توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مانور سراسری زلزله و ایمنی هرساله در چه روزی برگزار می شود

  1 بازدید

  مانور سراسری زلزله و ایمنی هرساله در چه روزی برگزار می شود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به‌منظور ارتقای آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله و با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی مدارس استان، بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی ویژه دانش آموزان و اعضای خانواده روز شنبه - هشتم آذر- در بستر شاد برپا می‌شود.

  کشور ایران در منطقه‌ای زلزله‌خیز در جهان واقع‌شده است و هرسال رویدادهای لرزه‌ای بزرگ و کوچک متعددی در کشور رخ می‌دهد که بعضاً تبعات اجتماعی و اقتصادی گسترده‌ای را به دنبال دارند، ازاین‌رو ارتقای آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله از اهمیت زیادی برخوردار است.  

  در راستای ارتقای آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله از سال ۱۳۸۱ تاکنون، مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس کشور به استناد تفاهم‌نامه مشترکی که در آن سال بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت کشور و همچنین صداوسیما و جمعیت هلال‌احمر مبادله شده برگزار شده است. تاکنون بیست‌ویک مانور زلزله و ایمنی در مدارس سراسر کشور برگزار شده است، از سال ۱۳۹۴ تغییراتی در برنامه مانور مدارس صورت پذیرفت تا علاوه بر دانش آموزان و مسئولان مدارس، مردم نیز در این فرایند مشارکت داده شوند.

  براساس گزارش آموزش و پرورش، در رویکرد جدید که با عنوان "مدرسه ایمن – جامعه تاب آور" شناخته می‌شود، ضمن ارائه آموزش‌های لازم به دانش آموزان مطابق با روال جاری، تمهیداتی اندیشیده شده است که سطح آگاهی و آمادگی ساکنین محله‌های مجاور مدارس ایمن نیز ارتقا یابد و از ظرفیت این مدارس به‌عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران در واحدهای همسایگی در سطح هر محله استفاده شود.

  در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس و برگزاری کلاس‌های آموزشی به‌صورت مجازی، امکان اجرای برنامه مذکور و مانور سراسری به شکل یکپارچه میسر نیست، لذا تغییراتی در نحوه برگزاری این مانور پیش‌بینی‌شده است تا دانش آموزان همراه با خانواده‌های خود بتوانند اطلاعات لازم را در خصوص ایمنی در برابر زلزله کسب کنند.

   آموزش و پرورش در گرارش خود تاکید کرد: در این دستورالعمل تلاش شده است تا با محوریت ایمنی در برابر زلزله در منازل، اطلاعات جامعی به مخاطبین مانور سال جاری ارائه شود تا با فراگیری آن بتوانند در مقابل زلزله احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شوند.

  بر اساس برنامه تدوین‌شده، دانش آموزان بامطالعه این راهنما و ارائه آن به اعضای خانواده، ضمن فراگیری نحوه صحیح پناه گیری در منزل، می‌توانند اطلاعات لازم را در خصوص مقاوم‌سازی اجزای غیر سازه‌ای نیز کسب  و به اعضای خانواده خود منتقل کنند تا تمهیدات لازم در حد مقدور برای کاهش ریسک‌های موجود در منازل صورت پذیرد.  

  براساس اعلام آموزش و پرورش، پیش‌بینی‌شده که در روز هستم آذرماه  هم‌زمان با پخش آژیر زلزله و ایمنی از رادیو سراسری، دانش آموزان در منازل همراه با اعضای خانواده اقدام به پناه گیری و خروج از منزل کنند.

  طبق گزارش آموزش و پرورش، ً مانور امسال فقط تا مرحله خروج از منزل صورت می‌پذیرد و سایر برنامه‌های مرتبط با طرح "مدرسه ایمن – جامعه تاب آور" امسال اجرایی نخواهد شد، همچنین دانش آموزان می‌توانند با مستندسازی اقدامات خود (تهیه عکس، فیلم، نقاشی و ...) در برنامه‌ای که بدین منظور توسط سازمان دانش‌آموزی اعلام می‌شود،  شرکت کنند.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مانور سراسری زلزله و ایمنی امسال در منازل دانش آموزان برگزار می شود

  مانور سراسری زلزله و ایمنی امسال در منازل دانش آموزان برگزار می شود

  مشهد(پانا)- مدیر سازمان دانش آموزی خراسان رضوی از برگزاری بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد ویژه دانش آموزان و اعضای خانواده آنها خبر داد.

  علی محمد یونسی در گفت و گو با پانا اظهار کرد:با توجه به اینکه کشور ایران در منطقه ای زلزله خیز در جهان واقع شده است و زلزله های بزرگ و کوچک متعددی در کشور رخ داده است که بعضاً تبعات اجتماعی و اقتصادی گسترده ای دارند، از این رو ارتقاء آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله از اهمیت زیادی برخوردار است، بدین منظور، هر ساله سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران با مشارکت پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، سازمان مدیریت بحران، صدا و سیما و جمعیت هلال احمر مانور سراسری زلزله و ایمنی را برگزار می‌کند.

  وی ادامه داد: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های حضور دانش آموزان در مدارس و برگزاری کلاسهای آموزشی به صورت مجازی امکان اجرای مانور سراسری زلزله به صورت سال های قبل در مدارس وجود ندارد.

  یونسی گفت: از آنجایی که با وجود تعطیلی مدارس، آموزش تعطیل نیست و اهمیت آموزش مهارت های اجتماعی و فعالیت های فوق برنامه نیز کمتر از آموزش مباحث درسی نیست، آمادگی و آموزش دانش آموزان برای مواجهه صحیح با حوادث و بحران هایی چون زلزله نیز تعطیلی بردار نیست، تغییراتی در نحوه برگزاری مانور زلزله سال جاری پیش بینی شده است تا دانش آموزان همراه با خانواده های خود بتوانند اطلاعات لازم در خصوص ایمنی در برابر زلزله را کسب کنند.

  مدیر سازمان دانش آموزی استان اظهار کرد: در دستورالعمل جدید تلاش شده است تا با محوریت ایمنی در برابر زلزله در منازل اطلاعات جامعی به مخاطب این مانور ارائه شود تا با فراگیری آن بتوانند در برابر زلزله احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند بر اساس این برنامه دانش آموزان با مطالعه راهنما و ارائه آن به اعضای خانواده ضمن فراگیری نحوه صحیح پناهگیری در منزل می توانند در خصوص مقاوم سازی اجزای غیر سازه ای نیز اطلاعاتی کسب و به خانواده خود منتقل کنند تا تمهیدات لازم در حد مقدور برای کاهش خطر های موجود در منازل صورت پذیرد.

  وی بیان کرد: در روز هشتم آذرماه سال جاری همزمان با پخش آژیر زلزله و ایمنی از رادیو سراسری دانش‌آموزان در منازل همراه با اعضای خانواده به پناهگیری و خروج به موقع از منزل اقدام می کنند.

  وی ادامه داد: دانش‌آموزان بر اساس راهنمای اجرای مانور زلزله که در شبکه اجتماعی شاد کانال سازمان دانش آموزی (ساپ در دسترس است میتوانند نسبت به تولید و ارسال محتوای آموزشی در قالب فیلم، موشن گرافی ، اینفو گرافی اسلاید، پوستر و نقاشی اقدام و از طریق سازمان های دانش آموزی ادارات به دبیرخانه مانور ارسال کنند. همچنین از پناهگیری و خروج اضطراری خود از منازل فیلم تهیه کنند و با حجم کمتر از ۱۰ مگا بایت حداکثر تا ۱۳ آذر ماه به دبیرخانه مانور ارسال کنند. به سه اثر برتر در هر رشته از سوی برگزار کنندگان مانور جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بیست و دومین مانور زلزله و ایمنی در شبکه شاد برگزار می شود

  بیست و دومین مانور زلزله و ایمنی در شبکه شاد برگزار می شود

  رشت (پانا) - مدیر سازمان دانش آموزی گیلان از برگزاری بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی، روز شنبه 8 آذر به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد ویژه دانش آموزان و اعضای خانواده آنها خبر داد.

  قربانزاده در گفت گو با پانا گفت: با توجه به اینکه کشور ما در منطقه ای زلزله خیز واقع شده است و زلزله های بزرگ و کوچک متعددی در کشور رخ داده است و ما شاهد اثرات مخرب وتبعات اجتماعی و اقتصادی آن بوده ایم، از این رو ارتقاء آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله از اهمیت زیادی برخوردار است، بدین منظور، هر ساله سازمان دانش آموزی استان مانور زلزله و ایمنی را همزمان با سراسر کشور برگزار می‌کند.

  وی ادامه داد: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های حضور دانش آموزان در مدارس و برگزاری کلاسهای آموزشی به صورت مجازی امکان اجرای مانور سراسری زلزله همانند سال های قبل در مدارس وجود ندارد.

  مدیر سازمان دانش اموزی گیلان اظهار کرد : از آنجا که با وجود تعطیلی مدارس، آموزش و مهارت تعطیل نیست، تغییراتی در نحوه برگزاری مانور زلزله سال جاری پیش بینی شده است، تا دانش آموزان همراه با خانواده های خود بتوانند آموزش های لازم در خصوص ایمنی در برابر زلزله را کسب کنند.

  قربانزاده گفت: در دستورالعمل جدید تلاش شده است تا با محوریت ایمنی در برابر زلزله در منازل اطلاعات جامعی به مخاطب این مانور ارائه شود تا با فراگیری آن بتوانند در برابر زلزله احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند. بر اساس این برنامه دانش آموزان با مطالعه راهنما و ارائه آن به اعضای خانواده ضمن فراگیری نحوه صحیح پناهگیری در منزل می توانند در خصوص مقاوم سازی اجزای غیر سازه ای نیز اطلاعاتی کسب و به خانواده خود منتقل کنند تا تمهیدات لازم در حد مقدور برای کاهش خطر های موجود در منازل صورت پذیرد.

  وی بیان کرد: در ساعت ۹ صبح روز شنبه، ۸ آذرماه سال جاری همزمان با پخش آژیر زلزله و ایمنی از رادیو سراسری دانش‌آموزان در منازل همراه با اعضای خانواده به پناهگیری و خروج به موقع از منزل اقدام می کنند.

  وی ادامه داد: دانش‌آموزان بر اساس راهنمای اجرای مانور زلزله که در شبکه ا شاد کانال سازمان دانش آموزی (ساپ در دسترس است می توانند نسبت به تولید و ارسال محتوای آموزشی در قالب فیلم، موشن گرافی ، اینفو گرافی اسلاید، پوستر و نقاشی اقدام و از طریق سازمان های دانش آموزی ادارات تابعه به دبیرخانه مانور ارسال کنند. همچنین از پناهگیری و خروج اضطراری خود از منازل فیلم تهیه کنند و با حجم کمتر از ۱۰ مگا بایت حداکثر تا ۱۳ آذر ماه به دبیرخانه مانور ارسال کنند. به سه اثر برتر در هر رشته از سوی برگزار کنندگان مانور جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید