توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فعال سازی رمز پویا بدون مراجعه به خودپرداز

  1 بازدید

  فعال سازی رمز پویا بدون مراجعه به خودپرداز را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  فعالسازی غیرحضوری رمز پویا تنها در سه بانک

  فعالسازی غیرحضوری رمز پویا تنها در سه بانک

  اگر مشتری بانک‌های ملی، تجارت، مسکن، آینده، سامان و کشاورزی هستید، باید به یکی از خودپرداز‌های این بانک‌ها مراجعه کنید و اگر کارت بانک سپه دارید، صرفا از طریق مراجعه حضوری به شعبه می‌توانید رمز دوم یکبار مصرف کارتتان را فعال کنید. تنها سه‌ بانک هستند که خیال مشتریانشان را راحت کرده‌اند و اجازه می‌دهند آنها بدون مراجعه حضوری به خودپرداز یا شعبه بانک، رمز دوم پویا کارت‌هایشان را فعال کنند.

  گسترش نیوز- بانک مرکزی پایش را در یک کفش کرده و می‌خواهد هر طور شده رمز یکبار مصرف را اجرا کند. آنها در آخرین اطلاعیه خود گفته‌اند مهلت استفاده از رمزهای قبلی تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شده، همچنین قرار است از هفته دوم دی‌ماه سامانه هریم برای ارسال رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک آغاز به کار کند و تا آخر دی همه بانک‌ها به صورت تدریجی به این سامانه متصل می‌شوند.

  ramzdovompoya7.jpg

  در هر صورت چاره‌ای جز فعال کردن هر چه زودتر رمز دوم یکبار مصرف کارت برای تراکنش‌های اینترنتی نداریم. اغلب بانک‌ها مردم را به دستگاه‌های خودپرداز خود حواله داده‌اند، اما سه بانک پاسارگاد، صادرات و ملت خیال مشتریانشان را راحت کرده‌اند و مشتریان این بانک‌ها می‌توانند بدون مراجعه حضوری به خودپرداز یا شعبه بانک، رمز دوم پویا کارت‌هایشان را فعال کنند. اگر مشتری بانک‌های ملی، تجارت، مسکن، آینده، سامان و کشاورزی هستید، باید به یکی از خودپرداز‌های این بانک‌ها مراجعه کنید و اگر کارت بانک سپه دارید، صرفا از طریق مراجعه حضوری به شعبه می‌توانید رمز دوم یکبار مصرف کارتتان را فعال کنید.

  فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا در بانک پاسارگاد اینترنت‌بانک و اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد هر دو برای فعال کردن رمز دوم پویا کارت بانکی شما آماده‌اند. اگر رمز اینترنتبانک پاسارگاد دارید می‌توانید با مراجعه به این سامانه، از منو کارت‌های من، روی گزینه عملیات کلیک کنید و رمز دوم یکبار مصرف کارتتان را فعال کنید. اگر همراه‌بانک دارید، باید از منو خدمات سپرده وارد حساب خود شوید. برای این کار لازم است نام کاربری و رمز عبور از بانک گرفته باشید. بعد از ورود به حساب می‌توانید از منو سایر، گزینه خدمات رمز دوم یکبار مصرف را انتخاب و برای فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا اقدام کنید. بعد از فعال کردن، دیگر خیالتان راحت است، هر بار می‌توانید با مراجعه به این اپلیکیشن و انتخاب گزینه رمز دوم پویا از منوی کارت، رمز دوم بگیرید. اگر موبایل هوشمند ندارید یا نمی‌خواهید اپلیکیشن‌های بانکی حافظه گوشیتان را پر کنند، می‌توانید از کد USSD برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف استفاده کنید. کافی است هر بار که خواستید تراکنش اینترنتی انجام دهید، شماره *۷۲۰# را شماره‌گیری کنید. بعد از شماره‌گیری این کد دستوری، رمز دوم پویا برای شماه تلفن همراه شما پیامک خواهد شد.

  فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا در بانک صادرات بانک صادرات مشتریانش را از مراجعه حضوری به شعبه و دستگاه خودپرداز بی‌نیاز کرده است. فقط کافی است از شماه تلفنی که به نام صاحب کارت است و در سیستم بانک ثبت شده، کد دستوری #۷۱۹* را شماره‌گیری کنید. در این مرحله با انتخاب خدمات رمز، شماره کارت بانکی‌تان را در سامانه ثبت کنید. سپس باید یک نام چهار کارکتری دلخواه برای کارت بانکی‌تان انتخاب و یک رمز دلخواه وارد کنید. بعد از فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف، هر مرتبه برای تراکنش‌های آنلاین می‌توانید کد دستوری #۵*۷۱۹* را شماره‌گیری کنید و بعد از وارد کردن رمز سامانه، رمز دوم یکبار مصرف ۶۰ثانیه‌ای را دریافت کنید. همچنین اگر مشکلی با نصب اپلیکیشن ندارید، بانک صادرات رمز دوم پویا را از طریق اپلیکیشن رمزساز ریما در اختیار شما خواهد گذاشت.

  فعالسازی غیرحضوری رمز دوم پویا در بانک ملت بانک ملت خودش کار فعالسازی رمز دوم پویا برای مشتریانش را برعهده گرفته و لازم نیست بابت این مورد نگرانی به دلتان راه دهید. این بانک در پیامکی به مشتریانش اعلام کرده که از اول دی‌ماه یعنی دیروز، رمز دوم ایستای کارت‌ها غیرفعال و رمز دوم پویای آن به صورت خودکار طبق شماره همراه ثبت شده در سیستم فعال خواهد شد. با این حساب مشتریان این بانک لازم نیست برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کار خاصی انجام بدهند. اگر در فعال کردن رمز پویا عجله دارید، می‌توانید با مراجعه به خودپرداز خودتان دست به کار شوید. رمز دوم پویا بانک ملت علاوه بر اپلیکیشن رمزنگار، از طریق پیامک هم قابل دریافت است. برای این کار لازم است در هر مرتبه تقاضا درخواست رمز دوم پویا، چهار رقم آخر شماره کارت خود را به سرشماره ۳۰۰۰۳۳۰۳ پیامک کنید.

  منبع: فرارو

  منبع مطلب : www.gostaresh.news

  مدیر محترم سایت www.gostaresh.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فعالسازی رمز پویا (رمز یکبار مصرف) همه بانک‌ها + ویدئو آموزشی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  شاید شما هم هنگام پرداخت الکترونیکی، در درگاه بانک این پیام را دریافت کرده باشید که تنها با رمز پویا قادر به پرداخت آنلاین خواهید بود. تاکنون پرداخت الکترونیکی با وارد نمودن رمز دوم انجا میشد که البته این رمز تنها یک بار ساخته می‌شد و تنها در صورتی که خودتان اقدام به تغییر آن می‌کردید عوض می‌شد. در این مدت که میزان سواستفاده‌ها و کلاهبرداری‌ها از راه‌های گوناگون مانند فیشینگ افزایش پیدا کرد، سیستم بانکی کشور فعالسازی رمز یک بار مصرف به منظور پرداخت را تا تاریخ پانزدهم دی ماه ۹۸ برای تمامی مشترکین اجباری کرد.

  بنا به اعلام بانک مرکزی، رمز دوم ایستای بانک‌ کشاورزی در سیزدهم بهمن‌ماه، بانک‌های رفاه و سینا در چهاردهم بهمن‌ماه و بانک‌های مسکن، ملت، دی و قوامین در روز پانزدهم بهمن‌ماه قطع می‌شود.
  همچنین در شانزدهم بهمن‌ماه رمز دوم فعلی کارت های بانک‌های سامان، توسعه تعاون، قرض‌الحسنه مهر ایران، پست‌بانک و موسسه اعتباری ملل متوقف می‌گردد.

  نحوه کارکرد رمز پویا بدین صورت است که پس از هر بار ساخته شدن رمز، تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارد. اما ساخت رمز پویا برای هر بانکی روش متفاوتی دارد. در این مقاله شما را با فعالسازی رمز پویا برای تمامی بانک‌ها آشنا خواهیم کرد:

  بانک ملی

  به منظور استفاده از رمز پویا برای حساب بانک ملی دو روش وجود دارد: اگر از کاربران گوشی هوشمند هستید می‌توانید با نصب اپلیکیشن ۶۰ که ابزار تولیدکننده رمز یک‌بار مصرف است، از این امکان استفاده کنید. همچنین اگر گوشی هوشمند ندارید و یا تمایلی به نصب اپلیکیشن ندارید، کد دستوری *۷۳۷*۶۰# را شماره‌گیری نمایید.

  در این ویدئو می‌توانید آموزش کامل را مشاهده کنید.

  بانک سپه

  مشترکین این بانک باید ابتدا به یکی از شعب بانک سپه مراجعه کرده و درخواست خود برای فعالسازی رمز پویا را ثبت کنند. سپس با نصب نرم افزار رمزساز سپه روی گوشی همراه این قابلیت را فعال کنند. در حال حاضر این امکان تنها با نصب اپلیکیشن رمزساز میسر است اما در آینده روش‌های ارسال از طریق پیامک و USSD نیز فعال خواهد شد.

  برای دریافت اپلیکیشن بانک سپه، کدهای زیر را اسکن کنید

  برای آموزش کامل فعال‌سازی رمز دوم پویا بانک سپه، ویدئو زیر را مشاهده کنید:

  تلفن پشتیبانی بانک سپه: ۱۵۵۷

  بانک صنعت و معدن

  اگر اینترنت بانک شما فعال است دیگر نیازی به مراجعه به بانک ندارید و تنها کافیست اپلیکیشن یا برنامک رمزساز را نصب کنید. در غیر این صورت می توانید با مراجعه به یکی از شعب رمز پویا را نیز برای خود فعال کنید.

  بانک کشاورزی

  مشترکین بانک کشاورزی می توانند با نصب برنامه رمز یکبار مصرف امن (ریما) نسبت به فعالسازی رمز یک بار مصرف خود اقدام کنند.

  لینک دریافت اپلیکیشن ریما: https://www.bki.ir/services/apps/otp
  در این ویدئو آموزش کامل فعالسازی رمز پویا بنک کشاورزی را مشاهده کنید.

  بانک مسکن

  برای فعالسازی رمز دوم پویا بانک مسکن می‌تواند به یک عابر بانک مسکن مراجعه کنید. بعد از وارد کردن کارت و رمز اول خود، وارد صفحه «تغییررمز» شده و سپس «خدمات رمز پویا» را انتخاب کنید. در این مرحله پس از انتخاب  گزینه «تخصیص رمز اول» شماره تلفن خود را وارد کنید. توجه داشته باشید شماره‌ای که وارد می‌کنید باید همان شماره تلفنی باشد که در سیستم بانکی به عنوان شماره تلفن صاحب حساب ثبت کرده‌اید. فراموش نکنید که پس از پایان این مراحل، رسید خودپرداز را نزد خود نگه‌دارید. پس از انجام این مراحل، اپلیکیشن رمزنما که لینک دریافت آن برای شما پیامک می‌شود را نصب نموده ودر قسمت خدمات الکترونیک، گزینه خدمات رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید. در این مرحله شماره کارت، سریالی که در رسید خودپرداز درج شده و همچنین کدفعالسازی پیامک شده را وارد کنید. در صورت درست بودن تمامی اطلاعات این امکان برای شما فعال می‌شود. از این پس برای هربار دریافت رمز باید به اپلیکیشن مراجعه نموده و گزینه دریافت رمز کارت را لمس کنید. توجه داشته باشید درصورتی که چند کارت و یا حساب در بانک کشاورزی دارید، باید برای هرکدام از آن‌ها این مراحل را طی کنید.

  بانک توسعه تعاون

  در صورتی که اینترنت‌بانک شما فعال است در سامانه اینترنت بانک خود مسیر زیر را طی کنید: پس از انتخاب گزینه کارت‌های من، در ردیف مربوط به شماره کارت خود گزینه مدیریت نوع رمز را انتخاب نموده و پس از تأیید شماره موبایل خود، فعالسازی رمز پویا را تأیید کنید.

  ابتدا برنامه همراه‌بانک را روی گوشی خود نصب کنید. برای دریافت دریافت لینک دانلود کلمه “همراه بانک” را به شماره ۵۰۰۰۱۵۷۴۱ پیامک کنید.

  پس از نصب، مراحل زیر را طی کنید:

  خدمات سپرده > سایر > عملیات کارت > فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف کارت (رمز پویا)

  پست بانک ایران

  در صورتی که اینترنت‌بانک شما فعال است می‌توانید با نصب برنامه «رمز ساز»  و طی کردن مراحل زیر، رمز پویا را فعال کنید. در غیر این صورت با مراجعه به یکی از شعب بانک نسبت به فعالسازی آن اقدام فرمایید.

  پس از فعالسازی اینترنت‌بانک، اپلیکیشن «پنام» را روی گوشی خود نصب کنید.

  از طریق مرورگر موبایل و یا کاپیوتر وارد حساب کاربری خود در اینترنت بانک شوید و گزینه مدیریت کارت را انتخاب نمایید. در صفحه ظاهر شده روی «فعالسازی رمز دوم یک بار مصرف کارت» کلیک کنید. در این مرحله شماره کارت مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس «افزودن کارت» را انتخاب کنید.

  پس از افزودن کارت پیغام«رمز دوم یکبار مصرف برای کارت فعال شد» را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه بازگشت کلیک و سپس «رمز دوم یکبار مصرف کارت» کلیک کنید.

  پس از انتخاب مجدد کارت خود روی گزینه «فعالسازی برنامک رمزساز» کلیک کنید. در این صفحه یک QR کد پدیدار می‌شود که باید آن را با اپلیکیشن پنام اسکن کنید.

  در این مرحله به اپلیکیشن پنام روی موبایل خود مراجعه کنید و گزینه فعالسازی رمز دوم کارت را انتخاب نمایید. در صفحه پدیدار شده، اسکن کد تصویری را لمس کنید. حال می‌توانید با اپلیکیشن خود QR ساخته شده را اسکن کنید. پس از آن یک پیامک حاوی کد فعالسازی ۴ رقمی برای شما ارسال می‌شود.

  در صفحه باز شده، یک رمز برای ورود به اپلیکیشن درج کنید. پس از ثبت رمز ورود به برنامه کد فعالسازی را ارائه نمایید.

  پس از پایان این مراحل، اپلیکیشن رمزساز شما فعال شده است.

  در صورتی که تمایل به نصب برنامه در گوشی خود ندارید می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب و تأیید شماره همراه خود، رمز یک بار مصرف را از طریق پیامک دریافت کنید.

  آموزش تصویری را از ویدئو زیر مشاهده کنید.

  بانک اقتصاد نوین

  برای مشترکین بانک اقتصاد نوین هم، دو روش حضوری و غیر حضوری وجود دارد. در روش حضوری می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک فرم ردخواست را پرنموده و با نصب اپلیکیشن رمز یک بار مصرف (ارس) آن را دریافت نمایید.

  در روش غیر حضوری نیز می‌توانید از طریق اینترنت بانک و مراجعه به منوی «کارت > فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف کارت» این قابلیت را فعال کنید.

  در صورتی که اینترنت بانک شما فعال نیست می‌توانید بصورت غیرحضوری نیز، اینترنت بانک خود را فعال کنید. تنها کافی‌ست ارسال پیامک تراکنش مالی بانک اقتصاد نوین برای شماره موردنظر شما فعال باشد.

  درصورت وجود هرگونه سوال و یا مشکل با شماره تلفن ۴۸۰۳۱۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

  بانک پارسیان

  برای فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک پارسیان اپلیکیشن «پارسیان من» را روی تلفن همراه خود نصب کنید. سپس به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کنید. در منوی عملیات رمز گزینه ثبت نام رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید. در این مرحله شما باید یک رمز ۸ رقمی وارد کنید. توجه داشته باشید که این رمز را حتما به یاد داشته باشید؛ چراکه درصورت فعالسازی این امکان در اپلیکیشن گوشی خود، برای هربار صدور رمز دوم به آن احتیاج خواهید داشت. پس از انجام این مرحله یک کد فعالسازی به شماره تلفنی که در اطلاعات حساب شما موجود است ارسال می‌شود. سپس در اپلیکیشن «پارسیان من»، مسیر زیر را طی کنید:

  منو اصلی > رمز یک بار مصرف> ثبت > وارد کردن شماره کارت

  سپس کد فعالسازی پیامک شده را وارد کنید.

  اکنون این امکان برای حساب موردنظر شما فعال شده است. شما برای هربار استفاده از رمز یکبار مصرف می‌بایست با مراجعه به اپلیکیشن مسیر زیر را طی نموده و رمز ۷ رقمی صادر شده را استفاده کنید.

  رمز یکبار مصرف > صدور > انتخاب کارت > وارد کردن کد هشت رقمی

  بانک کارآفرین

  پیش از اقدام برای دریافت رمز دوم پویا بانک کارآفرین به نکات توجه کنید:

  برای فعالسازی رمز پویا بانک کارآفرین به یکی از خودپردازهای بانک مراجعه نموده و مسیر زیر را طی کنید:
  عملیات رمز > فعالسازی رمز یکبار مصرف دوم > گوشی هوشمند / پیامک (در این مرحله به انتخاب خود می‌توانید روش مورد نظر خود را برای دریافت رمز پویا انتخاب نمایید) > (وارد کردن شماره همراه) > دریافت رسید حاوی رمز ۸ رقمی

  بانک سامان

  به منظور آشنایی کامل با مراحل فعالسازی این امکان در حساب‌های بانک سامان، ویدئو زیر را مشاهده کنید.

  بانک سینا

  اگر اینترنت‌بانک سینا برای حساب شما فعال است، نیاز به مراجعه حضوری در شعبه بانک نخواهید داشت. در غیر این صورت به یکی از شعب بانک سینا مراجعه کنید. برای فعالسازی این امکان ابتدا اپلیکیشن رمزساز را روی گوشی خود نصب کنید.

  به اینترنت بانک خود وارد شوید (در دیوایسی که نمی‌خواهید اینترنت‌بانک را در آن فعال کنید.) و پس از کلیک روی دکمه تنظیمات سمت چپ بالای صفحه، گزینه فعال‌سازی برنامک رمزساز را انتخاب کنید. در این مرحله شما باید رمزی ۶ رقمی را وارد کنید که برای وارد شدن به اپلیکیشن آن را لازم خواهید داشت.

  پس از ثبت رمزز یک کد فعالسازی برای شما فعال خواهد شد. همچنین تصویر QR کد روی صفحه نمایش داده می‌شود. حال وارد اپلیکیشن گوشی همراه خود شوید و پس از انتخاب فعال سازی QR کد را اسکن کنید. پس از اسکن، کد چهاررقمی پیامک شده را وارد کنید.

  از این پس برای هربار تولید رمز یکبار مصرف، به اپلیکیشن مراجعه نموده و با وارد کردن رمز ۶رقمی، رمز یک بار مصرف به شما نمایش داده می‌شود.

  در این ویدئو می‌توانید راهکارهای بانک سینا برای استفاده از رمز پویا را مشاهده کنید

  بانک خاورمیانه

  برای آشنایی با نحوه فعالسازی رمز دوم پویا بانک خاورمیانه، به لینک زیر مراجعه کنید: https://www.middleeastbank.ir/page/otp

  بانک شهر

  برای فعالسازی رمز دوم پویا،  پس از نصب اپلیکیشن نیاز به مراجعه حضوری به بانک خواهید داشت. برای آشنایی کامل با مراحل فعالسازی رمز دوم ویدئو زیر را تماشا کنید:

  بانک دی

  اگر اینترنت بانک شما فعال است با نصب اپلیکیشن رمزساز (ارس) و فعالسازی از طریق پنل اینترنت بانک دی، می توانید رمز پویا را برای حساب و شماره تلفن خود فعال کنید. در غیر این صورت به یکی از شعب بانک دی مراجعه نمایید.

  بانک صادرات

  برای آشنایی با مراحل فعالسازی رمز پویا، به لینک زیر مراجعه نمایید:

  https://apps.bsi.ir/rima.html

  بانک ملت

  برای فعالسازی رمز دوم پویا یا یکبار مصرف ملت می‌توانید از طریق پیامک و مراجعه به خودپرداز اقدام نمایید. درحال حاضر استفاده از اپلیکیشن رمزنگار ملت برای گوشی‌های آیفون امکانپذیر نیست و برای استفاده از این امکان باید از طریق پیامک رمزدوم پویا را دریافت کنند.
  در ویدئوی زیر، مراحل فعالسازی و دریافت را مشاهده می‌نمایید.

  بانک تجارت

  برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک تجارت از طریق USSD می‌توانید کد #۸۸*۷۸۸* را در تلفن همراه خود شماره‌گیری نموده و مسیر زیر را طی کنید:
  ۳ (سامانه رمز پویا) > (وارد کردن رمز عبور دلخواه پنج رقمی [توجه داشته باشید که این رمز را برای هربار دریافت رمز دوم باید بخاطر داشته باشید]) > ۱ (ثبت نام) > (وارد کردن شماره کارت) > (وارد کردن کد ملی) > وارد کردن رمز دوم فعلی (در صورتی که رمز دوم ندارید باید به عابربانک تجارت مراجعه کنید)
  پس از مشاهده پیغام پایان عملیات منتظر دریافت پیامک تأیید فعالسازی باشید. از این پس می‌توانید با شماره‌گیری #۸۸*۷۸۸* و طی کردن مسیر زیر، رمز دوم پویا را دریافت کنید.
  ۳ (سامانه رمز پویا) > (وارد کردن رمز عبور) > ۴ (دریافت رمز پویا) > (انتخاب کارت مورد نظر) > (مشاهده پیغام حاوی رمز یکبار مصرف)

  در این ویدئو می‌توانید نحوه فعالسازی رمز پویا با استفاده از اپلیکیشن همراز را مشاهده کنید.

  بانک رفاه

  توجه: درصورتی که شماره همراه فعلی شما با شماره تلفنی موجود در اطلاعات حساب شما یکی نیست، با مراجعه به یکی از شعب و در دست داشتن کارت شناسایی نسبت به تغییر شماره تلفن حساب خود اقدام فرمایید.
  برای فعالسازی رمز دوم کارت بانک رفاه، به یکی از خودپردازهای بانک رفاه مراجعه نموده و پس از وارد کردن کارت و درج رمز اول کارت خود، گزینه فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پویا را انتخاب نموده و سپس رسید دریافتی را نزد خود نگه دارید. پس از چند لحظه پیامکی حاوی کد ۴ رقمی فعالسازی، به شماره تلفنی که در حساب شما وارد شده ارسال می‌گردد. سپس به https://www.refah-bank.ir/otpcard مراجعه نموده و اپلیکیشن رمزساز رفاه را بر روی گوشی خود نصب نمایید.
  همچنین در صورتی که گوشی هوشمند ندارید و یا تمایلی به نصب اپلیکیشن روی گوشی خود ندارید می‌توانید از دو روش زیر بهره ببرید:

  مراحل دریافت رمز پویا بانک رفاه با USSD:

  در صورت داشتن هرگونه مشکل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:
  ۰۲۱۸۸۳۱۴۲۶۰ – ۰۲۱۸۵۲۵ – ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۶۰

  بانک حکمت ایرانیان

  برای فعالسازی رمز پویا این بانک با مراجعه به یکی از شعب بانک و نصب اپلیکیشن ارس می‌توانید این قابلیت را فعال کنید.

  بانک گردشگری

  ایران زمین

  قوامین

  آموزش کامل فعالسازی رمز دوم پویا برای حساب‌های بانک قوامین را در این لینک مشاهده کنید.

  انصار

  برای فعاسازی رمز پویا حساب بانک انصار به یکی از شعب بانک مراجعه نمایید یا با شماره ۴۴۴۶۶۵۰۰-۵ تماس حاصل فرمایید.

  بانک سرمایه

  بانک پاسارگاد

  بانک قرض الحسنه مهر ایران

  سوالات متداول

  آیا برای فعالسازی رمز پویا باید حتما به بانک مراجعه کنم؟
  در اکثر موارد درصورتی که اینترنت بانک شما فعال باشد نیاز به مراجعه حضوری نیست. در برخی یانک‌ها مانند ملی برای عضویت در سامانه بام و فعالسازی رمز دوم پویا از طریق آن می‌توانید به وبسایت مراجعه نمایید. اما باید حتما شماره موردنظر شما برای فعالسازی رمز دوم با شماره موجود در اطلاعات حساب شما یکی باشد.

  آیا برای تمامی بانک‌ها یک رمزساز کافی است؟
  خیر، هر کدام از بانک‌ها روش جداگانه‌ای برای فعالسازی دارند. اما برخی بانک‌ها اپلیکیشن‌های یکسانی دارند. مانند اپلیکیشن ریما یا ارس.

  آیا برای استفاده از رمز یکبار مصرف حتما باید گوشی هوشمند داشته باشم؟
  در حال حاضر این امکان در اکثر بانک‌ها تنها با نصب اپلیکیشن رمزساز امکان‌پذیر است اما برای بانک‌هایی مثل بانک ملی یا تجارت می‌توانید با کد USSD یا پیامک این قابلیت را فعال کنید. برخی از بانک‌ها نیز با استفاده از اینترنت بانک رمز پویا را صادر می کنند.

  منبع مطلب : bimebazar.com

  مدیر محترم سایت bimebazar.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  «حسین محمودی» در گفت و گو با ایرنا، گفت: فرآیند فعال‌سازی رمز دوم پویا به صورت کامل غیر حضوری است و شهروندان برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت بانکی از طریق اپلیکیشن و پیامک به هیچ عنوان نیاز نیست تا به شعب بانکی مراجعه کنند و تنها با مراجعه به اینترنت بانک، همراه بانک یا خودپرداز می‌توانند رمز دوم پویای کارت خود را فعال کنند.
  وی ادامه داد: میزان استفاده از دستگاه‌های خودپرداز پس از اجرای طرح رمز پویا با مدت زمان قبل از اجرای طرح تفاوت چندانی نداشته است؛ مشتریان لازم است تا با رعایت نکات بهداشتی از دستگاه‌های خودپرداز استفاده و توصیه می‌شود تا برای انتقال وجه از درگاه‌‎های غیر حضوری از جمله نرم افزارها، اینترنت بانک و همراه بانک استفاده شود.

  انتقال وجه، وصول چک، واریز پول نقد دلیل حضور مردم در شعب
  مدیرکل اداره بانکداری شخصی و توسعه محصول بانک ملت تاکید کرد: افزایش ترافیک شعب هیچ ارتباطی با بحث رمز دوم پویا ندارد چرا که ساعت کاری شعب در بازده زمانی پایان سال کاهش یافته و قاعدتا درخواست برای برخی امور از جمله انتقال وجه بالاتر از سقف مبالغ درگاه‌های غیر حضوری، وصول چک و واریز پول نقد است.
  حضور مشتریان در شعب در روزهای آتی کاهش خواهد یافت
  محمودی خاطر نشان کرد:  بحث تمدید کارت و مسدودی کارت به دلیل خطای بیش از حد نیز در افزایش ترافیک شعب نقش داشته که با تدابیر بانک مرکزی هم اکنون کاهش یافته و تمدید کارت‌ها و افزایش تعداد خطای مجاز اثر خوبی خواهد گذاشت و  در نهایت انتظار می‌رود تا ترافیک شعب در روزهای آتی کاهش خواهد داشت.
  بانک مرکزی در راستای مقابله با ویروس کرونا و لزوم کاهش حضور شهروندان در شعب بانکی به منظور رعایت نکات بهداشتی اقداماتی را از جمله کاهش ساعت کاری بانک‌ها، تمدید تاریخ انقضاء کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری به مدت سه ماه از زمان انقضاء، افزایش تعداد تلاش‌های متوالی ناموفق رمز دوم به پنج مرتبه، افزایش سقف برداشت روزانه از خودپردازها به ۵۰۰ هزار تومان و افزایش سقف عملیات کارت به کارت در خودپرداز و همراه بانک‌ها به پنج ملیون تومان و افزایش سقف کارت به کارت در نرم افزارهای پرداخت ساز تا سه میلیون تومان به صورت روزانه انجام داد. 

  طرح رمز دوم پویا

  بانک مرکزی در راستای افزایش امنیت تراکنش‌های بدون حضور کارت و کاهش فیشینگ از اواسط بهمن ماه طرح رمز دوم پویا را در شبکه بانکی عملیاتی کرد. اما در عین حال به منظور تسهیل انجام تراکنش‌های اینترنتی روزمره با مبالغ خرد اعلام شد تا تراکنش‌های بدون حضور کارت تا سقف صد هزار تومان به صورت روزانه با رمز دوم ایستا قابل انجام است و نیازی به استفاده از رمز پویا ندارد.
  رمز دوم یکبار مصرف در بانک‌ها از روش‌‎های مختلفی از جمله نرم افزار رمز ساز، کد دستوری و پیامک به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار گرفته و فرآیند فعالسازی آن غیر حضوری و بدون نیاز به حضور در شعب بانکی، صرفا با مراجعه به همراه بانک، اینترنت بانک یا خودپرداز بانک عامل است.
  بر اساس گزارش‌های بانک‌ها، با توجه به اطلاع رسانی گسترده در خصوص رمز دوم پویا، بیش از یک سوم مشتریان شبکه بانکی پیش از اجباری شدن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف در تراکنش‌های بدون حضور کارت با مبلغ بیش از یکصد هزار تومان، نسبت به فعالسازی نرم افزار یا پیامک رمزساز اقدام کرده بودند و در ادامه با اجرایی شدن طرح، تمامی بانک‌ها رمز دوم پویای پیامکی بر بستر سامانه هریم بانک مرکزی را برای مشتریانی که رمز دوم ایستا داشتد را فعال کردند تا مشتریان با فشردن دکمه درخواست رمز پویا در صفحات پرداخت اینترنتی به صورت رایگان، سریع و آسان رمز یکبار مصرف برای انجام تراکنش از طریق پیام کوتاه دریافت کنند.
  شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شده تا شهروندان برای دریافت خدمات بانکی از خدمات غیر حضوری استفاده کنند و بر همین اساس نیز تعداد تراکنش‌ها در سامانه‌های بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک افزایش چشمگیری داشته است.

  اما این در حالی است که همچنان وضعیت سامانه‌ها پایدار گزارش شده است؛ از سویی دیگر آمار نشان می‌دهد که درخواست برای رمز پویای پیامکی در روزهای اخیر رشد داشته و با اقدامات زیرساختی انجام شده از جمله اتصال مستقیم بانک‌ها به اپراتورهای تلفن همراه فرآیند ارسال پیامک با کمترین تاخیر در ۳ تا ۵۰ ثانیه انجام می‌شود و مشتریان برای خدماتی از جمله کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبوض و خرید اینترنتی می‌توانند بدون مشکلی در درگاه‌های غیر حضوی رمز پویای پیامکی دریافت و عملیات خود را انجام دهد.

  با توجه به کاهش ساعت کار بانک‌ها در کشور و فعالیت از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه و قرار گرفتن در روزهای پایانی سال، مقداری ترافیک برخی شعب افزایش داشته که نیاز است تا شهروندان تا جایی که می‌توانند از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده و از حضور در شعب خودداری کنند.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  یوسف : فعال سازی رمز جدیدپویا ریما بانک کشاورزی

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عبداله 27 روز قبل
  1

  رمز یک بار مصرف

  0
  عبداله 27 روز قبل

  میخواستم بدونم رمز یک مصرف من غیر فعال میخواستم فعال کنید

  یوسف 4 ماه قبل
  4

  فعال سازی رمز جدیدپویا ریما بانک کشاورزی

  علیرضا نوروزیان 6 ماه قبل
  2

  رمز پویا

  علیرضا نوروزیان 6 ماه قبل
  -1

  رمز دوم یا

  0
  اسماعیل سلطانی 4 روز قبل

  رمز دوم

  محمدرضا‌جعفری 6 ماه قبل
  0

  دریافت‌رمز‌پویا

  -1
  محمدرضا‌جعفری 6 ماه قبل

  دریافت‌رمز‌پویا

  محمدمحبی 7 ماه قبل
  0

  گفتند با‌گوشی می تونی رمزپویا با رمز دوم بگیری نتونستم

  -1
  رامین رحیمی هستم 6 ماه قبل

  گرفتن رمزدوم

  محمدمحبی 7 ماه قبل
  -2

  سلام چندروزه همراه بانک مسکن فعال کردم رمزپویا مسدود شده

  ابراهیم بسرک 7 ماه قبل
  1

  فعال سازی رمزپویاجدیدریمابانک کشاورزی

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید