توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات

  1 بازدید

  محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جزئیات بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس به خاطر شکایت برانکو

  جزئیات بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس به خاطر شکایت برانکو

  از روز گذشته مباحث مختلفی درباره ممنوعیت پرسپولیس برای استفاده از بازیکنان جدید این تیم در لیگ قهرمانان آسیا مطرح شده و برخی اعتقاد دارند این باشگاه به خاطر پرداخت نکردن مطالبات برانکو ایوانکوویچ از جذب بازیکن جدید و ثبت قرارداد آنها محروم بوده و استفاده از این بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا باید سبب برخورد فیفا و AFC و کنار گذاشتن شاگردان گل‌محمدی شود از لیگ قهرمانان آسیا شود.

  بر همین اساس رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: رای فیفا را نخواندم اما اینگونه که به نظر می‌رسد طبق این رای به باشگاه اعلام شده در صورت پرداخت نشدن مطالبات برانکو تا 11 سپتامبر، پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته می‌شود. با این وجود این باشگاه قبل از اتمام این مهلت قرارداد بازیکنان جدیدش را ثبت کرده است.

  وی افزود: فیفا به پرسپولیس برای پرداخت مطالبات برانکو یک ماه فرصت داده و اعلام نکرده که از تاریخ ابلاغ این رای، پنجره نقل و انتقالاتی بسته می‌شود. باشگاه پرسپولیس هم در مهلت قانونی قرارداد بازیکنان جدیدش را ثبت کرده. هر چند در نهایت نتوانست در پایان مهلت یک ماهه مطالبات برانکو را پرداخت کند. 

  عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: پرسپولیس پس از اتمام مهلت خود دیگر نمی‌تواند قرارداد بازیکن جدید دیگری را ثبت کند. در آن فرصت یک ماهه هم پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه باز بود و مشکلی برای ثبت قرارداد وجود نداشت اما پس از این یک ماه پرسپولیس دیگر نمی‌توانست چنین کاری انجام دهد. بنابراین مدیران باشگاه پرسپولیس زرنگی کرده و در همان یک ماه قرارداد جدید بازیکنان خود را ثبت کرده اند. 

  جاودانی ادامه داد: متاسفانه خودمان به حریفان تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان گزک می‌دهیم. شاید حریفان ما هم چنین مشکلاتی داشته باشند ولی چندان به این مسائل نمی‌پردازند. در کل درباره جوی که از روز گذشته راه افتاده بهترین افرادی که می‌توانند جواب دهند کمیته تعیین وضعیت و نقل وانتقالات فدراسیون هستند که باید در باره تاریخ ثبت قراردادها نظر بدهند. اگر در تاریخ قانونی قرارداد بازیکنان و فدراسیون در سازمان لیگ ثبت شده باشد مشکلی وجود نخواهد داشت.

  منبع مطلب : www.afkarnews.com

  مدیر محترم سایت www.afkarnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکنش کارشناسان فوتبال به حواشی اخیر پیرامون پرسپولیس

  واکنش کارشناسان فوتبال به حواشی اخیر پیرامون پرسپولیس

  خبرگزاری فوتبالی- کارشناسان حقوقی کشورمان در یک میزگرد رادیویی به اخبار و حواشی منتشر شده پیرامون باشگاهپرسپولیسدر رابطه با تخلف این باشگاه از مقررات فیفا واکنش نشان دادند.

  به گزارش فوتبالی، مهدی رسول پناه، مدیرعامل تیم پرسپولیس به تازگی در گفتگویی اظهار داشت که هنوز مطالبات برانکو ایوانکوویچ، سرمربی اسبق سرخپوشان پرداخت نشده است. اندکی بعد در فضای مجازی و بخصوص در صفحات عرب زبان هواداران تیم های النصر و ... تصاویری از صدور یک حکم منتشر شد که شمایلی مانند احکام فیفا را داشت و رسانه های عربی مدعی شدند که این حکم، متعلق به پرونده برانکو ایوانکوویچ است و در آن ذکر شده که باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم پرداخت مطالبات سرمربی پیشین خود، محکوم به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی شده و نباید از بازیکنان جدید خود در لیگ قهرمانان استفاده می کرده است و لذا تمام بازی های این تیم در این دوره از رقابت ها باید مردود اعلام گردد.

  این ها در حالی است که اخیرا فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد پنجره نقل و انتقالاتی تیم پرسپولیس از روز 12 سپتامبر (معادل روز 22 شهریور) بسته شده است.

  این موارد سوالاتی را بوجود آورد از قبیل این که باشگاه پرسپولیس در چه بازه زمانی مجاز به جذب بازیکن جدید بوده و آیا بازیکنان جدید این تیم که اتفاقا در لیگ قهرمانان بسیار موفق هم عمل کرده اند، اجازه حضور در این رقابت ها را داشته اند یا خیر.

  در مورد این گونه مسائل که موجب نگرانی دوستداران فوتبال و بویژه هواداران تیم پرسپولیس شده است، سردبیر فوتبالی در برنامه وقت اضافه رادیوایرانگفتگویی با سه تن از کارشناسان حقوقی فوتبال کشورمان انجام داد که مشروح آن را در زیر می خوانید.

  در ابتدا علی خطیر، کارشناس حقوقی فیفا روی خط آمد و در پاسخ به این سوال سردبیر فوتبالی که "تعریف پنجره نقل و انتقالاتی چیست و تیم ها در چه صورت مشمول این حکم می شوند" اظهار داشت: بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی مجازاتی است که فیفا برای باشگاه هایی درنظر می گیرد که نتوانند با طلبکارانشان به موقع تسویه حساب کنند. اگر باشگاهی نتواند طی یک مهلت یک ماهه که به آن اختصاص می گیرد بدهی های خود را به شخص طلبکار پرداخت نماید، مشمول این مجازات فیفا می گردد. جمعا در دو حالت ممکن است بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی رخ دهد: اول بنا به رای کمیته تعیین وضعیت و دوم مطابق رای کمیته انضباطی فیفا، که در مورد پرونده آقای برانکو، مورد دوم یعنی رای کمیته انضباطی صدق می کند.

  وی در پاسخ به این سوال که "پس رای از کمیته تعیین وضعیت صادر نشده" تصریح کرد: در واقع حکم اول از سوی کمیته تعیین وضعیت صادر شده است که به علت درخواست تجدید نظر از سوی باشگاه پرسپولیس، پرونده در نهایت به کمیته انضباطی فیفا ارجاع داده شد و پس از مهلت یک ماهه ای که در اختیار باشگاه پرسپولیس گذاشته شد، به دلیل عدم پرداخت مطالبات برانکو، پنجره نقل و انتقالاتی این تیم به صورت اتوماتیک بسته شد.

  در ادامه گفتگو، غلامرضا رفیعی، کارشناس حقوقی فوتبال روی خط آمد و در پاسخ به سوال سردبیر فوتبالی که"آیا خطری تیم پرسپولیس را تهدید می کند؟" اظهار نمود: از آن جایی که مواد و قوانین نقل و انتقالات فیفا پیوسته دچار تغییرات می شود، تفسیر این قوانین تاحدودی دشوار شده است. بنده در حال حاضر بند 4 ماده 24 مکرر آیین نامه فعلی که حاکم بر ابلاغ های اخیر است را در اختیار دارم. فدراسیون فوتبال در بیانه اش اعلام کرد که رای فیفا در روز 22 مرداد به آن ها ابلاغ شده است. که اگر فرصت یک ماهه را درنظر بگیریم، باشگاه پرسپولیس تا 22 شهریور فرصت داشته طلب آقای برانکو را بپردازد. فصل نقل و انتقالات از روز 4 شهریور استارت خورد و باشگاه پرسپولیس قبل از روز 22 شهریور، یعنی پیش از منقضی شدن مهلت یک ماهه فیفا، بازیکنان جدیدش را به خدمت گرفت که در لیگ قهرمانان آسیا نیز شرکت کردند. سوالی که مطرح می شود این است که آیا محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس، از روز ابلاغ حکم یعنی 22 مرداد آغاز شده است و درنتیجه پرسپولیس اجازه استفاده از بازیکنان جدید را نداشته است، و یا اینکه بنابر اعلام فدراسیون فوتبال، پس از به اتمام رسیدن مهلت یک ماهه یعنی از روز 22 شهریور پنجره نقل و انتقالات بسته شده است.

  وی در ادامه عنوان کرد: از نظر بنده اشکالی بر فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس وارد نیست، چرا که در بند 4 ماده 24 مکرر آیین نامه آمده: در صورتی که در پایان مهلت مقرر 45 روزه باشگاه موفق به پرداخت بدهی های خود نشود، پنجره نقل و انتقالاتش بسته خواهد شد. اما اعتقاد باشگاه های عربی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا بر این است که مجازات فیفا برای باشگاه پرسپولیس از روز ابلاغ حکم، یعنی از 22 مرداد آغاز شده است و این تیم نباید از بازیکنان جدید در لیگ استفاده می کرده است. در هرحال برداشت بنده از این آیین نامه خلاف ادعای تیم های عربی حاضر در آسیاست.

  وی در پاسخ به این سوال که "پس خطری تیم پرسپولیس را تهدید نمی کند" تصریح نمود: ما باید به هوش باشیم و اجازه ندهیم که حق و حقوق نماینده کشورمان در آسیا پایمال شود. من از دوستان حاضر در فدراسیون فوتبال و مسئولین باشگاه پرسپولیس تقاضا دارم اجازه ندهند حقوق این تیم ضایع شود. ما در بسیاری از موارد به این دلیل قادر نبودیم از حقوقمان دفاع کنیم که نتوانستیم الفاظ و واژگان بین المللی ورزش را درست تفسیر کنیم. ممکن است برخی بگویند باشگاه پرسپولیس که می دانسته قرار است پنجره نقل و انتقالاتی اش بسته شود، چرا زودتر و قبل از تاریخ 22 شهریور به پرداخت مطالبات برانکو اقدام نکرده است؟ بنابراین محرومیت باشگاه باید از همان روز ابلاغ رای یعنی 22 مرداد صورت بگیرد. شاید از نظر عقلانی این توجیه درست باشد، اما آنگونه که از سیاق و نگارش آیین نامه تعیین وضعیت فیفا برمی آید، محرومیت نقل و انتقالاتی از روزی اعمال شده که بدهی های باشگاه ظرف موعد مقرر یک ماهه پرداخت نشده باشد.

  در ادامه گفتگو علی خطیر به صحبت های رفیعی واکنش نشان داد و ضمن مخالفت با برداشت وی از رای فیفا اظهار کرد: از آن جایی که رای صادره فیفا در مورد پرونده برانکو، رای کمیته انضباطی است و نه کمیته تعیین وضعیت، بنده امیدوارم فدراسیون فوتبال ایران استعلام های موردنیاز را از فیفا گرفته باشد پیش از آن که باشگاه پرسپولیس به جذب بازیکن جدید اقدام کند. زیرا از نگاه بنده به وضوح در رای فیفا آمده، باشگاه پرسپولیس نمی توانسته در موعد زودتر از به اتمام رسیدن مهلت یک ماهه اش نیز به جذب بازیکن جدید اقدام کند. به هرحال نظر بنده این است که بر خلاف گفته آقای رفیعی که هیچ مشکلی باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی کند، شاید در واقع اینگونه نباشد. باز هم تکرار می کنم امیدوارم فدراسیون فوتبال با فیفا در این مورد هماهنگ کرده باشد چرا که اگر خدای ناکرده اتفاقی برای پرسپولیس رخ دهد، آن زمان کار هم برای باشگاه پرسپولیس و هم فدراسیون فوتبال بسیار سخت خواهد شد.

  وی سپس اظهار نمود: قطعا قانونگذار به گونه ای قوانین را تنظیم کرده است که باشگاه نتواند به این سادگی قوانین فیفا را دور بزند. و با این که باشگاه از 22 مرداد یعنی از روز ابلاغ رای از فرصت یک ماهه برای پرداخت بدهی اطلاع داشته، بیاید و مطالبات طلبکار را صرف خرید و جذب بازیکن جدید نماید. هدف از اعمال محرومیت نقل و انتقالاتی این است که به قوانین فیفا احترام گذاشته شود و باشگاه بدهی های خود را به طلبکاران پرداخت نماید و مطمئنا قرار نیست این قوانین به این راحتی دور زده شود.

  وی در ادامه تصریح کرد: بنده مطمئن نیستم این حکمی که در فضای مجازی منتشر شده واقعا مربوط به رای فیفا در مورد پرونده برانکو باشد یا خیر، اما به هرحال در پایان بند 4 این حکم آمده که باشگاه پرسپولیس نمی تواسته از استثنائات بهره ببرد و در موعد زودتر از یک ماه نیز به جذب بازیکن اقدام نماید.

  در ادامه گفتگو، سردبیر فوتبالی ضمن اشاره به تناقض میان صحبت های این دو کارشناس و بیان این مطلب که هنوز اعتبار حکم منتشر شده در فضای مجازی تایید نشده است، اظهار نمود: به نظر می رسد در متن این حکم که از نظر قالب و نگارش بسیار مشابه احکام فیفاست، ذکر شده تا زمانی که پول برانکو پرداخت نشود، پرسپولیس قادر به جذب بازیکن جدید نخواهد بود. و مساله مهم دیگری که باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که چرا فدراسیون فوتبال زودتر بسته بودن پنجره پرسپولیس را اعلام نکرد و این امکان وجود دارد که اقدام باشگاه پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید نیز به علت به اطلاعی از صدور رای فیفا و عدم اطلاع رسانی فدراسیون بوده باشد.

  رفیعی در واکنش به سخنان سردبیر فوتبالی تصریح کرد: ما با یک عدم شفافیت مواجه هستیم. ما به طور قطع نمیدانیم که نامه فرستاده شده از طرف فیفا به باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال، رای کمیته تعیین وضعیت بوده یا کمیته انضباطی. زیرا قبل از اصلاحات آیین نامه روال بدین صورت بود که ابتدا کمیته تعیین وضعیت رای را به باشگاه ابلاغ می کرد، و در صورتی که باشگاه مربوطه طی موعد مقرر به پرداخت بدهی های خود اقدام نمی کرد، مسئله به کمیته انضباطی ارجاع داده می شد و این کمیته محدودیت را اعمال می کرد. اما در اصلاحات اخیر آیین نامه آمده که کمیته تعیین وضعیت می تواند در رای صادره خود، عواقب ناشی از عدم پرداخت بدهی های باشگاه را نیز ذکر کند. ما تا زمانی که رای ابلاغ شده به باشگاه پرسپولیس در مورد پرونده برانکو را نیبینیم نمیتوانیم با قاطعیت نظر دهیم.

  او در ادامه عنوان کرد: از نظر عقلانی، منطقی نیست که باشگاه بدهکار به جای پرداخت مطالباتش آن هزینه را صرف جذب بازیکن جدید کند و از طرف فیفا برخوردی صورت نگیرد اما همانطور که اشاره کردیم از بند 4 آیین نامه اینگونه برمی آید که محرومیت پس از پایان مهلت پرداخت اعمال می گردد و فدراسیون فوتبال نیز اینگونه استدلال کرده است.

  وی ادامه داد: تصاویری که از حکم فیفا در رسانه ها منتشر شده و آن را منتسب به پرونده برانکو می دانند، فارغ از اینکه به این پرونده مرتبط باشد یا نه، در بند دومش ذکر شده که به محض پایان یافتن فرصت یک ماهه، محرومیت نقل و انتقالاتی به طور خودکار اعمال می گردد.

  در ادامه مهدی محمودی، کارشناس حقوقی فوتبال و کارشناس حقوقی پرونده برانکو ایوانکوویچ روی خط آمد و در مورد شایعات پیرامون تخلف پرسپولیس از قانون فیفا و دور زدن محدودیت پنجره نقل و انتقالاتی اظهار نمود: بنده رای پرونده برانکو را دیدم و در این رای یک فرصت 30 روزه به باشگاه داده شده و به صراحت اعلام کرده که پس از گذشت این 30 روز باشگاه نمی تواند نسبت به جذب بازیکن جدید اقدام نماید و بنظر بنده برای باشگاه پرسپولیس مشکل ساز نخواهد بود.

  او در ادامه عنوان کرد: تصاویری که از حکم فیفا در مورد پرونده برانکو در فضای مجازی منتشر شد، مربوط به رای فیفا در مورد این پرونده است و صراحت دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه شود این است که تاریخ ابلاغ حکم حائز اهمیت نیست و ممنوعیت باشگاه پرسپولیس از ثبت بازیکنان جدید پس از منقضی شدن مهلت 30 روزه اعمال شده است.

  سپس رفیعی در تایید سخنان وی افزود: با توجه به نوع نگارش این حکم که در فضای مجازی منتشر شده، حتی اگر به راستی بخشی از رای فیفا در مورد پرونده برانکو باشد، می توانیم نتیجه بگیریم که خطری متوجه باشگاه پرسپولیس نیست و این هجمه ای که علیه باشگاه در رسانه های عربی و آسیایی راه انداخته اند نادرست است.

  سپس علی خطیر در واکنش به گفته سردبیر فوتبالی که "صحبت های شما با دو کارشناس دیگر تفاوت دارد" تصریح نمود: باز هم امیدوارم فدراسیون فوتبال استعلام های موردنیاز و اجازه ثبت بازیکن جدید در باشگاه پرسپولیس را از فیفا گرفته باشد، زیرا از دید بنده بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی از ابتدا تا انتهاست و ما چیزی تحت عنوان پنجره نیمه باز یا نیمه بسته نداریم و نیت قانونگذار از اعمال محرومیت ها، ملزم کردن باشگاه بدهکار به پرداخت بدهی هایش است.

  وی در پاسخ به این سوال که "پس چرا از طرف AFC برای بازیکنان جدید پرسپولیس کارت بازی صادر شده" اظهار کرد: AFC اصلا خودش را درگیر مسائل نقل و انتقالات نمی کند و از این مسائل بی خبر است. هیچ گاه AFC قرارداد بازیکنان را بررسی نمی کند و پس از اینکه فهرست بازیکنان از طرف باشگاه برایش ارسال می شود، فرض را بر این می گذارد که تمام این بازیکنان درست قرارداد بسته اند و به خدمت باشگاه درآمده اند.

  در ادامه گفتگو، محمودی در پاسخ به سوال سردبیر فوتبالی که "چرا فدراسیون فوتبال بلافاصله بعد از بسته شده پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، یعنی روز 22 شهریور این خبر را رسما اعلام نکرد و سه هفته بعد این خبر را منتشر کرد" گفت: به نظر من باشگاه پرسپولیس هوشمندانه عمل کرد. به هرحال آن ها از پرونده طارمی تجربه کسب کرده بودند و تا می توانستند به سرعت بازیکنان مدنظرشان را جذب کردند که این بازیکنان هم خوب از آب در آمدند. فکر می کنم فدراسیون فوتبال بر جریان نقل و انتقالات نظارت داشته که اجازه داده این بازیکنان ثبت شوند و اما این که چرا خبر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را اعلام نکردند، به سیاست های فدراسیون فوتبال بر می گردد.

  در پایان گفتگو، خطیر بار دیگر خاطرنشان کرد: اگر خدای ناکرده به خاطر یک تفسیر نادرست از رای فیفا مشکلی برای باشگاه پرسپولیس بوجود بیاید، مطمئنا هزینه سنگینی به دنبال خواهد داشت. پس انشالله که فدراسیون فوتبال اجازه ثبت بازکنان جدید پرسپولیس را از فیفا گرفته باشد.

  7474

  منبع مطلب : footballi.net

  مدیر محترم سایت footballi.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید