توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  محسن تختی چه نسبتی با غلامرضا تختی دارد

  1 بازدید

  محسن تختی چه نسبتی با غلامرضا تختی دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  به گزارش مشرق، غلامرضا تختی برای ما ایرانی‌ها نماد پهلوانی است، هر چند ۵۱ سال از زمانی که او در هتل آتلانتیک خودکشی کرد، می‌گذرد اما او همچنان در میان ما نفس می‌کشد، به عنوان قهرمان عکسش را هنوز هم در مکان‌های مختلف می‌بینیم. در سالگردش روزنامه‌ها و رسانه‌ها، مطالبی منتشر می‌کنند و همه ورزشکاران در ذهنشان این است که شبیه او باشند و در مرام ورزشکاری و انسانیت به او اقتدا کنند. اما واقعیت این است که انگار تختی فقط شبیه تختی است، در دوره‌ای ستاره‌ای درخشید و بعد برای همیشه در آسمان ناپدید شد.حالا فیلمی درباره زندگی او ساخته شده به نام غلامرضا تختی. بهرام توکلی که سال قبل با فیلم تنگه ابوقریب در جشنواره حضور داشت، امسال با فیلم تختی نشان داد که می‌داند چگونه قهرمانان را در سینما زنده نگه‌دارد.حال می‌خواهد این قهرمان کشتی‌گیری به‌نام تختی باشد یا قهرمانان هشت سال دفاع مقدس. ابهت سکانس اول فیلم تختی که کودکی پر از فقر و فلاکت غلامرضا را نشان می‌دهد، شباهت زیادی به سکانس‌های تنگه ابوقریب دارد؛ صحنه‌هایی که مردم بی‌پناه درگیر و دار جنگ و حمله دشمن گیر می‌افتند.

  زندگی تختی را که در سینما می‌بینی چیزی ته دلت می‌شکند و تکه‌پاره‌هایش به چشمت می‌رسد و اشکت می‌لغزد. یک قهرمان چقدر می‌تواند زجر کشیده باشد. چقدر می‌تواند تنها باشد و چقدر می‌تواند تاب بیاورد آزار و اذیت‌ها و چقدر می‌تواند پای مردم بایستد تا خودش نابود شود. تختی به روایت بهرام توکلی را که بر پرده سینما می‌بینی، جهان پهلوانت شکل مظلومیتی پیدا می‌کند، غیرقابل توصیف.غمی در دلت می‌نشیند که با نام تختی گره می‌خورد و دیگر تمام نخواهد شد. فیلم را که می‌بینی، عاشق مظلومیت، مهربانی، صبوری و تنهایی تختی می‌شوی. حالا او دیگر فقط یک کشتی‌گیر مدال آور نیست. مردی تنهاست که تا آخرین روز زندگی پناه مردمی بود که انگار همیشه پناه و تکیه‌گاه می‌خواهند و گاهی آن‌قدر به این تکیه‌گاه تکیه می‌دهند که او را از پای درمی‌آورند، بدون این‌که بخواهند، بدون اینکه بدانند.


  محسن تختی، بازیگر نقش جوانی‌های تختی است.نسبتی با غلامرضا تختی ندارد و همنامی‌اش با این پهلوان دوست‌داشتنی، اتفاقی است. محسن متولد ۱۳۶۹ در اردبیل است. آتش‌نشان است و در مسابقه فرمانده هم حضور داشته و تا مرحله نیمه‌نهایی هم رسیده. پر از انرژی است و هیجان را دوست دارد. ساکن اردبیل است و یکی از برنامه‌هایش این است که بازیگری را ادامه بدهد.این انتخاب حق اوست، وقتی بتواند از پس نقش سخت غلامرضا تختی بربیاید حتماً می‌تواند نقش‌های دیگر را هم بازی کند.وقتی به او می‌گویم اگر یک سال را نادیده بگیریم، می‌توانیم شما را متولد اول دهه ۷۰ در نظر بگیریم، دهه هفتادی‌هایی که بیشتر دوست دارند در لحظه زندگی کنند و از زندگی لذت ببرند و بعضی‌ها بر این باورند که برنامه زیادی برای آینده ندارند.می‌خندد و می‌گوید: اینکه دنبال هیجان باشم و از آنچه در زندگی دارم لذت ببرم، درست اما این‌که برای زندگی‌ام برنامه درازمدت نداشته باشم را قبول ندارم. دقیقاً برای آینده‌ام برنامه‌ریزی دارم و هدف‌گذاری‌هایم نیز مشخص است. یکی‌اش این‌که بازیگری را دنبال خواهم کرد.

  در فیلم تختی، چهار بازیگر نقش مقاطع کودکی، نوجوانی، جوانی و میانسالی تختی را بازی می‌کنند که بیشترین نقش را محسن تختی به عهده دارد.درباره چگونگی انتخابش برای این نقش می‌گوید: عوامل سازنده فیلم برای پیدا کردن بازیگران نقش‌های تختی از روش‌های مختلف استفاده کرده بودند که یکی از آنها جست‌وجو در اینستاگرام و پیدا کردن آدم‌هایی با نام تختی بود که یکی از آنها من بودم. آقای مردانه، دستیار آقای توکلی برایم پیغام گذاشت با شماره تلفن. تماس گرفتم و بعد به تهران آمدم و تست گریم دادم و پذیرفته شدم. قبل از بازی در این فیلم تجربه حضور در مسابقه تلویزیونی فرمانده را داشتم که شبیه کارهای مستند بود. این مسابقه با حدود ۱۵ دوربین ضبط می‌شد به همین دلیل استرس و نگرانی برای حضور مقابل دوربین نداشتم. اما برای نزدیک شدن به نقش آقا تختی، آقای ملکان تهیه‌کننده و طراح گریم و آقای توکلی خیلی به من کمک کردند. آنچه باید می‌خواندم را در اختیارم گذاشتند و فیلم‌هایی را هم که باید می‌دیدم، تماشا کردم. در زمان فیلمبرداری هم کاملاً تابع حرف‌های آقای توکلی بودم. برای رسیدن فیلم به جشنواره زمان فیلمبرداری فشرده بود و گاهی ۲۰ ساعت سرکار بودم اما آنقدر گروه سازنده خوب بودند و آنقدر عاشق شخصیت آقا تختی بودم که اصلاً خستگی را نمی‌فهمیدم. خدا را شکر کار خوب پیش می‌رفت و پلان‌ها به برداشت‌های زیاد نمی‌کشید.

  به محسن تختی می‌گویم، سکانس مسابقه که چشم تختی آسیب می‌بیند، یکی از تاثیرگذارترین سکانس‌های فیلم بود، شاید هم سخت‌ترین سکانس.
  می‌گوید: بله، سکانس دشواری بود.واقعاً زانوی بازیگر نقش مقابل به چشمم خورد و دردی وحشتناک داشتم اما اعتراض نکردم و به کارم ادامه دادم.احساس می‌کردم هرچه این سکانس با حس و حال واقعی‌تری فیلمبرداری شود، بهتر است و به موفقیت فیلم بیشتر کمک می‌کند. اما سکانسی که آقاتختی در بیمارستان از کشتی خداحافظی می‌کند، هم یکی از نفس‌گیرترین سکانس‌ها بود. واقعاً متاثر شده بودم و چند روزی درگیر این سکانس بودم. از زمانی که به صورت حرفه‌ای کشتی می‌گرفتم، شیفته مرام و شخصیت آقاتختی بودم اما فیلم تختی مرا عاشق این شخصیت کرد. تلاش می‌کنم از شخصیت آقاتختی جدا نشوم تا بتوانم مثل او زندگی کنم. مردی که همه زندگی‌اش را وقف مردم کرد و هیچ چیز به‌جز خشنودی مردم او را خوشحال نمی‌کرد حتی وقتی که مردم پشت او را خالی کردند، حتی وقتی مردم نمی‌دانستند که او چه می‌کشد و زندگی شخصی‌اش دچار چه چالش‌هایی است.

  محسن تختی، جوان است و پر از انرژی و مهربانی. وقتی به او می‌گویم شانس آوردی که این نقش به شما رسید، می‌گوید: شما می‌گویی شانس، من می‌گویم تقدیر. از میان آن همه بازیگر این تقدیر و سرنوشت خدانوشته بود که نقش جوانی‌های تختی به من برسد و راهی تازه در مسیر زندگی‌ام باز کند.

  آقا محسن در سفری که به مشهد داشته، عاشق دختری می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او ازدواج کند. یک جوان آذری با یک دختر مشهدی. می‌گوید: این بخش زندگی‌ام شباهت زیادی به زندگی آقاتختی دارد. تفاوت فرهنگی دو خانواده باعث شد تا من و همسرم سختی زیادی تحمل کنیم تا به‌هم برسیم. واقعاً معجزه بود و امام رضا (ع) پا درمیانی کرد. حالا هم یک پسر پنج‌ماهه داریم. از زندگیم راضیم و خدا را شاکر.
  به محسن تختی می‌گویم، یکی از نکات بارز بازی شما در فیلم لبخندی بود که همیشه بر لب داشتید؛ در سختی‌ها، در شادی‌ها در مسابقات و … این لبخند بخشی از شخصیت آقا تختی بوده یا کارگردان از شما خواست؟

  می‌گوید: طبق مستندات و آنچه دوستان و آشنایان آقا تختی می‌گفتند، او همیشه لبخند به لب داشته و آقای توکلی هم روی این بخش تاکید داشتند و من هم آن را اجرا کردم.

  سکانس خودکشی تختی و اینکه دختر مستخدم هتل آخرین نفری بوده که به نیت درخواست کمک برای آقا تختی یک لیوان آب خوردن می‌آورد، اما پشت در بسته اتاق او می‌ماند، یکی از تلخ‌ترین سکانس‌های سینمای ایران است. فیلم تختی را باید دید تا شاید یاد بگیریم با قهرمانان کشورمان چگونه رفتار کنیم تا زندگی به کامشان زهر نشود.

  *جام جم

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  به گزارش مشرق، اکران ویژه نوروز آغاز شده و یکی از فیلم‌های مهم این‌روزها، «تختی» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان است.

  بهرام توکلی پس از «تنگه ابوقریب» که توانسته بود نظرات مثبت زیادی را نسبت به خودش جلب کند، این‌بار به سراغ سوژه‌ای خاص رفت. زندگی مرحوم تختی قبلاً یکی دوبار در سینما مطرح شده بود که به دلایل مختلف فرجام خوبی پیدا نکرده بود. حالا توکلی که در «تنگه ابوقریب» تسلطش در حوزه مسائل تکنیکی را نشان داده بود، به سراغ فیلمی جاه‌طلبانه رفت. «تختی» در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و توانست در دایره معدود فیلم‌های موفق این رویداد سینمایی قرار بگیرد. کارگردانی، طراحی صحنه و لباس، جلوه‌های ویژه و فیلمبرداری این فیلم از جمله بخش‌های قابل توجه‌اش بودند. فصل‌های کودکی تختی و مسابقات ملبورن دو مقطع مثال‌زدنی این فیلم است که قطعاً سینمای ایران را به لحاظ تکنیکی چند قدم به جلو برده است. این فیلم بخش‌های مختلفی از زندگی پهلوان تختی را نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین مقاطع آن با بازی «محسن تختی» است. با این بازیگر جوان گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

  شاید این سؤال را زیاد از شما پرسیده باشند؛ آیا تشابه فامیلی شما با مرحوم تختی اتفاقی است؟!
  این سؤال را تقریباً همه از من می‌پرسند! این مورد صرفاً تشابه است و من با مرحوم تختی نسبتی ندارم. آمدن من به این پروژه کاملاً اتفاقی شد و هیچ ربطی به نسبت فامیلی ندارد؛ چون که ما با آقاتختی فامیل نیستیم!

  جالبش اینجاست که به‌جز فامیلی، چهره شما هم به ایشان شباهت‌هایی دارد. درست است؟
  هرکس که از من سؤال می‌پرسد، در چهره‌اش تعجب مشهود است! (باخنده) باور کنید خودم هم نسبت به این ماجرا مشکوک شده‌ام! از آن‌جایی که تختی از جمله فامیلی‌های فراگیر نیست و خاص است، همین موضوع را جالب‌تر می‌کند.


  پروژه تختی از زمان تولید حواشی زیادی داشت. شما چطور وارد این پروژه شدید؟
  عوامل فیلم، به صورت کاملاً اتفاقی عکس مرا در اینستاگرام دیده بودند. در این شبکه اجتماعی کلمه تختی را جست‌وجو کرده بودند و از آن‌جایی که نام کاربری من همین است، به صفحه من رسیده بودند. با توجه به اندک شباهت چهره‌ام با آقاتختی کنجکاو شدند و جدی‌تر مرا پیگیری کردند. آقای ملک‌پور طراح لباس پروژه صفحه من را دیده بودند. ایشان بعدها به من گفتند که وقتی روی عکس زوم کرده بودند، متوجه شده بودند که گوش من هم شکسته است و کشتی‌گیرم! توسط ایشان به دستیار کارگردان معرفی شدم و به دفتر پروژه رفتم. تست‌گیری را انجام دادیم. کلمه‌ای که مدام می‌شنیدم، «عجب» بود! هر وقت چهره‌ام را با تصاویر آرشیوی قیاس می‌کردند، از روی تعجب «عجب» را تکرار می‌کردند.

  پس خودت کشتی‌گیر هم هستی؟
  حدود ۱۰ سال کشتی گرفته‌ام و البته الآن دیگر مشغول نیستم. در سطح استانی و کشوری هم در مسابقاتی شرکت کرده بودم.

  اگر عقبه کشتی را نداشتی احتمالاً بازی در این نقش برایت ممکن نبود، درست است؟
  بله، دقیقاً همینطور است. سکانس‌های بسیار سختی را داشتیم. یکی از آن‌ها مسابقات ملبورن بود. واقعاً دشوار بود، اما این سختی‌ها به خروجی کار می‌ارزید.

  با توجه به فاصله‌ای که این‌روزها از کشتی گرفته‌ای، برای بازی در «تختی» چقدر تمرین کردی؟
  راستش به تمرین نیاز نداشتم. فقط یک جلسه مرور فن کردیم. برای اجرای سکانس ملبورن، باید خیلی چیزها دست به دست هم می‌داد تا کار انجام شود. من روزی چهار تا پنج ساعت گریم می‌شدم. با این گریم سنگین باید کشتی می‌گرفتیم و محدودیت‌های دوربین هم کار را سخت‌تر می‌کرد.ضمناً باید به کروماکی هم توجه می‌کردیم. در واقع باید کشتی می‌گرفتیم که اگر یک کشتی‌گیر آن را می‌دید، نمی‌گفت این در شأن آقاتختی نیست. اول از همه کمک خدا بود که توانستیم از پس این سکانس سخت بربیاییم. در مرحله بعد کمک‌های آقایان توکلی و ملکان که برایم بسیار ارزشمند بود.

  با توجه به حساسیت‌ها، در خلوت خودت دلهره نداشتی که محصول نهایی چطور خواهد شد؟
  وقتی خبر حضورم در این فیلم را دادند شوکه شده بودم. من آتش‌نشان هستم و مثل همیشه درگیر روزمرگی‌های خودم بودم. به من پیام دادند به تهران بیایم و پس از سه روز چشم باز کردم و خودم را در گریم آقاتختی دیدم. بین تعداد زیادی عوامل و دوربین بودم! اولش برایم خیلی عجیب بود، ولی بعد از مدتی احساس غریبی داشتم. تمام کشتی‌گیرها از کودکی مرحوم تختی را می‌شناسند و من هم همینطور بودم. شخصاً به خاطر شباهت فامیلی‌ام، سعی می‌کردم نسبت به زندگی‌شان مطالعاتی داشته باشم. همه این‌ها منجر به حس خاص در وجودم نسبت به آقاتختی شده بود.

  برای بازی مقابل دوربین استرس نداشتی؟
  اگر بگویم هیچ دلهره‌ای نداشتم که راست نگفته‌ام! اما از آن‌جایی که قبلاً در مسابقه تلویزیونی «فرمانده» هم شرکت کرده بودم، تقریباً ترس از دوربین نداشتم. ضمناً به واسطه شغلم (آتش‌نشانی) که استرس زیادی را در آن تحمل می‌کنیم، با استرس آشناییم و به نوعی با آن زندگی می‌کنیم.
  از اعماق وجودم به آقای توکلی اعتقاد و اعتماد داشتم. وقتی ایشان یک پلان را تأیید می‌کردند، خیالم راحت بود که کار خوب شده است.

  وقتی نخستین‌بار فیلم را دیدی، با آنچه تصور می‌کردی تفاوت داشت؟
  نخستین‌بار بود که در سالن سینما فیلمی به این بزرگی را می‌دیدم. هیچ تصوری نسبت به خروجی کار نداشتم. واقعاً برایم دغدغه شده بود و بیشترین استرسی که در طول این پروژه داشتم، مربوط به لحظات قبل از اکران فیلم بود. یعنی در هنگام فیلمبرداری نگرانی زیادی نداشتم، اما از یک روز مانده به پخش فیلم استرس بی‌نهایتی داشتم.

  اگر بخواهی به واسطه این فیلم، پهلوان تختی را برای یک نوجوان معرفی کنی چه چیزی می‌گویی؟
  آقاتختی بزرگ‌ترین و بهترین ویژگی‌اش این بود که واقعاً مردم‌دار بود. در دین ما هم نسبت به این موضوع تأکید زیادی شده است. حساسیت نسبت به حق‌الناس یکی از نکاتی بود که مرحوم تختی به آن توجه داشت. من ایشان را شخصیتی مردم‌دار، خوش‌رو و با منش پهلوانی می‌دانم.

  *صبح نو

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بیوگرافی محسن تختی و همسرش نفس + زندگینامه و عکس

  بیوگرافی محسن تختی و همسرش نفس + زندگینامه و عکس

  زندگینامه محسن تختی و همسرش(Mohsen Takhti)

  محسن تختی متولد 26 آبان سال 1369 در اردبیلکشتیگیر و آتش نشان نمونه ایران است.بیوگرافی محسن تختی و همسرش نفس + زندگینامه و عکسبیوگرافی محسن تختی و همسرش نفس + زندگینامه و عکس

  محسن تختی - Mohsen Takhti

  محسن تختی - Mohsen Takhti

  او دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته مدیریت آتش نشانی می باشد.

  محسن تختی بازیگر و آتش نشان

  محسن تختی بازیگر و آتش نشان

  محسن تختی ، بازیگر نقش جوانی های تختی است.نسبتی با غلامرضا تختی ندارد و شباهت و همنامی اش با این پهلوان دوست داشتنی ، اتفاقی است.

  محسن تختی در فیلم غلامرضا تختی

  محسن تختی در فیلم غلامرضا تختی

  از نوجوانی وارد رشته کشتی شده و علاقه شدیدی به این ورزش دارد.

  از یازده سالگی تا اوایل جوانی در عرصه کشتی فعالیت داشت و در مسابقات استانی و کشوری نیز شرکت داشته است.

  وی در دوران فعالیتش در کشتی به مقام قهرمانی نیز دست پیدا کرده و دو مقام استانی در استان اردبیل را کسب کرده است.

  عکسهای اینستاگرام محسن تختی

  عکسهای اینستاگرام محسن تختی

  محسن تختی آتش نشان است و در مسابقه فرمانده هم حضور داشته و تا مرحله نیمه نهایی هم رسیده. پر از انرژی است و هیجان را دوست دارد. ساکن اردبیل است و یکی از برنامه هایش این است که بازیگری را ادامه بدهد.

  محسن تختی و همسرش نفس

  محسن تختی و همسرش نفس

  بازیگر فیلم تختی متاهل است و ازدواج کرده و دارای یک فرزند می باشد.او با خانمی به نام نفس ازدواج کرده است.

  نفس همسر محسن تختی

  محسن تختی و همسرش

  وی در سفری که به مشهد داشته ، عاشق دختری مشهدی می شود و تصمیم به ازدواج با او میگیرد.

  یک جوان آذری با یک دختر مشهدی.

  خانواده محسن تختی

  خانواده محسن تختی

  وی درباره ازدواجش گفته : این بخش زندگی ام شباهت زیادی به زندگی آقاتختی دارد. تفاوت فرهنگی دو خانواده باعث شد تا من و همسرم سختی زیادی تحمل کنیم تا به هم برسیم.

  بیوگرافی محسن تختی و همسرش

  بیوگرافی محسن تختی و همسرش

  واقعاً معجزه بود و امام رضا (ع) پا درمیانی کرد. حالا هم یک پسر داریم. از زندگیم راضیم و خدا را شاکر.

  محسن تختی و پسرش

  محسن تختی و پسرش

  به دلیل شباهت و همچنین آشنایی با فنون و تکنیک های کشتی و کشتی گیر بودن برای ایفای نقش جهان پهلوان تختی در دوره جوانی انتخاب شد .

  این اولین حضورش در عرصه سینما و بازیگری بود که بسیار بازی خوب و درخشانی را از خود به نمایش گذاشت.

  محسن تختی ، شاهرخ شهبازی ، علیرضا گودرزی و امیررضا فرامرزی بازیگران نقش تختی

  محسن تختی ، شاهرخ شهبازی ، علیرضا گودرزی و امیررضا فرامرزی بازیگران نقش تختی

  سکانس مسابقه که چشم تختی آسیب می بیند سکانس دشواری بود.واقعاً زانوی بازیگر نقش مقابل به چشمم خورد و دردی وحشتناک داشتم اما اعتراض نکردم و به کارم ادامه دادم.احساس می کردم هرچه این سکانس با حس و حال واقعی تری فیلمبرداری شود ، بهتر است و به موفقیت فیلم بیشتر کمک می کند. اما سکانسی که آقاتختی در بیمارستان از کشتی خداحافظی می کند ، هم یکی از نفس گیرترین سکانس ها بود.

  محسن تختی و بهنوش طباطبایی

  محسن تختی و بهنوش طباطبایی

  محسن تختی و فرهاد قائمیان

  محسن تختی و فرهاد قائمیان

  محسن تختی و حمیدرضا آذرنگ

  محسن تختی و حمیدرضا آذرنگ

  منبع مطلب : namnamak.com

  مدیر محترم سایت namnamak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  داریوش 1 ماه قبل
  0

  بنده متولد ۱۳۳۱ هستم و عاشق تختی بودم و از شخصیت ایشان با خبرم آقای ملکان و آقای توکلی بسیار زحمت کشیدند و حاصل کارشان بسیار خوب بود یعنی در خور آن جوانمرد جهان پهلوان به هر دوی این عزیزان تبریک عرض می کنم بازی آقای محسن تختی هم موفق بود و بدن شکیل و ورزشی ایشان و سابقه کشتی گیری نقش مهمی بازی می کرد

  از ایشان هم تشکر می کنم

  از سایت نمناک و مدیر ایشان هم در مورد دستچین این اطلاعات خوب تشکر می کنم

  آ

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید