توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرمول محاسبه 4 درصد سخت و زیان آور

  1 بازدید

  فرمول محاسبه 4 درصد سخت و زیان آور را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نحوه محاسبه ۴ درصد حق بیمه سخت و زیان آور بر اساس حقوق چگونه است ؟

  نحوه محاسبه مشاغل سخت و زیان آور و حق بیمه مربوط

  با سلام.

  ۱- استحضار دارید که سازمان تامین اجتماعی مکلف بود همزمان با اخد حق بیمه از کارفرما ( ۲۷ درصد ) ۴ درصد بیمه مربوط به مشاغل سخت و زیان آور را از کارفرما وصول نماید . این رویه تا تصویب قانون بازنشستگی پیش از موعد موضوع ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی ادامه داشت .

  ۲- با تصویب قانون و با عنایت به جزء ۴ و ۶ بند ب تبصره ۲ الحاقی ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی در صورت احراز شرایط بازنشستگی ، ۴% حق بیمه مشاغل یاد شده مربوط به قبل و بعد از تصویب قانون بر اساس آخرین حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه و به نسبت سنوات اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور محاسبه ومطالبه می گردد . لازم بذکر است ۴% مستمری کارهای سخت و زیان آور مربوط به قبل از تصویب قانون نیز طبق مقررات یاد شده به نسبت سنوات اشتغال مربوط به دوره یاد شده نیز محاسبه و مطالبه می گردد.

  ۳- به همین دلیل است که محاسبه ۴ درصد حق بیمه مبنای آخرین حقوق و مزایا و ۴ درصد حق بیمه به میزان مستمری برقراری بصورت جداگانه محاسبه و بشرح ذیل به کارفرما ابلاغ میشود ؛

  الف) ۴درصد حق بیمه موضوع جزء ۴ بند ب قانون به میزان حق بیمه بر مبنای آخرین حقوق و مزایای مشمول کسر بیمه به نسبت سنوات اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور مربوط به ایام بعد از تصویب قانون ۸۰/۷/۱۴ بطور یکجا و یا اقساط حداکثر ۹ ماهه قابل دریافت می باشد و کارفرما مکلف به پرداخت آن می باشد .

  ب) محاسبه ۴ درصد حق بیمه و مستمری موضوع جزء ۶ بند ب قانون به میزان حق بیمه بر مبنای آخرین حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه و هم چنین ۴ درصد میزان مستمری برقراری به نسبت سنوات اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور مربوط به ایام قبل از تصویب قانون ۸۰/۷/۱۴ محاسبه و بطور یکجا از کارفرما مطالبه میگردد.

  ۴- فرمول محاسبه حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور :

  میانگین ۱۲ ماه یا آخرین ماه *۴%*  کل سنوات مشمول سخت و زیان آور)    جمع میشود با

  مستمری استحقاقی *۴% *سنوات سخت و زیان آور قبل از تاریخ ۱۳۸۰/۰۷/۱۴

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فرمول و نحوه محاسبه حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور

  سوال: از آنجا که تامین اجتماعی در موقع دریافت مفاصا حساب حق بیمه کامل را از پیمانکاران دریافت می کند مبلغ 4درصد سختی و زیان آور بازنشستگی که بعدا به پیمانکاران ابلاغ می شود و از آنجائی که تامین اجتماعی در موقع ارسال لیست از دریافت 4% سخت وزیان آور ممانعت می کند ، مبلغ 4% ابلاغ شده در موقع بازنشستگی کارگران قابل تسری به مبلغ پرداختی در زمانهای قبل به تامین اجتماعی است یا خیر؟

  پاسخ از استاد محمدی:
  فرمول   محاسبه حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور :
  ۱-میانگین ۱۲ ماه یا آخرین ماه (هرکدام بیشتر باشد) *۴%*  کل سنوات مشمول سخت و زیان آور)  جمع میشود با
  مستمری استحقاقی *۴% *سنوات سخت و زیان آور قبل از تاریخ ۱۳۸۰/۰۷/۱۴

  ۲-لازم به توضیح است فرمول بالا با توجه به بخشنامه جدید ۴۹/۵و ۴۹/۶ سازمان تامین اجتماعی بوده و در دوقسمت ایجاد میشود و طبق بخشنامه ۴۹/۷ کل آن قابل تقسیط تا حداکثر ۹ قسط میباشد.

  ۳-مستمری استحقاقی معمولا میانگین حقوق و مزایای مشمول ۲۴ ماه آخر میباشد.

  منبع مطلب : tamasco.ir

  مدیر محترم سایت tamasco.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مرادبیگ 1 ماه قبل
  0

  منم نمیدونم

  مرادبیگ 1 ماه قبل
  0

  منم نمیدونم

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید