توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرصت ها مانند ابر می گذرند از فرصت ها به خوبی استفاده کنید از کیست

  1 بازدید

  فرصت ها مانند ابر می گذرند از فرصت ها به خوبی استفاده کنید از کیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  فرصت ها چون ابر می گذرند ….

  فرصت ها چون ابر می گذرند ….

  فرصت ها چون ابر می گذرند ….

  سال ۹۶ را با تمامي اتفاقات و خاطرات خوب و بد پشت سرگذاشتيم. روزها، ماه‌ها و سال‌ها در طرفةالعيني مي‌گذرند و ما غافل از گذر عمر و فرصت‌هايي که به همين راحتي از دست مي‌دهيم.


  حضرت علي(ع) مي‌فرمايند: «الفرصة تمُّر مرّ السحاب فانتهرزوافُرَصَ الخَيّر» فرصت‌ها مانند ابر از افق زندگي مي‌گذرند مواقعي که فرصت‌هاي خير پيش مي‌آيند غنيمت بشماريد و از آنها استفاده کنيد


  در واپسين روزهاي سال ۹۶ هستيم اگر روزهاي رفته سال را ورق بزنيم مي‌بينيم همين فرصت‌هاي خير هستند که مايه دلگرمي و آرامش روح و روان و موجب عزت نفس و نيز سعادت دنيا و آخرت خواهند بود

  از فرصت بزرگ زندگي که خداوند برايمان ارزاني داشته است در راه خير و صلاح استفاده کنيم، با هم مهربان باشيم و اگر کدورت يا کينه‌اي از کسي در دل داريم حلال کنيم. آخر سال کهنه‌ها را کنار بگذاريم و قابليت دل کندن از کهنه‌ها کينه‌ها و کدورت‌ها را در دل خود ايجاد کنيم.


  همانطور که هميشه به فکر به روزرساني برنامه‌هاي نرم‌افزاري خود هستيم همزمان با بهار طبيعت خودمان را به روز رساني کنيم. افکارمان را به روز کنيم و دور بريزيم همه افسوس‌ها، غصه‌ها، نگراني‌ها و همه خاطرات تلخي که تکرارشان چيزي جز غم و اندوه ندارد و دلمان را به معناي واقعي خانه‌تکاني کنيم از همه مبطلاتي که باعث دروغ، حسد، ريا، کينه و قهر مي شود.


  سکوت کنيم در مقابل همه حرف‌هاي بي‌اهميت و صبر کنيم بر همه مسايل و مشکلاتي که در زندگي بر سر راه‌مان قرار مي گيرد و ايمان داشته باشيم که پشت اين مشکلات حکمتي الهي نهفته است.


  هيچ وقت به فکر انتقام نباشيم و بگذريم از همه کساني که در حق‌مان بدي کردند و هر چند دل کندن از گذشته و کينه‌ها و کهنه‌ها کار آساني نيست ولي وداع با گذشته را در درون خودمان تقويت کنيم و از خداوند بزرگ و مهربان و محول‌ الحول و الاحوال بخواهيم حول حالنا الي احسن‌الحال.

  شیپورچی : بازار نیازمندی های اینترنتی

  حضرت علي(ع) مي فرمايند، الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب ، فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد – دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

  حضرت علي(ع) مي فرمايند، الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب ، فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد – دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی فضل احمد مالکی سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت نیل شهر از توابع شهرستان تربت جام،‌ با اشاره به اهمیت وقت و زمان از دیدگاه قرآن و سنت اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم می فرماید، وَالْعَصْرِ إِنَّ الإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ سوگند به زمان که انسان در زیانکاریست. این بدان معنی است که انسان از وقت و عمر خود آنگونه که باید استفاده نمی کند با اینکه می داند زمان دوباره به عقب برنمی گردد.

  وی افزود: رسول مکرم اسلام در اهمیت وقت و زمان خطاب به حضرت اباذر می فرماید، یا أباذرٍّ، نِعمَتانِ مَغبونٌ فیهِما کَثیرٌ مِن النّاسِ: الصِّحَّهُ و الفَراغُ. اى ابوذر! دو نعمت است که بسیارى از مردم در آنها مغبون مى شوند: تندرستى و فراغت. و در روایت دیگر تندرستی و امنیت عنوان شده است.

  مولوی مالکی ابراز داشت: بزرگان دین و علما می فرمایند سراسر زندگی انسان را نعمت فرا گرفته است و یکی از نعمت های مهم و بزرگ نعمت وقت است اگر انسان به آیات و احادیث دقت کند متوجه می شود که خداوند و پیامبرش به وقت اهمیت زیادی داده است. خداوند سوگند و قسم یاد کرده است به وقت و زمان و فرموده است وَالْعَصْرِ  والفَجْر  والضُحی

  وی افزود: حضرت علی(ع) در حدیثی می فرمایند، الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر، فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید. پس قدر وقت و زمان را بدانید و از حداقل وقت بهره کامل راببرید.

  سخنران نمازجمعه اهل سنت نیل شهر ابراز داشت: رسول خدا می فرمایند یکی از هفت گروهیکه در زیر سایه عرش الهی قرار می گیرند روزی که سایه ای نیست جز سایه رحمت الهی  جوان صالح و نیکوکار است که در طاعت وعبادت حضرت حق رشد نموده است و از وقتش استفاده صحیح نموده است.

  مولوی مالکی سریع گذشتن،‌ بی قیمت بودن و بی مثل بودن وقت را از جمله ویژگیهای آن دانست و افزود:  وقت عوض و المثنی ندارد و به سرعت می گذرد و هیچ قیمتی نمی توان برای آن در نظر گرفت. اگر زمان و عمر بگذرد دیگر بازنمی گردد پس باید تا می توانیم از آن بهره ببریم و اجازه ندهیم به بطالت بگذرد.

  حديث و آيات: امام على عليه السلام : فرصت، چون ابر مى گذرد. پس، فرصتهاى كار خوب را غنيمت شمريد.

  تــعــداد كــتــابــهــا : 111

  تــعــداد احــاديــث : 45456

  تــعــداد تــصــاویــر : 685

  تــعــداد حــدیــث روز : 646

  تــعــداد کــلــیــد واژه هــا : 608

  تــعــداد اعــضــاء : 3469

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  ازفرصت ها به درستی استفاده کنید از کیست

  امیررضا 1 سال قبل
  3

  امام علی (ع )

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید