توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قسط وام یک میلیونی کرونا چقدر است

  1 بازدید

  قسط وام یک میلیونی کرونا چقدر است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اوایل امسال با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شدند و فعالیت برخی کسب و کارها محدود شد و به تبع آن درآمد افراد جامعه کاهش یافت و دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که ۲۳ میلیون خانوار هستند، واریز کند.

  منابع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با  سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود.

  اما با اعلام رییس جمهوری این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و به چهار درصد تغییر کرد. یعنی سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آن را یارانه‌بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

  مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز از ۲۴ ماه به ۳۰ ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه ۳۵ هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر شود.

  براساس اعلام ۲۲ خردادماه دولت، در مجموع ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار معادل ۸۷ درصد از کل خانوارهای یارانه‌بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.

  کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه شروع شد و تا کنون پنج قسط معادل معادل ۱۷۵ هزار تومان از حساب خانوار کسر شده است. ۲۵ قسط دیگر نیز طی ماه‌های آینده از حساب بانکی یارانه افراد کسر می‌شود. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال ۱۴۰۱ کسر خواهد شد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟

  چند قسط از وام یک میلیونی کرونایی باقی مانده است؟

   منبع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی با نرخ ۱۲ درصد که بعد به چهار درصد تغییر کرد، اقساط ۳۰ ماهه و هر ماه ۳۵ هزار تومان است، که بعد از واریز یارانه به حساب افراد از همان حساب کسر می‌شود، نکته مهم در این باره اینکه گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

  در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه‌ بگیران واریز و اقساط آن از همان حساب یارانه کسر شود. اما رئیس جمهور اعلام کرد که این تسهیلات به صورت قرض الحسنه خواهد بود. در واقع به نوعی سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد که چهار درصد را یارانه‌بگیر و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت می کند و اقساط از ۲۴ به ۳۰ ماه افزایش یابد. در این حالت قسط پرداختی ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان در هر ماه خواهد بود.

  وام یک میلیونی از محل منابع بانکی با کارمزد چهار درصد، اقساط ۳۰ ماهه و هر ماه ۳۵ هزار تومان است که به حساب یارانه افراد واریز و اقساط نیز از همین حساب کسر می‌شود، این در حالی است که گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

   نحوه پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام شد به این صورت که، ابتدا باید متقاضیان مشخص می‌شد بنابراین سرپرست خانوار کدملی خود را از طریق سیم کارتی که به نام وی ثبت شده است پیامک می‌کرد و پس از دریافت پیامک و با استفاده از داده‌های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مشمول بودن متقاضی برای دریافت وام مشخص و اعلام شد.

  در واقع با کسر چهارمین قسط از وام کرونایی از حساب یارانه بگیران، به تعداد ۲۶ قسط دیگر باقی مانده است.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ارزش وام یک میلیون تومانی چقدر شد؟

  ارزش وام یک میلیون تومانی چقدر شد؟

  در هجدهم فروردین ماه سال جاری بود که رئیس جمهور روحانی گفت: تسهیلات یک میلیون تومانی با نرخ سود ۱۲ درصد در نظر گرفته شده است که مدت زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماهه (دو ساله) خواهد بود و چند ماه هم تنفس داده می‌شود و بازپرداخت از مهر ماه سال ۱۳۹۹ آغاز خواهد شد.

  به گزارش تابناک اقتصادی، در ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ که جلسه ستاد اقتصادی دولت برگزار شد، جزئیات پرداخت و نحوه بازپرداخت وام یک میلیون تومانی تغییر و وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد؛

  در ۲۳ خرداد ماه سال جاری بود که حسین میرزایی، سخنگوی ستاد تسهیلات کرونایی با اعلام پایان واریز وام یک میلیون تومانی به حساب سرپرستان خانوار در تاریخ بیست و دوم خردادماه ۹۹ افزود: در روز ۲۲ خرداد، ۸۶۷ هزار و ۲۵ خانوار، تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا را و در مجموع ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ سرپرست خانوار یارانه بگیر، معادل ۸۷ درصد از خانوار‌های یارانه بگیر، تسهیلات مذکور را دریافت کردند. پرونده این تسهیلات رسما بسته شد.

  با قطعی شدن آغاز دور دوم قرنطینه از ابتدای آذر ماه سال جاری به دلیل شرایط وخیم شیوع کرونا، دولت اعلام کرد که یک وام یک میلیون تومانی دیگر پرداخت خواهد کرد.

  حسن روحانی، رئیس جمهور در ۲۸ آبان ماه در جلسه هیات دولت گفت: یک وام یک میلیون تومانی به ۱۰ میلیون خانوار پرداخت خواهد شد. خبری که عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود در ۲۸ آبان ماه به آن اشاره کرد و نوشت: پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود ۱۰ میلیون سرپرست خانوار برای مقابله با آثار کروناست.

  تامین منابع این وام یک میلیون تومانی از محل همان اعتبارات ۷۵ هزار میلیارد تومانی اختصاصی نظام بانکی برای مقابله با کروناست و این وام تنها به خانوار‌هایی که "درآمد ثابتی" ندارند تعلق می‌گیرد. آخرین مهلت ثبت نام ۱۱ آذرماه ۹۹ اعلام شده است و بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد ۴ درصد از محل باقی مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ ۹ فروردین ماه ۹۹ ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط ۳۰ ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود. متقاضیان صرفا کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند. متقاضیان تنها یک بار پیامک ارسال کنند، کافی است.

  هر چند پرداخت وام یک میلیون تومانی به خانوار‌هایی که درآمد ثابتی ندارند، اقدام مناسبی از سوی دولت محسوب می‌شود، باید در نظر داشت که قدرت خرید این وام یک میلیون تومانی در همین چند ماهی که از دور اول پرداخت این وام گذشته است، به شدت کاهش یافته است.

  همان گونه که اعلام شد، دور اول پرداخت وام یک میلیون تومانی در خرداد ماه سال جاری به پایان رسید. در خرداد ماه، نرخ تورم سالانه ۲۷.۸ درصد بود که این نرخ در آبان ماه سال جاری ۲۹ درصد گزارش شده است. همچنین نرخ تورم نقطه به نقطه در خرداد ماه سال جاری ۲۲.۵ درصد گزارش شده بود که این نرخ در آبان ماه به ۴۶.۴ درصد رسیده است. این بدان معناست که خانوار‌های کشور میانگین ۴۶.۴ درصد بیشتر از آبان ۱۳۹۸ برای خرید یک مجموعه کالا‌ها و خدمات یکسان هزینه کرده اند.

  آمار نرخ تورم و روند رو به رشد آن بیانگر آن است که طبیعتا باید قدرت خرید خانوار‌ها در آبان ماه در مقایسه با خرداد ماه سال جاری کاهش یافته باشد؛ اما برای بررسی جزئی‌تر این مساله بهتر است به گزارش‌های مربوط به متوسط قیمت کالا‌های خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور که توسط مرکز آمار ایران منتشر می‌شود، رجوع کنیم.

  جدول زیر نشان می‌دهد، در خرداد ماه سال جاری با یک میلیون تومان چه میزان کالای اساسی می‌شد خرید و این میزان در آبان ماه چقدر بوده است؟

  همان گونه که می بینید، در همه کالا‌های اساسی شاهد کاهش قدرت خرید در آبان ماه در مقایسه با خرداد ماه هستیم؛ برای نمونه با یک میلیون تومان در خرداد ماه سال جاری می‌شد ۷۲ کیلوگرم برنج خارجی درجه یک خریداری کرد که این میزان در آبان ماه با افزایش قیمت به ۴۳ کیلوگرم کاهش یافته است.

  قدرت خرید یک میلیون تومان در آبان ماه نسبت به خرداد ماه چقدر تغییر کرده است؟

  به هر حال، روند نرخ تورم به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد باز هم قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت و رفته رفته قدرت خرید یک میلیون تومان کاهش پیدا خواهد کرد، در حالی که در خرداد ماه سال جاری، بانک مرکزی اعلام کرد که هدف گذاری امسال برای نرخ تورم ۲۲ درصدی است، حال آنکه در کمتر از سه ماه مانده به پایان سال جاری، نرخ تورم با روندی افزایشی در آبان ماه به ۲۹ درصد رسیده است.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید