توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قطع بیش از حد درختان چه آسیبی به محیط زیست میزند

  1 بازدید

  قطع بیش از حد درختان چه آسیبی به محیط زیست میزند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مرکز پژوهش های صدا و سیما

  یکی از عوامل آلودگی و تخریب محیط زیست، قطع بی رویه درختان و تخریب جنگل ها و مرتع هاست که نتیجه آن در بیشتر نقاط دنیا به صورت نابودی ذخایر توارثی زمین، اعم از درختان و گیاهان یا جانوران و در پی آن، فوران خشم طبیعت به شکل سیل های ویرانگر، حمله شن های روان و توسعه بیابان ها، خشک سالی های وحشتناک، شیوع انواع آفت ها همچون سنّ و ملخ و موش، بیماری های مضرّ، سرمایه های انسانی جامعه را تهدید می کند.
  نابودی جنگل ها و پوشش گیاهی در مناطق خشک که حیات تمامی موجودات از جمله انسان، با بهره های مستقیم و غیرمستقیم آن ارتباط تنگاتنگ دارد، نابخشودنی است و پیامدهای ناگوار جبران ناپذیری، مانند ویرانی کانون های زیست انسانی و نیز کوچ امواج انسانی بر جای می گذارد. این امر سبب شده است مردم برخی مناطق، دیگر قادر به تأمین غذای خود نباشند و در نتیجه، به پناهندگان زیست محیطی تبدیل شوند و به سوی نزدیک ترین شهر یا مرکزهای کمک رسانی هجوم برند.
  بنابراین، تخریب ویرانگر جنگل ها و مرتع ها سبب کاهش تولید چوب جنگل (به عنوان ماده خام مورد نیاز صنایع مختلفی از جمله کاغذ سازی و چوبی) و تولیدات دامی مرتع ها (همچون گوشت و دیگر فرآورده های دامی) و دیگر محصولات فرعی گیاهان (مانند داروهای گیاهی و صنعتی) می شود. این آسیب ها، بخش کوچکی از زیان های بسیار هنگفت و جبران ناپذیری است که به سبب کاهش میزان نفوذ آب در خاک، شسته شدن خاک های مستعد، پر شدن دریاچه سدها از رسوب و ویرانی های ناشی از تخریب اماکن و تأسیسات موجود در مسیر سیل، پدیدار می شود.
  موارد یادشده، بیانگر تحول و دگرگونی در نعمت های خدادادی و تبدیل نعمت به نقمت است که این امر، مصداق برجسته تبدیل نعمتی است که قرآن کریم، انسان را به شدت از آن برحذر داشته است.

  منبع مطلب : pajuhesh.irc.ir

  مدیر محترم سایت pajuhesh.irc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قطع بیش از حدّ درختان جنگل چه آسیبی به چرخه ی روبه رو خواهد زد؟

  سایت آموزش و پرورش


  رتبه الکسا سایت


  ویکی پدیا


  معلم سایت

  منبع مطلب : www.asemankafinet.ir

  مدیر محترم سایت www.asemankafinet.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آسیب های حاصل از قطع درختان

  همان طور که می دانید قطع بی رویه ی درختان باعث نابودی جنگل ها می شود . علاوه بر آن زندگی جان دارانی که در جنگل ها زندگی می کنند نیز با خطر روبرو خواهد شد . همچنین میزان کربن دی اکسید محیط افزایش یافته و تولید اکسیژن کاهش می یابد . بنابراین قطع بی رویه ی درختان به هیچ عنوان به صلاح انسان ها نیست و اولین و ساده ترین گام برای جلوگیری از این امر این است که هم خودمان و هم به دیگران توصیه کنیم در مصرف کاغذ صرفه جویی کنند . با تشکر 


  منبع مطلب : sheshomebtedaie.blogfa.com

  مدیر محترم سایت sheshomebtedaie.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  کم بودن کربن دی اکسید و افزایش اکسیژن

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  کم بودن کربن دی اکسید و افزایش اکسیژن

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید