توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قرص کلونازپام چند روز در بدن میماند

  1 بازدید

  قرص کلونازپام چند روز در بدن میماند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ترک کلونازپام

  ترک کلونازپام

  قرص کلونازپام چیست؟

  کلونوپین یک نام تجاری برای داروی کلونازپام است. قرص کلونازپام، بهترین قرص خواب‌آور و آرام‌بخش بوده و از دسته بنزودیازپین‌ها است که بر نحوه عملکرد مواد شیمیایی مغز تأثیر می‌گذارند. همچنین این دارو به کاهش اضطراب کمک می‌کند، می‌تواند اختلالات تشنج را درمان کند و ممکن است برای درمان اختلالات هراس نیز مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که از داروی کلونازپام استفاده می‌کنند، گاهی از نظر جسمی و روانی به این قرص اعتیاد پیدا می‌کنند.

  در صورت مصرف بی‌رویه قرص خواب کلونازپام، فرد دچار سوء‌مصرف مواد شده و آثار منفی زیادی برای وی ایجاد می‌شود. بنابراین مهم است که دارو را زیر نظر دکتر و طبق دستورالعمل مصرف کنید. اگر به هر روشی غیر از آنچه پزشک در نظر داشته است از این قرص استفاده کرده‌اید، باید برای ترک کلونازپام به مراکز تخصصی درمان و ترک اعتیاد مراجعه کنید.

  عوارض قرص کلونازپام

  هر دارویی در کنار فوایدی که در یک بازه زمانی محدود برای بدن دارد، قطعاً عوارضی نیز به همراه دارد. پزشک با علم به عوارض قرص کلونازپام، در صورت لزوم برای یک دوره درمانی کوتاه اقدام به تجویز این دارو می‌کند. بیمار باید دارو را دقیقاً مطابق دستور پزشک مصرف کند و در پایان دوره درمان از مصرف کلونازپام بدون اطلاع پزشک خودداری کند.

  عوارض مصرف کلونازپام می‌‌تواند در افراد مختلف به گونه‌ای متفاوت بروز کند، در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عوارض قرص کلونازپام دارید، حتماً مقاله «عوارض قرص کلونازپام» را در همین سایت مطالعه کنید. در زیر عوارض شایع آن به صورت مختصر نام برده شده است:

  آیا کلونازپام اعتیادآور است؟

  بسیاری از مصرف‌کنندگان این دارو در جلسات مشاوره از ما می‌پرسند که آیا کلونازپام اعتیاد‌آور است؟ بله، در صورت مصرف بیش از حد کلونازپام یا مصرف مداوم دارو در طولانی مدت، کلونازپام به شدت اعتیادآور است و ایجاد وابستگی می‌کند. متاسفانه اغلب مصرف‌کنندگان کلونازپام پیش از مصرف آن اطلاعی از اعتیادآور بودن این قرص نداشته‌اند. به دلیل اثرات آرام‌بخش این دارو در بدن، ممکن است افراد برای بهتر شدن حال خود و بدون توجه به دوز تجویز شده توسط پزشک، اقدام به مصرف بیش از حد دارو کنند که در نهایت منجر به اعتیاد کلونازپام می‌شود.

  تحقیقات نشان می‌دهد که اگر کلونازپام را برای مدت کوتاهی مصرف کنید (۲ تا ۴ هفته)، اعتیادآور نخواهد بود. اگر بیش از ۲ تا ۴ هفته کلونازپام مصرف کنید، باید قبل از قطع مصرف به تدریج دوز دارو کاهش یابد.

  آیا کلونازپام خواب‌آور است؟

  همانطور که گفتیم از قرص کلونازپام برای درمان اضطراب و استرس نیز استفاده می‌شود، به همین دلیل خواب‌آلودگی یکی از واضح‌ترین عوارض این داروی خواب‌آور و آرام‌بخش است که حتی در اولین دوز کلونازپام نیز قابل احساس است. درنتیجه در طول دوره درمان با این دارو باید از انجام کارهایی که نیاز به دقت دارند، مثل کار کردن با ماشین آلات صنعتی، رانندگی و … خودداری کنید.

  دوز کلونازپام برای بی‌خوابی

  دوز کلونازپام برای بی‌خوابی نباید کمتر یا بیشتر از میزان تجویز شده توسط پزشک باشد. پزشک ممکن است گاهی اوقات برای رفع بی‌خوابی، دوز شما را تغییر دهد تا مطمئن شود که کلونازپام به درستی کار می‌کند. به طور معمول، شما نباید این دارو را بیش از ۹ هفته مصرف کنید، اما متخصص ممکن است در صورت لزوم آن را برای مدت طولانی تجویز کند. در صورت مصرف کلونازپام برای خواب، فقط طبق دستور پزشک و در ساعات معین از آن استفاده کنید.

  علائم قطع مصرف کلونازپام

  بدون مشورت با روانپزشک ترک اعتیاد، مصرف این دارو را قطع نکنید. ممکن است با قطع ناگهانی کلونازپام شرایط بدتر شود. یکی از ویژگی‌های اصلی اعتیاد به مواد این است که هرگونه تلاش در راستای قطع مصرف مواد، منجر به بروز علائم دردناک و طاقت‌فرسای خماری می‌شود. ذهن و بدن انسان در اثر قطع ناگهانی مصرف مواد اعتیادآور قدرتمند، سر به شورش برمی‌دارند. قرص کلونازپام نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  چنانچه فردی که یک ماه آن را مصرف کرده است، بخواهد مصرف دارو را به یکباره قطع کند، در اثر این قطع ناگهانی کلونازپام دچار علائم آزاردهنده‌ای از قبیل موارد زیر خواهد شد:

  آیا کلونازپام مخدر است؟ کلونازپام مورفین دارد یا خیر؟

  قرص کلونازپام مشتقات مورفین ندارد و مخدر نیز نیست، ولی مصرف هم‌زمان آن با داروهای دیگر ممکن است احتمال بروز مشکلات حاد تنفسی، کما یا مرگ را بالا ببرد. بعنوان مثال داروهای زیر در صورت مصرف همزمان با کلونازپام باعث تداخل دارویی می‌شوند:

  در صورت مصرف کلونازپام با هر یک از این داروها و بروز علائمی مثل سرگیجه، سبکی سر، خواب آلودگی شدید، تنفس کند یا دشوار، بلافاصله با پزشک خود یا اورژانس تماس بگیرید. نوشیدن الکل یا مصرف تریاک و دیگر مواد مخدر و محرک، در طول دوره درمان با کلونازپام نیز خطر ابتلا به این عوارض خطرناک را افزایش می‌دهد.

  از بین بردن اثر قرص کلونازپام

  زمان تنها راه حل قطعی برای از بین بردن اثر قرص کلونازپام است. اثرات مصرف و خماری کلونازپام با گذشت زمان و سوخت‌وساز از بدن خارج می‌شود. در این مدت برای تسریع در از بین بردن اثر قرص کلونازپام می‌توانید فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

  آیا کلونازپام تست اعتیاد را مثبت می‌کند؟

  اکثر داروهای دسته بنزودیازپین‌ها در تست اعتیاد استاندارد تشخیص داده می‌شوند. البته برخی از این داروها مانند کلونازپام و آلپرازولام ممکن است در تست اعتیاد معمولی نشان داده نشوند. اما کلونازپام در تست بنزودیازپین قابل تشخیص است.

  قرص کلونازپام چند روز در بدن میماند؟

  کلونازپام نیمه عمری در حدود ۲۰ تا ۵۰ ساعت در بدن فرد دارد. به همین دلیل کلونازپام مقدار بیشتری نسبت به داروهای مشابه در بدن باقی می‌ماند. نیمه عمر یک دارو به مدت زمانی که طول می‌کشد تا بدن فرد نیمی از دوز مصرف شده را از بین ببرد، گفته می‌شود.

  توجه داشته باشید که عوامل مختلفی در نتیجه و مدت زمان باقی ماندن کلونازپام در بدن می‌تواند تأثیرگذار باشد، برخی از این موارد عبارتند از:

  چگونه مصرف قرص کلونازپام را قطع کنیم؟

  مصرف داروهای حاوی بنزودیازپین مانند کلونازپام، می‌تواند برای بیماران مبتلا به اختلال‌های اضطراب مفید باشد. اما کلونازپام برای افرادی که این دارو را صرفاً  برای بی‌خوابی یا به دلیل لذت بردن از اثرات تسکین‌دهندگی و آرامش‌بخشی آن مصرف می‌کنند، خطرناک است.

  اگر در مورد چگونگی ترک کلونازپام سوال دارید، باید بگوییم که ترک کلونازپام با قطع مصرف این دارو شروع می‌شود. اما بدلیل بروز علائم ترک، این فرآیند باید به دقت مدیریت شود. متخصصان تاکید کرده‌اند که قطع ناگهانی کلونازپام اثرات بسیار نامطلوبی بر جسم و روح افراد می‌گذارد.

  قطع تدریجی کلونازپام تحت نظارت پزشک، ایمن‌ترین روش برای ترک اعتیاد به این قرص محسوب می‌شود. در مرحله مراقبت‌های بعد از ترک اعتیاد، برنامه درمانی شامل مشاوره فردی، مشاوره گروهی و تشکیل گروه درمانی پیاده می‌شود. بیماران بعد از گذراندن این دوره درمانی، می‌توانند نتیجه‌ای را که از دوره ترک اعتیاد کلونازپام به دست آورده‌اند را حفظ کنند و همچنان پاک بمانند.

  ترک کلونازپام در خانه

  مردم ایران از قدیم به درمان‌های خانگی علاقه داشته‌اند، ولی متاسفانه بیماری‌های امروزی دیگر در خانه قابل درمان نیست. ترک کلونازپام نیز از این قانون مستثنی نیست و به دلیل اینکه این دارو از خانواده بنزودیازپین‌هاست، باید از ترک آن در خانه و به روش غیراصولی پرهیز کنید. ترک ناگهانی کلونازپام در منزل یا تداخل دارویی آن بدلیل عدم آگاهی، علت بسیاری از مسمومیت‌ها با این دارو گزارش شده است.

  ترک کلونازپام نیز مانند ترک داروهایی مانند لورازپام، آلپرازولام، ریتالین، متادون و … باید در مرکز ترک اعتیاد و تحت نظارت دقیق پزشک صورت بگیرد. متخصص ترک اعتیاد در صورت صلاحدید از جایگزین قرص کلونازپام برای ترک راحت‌تر این دارو استفاده می‌کند.

  ترک کلونازپام در خانه به دلیل عدم توانایی در کنترل علائم ترک، موجب عود اعتیاد در فرد می‌شود. عود اعتیاد یا لغزش در افراد معتاد به بنزودیازپین‌ها شایع است، به منظور کاهش و به حداقل رساندن عود احتمالی و جلوگیری از عواقب ناگوار، درمان و حمایت روانشناختی در هنگام ترک بنزودیازپین از اهمیت حیاتی برخوردار است.

  بهترین روش ترک اعتیاد قرص کلونازپام

  درمانگر باید راه‌هایی غیر از مصرف دارو را برای مقابله با استرس به بیمار آموزش دهد. یکی از اهداف اصلی مشاوره ترک اعتیاد در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی این است که مراجعین یاد بگیرند، چگونه می‌توانند موقعیت‌های دشوار را صرفاً بدون پناه بردن به دارو یا الکل با موفقیت پشت سر بگذارند.

  پیشگیری از عود اعتیاد یکی از مؤلفه‌های اصلی درمان بیماری اعتیاد است و روانشناس متخصص ترک اعتیاد در این مرحله به بیمار نشان می‌دهد که چگونه می‌تواند محرک‌هایی را که او را به مصرف دوباره مواد تشویق می‌کند، پیش‌بینی کند. همچنین بیماران چگونگی کنترل واکنش‌ها، چگونگی متمرکز شدن بر یک موقعیت دشوار و پشت سر گذاشتن آن بدون مصرف مواد و مقابله با میل به مصرف دوباره مواد را آموزش می‌بینند.

  چگونگی ترک کلونازپام در کلینیک دکتر جوادی

  بیماران بستری و سرپایی در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی مهارت‌هایی را نیز برای مقابله با وسوسه مصرف مواد و مدیریت استرس به روش‌هایی مثبت و سالم به دست می‌آورند. سودمندی کسب این مهارت‌ها در ترک ایمن و موفقیت‌آمیز قرص کلونازپام به اثبات رسیده است.

  خوشبختانه به لطف سم‌زدایی و مشاوره اعتیاد بعد از ترخیص، دیگر هیچ فردی مجبور نیست که تا پایان عمر در بند اعتیاد به کلونازپام گرفتار بماند و به راحتی قادر به ترک خواهد بود. رفتار درمانی شناختی (CBT) نیز ممکن است به عنوان مکمل در طول درمان اعتیاد به بنزودیازپین‌ها استفاده شود.

  دلیل اصلی مصرف کلونازپام، مدیریت درد، کاهش استرس یا تجربه سرخوشی و نشئگی با دارویی قانونی، هر چه که باشد؛ در هر حال به کمک پزشکان متخصص ما در مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی واقع در تهران می‌توانید از اعتیاد به آن نجات پیدا کنید.

  برای درمان قطعی وابستگی به قرص کلونازپام، کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی با کادر متخصص خود آماده ارائه مشاوره به بیماران اعتیاد می‌باشد. برای اطلاع از چگونگی ترک کلونازپام و رهایی از آثار منفی این دارو با ما تماس بگیرید.

  منبع مطلب : drjavadiclinic.com

  مدیر محترم سایت drjavadiclinic.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترک اعتیاد کلونازپام

  ترک اعتیاد کلونازپام

  کلونازپام یا کلونوپین دارویی متعلق به خانواده بنزودیازپین‌ها است، که برای درمان اختلال‌های اضطراب و هراس بزرگسالان تجویز می‌شود. همچنین کلونازپام از طریق متعادل کردن مواد شیمیایی در مغز به پیشگیری از صرع نیز کمک می‌کند. هرچند کلونازپام برای بهبود سلامت روان تجویز می‌شود، اما افراد بسیاری به دلیل مصرف بیش از حد کلونازپام یا حتی مصرف تجویزی طولانی مدت، به این قرص وابستگی شدید پیدا می‌کنند. پزشکان به این افراد توصیه می‌کنند که به جای اینکه به دنبال جایگزین قرص کلونازپام باشند، هر چه سریع‌تر برای ترک اعتیاد کلونازپام به مراکز تخصصی درمان اعتیاد مراجعه کنند.

  قرص کلونازپام چیست؟

  کلونازپام یا نام دیگر آن کلونوپین به صورت قرص تولید می‌شود. کلونازپام متعلق به خانواده بنزودیازپین‌ها است که آرام‌بخش و خواب‌آور هستند. بنزودیازپین‌ها مانند هروئین اثر آرام‌بخشی دارند و نشئگی توام با آرامشی را در مصرف‌کننده تولید می‌کنند.

  کلونازپام نوعی سرکوب‌کننده سیستم عصبی مرکزی است و از طریق اثر گذاشتن بر گاما ـ آمینوبوتیریک اسید (GABA)، که یکی از انتقال‌دهنده‌های عصبی موجود در مغز است، اثر خود را به جا می‌گذارد. مصرف کلونازپام عوارض جانبی متعددی را به دنبال دارد که بعضی از این عوارض دقیقاً همان علتی هستند که افراد را به مصرف کلونازپام ترغیب می‌کنند.

  آیا کلونازپام اعتیادآور است؟

  در ابتدای امر بهتر است در مورد مهم ترین عوارض احتمالی کلونازپام یعنی اعتیاد آور بودن این دارو صحبت کنیم. مصرف داروی کلونازپام به عنوان قرصی که از خانواده آرام بخش های قوی مانند بنزودیازپین ها تشکیل شده، پس از مدتی بدن را وابسته و معتاد می‌کند به صورتی که در صورت عدم استفاده از آن بدن واکنش های عجیبی نشان می‌دهد.

  اگر کلونازپام در دوز بالا یا به طور مداوم برای مدتی طولانی مصرف شود، دارویی بسیار اعتیادآور خواهد بود. وقتی بدن به حضور دارو و تاثیر آن بر مغز عادت می‌کند، بیمار برای تجربه احساسات خاصی مانند آرامش، به کلونازپام وابسته می‌شود. چنانچه بیمار دچار اختلال اضطراب باشد، نبود دارو باعث شدیدتر شدن حملاتش می‌شود.

  آیا کلونازپام مورفین دارد؟

  یکی از رایج‌ترین سوالاتی که از پزشکان ما در کلینیک پیام پرسیده می‌شود، همین است. قرص کلونازپام حاوی مشتقات مورفین نیست، اما مصرف هم‌زمان آن با داروهای خاص ممکن است خطر بروز مشکلات حاد تنفسی، کما یا مرگ را افزایش دهد. اگر شما برای درمان بیماری، داروهایی مثل کدئین (داروی ضد درد)، هیدروکدون، فنتانیل، هیدرومورفون، مپریدین، متادون، مرفین، اکسی کدون و یا ترامادول (داروی ضد درد قوی) مصرف می‌کنید یا قصد مصرف آن را دارید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

  در صورت مصرف کلونازپام با هر یک از این داروها و بروز علائمی مثل سرگیجه غیرمعمول، سبکی سر، خواب آلودگی شدید، تنفس کند یا دشوار، یا عدم پاسخگویی، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید یا به دنبال مراقبت‌های پزشکی فوری باشید. نوشیدن الکل یا استفاده از داروهای خیابانی، در طول دوره درمان با کلونازپام نیز خطر ابتلا به این عوارض جدی و مرگبار را افزایش می‌دهد.

  عوارض قرص کلونازپام

  از شایع‌ترین عوارض قرص کلونازپام که بسیاری از افراد را ترغیب به ترک این قرص می‌کند، می‌توان به علائم زیر اشاره کرد:

  از آنجایی که کلونازپام برای غلبه بر اختلالات اضطراب تجویز می‌شود، خواب‌آلودگی یکی از عوارض عادی مصرف این داروی خواب‌آور و آرام‌بخش است. پزشکان به بیمارانی که قرص کلونازپام مصرف می‌کنند، توصیه می‌کنند که رانندگی یا کار با ماشین‌آلات را کنار بگذارند و در صورت مواجهه با عوارض زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنند:

  آگاهی از عوارض قرص کلونازپام باعث می‌شود که بیماران به سرعت متوجه وابسته شدن به دارو شوند.

  بهترین روش ترک اعتیاد کلونازپام

  روش‌های بسیاری برای ترک اعتیاد به کلونازپام وجود دارد که تمام آن‌ها با سم‌زدایی و غلبه بر علائم قطع مصرف دارو شروع می‌شود. این مرحله گاهی اوقات دشوارترین مرحله برای بیماران است، چرا که بیمار در پی قطع مصرف یا کاهش تدریجی مصرف کلونازپام با علائم غیرقابل تحملی روبرو می‌شود.

  سم‌زدایی غالباً بنیان اصلی درمان ترک اعتیاد را تشکیل می‌دهد و لازمه پیشرفت به مراحل بعدی درمان بازپروری و ترک اعتیاد است، بنابراین برنامه سم‌زدایی ایمن و موثر برای موفقیت درمان ترک اعتیاد و پاکی بلندمدت بیمار حیاتی است.

  جایگزین قرص کلونازپام چیست؟

  چه دارویی می‌تواند جایگزین کلونازپام شود؟ در واقع تنها کسی که می‌تواند به این سوال پاسخ صریح و درست بدهد، فقط پزشک شما است. پزشک با در نظر گرفتن شرایط جسمی و روحی شما و همچنین مدت و میزان دوز مصرفی قرص کلونازپام، در صورت لزوم اقدام به جایگزین آن با داروی ضعیف‌تر یا قوی‌تر می‌کند.

  این تصور اشتباه که تمام داروهایی که نام آن‌ها به «زپام» ختم می‌شوند مانند اکسازپام، دیازپام، کلونازپام، فلورازپام، لورازپام را می‌توان خودسرانه با هم جایگزین کرد، متاسفانه موجب بروز اتفاقات ناگوار و حتی مرگباری می‌شود. برخی افراد برای درمان اختلالات خواب یا اضطراب و بی‌قراری خود، این داروها را به صورت خودسرانه مصرف می‌کنند. این مصرف خودسرانه نه تنها منجر به بهبود یا درمان اختلالات آنان نمی‌شود، بلکه موجب وابستگی به این داروها و در نهایت اعتیاد می شود.

  قطع ناگهانی کلونازپام

  چنانچه از علائم اعتیاد و عوارض کلونازپام آگاهی داشته باشید، بهتر می‌توانید درباره لزوم شروع درمان اعتیاد به کلونازپام تصمیم بگیرید. در صورتی که بیمار دچار اعتیاد به کلونازپام شده باشد، در اثر قطع ناگهانی این قرص دچار علائم آزاردهنده خواهد شد. این علائم یک از بهترین روش‌ها جهت تشخیص اعتیاد است. علائم شایع قطع ناگهانی کلونازپام به شرح زیر است:

  قطع ناگهانی قرص کلونازپام با توجه به علائم شدیدی که به همراه دارد، بسیار خطرناک است، به ویژه اگر تحت نظر پزشک انجام نشود. البته روش‌های ایمنی برای کاهش این علائم ناخوشایند وجود دارد.

  ترک کلونازپام در خانه

  بسیاری از بیماران سعی می‌کنند که سم‌زدایی قرص کلونازپام را در خانه انجام دهند و مصرف دارو را به تدریج بدون نظارت پزشک کاهش می‌دهند. اما خوددرمانی بسیار خطرناک است، چرا که شرایط بیماران با هم متفاوت است و برنامه کاهش تدریجی مصرف دارو باید با توجه به شرایط خاص هر بیمار تهیه شود. به همین دلیل است که مراجعه به مراکز ترک اعتیاد توصیه می‌شود.

  ترک کلونازپام در منزل باید طبق نظر پزشک متخصص صورت گیرد. در حالتی که مصرف بیش از حد کلونازپام توسط فرد اتفاق بیفتد، درمان حرفه‌ای و اصولی پزشکی می‌تواند در به حداقل رساندن خطرات عود اعتیاد کمک کرده و شما را در چگونگی قطع موثر مصرف کلونازپام راهنمایی کند.

  ترک کلونازپام در کلینیک پیام تندرستی

  بیماران در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی تهران به صورت شبانه‌روزی تحت نظر متخصص قرار می‌گیرند و در طول درمان از خدمات مشاوره جهت درمان اختلال‌های همزمان یا اعتیادهای دیگر بهره می‌گیرند، چرا که علائم ترک مواد مخدر و داروهای مختلف با هم متفاوت است و هر یک شیوه درمان مختص به خود را دارد.

  شما می‌توانید برای درمان وابستگی و اعتیاد خود به داروهای خواب‌آوری چون کلونازپام به کلینیک ما مراجعه کنید. پزشکان ما با استفاده از متدهای نوین علمی که با چندین دهه تجربه کسب شده است، برای درمان شما تلاش می‌کنند.

  منبع مطلب : www.clinicpayam.com

  مدیر محترم سایت www.clinicpayam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نکات مهم درباره کلونازپام

  به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این ماده با تاثیر بر روی مغز، مغز را وادار به کنترل تشنج، اختلالات اضطرابی نامتعادل و اختلال هراس می‌کند. این دارو ضد صرع است، ولی برای درمان تشنج، سندروم لنوکس-گاستوت و اختلال هراس مانند آگورافوبیا هم استفاده می‌شود.

  نکات مهم درباره کلونازپام

  طریقه مصرف:

  نحوه و میزان مصرف بسته به بیمار و نظر پزشک است. برای بزرگسالان از ۱۸ تا ۷۲ سال، ۰.۲۵ میلی گرم و دوبار در روز تجویز می‌شود که دوز و تکرر نوبت آن ممکن است توسط پزشک افزایش یابد.

  احتیاط ها:

  محل نگه داری:

  این دارو باید اکیدا از دسترس کودکان خارج باشد. به دور از رطوبت، نور و گرما و در دمای ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد نگه داری شود.

  عوارض:

  اگر پس از مصرف کلونازپام دچار کهیر، تنگی نفس، تورم صورت، لب، زبان و گلو درد شدید، نشان دهنده‌ی این است که شما به این دارو آلرژی دارید و باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. در طول درمان با این دارو در صورت مشاهده هر گونه نشانه‌ی جدید، آن را جدی گرفته و پزشک مربوطه را در جریان بگذارید.

  عوارض جانبی رایج:

  تشنج شدیدتر، خواب آلودگی شدید، تغییرات غیر متعارف در رفتار، توهم، سردرگمی، پریشان حالی، هجوم افکار مربوط به خودکشی، تپش شدید قلب، لرزش دست و پا، حرکات غیر معمول و غیر ارادی چشم، مشکلات حافظه و اختلال در تعادل.

  عوارض جانبی کمتر رایج:

  فراموشی، درد مثانه، ادرار خونی، تغییر در گفتار، اسهال، سوزش در ادرار، ادرار مکرر، احساس کلی ناراحتی، درد مفاصل، کمر درد، تغییرات ذهنی، کاهش اشتها، درد در عضلات، حالت تهوع، عصبی بودن، لکنت زبان، گلو درد، تعریق، سوزش و سوزن سوزن شدن، عرق سرد، هیجان، احساس دیوانگی، احساس غیر واقعی بودن، علائم آنفولانزا، فقدان کنترل بر خود، کشش عضلانی، دیدن کابوس، التهاب و درد در شانه و دست ها، حساسیت یا تورم در پا، فلج جزئی و عدم احساس.

  عوارض جانبی که در صورت مصرف بیش از حد رخ می‌دهد:

  سردرگمی، احساس ضعف شدید در عضلات، غش، کما، خواب آلودگی و عدم تعادل.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.mizanonline.com

  مدیر محترم سایت www.mizanonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا 6 ماه قبل
  1

  من حدود یکساله یک چهارم کلونازپام استفاده میکنم چطور باید ترک کنم آیا باید کلینیک بیام

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  همرم دیشب دست به خود کسی زده تا الان تو خواب بوده الان باید چه بهش بدم اسر قرص کلونازپام از بدنش خرج شود

  -1
  مهدی 17 روز قبل

  پسرم چندروزپیش قرص کلونازپام مصرف کرده چکارکنم ازبدنش خارج بشه

  مریم 1 سال قبل
  1

  من ۱۰ ساله بخاطر یه سری مشکلات دکتر برام کلونازپام تجویز کرد،چون مشکل بیخولبی داشتم، بعدازاون ،خودم ،سرخود،یه نصفه خوردم، الان احساس فراموشی دارم،رفتم پیش متخصص، برام یه داروی دیگه تجویز کردن با ۱/۴از قرص کلونازپام، الان دقیقا ۱۰ شبه نتونستم بخوابم،،،، لطفا لطفا لطفا بدون تجویز پزشک مصرف نکنید

  نسرین 1 سال قبل
  0

  کلونازپام زیادی روک بگم یعنی مرگ دوستم صمیمیم همین جوری ازبین رفت

  محمد 2 سال قبل
  2

  سلام من محمدهستم سی نه سالمه روزی دوبسته ترامادول بادوز۲۲۵مصرف میکنم مشکلی ندارم کارمندم هستم بعضی روزا سه بسته هم میشه دوستان گیردادن باید ترک کنی شما راهنماییم کنید که ایا میشه‌

  محمد 2 سال قبل
  0

  سلام من محمدهستم سی نه سالمه روزی دوبسته ترامادول بادوز۲۲۵مصرف میکنم مشکلی ندارم کارمندم هستم بعضی روزا سه بسته هم میشه دوستان گیردادن باید ترک کنی شما راهنماییم کنید که ایا میشه‌

  0
  محمد 2 سال قبل

  سلام محمدهستم سی ونه ساله کارمند شرکت مخابرات با وَضعیت عالی و حقوق خوب من روزی دوبسته ترامادول بادوز ۲۲۵ بعضی روزا سه بسته ولی در بعضی وقتا که سرکیفم به چهارمین بسته هم میرسه راستیتش من این حالو عاشقشم ولی چکارکنم که اگه حاضربه ترک نشم اول نامزدم رو میگیرن دوما دوستامون میرن دنبال کارشون بی من .من از شما تقاضا دارم اگه ممکنه هوای مارو داشته باشین هرچی پول بخواین در خدمتتونم منتظر نظر لطفتون هستی تعریفتونو شنیدم مزاحم شدم خلاصه خودمو سپردم دست شما من کم صبرم منتظر جوابتون

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام من پدرم این قرص رو مصرف میکردند زخم بستر هم دارند امبولی ریه هم گرفته الانم بیمارستان بستریه میگن عفونت ریه گرفتاره و افت فشار میاره همش خونش میخام بدونم بخاطر این قرص بوده؟

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  سلام همسرم ۳۲ سال سن دارن،حدود یک سال قرص کلونازپام ۲ مصرف میکردن،شبها قبل خواب ۲ تا میخوردن،۱۰ روز پیش دیگه نخوردن،تا الان،خیلی بدنشون ضعیف شده و بدنشون به درد کم حس شده و ....میتونین کمکم کنین.

  -1
  سلام به تدریج ترک کنید 3 ماه قبل

  سلام باید کم کم ترک کنه

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 10 ماه قبل

  چند روز

  در بدن میماند

  برای ارسال نظر کلیک کنید