توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فروش ۳۰درصد دوم سهام عدالت بانک ملی

  1 بازدید

  فروش ۳۰درصد دوم سهام عدالت بانک ملی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  زمان فروش سهام عدالت در بانک ملی

  زمان فروش سهام عدالت در بانک ملی

  یکی از مشکلات دارندگان سهام عدالت در هفته‌ای که سپری شد ثبت درخواست فروش سهام عدالت تا سقف ۶۰ درصد از طریق کارگزاری‌ها بود. یکی از کارگزاری‌هایی که در ثبت درخواست فروش مشکل داشت کارگزاری بانک ملی بود.

  سهامداران در این خصوص اظهار کرده‌اند که ۳۰ درصد اول سهامشان را از طریق بانک ملی فروخته‌اند اما وقتی می‌خواهند برای ۳۰ درصد دوم اقدام کنند درخواست ثبت نمی‌شود و با این پیغام مواجه می‌شوند که «درخواست شما قبلا ثبت شده است».

  سید علی پورقره‌سید، رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی گفت: درخواست‌های فروش سهام عدالت را از چهار طریق ثبت درخواست در سامانه بام بانک ملی (سداد)، درگاه اینترنتی خود کارگزاری و برنامه‌های ایوا و بله دریافت می‌کنیم، اما در چند روز گذشته سیستم‌های OTP و SMS مشکل داشتند (این مشکل به زیرساخت خارج از کارگزاری بانک ملی مربوط است) که در برخی از زمان‌ها درخواست مشتریان ثبت نمی‌شد که خوشبختانه این مشکل حل شده است.

  وی درباره رفع مشکل به وجود آمده توضیح داد: امیدواریم از روز شنبه هفته آینده این مشکل برطرف ‌شود چون قرار است همه درگاه‌های ثبت درخواست به یک درگاه مرکزی کارگزاری وصل شود. با این اقدام از هفته آینده نباید در ثبت درخواست و در پرداخت مشکل داشته باشیم.

  مشکل فروش سهام عدالت چه بود؟

  طی چند روز گذشته فروش سهام عدالت از طریق برخی از کارگزاری‌ها به خصوص کارگزاری بانک ملی با مشمل مواجه بود. سید علی پورقره‌سید در این خصوص عنوان کرد: کارگزاری بانک ملی کلا حدود ۶۰ میلیارد تومان در روز گذشته سهام عدالت فروخت که حدود ۵۵ میلیارد تومان آن در سه درصد مثبت اول صبح به فروش رفت و وقتی بازار دچار ریزش شد، فروش را متوقف کردیم.

  قره سید افزود: ۶۰ میلیارد تومان از فروش سهام عدالت در مقیاس کل ارزش معاملات که در همان روز حدود ۲۳ هزار میلیارتومان بود به هیچ عنوان نمی‌تواند دلیل ریزش بازار باشد.

  وی معتقد است این که می‌گویند کارگزاری بانک ملی سهام عدالت را در بازار منفی و با قیمت پایین فروخته به هیچ عنوان واقعیت ندارد.

  وی افزود: از حدود پنج هزار میلیارد تومان سهام عدالتی که به فروش رفته بیش از دو هزار میلیارد تومان آن توسط کارگزاری بانک ملی فروخته شده که حدود هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان آن را پرداخت کرده‌ایم، یعنی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از سهم بازار از آن این کارگزاری است. که دلیل اصلی این سهم چشمگیر برای کارگزاری بانک ملی صاحبان سهم عدالتی هستند که عمدتا حساب بانک ملی دارند.

  فروش 30 درصد دوم سهام عدالت ؛ بانک ملی به یک شائبه مهم پاسخ داد

  فروش 30 درصد دوم سهام عدالت ؛ بانک ملی به یک شائبه مهم پاسخ داد

  در حالی که سهامداران عدالت در کامنت های متعدد در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی بورسی از فروش 30 درصد دوم سهام عدالت خود بدون رضایت آنها توسط بانک ملی گله مند بودند، بانک ملی به این شائبه پاسخ داد.

  به گزارش کاماپرس، ظاهرا فروش 30 درصد دوم سهام عدالت برای بسیاری از سهامداران این سهام مشکل ساز شده و تعداد فراوانی از آنها از واریز نشدن پول فروش سهام 30 درصد دوم و حتی 30 درصد اول شکایت دارند.

  از طرفی مشکل دیگری نیز برای سهامداران عدالت ایجاد شده و آن این که عده قابل توحهی از آنها اظهار می کنند فروش 30 درصد دوم سهام عدالت آنها بدون آن که سفارشی در این زمینه در درگاه اینترنتی کارگزاری بانک ملی ثبت کرده باشند، انجام شده است.

  بنا به اعلام تجارت نیوز یک مقام مسئول در کارگزاری بانک ملی به شائبه فروش خودسرانه سهام عدالت توسط این بانک پاسخ داده است.

  واریزی های اخیر به حساب سهامداران عدالت بابت فروش 30 درصد دوم نیست

  رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی در این باره گفته است: پولی که طی روزهای اخیر به حساب سهامداران عدالت واریز شده دو علت دارد؛ اول این که واریزی‌های امروز به فروش روز 27 مرداد ماه که بازار مثبت بود باز می گردد که مبلغ آن بیش از 90 میلیارد تومان است.

  این مقام مسئول در کارگزاری بانک ملی در ادامه افزوده است: علت دوم واریزهای صورت گرفته در روزها اخیر این است که در گذشته پول سهام بعضی از سهامداران عدالت به علت مغایرت داشتن واریز نشده بود که در حال بررسی لیست‌ها هستیم و پس از گرفتن تائیدیه از شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی، پول فروش سهام را به حساب این افراد واریز می‌کنیم.

  سید علی پورقره‌سید با تکذیب فروش خودسرانه 30 درصد دوم سهام عدالت توسط کارگزاری بانک ملی، یادآور شد: برخی از سهامداران این طور تصور کرده اند که واریزی‌ها‌ی اخیری که به حساب آنها انجام شده به این خاطر است که کارگزاری بدون اجازه آنها در حال فروش 30 درصد دوم سهام عدالت آنهاست، در حالی که چنین موضوعی صحت ندارد. همکاران ما در حال بررسی این موارد هستند و در فروش‌های انجام شده تا به حال به چنین موردی برخورد نکرده‌اند.

  وی در پایان تصریح کرد: در شرایطی که بازار بورس منفی است ناظر اجازه فروش سهام عدالت را نمی‌دهد، بنابراین در روزهای اخیر نیز فروشی بابت سهام عدالت نداشته‌ایم.

  اخبار مهم سهام عدالت را بخوانید:

  برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

  انتهای پیام

  فروش 30 درصد دوم سهام عدالت و پاسخ به دو پرسش پرتکرار

  فروش 30 درصد دوم سهام عدالت و پاسخ به دو پرسش پرتکرار

  با آزادسازی فروش 30 درصد دوم سهام عدالت از یکشنبه دو پرسش به تکرار در سایت ها و شبکه های اجتماعی مطرح شده است که در ادامه به آنها پاسخ می دهیم.

  به گزارش کاماپرس، فروش سهام عدالت به معضلی برای بسیاری از مردم تبدیل شده و صدای اعتراض آنها را بلند کرده است. انتقادات از ساز وکار فروش 30 درصد اول سهام عدالت آنقدر گسترده است که بانک ها به عنوان متهم ردیف اول کم کاری و حتی فروش شائبه دار سهام عدالت، به صورت جسته و گریخته پاسخ هایی به انتقادات داده اند.

  اغلب انتقادات بر این محور متمرکز است که بانک ها پول فروش سهام عدالت را به صورت قطره چکانی واریز می کنند. اکنون با آزاد شدن 30 درصد دوم سهام عدالت ، متقاضیان فروش می خواهند بدانند باز هم پول آنها به همان شیوه قطره چکانی واریز می شود؟

  دو سوال پرتکرار در مورد فروش 30 درصد دوم سهام عدالت مطرح است که در ادامه این پرسش ها پاسخ داده می شود.

  پرسش اول؛ 30 درصد دوم سهام عدالت را چگونه بفروشیم؟

  می دانیم که 30 درصد اول سهام‌عدالت توسط بانک های عامل انجام شد و سهامداران با امضای تعهدنامه کلیه اختیارات فروش را به بانک ها واگذار کردند. بانک ها علت واریز نشدن پول سهامداران یا واریز قطره چکانی را نبود زیرساخت های لازم و برخی اشتباهات در ثبت شماره شبا اعلام کردند که البته این دلایل مورد قبول سهامداران عدالت نیست و از دیدگاه بسیاری از آنها این دلایل تنها در حد بهانه و دستاویز برای شانه خالی کردن از مسئولیتی است که به خوبی انجام نشده است.

  در مرحله دوم یعنی فروش 30 درصد دوم سهام عدالت بانک ها از طریق کارگزاری های خود اقدام به فروش 30 درصد دوم سهام عدالت می کنند. در نتیجه متقاضیان باید با مراجعه حضوری به کارگزاری بانکی که به عنوان بانک عامل خود انتخاب کرده اند درخواست فروش ارائه دهند. این کار به صورت آنلاین نیز از طریق درگاه های آنلاین کارگزاری های بانکی میسر است. ضمنا افرادی که 30 درصد ابتدایی را از طریق کارگزاری های غیر بانکی یا اپلیکیشن های پرداخت، به فروش رسانده اند می توانند 30 درصد دوم را نیز از همان طریق بفروشند.

  پرسش دوم؛ آیا واریز پول 30 درصد دوم هم قطره چکانی است؟

  بانک ها اعلام کرده اند که مشکلات زیرساختی تاحدودی حل شده و مشکلاتی که در واریز 30 درصد اول وجود داشته در 30 درصد دوم سهام‌عدالت وجود نخواهد داشت اما تجربه نشان می دهد موضوع فروش سهام عدالت مساله بغرنجی است که می تواند حتی شاخص بورس را تحت تاثیر قرار دهد. بر این اساس به نظر می رسد این که متقاضیان فروش 30 درصد دوم سهام عدالت تصور کنند پول فروش سهام آنها یکجا برای آنها واریز می شود بیش از حد خوشبینانه است. توصیه کارشناسان این است که از فروش سهام عدالت تا حد امکان خودداری کنید و اگر مجبور به فروش هستید تلاش کنید این کار را از طریق درگاه ها و کارگزاری هایی که در فروش 30 درصد اول خوش قول تر بوده اند انجام دهید.

  اخبار مهم بورس را بخوانید:

  برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

  انتهای پیام

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهنازمرادی 19 روز قبل
  0

  سلام میخوام ۳۰درصد سهامم رابفروشم

  مهنازمرادی 19 روز قبل
  0

  سلام میخوام ۳۰درصد سهام خودم را بفروشم

  سید ابراهیم تارات 2 ماه قبل
  -1

  سلام در تاریخ 11/6/99سی در صددوم سهام عدالت خودمو بفروش گذاشتم ولی هنوز پولی به حسابم واریز نشده است چرا جواب چه کسی باید بده

  سید ابراهیم تارات 2 ماه قبل
  -1

  در تاریخ 11 6 99سی‌درصد‌دوم‌به‌فر.وش‌گذاشتم‌ولی‌تا‌کنون‌خبری‌از‌واریزی‌پول‌نشده‌‌من‌دوست‌دارم‌به‌هر‌قیمتی‌شده‌بفروشم‌زرش‌به‌پای‌خودم‌هست‌لطفان‌سهام‌عدالت‌منو‌بفر.شید‌مشکرم‌

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  من 60درصدفروختم کلا139هزارتومان پول واریز شد تا امروزم دیگه هیچ پولی واریز نکردن خودشون لغو کردن چجوری میتونم الان سهام مو بفروشم راهنمایی کنید لطفاًاگه سرکاریه خدا سرتون بیاره

  0
  حیدر 2 ماه قبل

  اگه پولی هست که من 60درصدمیفروشم اگه نیست که الاغ نشیم الکی حساب باز نکنیم رو این پول

  خدیجه شمسی 5 ماه قبل
  0

  ۳۰درصد از سهام عدالت فرختم

  0
  ناشناس 2 ماه قبل

  سلام شما از کجا سهام تو فروختی میشه به من یه کمک کنی مننون میشم

  روح الله 5 ماه قبل
  2

  سلام من اول 30درصد سهام رو رازی بودم اما ۳۰درصد دوم هی این ماه و اون ماه میکنن بابا مردم پول لازم دارن بد که نکردن.

  قدر مردم ایران رو نمی‌دونید فقط سواستفاده میکنید

  Reza 2 سال قبل
  2

  شما با این پول دادنتان همه رو زائو کردینکی واریز میکنین ۳ ماه گذشته خب سود کردینلاعقل پول مردم را واریز کنید همه مریض دارن درکشان کنید شب یلدا همه وسایل برای خونه میخرنواقعا بی انصافی است

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید