توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قانون شروع مجدد دروازه بان در فوتبال

  1 بازدید

  قانون شروع مجدد دروازه بان در فوتبال را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  قوانین فوتبال، آغاز و آغاز مجدد بازی

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  به گزارش مشرق، نوید مظفری تغییر قانون دهم فوتبال را بر اساس متن جدید تغییرات فیفا به شرح زیر ترجمه کرد:


  قسمت دهم
  قانون ۱۶ ضربه دروازه

  در هنگام ضربه دروازه توپ زمانی در بازی است که با پا به آن ضربه زده شود و به وضوح حرکت کند. دیگر نیاز نیست که توپ حتما از محوطه جریمه خارج شود.
  بازیکنان تیم مقابل باید خارج از محوطه جریمه باشند و فاصله قانونی را رعایت کنند.

  اگر توپ توسط دروازه بان درون محوطه جریمه بازی شد و هم دسته توپ را با سر به دروازه بان پاس داد و دروازبان توپ را با دست گرفت، ضربه دروازه باید تکرار شود.

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اعلام قوانین جدید داوری برای لیگ نوزدهم

  اعلام قوانین جدید داوری برای لیگ نوزدهم

  به گزارش "ورزش‌سه"، چند ماه قبل بود که کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال طی بیانیه ای از اعمال تغییراتی در قوانین داوری فوتبال خبر داد؛ اگرچه آن روزها خبر دقیقی در دست نبود اما رفته رفته با تشکیل جلسات متعدد این کمیته قوانین جدید شکل گرفت و در اختیار کشورهای عضو فیفا قرار داده شد. تغییراتی که خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند از جذابیت مسابقات فوتبال کم می کند، اما با توجه به تصمیم قطعی فیفا همه کشورها موظف هستند آنها را در مسابقات داخلی خود در فصل جدید اعمال کنند.

  اگرچه در گذشته نیز بارها قوانین داوری فوتبال تغییر یافته، اما این تغییرات معمولا آنقدر مشهود نبوده که مخاطبان فوتبال را خیلی با خود درگیر کند؛ اما اینبار شرایط فرق کرده و با توجه به ایجاد تغییرات اساسی در قوانین مربوط به پنالتی و خطای هند می تواند به صورت مشهود هواداران را مطلع سازد. حتی با توجه به عادت های قبلی در این بحث احتمالا کمی زمان می برد تا اعضای تیم ها و هواداران فوتبال بتوانند با این قوانین جدید خو بگیرند.

  هرچه هست قوانین جدید در دو تورنمنت شهدای شیراز و تهران از سوی داوران اجرا شد و در لیگ برتر نوزدهم نیز شاهد اعمال آنها خواهیم بود.

  در ادامه به قوانین جدیدی که فدراسیون جهانی فوتبال در بحث داوری اعمال کرده اشاره شده است:

  **یک پای دروازه بان روی خط دروازه

  قانون دیگری در بحث پنالتی اجرایی خواهد شد، مربوط به محل قرار گرفتن دروازه بان است. در هنگام زده شدن ضربه پنالتی حتما باید یک پای دروازه بان روی خط دروازه باشد و در غیراینصورت داور که دیگر حواسش فقط به دروازه بان است و دغدغه ای بابت ورود بازیکنان به داخل محوطه ندارد، باید ضربه را تکرار کند.

  **هر هندی برای مهاجم خطا است

  یکی از مواردی که همواره در فوتبال بر سر آن بحث بوده برخورد توپ با دست بازیکنان است. در گذشته اینطور بود که در صورتی که توپ به دست بازیکن مهاجم برخورد کند و تغییر مسیر بدهد، آن خطای هند است و در سایر موارد خطا تشخیص داده نمی شود اما با قوانین جدید هر برخورد توپ با دست خطای هند تلقی می شود. بر این اساس اگر در محوطه جریمه توپ در هر شرایطی به دست بازیکن مهاجم برخورد کند خطا است و اگر گل به وسیله دست یا بازو حتی به صورت اتفاقی و تصادفی زده شود، مردود است. این قوانین البته شامل مدافعان نمی‌شود و اگر در محوطه جریمه توپ به دست مدافع برخورد کرد بنا به ملاحظات پنالتی اعلام می شود.

  **حضور مهاجم در دیوار دفاعی ممنوع

  یکی از اتفاقاتی که باعث ایجاد درگیری بازیکنان هنگام زده شدن ضربات ایستگاهی می شد، قرار گرفتن مهاجم در دیوار دفاعی بود. حالا اما کمیته داوران فیفا قصد دارد با قانون جدید از این تنش ها بکاهد. بنابر قانون جدید  از این پس هیچ بازیکنی از تیم مهاجم اجازه حضور در دیواره دفاعی حریف را ندارد و بازیکنان مهاجم باید حداقل ۱متر از دیوار دفاعی فاصله داشته باشند.

  **بازیکن تعویضی از هر جای زمین بیرون برود

  از آنجایی که تعویض برای تلف کردن وقت در فوتبال امروز به یک تاکتیک برای مربیان تبدیل شده، فیفا با قانون جدید قصد کرده جلوی این موضوع را بگیرد. قانون جدید به داور اجازه می‌دهد جهت جلوگیری از اتلاف وقت بازی از بازیکنی که تعویض شده بخواهد تا از نزدیک‌ترین خطوط (طولی و عرضی) زمین بازی را ترک کند و دیگر حتما لازم نیست بازیکن برای تعویض شدن به وسط زمین و کنار جایگاه بیاید تا زمان بازی تلف شود.

  **کارت زرد و قرمز برای کادرفنی

  اعتراض اعضای کادرفنی تیم ها از روی نیمکت در فوتبال باب شده و برای جلوگیری از این اتفاق قانون پیشتر اینگونه بود که داور می توانست با اشاره دست هر یک از اعضای نیمکت را به بیرون از زمین هدایت و به عبارت بهتر او را اخراج کند. حالا اما داور مجاز شده تا هر یک از اعضای کادرفنی تیم ها را با نشان دادن کارت زرد یا قرمز جریمه کند. جالب اینکه استفاده چند باره از کارت های زرد با توجه به قوانین داخلی هرکشور برای اعضای کادرفنی نیز مثل بازیکنان محرومیت در پی خواهد داشت.

  **بازیسازی از عقب زمین

  یکی از مواردی که در گذشته وجود داشت، مربوط به شروع مجدد دروازه بان ها بود. در قانون قبلی اینطور بود که دروازه بان یا مدافع هنگام شروع بازی از کنار دروازه باید حتما توپ را به فردی که بیرون از محوطه جریمه حضور داشت پاس بدهند و توپ از محوطه با اولین پاس خارج شود که این مساله سبب می شد گلرها ترجیح بدهند زیر توپ بزنند و بلند توپ را ارسال کنند. حالا اما فیفا برای جذاب تر شدن مسابقات و اینکه بازیسازی از عقب زمین نیز صورت بگیرد این قانون را برداشته و بازیکنی که از کنار دروازه بازی را شروع می کند می تواند به فرد دیگری در داخل محوطه نیز پاس بدهد.

  **قانون جدید برای برخورد توپ به داور

  یکی از معضلاتی که بازیکنان در مسابقات داشتند برخورد اتفاقی توپ با داوران بود. بارها دیده شده که با برخورد توپ به بدن داور موقعیتی مناسب از تیم ها گرفته می شود و در ازای آن هیچ پوئنی نیز به تیم مهاجم داده نمی شود .حالا اما بر اساس قوانین جدید داوری در هر نقطه از زمین اگر توپ به بدن داور اصابت کند،بازی متوقف و سپس با نظر داور با دراپ بال آغاز می شود.

  گفتنی است؛ مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند تا هرطور شده بتوانند VAR را در لیگ برتر نوزدهم مورد استفاده قرار بدهند. با توجه به شرایطی که وجود دارد و تلاش هایی که صورت گرفته نیز احتمال اینکه ویدئو چک به داوری های فصل پیش رو برسد، زیاد به نظر می رسد.

  منبع مطلب : www.alef.ir

  مدیر محترم سایت www.alef.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهران 22 روز قبل
  0

  اکر دروازبان توپ را ازخارج زمین بیاورد ومستقیم گل بطند قبول است؟

  فرهمند 4 ماه قبل
  -1

  هنگام شروع مجدد بازی توسط دروازه بان،گاهی دو مدافع در اطراف گلر به صورت عرضی می ایستند و در واقع دروازه بان یه جورایی تبدیل به مدافع وسط یا سوئیپر میشه.کسی میدونه دلیلش چی هست؟

  ناشناس 5 ماه قبل
  -1

  با سلام علی هسنم.اگه دروازه بان فوتسال هنگام زدن توپ یا دفع توپ خود را به میله دروازه اویزون و بعد با پا توپ را رد کنه خطا هست یا نه..

  عرشیا 5 ماه قبل
  -1

  شروع مجدد بازی از وسط زمین بعد از گل. ضربه مستقیم ب سمت دروازه آیا گل محسوب میشود؟

  0
  ع.غ 5 ماه قبل

  در صورتی که به کسی برخورد نکند گل بحساب نمی آید

  میلاد 6 ماه قبل
  2

  دروازه بان میتواند اوت دروازه را به جای شروع مجدد،توپ را جلوی خود انداخته و حریفان را دریبل دهد؟؟

  رونالدو 7 ماه قبل
  3

  وسط بازی میشود دروازه بان کاشته بزند

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  هر حرکت یا شارژ مهاجم حریف یا هند در محوطه جریمه را پنالتی میگویند

  آموزش 10 ماه قبل
  0

  برو بابا

  مالدینی 11 ماه قبل
  3

  آیا توپ کاشته دروازه اگر مستقیم وارد دروازه حریف شود گل قبول است یا خیر؟

  1
  ناشناس 10 ماه قبل

  باید پاس بدهد مستقیم دروازبان نمیتواند و گل حساب نیست

  3
  ناشناس 10 ماه قبل

  خیر باید توپ حرکت کند یا پاس بدهد به مدافع

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  توپی که از کنار دروازه بیرون رفته شروع ان فقط با دروازبان است یا بازیکن دیگر هم میتواند از جلوی دروازه شروع کند

  0
  ناشناس 10 ماه قبل

  دروازبان

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  آیا ضربه کاشته دروازبان که توپ اُت شده حالا دروازبان یا دفاع میخواهد شوت کند آفساید هستش؟

  0
  ناشناس 12 روز قبل

  ضربه دروازه آفساید نداره

  0
  یونس 8 ماه قبل

  افساید هست یا نه

  1
  ناشناس 10 ماه قبل

  اگر مهاجم ان تیم جلوتر از مدافع حریف باشد افساید است

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  جواب چی رو 10 ماه قبل

  جواب چی رو

  برای ارسال نظر کلیک کنید