توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  1 بازدید

  مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  شرکت کنندگان در آزمون استخدامی بخوانند

  شرکت کنندگان در آزمون استخدامی بخوانند

  حسین توکلیگفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور، دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش با توجه به خوشه های شغلی داوطلبان روز جمعه 21آبان 95 برگزار می شود.

  وی افزود: آزمون برخی از داوطلبان در صبح روز جمعه و برخی دیگر نیز در بعد از ظهر همین روز در 53 شهرستان کشور برگزار خواهد شد.

  سخنگوی سازمان سنجش کشور با ارائه آماری از تعداد کلی داوطلبانی که قرار است صبح روز جمعه در آزمون استخدامی حضور پیدا کنند اظهار کرد: صبح جمعه 213هزار و 280 داوطلب در آزمون شرکت خواهند کرد که از این تعداد 124هزار و 456 نفر زن و 88هزار و 824 نفر مرد هستند.

  توکلی ادامه داد: عصر روز جمعه آزمون استخدامی برگزار خواهد شد و در این زمان 239هزار و 368 داوطلب که 157هزار و 527از آنها را زنان و 81هزار و 841 نفر از آنها را مردان تشکیل می دهند برگزار می شود.

  مشاور عالی سازمان سنجش کشور درخصوص فرآیند زمانی برگزاری آزمون خاطر نشان کرد: آزمون نوبت صبح از ساعت 8:30 و آزمون نوبت عصر از ساعت 14روز جمعه 21 آبان ماه برگزار خواهد شد.

  وی افزود: درهای آزمون نیم ساعت قبل از برگزاری جلسه بسته خواهد شد و توصیه ما به داوطلبان این است که در مدت زمان اعلامی خود را به محل برگزاری آزمون برسانند.

  مشاور عالی سازمان سنجش کشور از در اختیار قرار دادن دو بسته حاوی سوالات امتحانی به داوطلبان خبر داد و گفت: درجلسه امتحان دو بسته در اختیار هر داوطلب قرار می گیرد که بسته اول حاوی پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون عملی (شماره یک ) و بسته دوم حاوی دفترچه آزمون تخصصی (شماره دو) است.

  توکلی با تاکید بر اینکه دفترچه های هر یک از داوطلبان دارای تنوع خواهد بود بیان کرد: هر یک از سوالات داوطلبان در دفترچه ها از تنوع برخوردار خواهد بود ودفترچه شماره یک حاوی 100سوال است.

  وی تصریح کرد: هر یک از داوطلبان موظف هستند سوالات دفترچه شماره یک را در مدت زمان 110 دقیقه پاسخ داده و برای پاسخگویی به سوالات دفترچه شماره دو نیز 80 دقیقه زمان در اختیار خواهند داشت.

  منبع مطلب : www.afkarnews.com

  مدیر محترم سایت www.afkarnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات متداول آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در سال 99 | ایران استخدام

  سوالات متداول آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در سال 99 | ایران استخدام

  استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی

  اطلاعیه شماره 5: اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در ارتباط با نحوه اعمال اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی در هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور

  ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام به اطلاع میرسانیم؛  به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی تمامی متقاضی ثبت‌نام کننده در این آزمون که متقاضی ویرایش و اصلاح شغل محل انتخابی خود می‌باشند، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور از روز پنج شنبه مورخ 99/08/09 به روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 99/09/06 و 99/09/07 تغییر می‌یابد.

  جهت مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

  اطلاعیه شماره 4: تغییرات شرایط بومی در هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی

  بر اساس قانون اصلاح ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 99/06/16 مجلس شورای اسلامی مبنی بر « اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان ها » به متقاضیان محترم ثبت نام کننده در آزمون اجازه داده خواهد شد بر اساس قانون اصلاحی و شغل محل های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به ویرایش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام نمایند. بدیهی است زمان و مهلت ویرایش اطلاعات توسط متقاضیان و شرایط استفاده از اولویت بومی بودن درگاه این سازمان اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

  ? پاسخگویی کارشناسان ایران استخدام به سوالات کاربران خود در خصوص هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

  ?سوالات متداول:
  با توجه به شروع ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی طی هفته گذشته کارشناسان ایران استخدام به سوالات مهم و پر تکرار شما کارجویان گرامی پاسخ داده اند، که برخی از مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:

  ❓ ویرایش اطلاعات ثبت نام هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی در چه تاریخی انجام می گیرد؟
  ✅ ویرایش اطلاعات ثبت نامی، از روز سه‌شنبه مورخ 99/07/29 تا روز جمعه مورخ 99/08/02، از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

  ❓ آیا برای شرکت در هشتمین آزمون فراگیر اجرایی امتیاز بومی وجود دارد؟
  ✅ بله. اولویت برای داوطلبان بومی شهرستان ها (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان‌ها) در نظر گرفته شده است.

  ❓ بومی شهرستان به چه داوطلبانی اطلاق میگردد؟
  ✅ برای اعمال امتیاز بومی دو حالت وجود دارد:
  -داوطلب باید متولد یا ساکن با سابقه ده سال سکونت در همان شهرستان باشد.
  -شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.

  ❓ با توجه به اعمال شرط بومی بودن آیا می توان استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب کرد؟
  ✅ بله. در هر صورت امکان شرکت برای تمامی افراد می باشد، اما با در نظر گرفتن این نکته که متقاضیان بومی شهرستان امتیاز بیشتری نسبت به سایر متقاضیان غیر بومی دارا خواهند بود.
  همچنین قابل ذکر است که مراکز استانها دارای امتیاز بومی برای هیچ فردی نخواهند بود، بنابراین شاید این موارد برای افراد غیر بومی انتخاب مناسب تری باشد.

  ❓ اولویت بومی بودن در هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی به چه صورتی اعمال می شود؟
  ✅ «نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی در آزمون کتبی (مجموع وزن چهل درصد (40%) برای حیطه عمومی و شصت درصد (60%) برای حیطه تخصصی) با ضریب «یک و چهار دهم» (4‌‌‌‌‏/1) محاسبه و ملاک عمل قرار میگیرد.»

  ❓ نحوه انصراف از هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی به چه صورت است؟
  ✅ متقاضیان انصراف از آزمون، می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اعلام انصراف خود از ثبت‌نام و شرکت در آزمون فوق‌الذکر اقدام نمایند. ضمناً پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌ نامی این دسته از افراد مسترد خواهد شد.

  ❓ زمان تکمیل فرم استشهاد محلی چه زمانی است؟
  ✅ تکمیل و ارائه فرم استشهاد محل سکونت برای برخورداری از اولویت بومی منحصراً برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون تستی (6 و 99/09/07 ) دارای حد نصاب لازم برای مرحله معرفی چند برابر جهت مصاحبه دستگاههای متقاضی هستند، ضروری می‌باشد.
  جهت دانلود فرم استشهاد محلی اینجا کلیک نمایید

  ❓ آیا تحصیلات دانشگاهی جز سابقه ده سال برای بومی بودن می باشد؟
  ✅ خیر. داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می‌تواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تأیید ساکن‌ بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد.

  ❓ کدام شهرها از امتیاز بومی مستثنا هستند؟
  ✅ شهرستان تهران (منظور شهرستان تهران نه شهرستان های استان تهران) و مراکز استان ها از امتیاز بومی گزینی مستثنا هستند.

  ❓ داوطلبان شرکت در آزمون باید چه شرایطی داشته باشند؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: شرایط داوطلبان در دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه شده است. شرایط عمومی داوطلبان در صفحه 2 و شرایط اختصاصی دستگاه‌های اجرایی در صفحات 10 تا 12 توضیح داده شده است که لازم است به دقت مورد مطالعه قرار گیرد.

  ❓ هزینه شرکت در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور چقدر است؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: هزینه شرکت در این آزمون، مبلغ 610،000 (ششصدد و ده هزار) ریال می‌باشد.

  ❓ محل برگزاری آزمون کجاست؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: هشتمین امتحان مشترک فراگیر در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استانها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی میباشد که در تقاضانامه درج خواهند نمود.

  ❓ سن مجاز برای شرکت در این آزمون استخدامی چیست؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: محدوده‌ی سنی برای افراد با مدرک تحصیلی مختلف متفاوت است:
  داشتن حداقل بیست (20) سال تمام و حداکثر بیست و پنج (25) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم
  حداکثر سی سال (30) برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم
  حداکثر سی و پنج (35) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس
  حداکثر چهل (40) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس
  حداکثر چهل پنج (45) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری
  ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (20/ 06/ 1399) میباشد

  ❓ چه افرادی از شرط حداکثر سن معاف هستند؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

  ❓  شرط معدل برای شرکت در این آزمون استخدامی چیست؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: برای هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی شرط معدل ذکر نشده است.

  ❓ دانشجویان ترم آخر می توانند در آزمون ثبت نام نمایند؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (29/ 06/ 1399) میباشد.

  ❓ آیا داوطلب با مدرک تحصیلی بالاتر حق شرکت در آزمون را دارد؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: افراد دارای مدارک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون میبایست مدرک (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) ذکر شده در این دفترچه را داشته باشند. بدیهی است صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در دفترچه ثبت نام میباشد.

  ❓ هر داوطلب می تواند در چند رشته شغل و یا سازمان های اعلام شده در آزمون فراگیر شرکت کند؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: هر داوطلب صرفاً می‌تواند در یک شغل محل و سازمان شرکت نماید.

  ❓ آیا مدت خدمت سربازی به سقف سنی اعلام شده اضافه می شود؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: بله. میزان مدت خدمت ضرورت به سقف سنی اعلام شده برای مقاطع مختلف تحصیلی اضافه خواهد شد.

  ❓ ملاک پایان خدمت سربازی برای شرکت در آزمون تا چه تاریخی می باشد؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: ملاک عمل در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (29/ 06/ 1399) میباشد.

  ❓ آیا یک فرد دارای سهمیه ایثارگران میتواند برای ظرفیتهایی که مختص داوطلبان عادی است شرکت کند؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: بله، ولی در صورت استفاده از سهمیه عادی، هیچگونه امتیازی از بابت سهمیه ایثارگران به این افراد تعلق نمیگیرد.

  ❓ تصویر چه مدارکی برای بارگذاری در هنگام ثبت نام مورد نیاز است؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید: عکس 4*3 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

  ❓ مواد آزمون عمومی و تخصصی چیست؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از: 1- فنّاوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه)، 2- ریاضی و آمار مقدماتی، 3- زبان و ادبیات فارسی، 4-معارف اسلامی، 5-زبان انگلیسی – عمومی، 6- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، 7- هوش و توانمندی های عمومی
  تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
  مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول شماره ۱ مشخص شده است.
  تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب یک (1) می باشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

  ❓ نحوه محاسبه نمره آزمون و انتخاب افراد جهت مصاحبه استخدامی چگونه خواهد بود؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب، معادل کسب حداقل پنجاه ( 50) درصد امتیاز مکتسبه توسط نفر اول با ارزش وزنی چهل (40) درصد برای حیطه عمومی و شصت (60) درصد برای حیطه تخصصی در هر شغل محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار میگیرد.

  ❓ زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون هشتمین امتحان مشترک فراگیر؟
  ✅ کارت شرکت در امتحان مذکور از روز سه شنبه 99/08/06 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون روز جمعه 99/08/09 برگزار خواهد شد.

  ❓در صورت بروز مشکل در دریافت کدپیگیری ثبت نام چه اقداماتی لازم است؟
  ✅ پاسخ کارشناس ایران استخدام: در صورتی که پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام اینترنتی، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام را دریافت نکرده اید، در زمان ارسال درخواست جدید، پس از انتخاب آزمون و سال مربوطه، درخواست با عنوان “دریافت شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه برای شما نمایش داده شود.
  در این فرم شماره سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کنید و در صورت صحت و مطابقت شماره سریال و مشخصات فردی ثبت شده در سامانه پاسخگویی با اطلاعات مندرج در پایگاه داده ازمون، بلافاصله، شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام توسط سیستم در پاسخ به درخواست شما اعلام می شود. لازم به ذکر است که این فرم در بازه زمانی مهلت ثبت نام اینترنتی فعال می باشد.

  منبع مطلب : iranestekhdam.ir

  مدیر محترم سایت iranestekhdam.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید