید ۱۹ زندگی می‌کنم (هم‌اتاقی، همسر، اعضای خانواده)، و آن شخص در اتاقی جداگانه در قرنطینه به سر می‌برد. از زمان قرنطینه شدن آن شخص با اون در تماس نزدیک نبوده‌ام.

  زمان پایان قرنطینه در این موقعیت:

  تاریخ زمان قرنطینه شدن آن شخص (شخص بیمار) + ۱۴ روز = زمان پایان قرنطینهٔ شما

  موقعیت شمارهٔ سه: در قرنطینه به سر می‌برید و در حین قرنطینه دوباره در تماس نزدیک با شخصی بیمار بوده‌اید.

  من با شخصی بیمار زندگی می‌کنم و از آنجایی که در تماس نزدیک با او بوده‌ام قرنطینهٔ ۱۴ روزهٔ خود را شروع کردم. اگر در حین قرنطینه دوباره با شخص بیمار در تماس نزدیک باشم چه کنم؟ یا اگر شخص دیگری در خانه مبتلا شود چه؟ آیا باید قرنطینه را از اول شروع کنم؟

  بله. لازم است از تاریخ آخرین تماس نزدیک با هر فرد بیمار دوباره خود را قرنطینه کنید. هر زمان که شخصی جدید در خانه به کووید ۱۹ مبتلا شد و شما در تماس نزدیک با او بودید، باید قرنطینه را از اول شروع کنید.

  زمان پایان قرنطینه در این موقعیت:

  تاریخ آخرین تماس دوباره با شخص بیمار + ۱۴ روز = زمان پایان قرنطینهٔ شما

  موقعیت شمارهٔ چهار: با شخص بیمار زندگی می‌کنید و نمی‌توانید از تماس نزدیک با او خودداری کنید.

  من در خانه با شخص بیمار زندگی می‌کنم و نمی‌توانم تماس نزدیک با او نداشته باشم. زیرا از او مراقبت می‌کنم و اتاقی جداگانه برای قرنطینهٔ او نداریم.

  شما باید تا زمانی که شخص بیمار است از سایر اشخاصی که بیرون از خانه هستند دوری کرده و بعد از پایان قرنطینهٔ شخص بیمار به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنید.

  زمان پایان قرنطینه در این موقعیت:

  تاریخ پایان قرنطینه خانگی شخص بیمار + ۱۴ روز = زمان پایان قرنطینهٔ شما

  افراد مشکوک به کووید-۱۹ یا افرادی که علائم خفیف دارند:

  این افراد می‌بایست:

  اگر دست‌ها از لحاظ ظاهری آلوده‌اند، آن‌ها را با آب و صابون شسته و اگر آلودگی ظاهری ندارند، آن‌ها را با محلول شستشوی برپایه الکل ضدعفونی کنند.

  ماسک باید حداقل روزی یک‌بار عوض شود. افرادی که نمی‌توانند ماسک بزنند، باید بهداشت تنفسی را رعایت نمایند. به این معنی که در هنگام سرفه یا عطسه کردن، دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی یکبار مصرف بپوشانند و بلافاصله پس از استفاده آن را دور بیندازند و دستانشان را بشویند. یا اینکه در زمان سرفه و عطسه کردن از آرنج تا شده خود برای پوشاندن دهان و بینی استفاده نمایند.

  افراد ارائه‌دهندهٔ مراقبت‌های درمانی در منزل

  کسانی که از افراد مشکوک به کووید-۱۹ و یا افرادی که علائم خفیف دارند، مراقبت کرده و یا در فضای مشترک با این افراد زندگی می‌کنند باید:

  اگر دست‌ها از لحاظ ظاهری آلوده‌اند، آن‌ها را با آب و صابون شسته و اگر آلودگی ظاهری ندارند، آن‌ها را با محلول شستشوی برپایه الکل ضدعفونی کنند.

  – این مقاله در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۹ توسط سهیلا مددی به‌‌روزرسانی شده است.

  منبع:

  منبع مطلب : www.moheb.com

  مدیر محترم سایت www.moheb.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  با توجه به همه‌گیری مجدد ویروس کرونا و آغاز موج دوم این بیماری سوالات زیادی از جمله در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟ آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ انواع آزمایش کرونا چیست؟ زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چقدر است؟ چند روز ناقل کرونا هستم؟ و … ذهن افراد را به خود درگیر کرده است. برای یافتن پاسخ این سوالات همراه ما باشید:

  آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟

  برای تأیید اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده شده است، باید آزمایش تخصصی انجام شود. بیشتر اوقات پزشک یک سواب از بینی شما (یا هم بینی و هم گلوی شما) می‌گیرد. لازم به ذکر است که روش‌های جدید آزمایش در حال رونمایی هستند، این آزمایشات جدید می‌توانند نتیجه را در حداقل ۱۵ الی ۴۵ دقیقه ارائه دهند.

  برخی از افراد اقدام به آزمایش آنتی بادی می‌کنند که از طریق خون انجام می‌شود. اما از آنجا که آزمایش خون آنتی بادی تا زمانی که فرد آلوده بهبودی نیابد مثبت نمی‌شود، این روش آزمایش برای تشخیص مفید نیست. دانشمندان از آزمایش آنتی بادی خون برای شناسایی اهداکنندگان بالقوه پلاسما استفاده می‌کنند. آنتی بادی ها از پلاسما جدا می‌شوند و ممکن است به بهبودی بعضی از افراد بسیار بیمار کمک کنند.

  تفاوت بین تست سواب بینی و آزمایش بزاق برای بیماری کووید ۱۹ چیست؟

  تا همین اواخر، بیشتر آزمایشات مربوط به بیماری کووید ۱۹ به پزشک معالجی نیاز داشت تا یک سواب بلند را درون بینی و گاهی به پایین گلو وارد کند. در اواسط ماه آوریل، FDA برای انجام آزمایش بر اساس نمونهٔ بزاق مجوزی صادر کرد.

  انجام آزمایش بزاق آسان‌تر و راحت‌تر است. از آنجا که فرد آلوده می‌تواند به طور مستقل درون ظرف نمونه تف کند، این آزمایش احتیاجی به کمک و حضور کادر درمانی ندارد. در نتیجه نیاز به ماسک، لباس، دستکش و سایر تجهیزات محافظتی را کاهش می‌دهد، تجهیزاتی که کمبودشان حس می‌شود.

  هر دو آزمایش بزاق و سواب بر اساس شناسایی مواد ژنتیکی ویروس کرونا کار می‌کنند. هر دو آزمایش بسیار دقیق هستند، به این معنی که آزمایش مثبت تقریباً همیشه بدان معنی است که فرد به ویروس آلوده شده است. با این حال، نتیجهٔ هر دو آزمایش ممکن است منفی باشد، حتی اگر بعداً ثابت شود که فرد، مبتلا بوده است (که به عنوان منفی کاذب شناخته می‌شود). این اتفاق به ویژه در مورد افرادی که ناقل هستند اما علائمی ندارند صادق است.

  برخی گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که آزمایش بزاق ممکن است نسبت به آزمایش سواب، منفی کاذب کمتری داشته باشد. در صورت تأیید این گزارش‌ها، آزمایش در منزل به طور بالقوه می‌تواند در جامعه گسترش یابد.

  احتمال اینکه آزمایش کرونا ویروس منفی کاذب باشد چقدر است؟ (فرد آلوده باشد اما نتیجهٔ آزمایش اعلام کند که فرد آلوده نیست)

  احتمال اینکه آزمایش کرونا نتیجهٔ منفی کاذب به شما بدهد بستگی به نوع آزمایشتان و اینکه در چه مرحله‌ای از عفونت، این آزمایش را انجام داده‌اید دارد.

  دو نوع تست اصلی وجود دارد (انواع آزمایش کرونا):

  در صورت انجام آزمایش سواب بینی یا گلو یا آزمایش بزاق، نتیجهٔ آزمایش:

  به دلیل اینکه احتمال دارد نتیجهٔ آزمایش منفی کاذب باشد، هر کسی که علائم بیماری ناشی از کرونا ویروس را دارد یا در معرض شخصی که به عفونت آلوده است قرار گرفته باشد، باید از دیگران جدا شده و قرنطینه شود، حتی اگر نتیجه آزمایش کرونایش منفی باشد.

  آزمایش آنتی بادی خون تا چند روز پس از مواجهه با ویروس مثبت نمی‌شود (یا ممکن است در بعضی از افراد هرگز مثبت نشود)، بنابراین آزمایش اصلی و معتبری برای تشخیص کرونا نیست، اما برای تحقیقات و تصمیم‌گیری در مورد بهداشت عمومی بسیار مفید است.

  چه مدت بعد از آلوده شدن به ویروس کرونا ناقل محسوب می‌شوم؟

  از زمان قرار گرفتن در معرض ویروس تا شروع علائم سه تا ۱۴ روز طول می‌کشد، اگرچه علائم به طور معمول در طی چهار یا پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می‌شود.

  فرد آلوده به ویروس کرونا ۲ تا ۳ روز قبل از آغاز علائم تا زمان منفی شدن تست ممکن است به عنوان ناقل ویروس به سایر افراد محسوب شود. در این صورت رعایت ماسک زدن، فاصله‌گذاری اجتماعی و شناسایی افراد مرتبط با بیماران باعث کاهش ریسک انتقال این ویروس از افرادی که آلوده هستند اما علامت ندارند به سایر افراد خواهد شد.

  تا چند روز ناقل کرونا هستم؟ در کدام مرحله از بیماری بیشترین احتمال انتقال کرونا به سایر افراد وجود دارد؟

  اینگونه تصور می‌شود که در ابتدای بیماری و در هنگام شروع علائم (به ویژه سرفه و عطسه) احتمال انتقال ویروس به سایر افراد بیشتر است. اما افراد فاقد علامت نیز در صورتی‌ که در فاصلهٔ نزدیک با سایر افراد قرار بگیرند می‌توانند منجر به انتقال ویروس شوند. در حقیقت این افراد (افرادی که علامت ندارند یا ابتدای بیماری هستند) می‌توانند سبب گسترش بیماری شوند زیرا احتمال کمتری دارد که خود را قرنطینه کنند، و همچنین احتمال اینکه رفتارهایی را اتخاذ کنند که منجر به کاهش گسترش بیماری شود در این افراد کمتر است.

  بیشتر افرادی که به ویروس کرونا آلوده بوده و دارای علامت هستند، معمولاً ۱۰ روز بعد از رفع علائم دیگر ناقل این بیماری محسوب نمی‌شوند. افرادی که نتیجهٔ تست کرونای آن‌ها مثبت بوده اما علامتی از این بیماری را تجربه نکرده‌اند، ۱۰ روز بعد از آزمایش دیگر ناقل محسوب نمی‌شوند اما در این زمینه استثناهایی هم وجود دارد، از این رو برخی از کارشناسان هنوز ۱۴ روز قرنطینه را توصیه می‌کنند.

  بهترین و علمی‌ترین روش برای اطمینان از اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده نیست این است که فرد به فاصلهٔ ۲۴ ساعت دو تست کرونا (از حلق یا بینی یا آب‌دهان) دهد. در صورت منفی شدن، فرد به ویروس آلوده نیست.

  زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چقدر است؟

  بستگی به بیماری شما دارد. به نظر می‌رسد افراد مبتلا به موارد خفیف در طی یک تا دو هفته بهبود می‌یابند. اما در موارد شدید، زمان لازم برای بهبودی می‌تواند شش هفته یا بیشتر طول بکشد.

  برخی از افراد ممکن است مشکلات جسمی و روانی طولانی‌مدت را تجربه کنند. آن‌ها ممکن است به طور متناوب با گذشت زمان بهبود یافته و یا بدتر شوند و مشکلات مختلفی را تجربه کنند، از خستگی و مشکل در تمرکز تا اضطراب، ضعف عضلات و ادامه پیدا کردن تنگی نفس.

  چه مدت بعد از اینکه احساس بهتری یافتم، می‌توانم در جامعه حضور یابم؟

  به طور مشخص در این مورد اطلاعاتی در دسترس نیست. بر اساس جدیدترین تحقیقات، ممکن است افراد چند روز بعد از احساس بهبودی و بهتر شدن، هنوز به این ویروس آلوده بوده و ناقل باشند. اما این نتایج باید تأیید شوند. تا آن زمان، حتی پس از گذشت ۱۰ روز از برطرف شدن کامل علائم، اگر نیاز به بیرون رفتن از منزل داشتید، حتما از ماسک استفاده کرده، تا حد ممکن از لمس سطوح خودداری کنید و فاصلهٔ اجتماعی را رعایت نمایید (حداقل ۲ متر).

  منبع:

  آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ انواع آزمایش کرونا انواع آزمایش کرونا انواع آزمایش کرونا زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چند روز ناقل کرونا هستم؟

  منبع مطلب : www.moheb.com

  مدیر محترم سایت www.moheb.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید