توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرکانس شبکه سه اچ دی در گیرنده دیجیتال

  1 بازدید

  فرکانس شبکه سه اچ دی در گیرنده دیجیتال را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  فرکانس گیرنده دیجیتال شبکه های تلویزیون ایران به تفکیک هر استان

  فرکانس گیرنده دیجیتال شبکه های تلویزیون ایران به تفکیک هر استان

  فرکانس شبکه های تلویزیون ایرانی در گیرنده دیجیتال برای هر استان و یا هر شهر متفاوت است . در ادامه فرکانس گیرنده دیجیتال تمامی شبکه های تلویزیونی را در هر شهر برای شما قرار داده ایم

  فرکانس گیرنده دیجیتال شبکه های تلویزیون

  منبع مطلب : gahar.ir

  مدیر محترم سایت gahar.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شبکه سه

  شبکه سه

  شبکهٔ سه، یکی از شبکه‌های تلویزیونی دولتی کشور ایران است که در مجموعهٔ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود.

  تاریخچه

  شبکهٔ سه در ۱۴ آذر ۱۳۷۲ با رویکرد جوان تأسیس شد. این شبکه در ابتدا مدتی بر روی بسامد بسیاربالا پخش می‌شد و در نیمهٔ دوم دههٔ هفتاد خورشیدی به بسامد فرابالا منتقل شد؛ از این رو در آن زمان برخی تلویزیون‌های قدیمی مانند پارس را مجهز به تیونر مجزای دریافت یواچ‌اف می‌نمودند.

  مدیریت این شبکه را در حال حاضر علی فروغی (پسر باجناغ غلامعلی حداد عادل) بر عهده دارد. این شبکه پس از بیست و دو سال در آذرماه سال ۹۴ و همزمان با بیست و دومین سال تأسیس‌اش، لوگوی خود را اصلاح و گرافیک کلی شبکه را تغییر داد. همچنین از عید نوروز سال ۱۳۹۸ نیز موشن گرافیک لوگو و زیرنویس‌ها تغییر کردند.[۱] همچنین همزمان با این تغییرات، خروجی تصویر این شبکه روی گیرنده‌های دیجیتال از نسبت تصویر ۴:۳ (۵۷۶آی، SDTV) به ۱۶:۹ (۵۷۶آی، SDTV) تغییر پیدا کرد.[۲] از روز ۱۷ مرداد ۱۳۹۵، پخش اچ‌دی شبکهٔ سه در تهران و مراکز استان‌ها آغاز شد.[۳]

  گسترهٔ پخش

  این شبکه در اکثر مناطق ایران از طریق فرستنده‌های زمینی آنالوگ و دیجیتال روی باند بسامد فرابالا پخش می‌شود.[۴] همچنین برنامه‌های این شبکه از طریق ماهواره بدر ۵ در سطح آسیا، اروپا و خاورمیانه پخش می‌شود. دریافت برنامه‌های شبکهٔ سه رایگان است. این شبکه در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز فعال می‌باشد. روی سیگنال این شبکه پیام‌نمای فارسی نیز پخش می‌شود.[۵] برنامه‌های این شبکه از طریق اینترنت نیز به صورت رایگان پخش می‌شود.

  پخش اِچ‌دی

  پخش اِچ‌دی شبکهٔ سه از ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ آغاز شد. در حال حاضر از طریق فرستندهٔ سوم دیجیتال (TS3) در مراکز استان‌ها و برخی شهرستان‌ها و از طریق ماهوارهٔ بدر در سراسر کشور و کشورهای خاورمیانه قابل دریافت است.

  در بعضی از استان‌های کشور این شبکه در فرستندهٔ سوم با فرمت H.265 - HEVC با نام TV3 HEVC با وضوح HD پخش می‌شود.

  نحوهٔ دریافت شبکهٔ سه

  دریافت تصاویر شبکهٔ سه سیما از طریق ماهواره‌های بدر ۵ و اینتل‌ست ۳۹ به وسیلهٔ گیرنده‌های ماهواره‌ای اچ‌دی و اس‌دی امکان‌پذیر است.

  صدا و تصویر شبکهٔ سه سیما در دو ماهواره یاد شده تنها به وسیلهٔ گیرنده‌های اچ‌دی و اس‌دی و با وارد کردن کد بیس (BISS CODE) زیر امکان‌پذیر است:

  کدبیس شبکهٔ ۳ مسیر بدر فرکانس ۱۱۸۸۱

  biss: 1111113311111133

  index: 1A

  provider ID: 0A28

  sid: 007D

  کد بیس شبکهٔ ۳ مسیر بدر فرکانس ۱۲۲۶۵

  biss: 1111113311111133

  index: 1A

  provider ID: 1FFF

  sid: 01A9

  گروه‌های برنامه ساز

  برنامه‌های شبکه سه در شش گروه برنامه ساز تولید می‌شود. این گروه‌ها عبارتند از: گروه سیاسی، گروه فرهنگ و معارف اسلامی، گروه ورزش و تفریحات سالم، گروه اجتماعی، گروه دانش و اقتصاد و گروه فیلم و سریال.[۶] علاوه بر این گروه تأمین برنامه نیز در این شبکه فعال است.[۱] خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز سه بخش خبری مختلف را از شبکه سه روی آنتن می‌برد. این بخش‌های خبری عبارتند از دو بخش اخبار ورزشی در ساعات ۱۲ و ۴۵ دقیقه و ۱۹ به وقت تهران هر کدام به مدت پانزده دقیقه که به مرور رویدادهای ورزشی ایران و جهان می‌پردازد؛ و یک بخش اخبار شبانگاهی در ساعت ۲۲ به وقت تهران که به پخش خلاصه‌ای از اخبار ایران و جهان می‌پردازد. مدت اخبار شبانگاهی بیست دقیقه است. در اخبار ورزشی ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه، بخش کوتاهی به پخش اخبار ورزش بانوان اختصاص یافته‌است.

  گروه ورزش و تفریحات سالم

  بخش عمده‌ای از برنامه‌های این شبکه در گروه ورزش تولید می‌شود. پخش زنده رقابت‌های ورزشی مهم ایران و جهان نظیر جام خلیج فارس به ویژه دیدارهای دو باشگاه فوتبال استقلال تهران و باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران، مسابقات مهم تیم ملی فوتبال ایران ، جام جهانی فوتبال، جام ملت‌های آسیا، لیگ ملت‌های والیبال مردان، بازی‌های المپیک، قهرمانی والیبال جهان، لیگ ملت‌های اروپا، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ برتر انگلستان و دیگر لیگ‌های فوتبال اروپایی نظیر سری آ و لا لیگا از این جمله‌اند. در سال‌های قبل مسابقات بوندس لیگای آلمان نیز از شبکه سه به‌طور زنده پخش می‌شد. برخی رویکردهای شبکه سه در پخش زنده مسابقات ورزشی انتقاداتی را در داخل ایران به دنبال داشته‌است. رله این مسابقات از شبکه‌های خارجی به‌ویژه شبکه‌های ماهواره‌ای عرب‌زبان بدون پرداخت حق پخش و با پوشاندن نشان شبکه اصلی از جمله این انتقادات است.[پیوند مرده] همچنین این شبکه رویدادهای ورزشی خارجی را با چند ثانیه تأخیر پخش کرده و تصاویر مربوط به تماشاگران زن یا برخی صحنه‌های دیگر را با تکرار صحنه‌های قبل همان مسابقه حذف می‌کند.[۷] به همین دلیل تماشاگران شاهد تکرار چندبارهٔ برخی صحنه‌ها هستند. توجه بیش از حد به رشته فوتبال و عدم پخش مسابقات مهم دیگر رشته‌های ورزشی از دیگر انتقاداتی است که معمولاً به شبکه سه وارد می‌شود. این شبکه برخی برنامه‌های تحلیلی و گفتگوی ورزشی را نیز پخش می‌کند. مشهورترین آن‌ها برنامه ۹۰ بود که با اجرای عادل فردوسی پور پخش می‌شد. این برنامه مردمی و پرطرفدار به تحلیل و تفسیر فوتبال باشگاهی و ملی ایران می‌پرداخت. در سال ۱۳۹۸ برنامه فوتبال برتر به‌جای برنامه ۹۰ روی آنتن رفت. برنامه دایره طلایی نیز با اجرای شهاب قاسمی به رشته کشتی می‌پردازد.

  گروه فیلم و سریال

  این گروه به تهیه انواع سریال‌های طنز، اجتماعی، درام‌های خانوادگی و فیلم‌های تلویزیونی می‌پردازد. تولید سریال‌های مناسبتی در تعطیلات عید نوروز، ماه رمضان و ماه محرم از دیگر وظایف این گروه است. شبکه سه برخی محصولات تولید شده در سیمافیلم که استودیوی فیلمسازی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود نیز پخش می‌کند. از جمله این آثار باید به روزگار قریب و ستایش اشاره کرد. برخی از مجموعه‌های طنز مشهور تلویزیون ایران محصول گروه فیلم و سریال شبکهٔ سه سیماست. مهران مدیری که یکی از کارگردانان و بازیگران مطرح طنز در سینما و تلویزیون ایران است، از سال ۱۳۷۷ تا کنون سریال‌های گوناگونی نظیر طنز ۷۷، ببخشید شما، ۹۰ شب، پلاک ۱۴، نقطه چین، جایزه بزرگ، شب‌های برره، باغ مظفر، مرد هزار چهره و مرد دو هزار چهره را برای شبکهٔ سه کارگردانی کرده‌است. برخی از دیگر طنزپردازان تلویزیون ایران نظیر مهران غفوریان، سعید آقاخانی و رضا عطاران نیز سابقه همکاری با شبکه سه را دارا می‌باشند. بدون شرح و مجموعه سه‌گانه زیر آسمان شهر از دیگر سریال‌های طنز شبکه سه در سال‌های اولیه دهه ۱۳۸۰ است که مورد توجه مخاطبان ایرانی قرار گرفت.

  گروه تأمین برنامه

  این شبکه علاوه بر مجموعه‌های تلویزیونی خارجی به پخش فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی به ویژه در تعطیلات پایان هفته و تعطیلات رسمی ایران می‌پردازد. گروه تأمین برنامه وظیفه تهیه این‌گونه برنامه‌ها را بر عهده دارد. برخی از صحنه‌های فیلم‌ها و سریال‌های خارجی پخش شده از شبکه سه مانند سایر شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی حذف می‌شود.

  گروه سیاسی

  شبکه سه به پخش برخی برنامه‌های گفتگو و مستندهای سیاسی نیز می‌پردازد. مناظره‌های انتخاباتی نامزدهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران را باید مهم‌ترین برنامه سیاسی شبکه سه دانست.[۸] استفاده از وحید یامین‌پور برای اجرای برنامه ایران ۸۸ که در ایام انتخابات ۱۳۸۸ از شبکه سه پخش می‌شد، انتقاد مخالفان دولت را به دنبال داشت. چرا که گفته می‌شود او از دبیران سایت حامی دولت رجانیوز بوده و در موارد زیادی از یکی از نامزدهای انتخاباتی پشتیبانی کرده‌است.[۹] همچنین پخش مستندی با عنوان پرونده هسته‌ای در شهریور ۱۳۸۸ انتقاداتی را در بین برخی گروه‌های سیاسی ایران مطرح ساخت. آن‌ها معتقد بودند این مستند مذاکره کنندگان ایرانی در دورهٔ قبل از به ریاست جمهوری رسیدن محمود احمدی‌نژاد را به خیانت به منافع ملی متهم کرده‌است.[۱۰] پخش این مستند واکنش خامنه‌ای را نیز در پی داشت.[۱۱]

  گروه اجتماعی

  این گروه به تهیه برنامه‌های گفتگو و مستندهای اجتماعی می‌پردازد. از پرطرفدارترین برنامه‌های این گروه برنامه ساز می‌توان به عصر جدید (مسابقه تلویزیونی) ساخته احسان علیخانی اشاره کرد.

  برخی از مجموعه‌های تلویزیونی شبکه سه نیز در گروه اجتماعی تهیه می‌شوند.

  گروه فرهنگ و معارف اسلامی

  این گروه به تهیه برنامه‌های گفتگو محور و برخی مجموعه‌های داستانی با مضمون دینی اشتغال دارد. بیشتر برنامه‌های این گروه در اوقات شرعی شیعیان به افق تهران پخش می‌شوند.[۱۲] از برنامه‌های این گروه می‌توان به سمت خدا، در آستان خورشید و مخاطب خاص و یک ماه مانده اشاره کرد.

  پخش ماهواره ای

  این شبکه در حال حاضر در سه ماهواره بدر۵، اینتل‌ست ۳۹واکسپرس ای ام ۷ در حال پخش است.

  این شبکه در ماهواره بدر، در هنگام پخش فوتبال‌های خارجی، فیلم سینمایی پخش می‌کند و علت آن حق پخش لیگ‌های معتبر منطقه در اختیار بین اسپورت قطر می‌باشد و شبکه ۳ حق ندارد آن را به صورت رایگان برای منطقه خاورمیانه پخش کند بیم آسیای مرکزی بدر ۵ در تمام خاور میانه جز مصر و یمن قابل دریافت است و اگر شبکه ۳ فوتبال خارجی را پخش کند دیگر کسی اشتراک گران‌قیمت بین اسپورت را نمی‌خرد.

  برای دیدن فوتبال خارجی باید جهت اینتل‌ست ۳۹ در ۶۲ درجه شرقی و اکسپرس ای ام ۷ در ۴۰ درجه شرقی را داشته باشید.

  برنامه‌ها

  گروه ورزش

  گروه اجتماعی

  گروه فرهنگ و معارف اسلامی

  بخش‌های خبری

  به پایان رسیده

  سریال‌های پخش شده

  جستارهای وابسته

  منابع

  پیوند به بیرون

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سهیل 5 ماه قبل
  1

  شبکه ۳ دیجیتال تلویزیون حذف شده و الان می‌خوام کمک کنید که فعال کنم و پخش بشه شبکه ۳

  0
  هادی 2 ماه قبل

  فرکانس جدید دیجیتال شبکه 3 رو میخوام، لطفا

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  با شتاب باکس نمیشه تو اطراف تهران تصاویر HD و گرفت.... مجبور میکنن ماهواره نصب کنن مردم. خوب این وضع و درست کنید دیگه

  برای ارسال نظر کلیک کنید