توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قیمت کلیه در ایران چقدر است؟

  1 بازدید

  قیمت کلیه در ایران چقدر است؟ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  قیمت کلیه در ایران

  باوجود آنکه در اواسط سال ۹۷ اعلام شد قیمت تعیین شده کلیه در ایران از سوی انجمن بیماران کلیوی به اهداکنندگان تا سقف ۲۰ میلیون تومان است، اما به نظر می‌رسد باتوجه به افزایش قیمت‌ها و صعود قیمت دلار، این قیمت در سال ۹۸ و ۹۹ بسیار افزایش یافته باشد.

  قیمت تعیین شده توسط انجمن پیوند کلیه

  خجسته رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی مشهد در سال 97 گفت: قیمت اعلام‌ شده کلیه در ایران از سوی انجمن بیماران کلیوی به اهداکنندگان تا سقف ۲۰ میلیون تومان است که بسته به وضعیت مالی بیمار و توافق میان دو طرف این مبلغ تا ۲۵ میلیون تومان درحال تغییر است.

  وی افزود: بیشترین افراد نیازمند به کلیه عضو انجمن، در رده‌های سنی 50-60 سال با تعداد 1487 نفر و بالاتر از 60 سال با تعداد 2162 نفر است. رده‌های سنی دیگر عضو انجمن چون 40-50 سال با جمعیت 1169 نفر، 30-40 سال با جمعیت 1194 نفر، 20-30 سال با تعداد 757 نفر، 10-20 سال با تعداد 223 نفر و 1-10 سال با جمعیت 120 نفر هستند. در مجموع تعداد بیماران کلیوی ثبت‌نام کرده در انجمن 7 هزار و 11 نفر است.

  بازار سیاه کلیه خریداری ندارد!

  همشهری در گزارشی که یک ماه قبل از پایان سال 98 منتشر کرده، از کسادی بازار سیاه کلیه خبر داده است. خبرنگار این نشریه بدین منظور با آگهی هایی که نزدیک بیمارستان ها به دیوارها چسبانده شده، تماس گرفته است. روی یکی از این آگهی ها نوشته است: «کلیه A مثبت، ۳۲ ساله، فوری- فروشی» است.

  «پیش شماره‌اش مربوط به تهران نیست. پسر جوانی از پشت خط جواب می‌دهد. می‌گوید اهل بروجرد است و به خاطر ورشکستگی، کلیه‌اش را ۹۰ میلیون تومان می‌فروشد. می‌پرسم چند وقت است که آگهی داده‌ای و چند مشتری پیدا کرده‌ای؟ می‌گوید: شنیده بودم که در تهران خریدار کلیه زیاد است برای همین وقتی ۶ ماه پیش، ورشکسته شدم ۳ روز به تهران آمدم و آگهی را جلوی بیمارستان زدم اما تا الان نتوانسته‌ام کلیه‌ام را بفروشم. »

  حرفش که به اینجا می‌رسد می‌خندد و می‌گوید: « حتی منتظر بودم این چند روز که هوا سرد شده، به آن یکی کلیه‌شان فشار بیاید و بهم زنگ بزنند، اما خبری نشد ...»

  می‌پرسم: «یعنی خریدار پیدا نشد؟» می‌گوید: «چرا خریدار بود اتفاقا چند تایی‌شان خیلی هم به کلیه احتیاج داشتند، ولی پولشان کم بود. من هم قیمت بالایی نگفتم کلیه یک جوان سالم تا ۱۱۰ میلیون تومان هم مشتری دارد. اما شانس من مشتری پولدار به تورم نخورد. حتی یک بار یک نفر که بعدا فهمیدم دلال است ۵ میلیون از من خواست تا برایم مشتری پیدا کند و گفت پول آزمایش‌ها را هم خودش می‌دهد، اما من ترسیدم بروم سر قرار چون شنیده بودم دلال‌ها با برخی دکترها تبانی می‌کنند و علاوه بر کلیه، جاهای دیگر بدن را هم درمی‌آورند! »

  منبع مطلب : www.entekhab.ir

  مدیر محترم سایت www.entekhab.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازار خرید و فروش اعضای بدن / کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!

  بازار خرید و فروش اعضای بدن / کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!

  به گزارش تجارت‌نیوز، پیدا کردن افرادی که می‌خواهند عضوی از بدن خود را بفروشند کار چندان سختی نیست. آگهی‌های آنها در جاهای زیادی وجود دارد. از دیوار مقابل بیمارستان‌ها گرفته تا کوچه‌هایی که مراکز پیوند عضو در آنها وجود دارند. کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی هم جای خود.

  آگهی‌ها زیاد است. بیشتر آگهی فروش کلیه است و کم و بیش آگهی فروش کبد.

  یکی از آگهی‌ها مربوط به مردی است ۲۷ ساله. آگهی فروش کبد. همسرش می‌گوید: «کلیه همسرم را پارسال 50 میلیون تومان فروختیم تا از مستاجری دربیایم، یک خونه بدون امکانات در سراسیاب خریدیم. اما کلیه را که فروختیم کار برای شوهرم سخت شد. هر کاری نمی‌تواند انجام دهد. حالا می‌خوایم بخشی از کبد رو بفروشیم که یا مغازه بگیریم یا ماشین بخریم تا باهاش کار کنه.»

  سال ۹۳ ازدواج کرده‌اند. زن می‌گوید خانواده‌ها توان مالی ندارند و نه توانسته‌اند جهیزیه تهیه کنند و نه می‌توانند از آنها حمایت کنند. شش سال است ازدواج کرده‌اند و در همه این مدت درگیر فقر و نداری بوده‌اند. زن خیاطی می‌کند و این تنها منبع درآمد فعلی خانواده است. می‌گوید «به نهادهای حمایتی هم سر زدیم. قرار شد ۵ میلیون وام بدهند. اما ضامن می‌خواست و ما ضامن نداریم. حتی وام ازدواجمان را هم نتوانستیم بگیریم. چون آن هم ضامن می‌خواست.»

  سال قبل کلیه را فروخته‌اند و حالا آگهی فروش کبد زده‌اند بلکه کاری راه بیندازند.

  داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در تابستان امسال 9.5 درصد از جمعیت فعال کشور بیکار بوده‌اند و این بیکاری برای جمعیت جوان و به خصوص برای جوانان 15 تا 24 ساله حدود ۲۳ درصد بوده است. این یعنی از هر ۱۰۰ جوان در این سن، حدود ۲۳ نفر آنان شغل ندارند.

  نکته قابل توجه در آمار بیکاری ایران، این است که نرخ بیکاری تابستان امسال در ۱۴ فصل گذشته کمترین نرخ بیکاری رسمی است. این آمار در شرایط کرونا که بسیاری شغل خود را از دست داده‌اند کمی عجیب است.

  اما گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس این گره را باز می‌کند. به روایت مرکز پژوهش‌های مجلس، در ایران به‌طور متوسط 60 درصد شاغلان کشور (59 درصد مردان و 62 درصد زنان) در بخش غیررسمی فعالیت می‌کنند. یعنی شرایطی که در آن افراد فاقد بیمه و حمایت‌های اجتماعی هستند و حتی درآمد آنها زیر حداقل حقوق مصوب است. نکته قابل توجه دیگر، کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری شاغلان در تابستان ۹۹ نسبت به تابستان ۹۸ است.

  در این بیکاری، افزایش تورم، هزینه خانوارها را افزایش داده. به نحوی که خانوارهای کشور برای تامین اقلام مصرفی خود در مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 41.4 درصد بیشتر هزینه کرده‌اند.

  کلیه چند؟

  یکی دیگر از آگهی‌دهندگان جوانی است ۲۸ ساله که می‌خواهد کلیه یا بخشی از کبدش را بفروشد. او به تجارت‌نیوز می‌گوید: «تو بدبختی موندم، یک سال و خورده‌ای میشه که می‌خوام یکی از اعضای بدنم رو بفروش ولی خریدار نیست، شاید تو این مدتی که گذشته 10 نفر زنگ زدن، ولی هنوز نتونستم کسی رو پیدا کنم که خریدار واقعی باشه، فعلا منتظریم.»

  او هم می‌گوید «آدم از بدبختی این کارا رو می‌کنه، وگرنه چرا باید خودمو ناقص کنم؟». براساس گفته‌هایش، هزینه‌های اجاره خانه و پرداخت قسط و بزرگ کردن دو بچه آنقدر برایش زیاد است که راه دیگری ندارد.

  سال گذشته کلیه‌اش را ۴۰ میلیون تومان می‌فروخت و حالا اگر مشتری پیدا شود، ۱۵۰ کمتر نمی‌دهد، «همه کالاها گران شده چرا اعضای بدن نشه؟ قیمت پراید 22 میلیون تومنی امسال شده ۱۵۰! حپراید ۱۵۰ میلیونی گرون نیست،‌کلیه ۱۵۰ میلیون گرونه؟!»

  آگهی بعدی هم آگهی فروش کلیه است. فروشنده می‌گوید از فروش منصرف شده اما کلیه را به خریدار اهدا کرده. او می‌گوید: «کلیه را برای فروش گذاشته بودم و مشتری هم پیدا شد. روی ۱۵۰ میلیون توافق کردیم. نزدیک عمل، پولی که می‌خواستم جور شد. منم کلیه را نفروختم. به همون فرد اهدا کردم. همین سه هفته قبل عمل داشتم.»

  برخی هم فروشنده کبد‌ هستند. مانند مرد ۲۶ ساله‌ای که بخشی از کبدش را آگهی کرده و می‌گوید قیمت آن ۲۰۰ میلیون تومان است.

  تماس خبرنگار تجارت‌نیوز با چند نفر دیگر نشان می‌دهد که آنها  از آگهی فروشی که زده‌اند پشیمان شد‌ه‌اند. یکی می‌گوید مشکل مالی‌اش تا حدی برطرف شده و دیگر فروشنده نیست. اما فرد دیگری می‌گوید همچنان از طرف خانواده همسرش تحت فشار است اما نظرش برای فروش کلیه عوض شده «چون با یک کلیه زندگی کردن سخت‌تر می‌شه.»

  کانال‌های خرید و فروش عضو

  در فضای مجازی همه چیز پیدا می‌شود. قلب و قرنیه و مغز استخوان. فقط کافی است دنبالش باشید. نمونه‌اش کانالی تلگرامی است با بیش از ۱۴۰ هزار عضو. هم خریدار آنجا حضور دارد و هم فروشنده. تعداد آگهی‌ها بسیار زیاد است. آگهی فروش اعضای بدن با ذکر جزئیاتی چون سن، جنس، گروه خون و شرایط جسمانی.«بدنم سالم سالمه از پونزده سالگی هم بصورت حرفه ای ورزش میکنم آزمایشات و سونوگرافی انجام دادم»،«کلیه آزمایش‌های لازم انجام شده و مدارک سلامت پزشکی وجود دارد.»

  برخی هم شروطی را در آگهی نوشته‌اند. اینکه همه هزینه‌های عمل و تست و آزمایش با خریدار است. برخی هم اعلام آمادگی کرده‌اند که برای فروش عضو به هر نقطه‌ای از کره زمین می‌روند فقط خریدار باید هزینه‌های سفر را بدهد.

  قیمت‌ اعضا متفاوت است. از کبد ۲۰۰ میلیونی تا کلیه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیونی. در میان آگهی‌ها، آگهی فروش قلب هم دیده می‌شود. تعداد آن کم است، اما هست.

  اما فروشندگان سنتی هم وجود دارند. آنها که روی دیوار برخی از بیمارستان‌ها و مراکز پیوند عضو آگهی‌هایی را روی دیوار می‌نویسند. آنجا فقط مشخصات اصلی و ضروری وجود دارد. «فروش کلیه ۲۰ ساله گروه خونی O- شماره …….. ۰۹۳۵» «کبد فروشی گروه خونی A+ و ….» این دیوارها مدام رنگ می‌شود، آگهی‌ها از روی دیوار پاک می‌شود و فقط چند روز بعد مجددا همان تعداد شماره با همان خطوط روی همان دیوارها نوشته شده.»

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قیمت کلیه از مرز 50 میلیون گذشت!

  قیمت کلیه از مرز 50 میلیون گذشت!

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سلامت نیوز، اگر از کوچه، پس کوچه‌های میدان ولیعصر، به خصوص خیابان فرهنگ حسینی عبور کرده باشید، بی‌تردید نگاهتان به دیوار نوشته‌ها و آگهی‌های زنجیره‌ای این خیابان افتاده است. "فروش فوری کلیه"، "کلیه کاملا سالم"، "فروش کلیه ورزشکار"، "کلیه به پایین‌ترین قیمت" و هزاران آگهی دیگر را در سراسر این خیابان که به دلیل واقع شدن انجمن بیماران کلیوی به "پایتخت کلیه" معروف شده است، مشاهده می‌کنید.

  شاید این موضوع برای بسیاری در نگاه اول، تنها یک خرید و فروش ساده به نظر برسد اما در پس این اتیکت‌ها و دیوار نوشته‌ها، دنیای دیگری است. دنیایی رو به امید برای بیماران، دنیایی پُر درد برای نیازمندان مالی و البته پُر سود برای دلالان فروش اعضای بدن!

  متاسفانه مدت‌ها است که گروهی از افراد جامعه، برای کاهش فشارهای مالی ناچار به فروش اعضای بدن خود شده‌اند. از فروش پلاسمای 30 هزار تومانی گرفته تا کبد 320 میلیونی! که البته این موضوع مشکلات فراوانی را برای بیماران این حوزه، رقم زده است چرا که نرخ فروش اعضا به نوعی توافقی بوده و بسیاری بنا به مبلغی که نیاز و یا اصطلاحا بدهی دارند؛ بر اعضای بدن خود قیمت می‌گذارند و از این رو، با قیمت‌های نجومی کلیه و کبد روبرو هستیم، معضلی که گره‌ی مشکلات بیماران را محکم‌تر و عمیق‌تر کرده است. البته باید توجه داشت که بازار فروش کلیه، همواره یکی از داغ‌ترین بازارهای پیوند اعضای بدن بوده است. چرا که بنا به دلایل مختلفی از جمله تغذیه‌ی نامناسب، دیابت، فشار خون و عوامل ژنتیکی؛ انواع بیماری‌های کلیوی، بالاخص از کار افتادگی به وفور اتفاق می‌افتد.

  جالب است که بدانید در این آشفته بازار پردرد، هستند افرادی که نه بیماری دارند و نه نیاز مالی، اما رکن اصلی این بازار محسوب می‌شوند. دلالان! گروهی هستند که با معرفی فروشندگان کلیه به بیماران و بازار گرمی در این میان، پولی را به عنوان واسطه‌ی معرفی دریافت می‌کنند.

  همسرم از سال 95، به خاطر فرار شریک کاری‌اش، در زندان است و تا چک‌هایی که مجموع آن‌ها 50 میلیون است را ندهد باید در زندان بماند. من در این مدت به هر دری زده‌ام اما ... ، حالا فروش کلیه آخرین راهی است که باقی مانده.

  علت اصلی فروش کلیه

  همواره اکثر افرادی که به فروش کلیه روی می‌آورند، مشکلات مالی دارند و برای پرداخت بخشی از هزینه‌های ضروری زندگی ناچار به این کار شده‌اند.

  "محسن" 32 ساله، 3 سال است که عقد کرده اما به علت تعطیل شدن کارگاه نجاری که در آن مشغول به کار بوده، توانایی مالی ندارد و پدر همسرش، تا آخر پاییز مهلت داده تا خانه اجاره کند و بروند سر زندگی خودشان. محسن می‌گوید به هر دری زدم، کار نیست و اوضاع بازار هم خراب است، یکی از دوستان پیشنهاد داد که کلیه‌ام را بفروشم و حالا یک هفته است که آگهی زده‌ام تا بتوانم 35 میلیون پول رهن را جور کنم.

  "زهره"، تنها 24 سال دارد و یک دختر 2 سال و نیمه. او می‌گوید؛ اکثر بیماران کلیوی بنا به تاکید پزشکان به سمت آقایان بیش از خانم‌ها سوق دارند چرا که پزشکان معتقدند خانم‌ها به نسبت آقایان کلیه‌ی ضعیفی دارند و اگر زایمان کرده‌ باشند هم که اصلا کلیه‌شان به درد پیوند نمی‌خورد چرا که فشارهای زایمان کلیه را ضعیف می‌کند. همسرم از سال 95، به خاطر فرار شریک کاری‌اش، در زندان است و تا چک‌هایی که مجموع آن‌ها 50 میلیون است را ندهد باید در زندان بماند. من در این مدت به هر دری زده‌ام اما ... ، حالا این آخرین راهی است که باقی مانده.

  "محمد" که ورزشکار است، تاکید دارد کلیه‌اش را کم‌تر از 45 میلیون نمی‌فروشد. او می‌گوید؛ برادرم چند سال پیش ضامن یکی از دوستان شد تا از بانک وام بگیرد، یک سال از این ضمانت گذشته بود که متوجه شدیم دوستش متواری شده و حالا بانک برادرم را طرف حساب خود می‌دید.

  از طرفی پول نداشتیم که اقساط بانک را تسویه کنیم و از طرفی زندگی برادرم در حال نابودی بود و ما نمی‌توانستیم کاری کنیم که از زندان آزاد شود، نهایتا برادر کوچک‌ترم مجبور شد کلیه‌اش را بفروشد اما این پول هم گره کار ما را باز نکرد، زیرا قرار بود افراد خیری در بازار باقی پول را کمک کنند اما با به هم خوردن اوضاع اقتصادی و رکود در بازار، دست نگه داشته‌اند، حالا هم همسر برادرم بخاطر مشکلات مالی و آبروی ریخته، قصد جدایی دارد و تنها راه فروش کلیه‌ی من باقی مانده. اگر بتوانم کلیه را 45 میلیون بفروشم، می‌توانیم برادرم را از زندان آزاد کنیم.

  اما در کنار این بازار سیاه فروش کلیه، مرکزی تحت عنوان "انجمن بیماران کلیوی" است که وظیفه‌ی کمک رسانی به بیماران کلیوی را دارد. مرکزی که بیماران کلیوی برای دریافت کلیه، باید به آنجا مراجعه و ضمن ارائه‌ی مدارک لازم در نوبت پیوند کلیه قرار گیرند.

  نکته‌ی قابل تامل این جا است که در این مرکز، خبری از قیمت‌های نجومی فروش کلیه نیست و متصدی بخش ثبت مدارک این مرکز، قیمت مصوبه‌ی کلیه از سوی وزارت بهداشت را 18 میلیون تومان بیان می‌کند. اما منکر بازار سیاه نیز نیست. وی معتقد است که بسیاری از بیماران به صورت توافقی و از سر ناچاری، جدای از مبلغ مصوب به فروشنده، مبلغی بیش از آنچه که ذکر شد پرداخت می‌کنند و به ندرت موردی پیدا می‌شود که تنها با دریافت مبلغ مصوب، کلیه‌ی خود را بفروشد و این موضوع مشکلات فراوانی را برای بیماران کم بضاعت بوجود آورده است.

  البته هستند افراد خیری که هزینه‌ی پیوند کلیه‌ی بیماران نیازمند را متقبل می‌شوند.

  "داریوش آرمان" رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی در این راستا متذکر می‌شود که ما همیشه شاهد حضور دلالان فروش کلیه بوده‌ایم که تلاش خود را برای مقابله با آن‌ها به کار گرفته‌ایم اما با راه‌اندازی آگهی‌ها و تبلیغات آنلاین، حضور این دسته از افراد مشهودتر شده و ما در اقدامی قاطع؛ رسما از پلیس فتا و دادستان کل تهران تقاضا کردیم تا در راستای توقیف بازار سیاه فروش کلیه در فضای مجازی، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند. انجمن حمایت از بیماران کلیوی، به عنوان مرکز اصلی حمایت از این بیماران، وظیفه‌ی خود می‌داند که با شناسایی بیماران نیازمند، آن‌ها را تحت پوشش قرار داده و قدمی موثر در راستای احیای سلامتی آنان بردارد.

  منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : یاسی هستم از اهواز بدلیل بدهی زیاد میخوام کلیه ام رو بفروشم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  غریب 8 ماه قبل
  0

  سلام کلیه سالم 38سالمه گروه خونی +0

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  سلام ۲۵ ساله هستم کلیه فروشی با گروه خونی o‌+ قیمت پنصد تومان خواهشن توضیح ندید واسه چی پول لازم دارد هیچ کس از خوشی کلیه شو نمی فروشه

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  سلام وقت همه بخیر

  من آقای ۴۰ ساله هستم و از نظر مالی صفر هستم و بدهی هم داریم و نمی‌توانم از پس مخارج زندگی بربیایم و سه تا بچه هم دارم گروپ خونی من orh+ و این که خیلی محتاج به پول هستم لطفا کمکم کنید

  ناشناس 11 ماه قبل
  4

  یاسی هستم از اهواز بدلیل بدهی زیاد میخوام کلیه ام رو بفروشم

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  یاسی

  s 12 ماه قبل
  0

  کلیه فروشی دارم گروه خونی کمیابo+

  کلیم سالمه،۲۳ساله.بچه شیرخواردارم طلاق گرفتم خانوادمم پولی ندارن کمکم کنن،توخونشون سربارم وشرمنده.نمیتونم خرج بچمو دربیارم ۵۵۰میفروشم.خیلی پول لازمم هرکی خواست بگه

  عسل 12 ماه قبل
  0

  سلام به خاطر بدهی و فشار زندگی دست به این کار زدم 34 سالم کلیه +o

  عسل 12 ماه قبل
  0

  کلیه o+ به خاطر قرض بدهی که دارم 34 ساله نمی تونم خرج زندگی بدهم

  فیروزبیرانوند خریدارم 1 سال قبل
  2

  قیمت چنده

  1
  بهزاد 7 روز قبل

  ۵۰۰میلیون توماند

  سعید ۰۹۱۴۰۳۰۸۱۷۵ 1 سال قبل
  0

  سلام فروش کلیه +A سن ۲۸ ساکن تبریز هر شهری باشه میام قیمت تعافقی

  آزاده یامی 1 سال قبل
  -1

  سلام من به علت اینکه از نظر مالی صفر هستم و برای ادامه زندگی وداشتن یک سرپناه واقعا مهتاج به پول هستم واقعا زندگی فشار بالایی روم آورده وعذاب آور شده من دختری سالم ۳۰ ساله هستم که به فروش کلیه ام محتاجم

  برای ارسال نظر کلیک کنید