توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مزایا و معایب حمل و نقل آبی را بنویسید

  1 بازدید

  مزایا و معایب حمل و نقل آبی را بنویسید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مزایا و معایب حمل دریایی - Febco Group

  مزایا:

  1) حمل دریایی نسبت به بقیه روش ها ارزانتر بوده و به همین دلیل صاحبان کالا و شرکت های تجاری ترجیح می دهند کالای خود را با آب های آزاد حمل کنند. می توان گفت بیش ترین حجم تجارت و حمل و نقل از طریق دریا و آب های آزاد انجام می شود.

  2) امتیاز دیگری که این روش دارد، ثابت بودن نرخ کرایه است. چون نرخ کرایه را شرکت های بزرگ حمل و نقل تعیین می کنند و تقریبا نرخ ثابتی است که همه ملزم به رعایت آن هستند.

  البته کشتی های آزاد با توافق با صاحب کالا و شرکت حمل نرخ را تعیین می کنند

  3) مزیت دیگر آن حمل کالا با حجم بالا است. از طریق آب های آزاد محموله های نسبتا سنگین تا حدود 200 تا 500 هزار تن را به سهولت می توان با یک کشتی از بندری به بندر دیگر جابه جا کرد.


  معایب:

  می توان گفت تنها عیب حمل از طریق دریا، زمان تحویل کالا است که نسبت به حمل هوایی و زمینی بیش تر است. در صورتی که زمان برای شما اهمیت دارد این روش توصیه نمی شود.

  منبع مطلب : febcogroup.com

  مدیر محترم سایت febcogroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مزایای حمل و نقل دریایی | نکات طلایی در خصوص این روش جابجایی کالا

  مزایای حمل و نقل دریایی | نکات طلایی در خصوص این روش جابجایی کالا

  مقدمه

  حمل و نقل دریایی به عنوان یک بخش جدانشدنی از تجارت دنیا شناخته می‌شود. به شکلی ارائه انواع خدمات در صنعت حمل و نقل دریایی جزو پارامترهای لازم و بسیار موثر در انجام یک معامله بین‌المللی موفق است. حمل و نقل دریایی اگر کارآمد باشد مطمئنا باعث افزایش میزان تجارت بین‌المللی خواهد شد. اما چرا بسیاری از بازرگانان و تجار برای تجارت خود از روش حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند. مزایای حمل و نقل دریایی چیست؟

  حمل و نقل دریایی امروزه به علت تاثیرگذاری بسیار زیاد بر روی قیمت کالا در کشورها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است و امروزه بسیاری از بازرگانان معروف دنیا از این روش برای حمل و نقل کالا و بارهای خود استفاده می‌کنند. در حال حاضر مسألهحمل و نقل دریایی و جابجایی کالاهای مختلف از راه دریا، اقتصاد بازار را قوت بخشیده است.

  با توجه به مزایای حمل و نقل دریایی مانند هزینه مناسب، پرداخت وجه نقد به جای ارائه اسناد و مدارک و سایر موارد از این دست، شاید بتوان این روش را به عنوان بهترین روش حمل و نقل معرفی کرد. سهم حمل و نقل دریایی در جابجایی کالاهای مختلف در تجارت جهانی امروز، به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد. در این مطلب  شرکت حمل و نقل بین‌المللی ستاره آبی دریا تصمیم داریم در خصوص حمل و نقل دریایی و مزایای پرتعداد آن صحبت کنیم.

  وضعیت حمل و نقل دریایی در ایران

  وقتی صحبت از موضوع حمل و نقل دریایی می‌شود، بدون تردید نخستین مسأله‌ای که ذهن افراد را درگیر خواهد کرد، کشتی‌های غول‌پیکر باربری هستند که جهت جابجایی کالا و بارهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب کالاهایی که به وسیله این کشتی‌ها حمل و نقل می‌شوند، طبعا حجم و وزن بسیار زیادی دارند. در نظر داشته باشید که شرایط حمل کالا باید به صورتی باشد که هیچ اتفاقی باعث از بین رفتن و یا خرابی کالاهای مشتریان نشود. این امکان هم وجود دارد که شاخص و یا شرایط جغرافیایی کشور مربوطه، روش جابجایی کالاها را تعیین کند.

  مزایایی حمل و نقل دریایی بسیار زیاد است و اهمیت آن هم بر اساس واردات و صادرات دریایی ایران و نزدیک بودن کشور به آب‌های آزاد مانند دریایی عمان، خلیج فارس و همچنین دریای خزر، بسیار زیاد می‌باشد. در زمینه حمل و نقل دریایی میزان مسیر و نوع کالا تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت جابجایی کالا دارد. در واقع این موارد هستند که وسیله مورد استفاده برای ترابری را انتخاب می‌کنند.

  مزایای حمل و نقل دریایی

  همانطور که در ابتدای مطلب عنوان شد امروزه بسیاری از تجار و بازرگانان مهم و مشهور دنیا برای جابجایی کالاهای خود از سیستم حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند. مزایای حمل و نقل دریایی به حدی بالا است که در حال حاضر بخش اعظمی از حمل و نقل دنیا به صورت دریایی به انجام می‌رسد. در ادامه تصمیم داریم چند نمونه از بهترین ویژگی‌های استفاده از سیستم حمل و نقل دریایی را بیان کنیم. این مزایا عبارتند از:

  قیمت مقرون بصرفه

  از بهترین مزایای استفاده از سیستم حمل و نقل دریایی می‌توان به قیمت ارزان آن اشاره کرد. هزینه تعمیرات و نگهداری از کشتی‌ها بسیار پایین می‌باشد. بعلاوه رفع موانع مختلف و تعمیرات در حمل و نقل دریایی در قیاس با خرج و مخارج ساخت و تعمیرات حمل و نقل ریلی و جاده‌ایی اندک است. جالب است بدانید که کانال‌های ویژه حمل و نقل دریایی در برابر سیستم‌های حمل و نقل جاده‌ای و ریلی هزینه بسیار کمتری را برای شما خواهد داشت. اگر شرکت یا موسسه‌ای دارید و می‌خواهید از سیستم حمل و نقل دریایی برای جابجایی کالاهای خود استفاده کنید، اطمینان داشته باشید که برای حمل و نقل محموله‌های خود مبلغ بسیار اندکی را پرداخت خواهید کرد.

  حمل و نقل کالاهای بزرگ

  کالاهایی که از حجم بسیار زیادی برخوردار هستند و وزن سنگینی دارند، می‌توانند با سیستم حمل و نقل دریایی به ساده‌ترین روش ممکن حمل شوند. در صورت استفاده از روش حمل و نقل دریایی برای جابجایی کالاهای بزرگ و سنگین، هیچ آسیبی به کالاها وارد نخواهد شد. همه این‌ مزایا در شرایطی است که شما مبلغ بسیار کمی را هم برای جابجایی این کالاها پرداخت خواهید کرد. این مورد. یکی از بهترین مزایای حمل و نقل دریایی به شمار می‌رود.

  حمل کالا در هر شرایطی

  ممکن است که کشوری وابستگی بسیار زیادی به سیستم حمل و نقل دریایی داشته باشد و از این رو مجبور باشد در هر شرایطی از روش برای حمل و نقل کالاهای خود استفاده کند. بله، سیستم حمل و نقل دریایی در هر شرایطی قابل استفاده است. ممکن است وضعیت جوی با توجه به بارندگی شدید، بارش برف، سیل، طوفان و سایر موارد از این دست بسیار بد باشد. در این مواقع سیستم‌های جاده‌ای و ریلی از کار می‌افتند و تنها راهی که باقی خواهد ماند، سیستم حمل و نقل دریایی است. در واقع زمانی که حمل و نقل ریلی و جاده‌ای از کار می‌افتند، شما بیشتر با مزایای حمل و نقل دریایی آشنا خواهید شد.

  ثابت بودن نرخ کرایه

  یکی دیگر از مهم‌ترین و بهترین مزایای حمل و نقل دریایی ثابت بودن نرخ کرایه جابجایی کالا است. در واقع شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کمتر نرخ کرایه خود را تغییر می‌دهند. نرخ کرایه حمل و نقل دریایی به وسیله شرکت‌های بزرک حمل و نقل ابلاغ می‌شود.

  پرداخت وجه

  در سیستم حمل و نقل جاده‌ای و ریلی ممکن است که به جای وجه، از شما مدارک و اسناد معتبر نیز درخواست شود. اما روش حمل و نقل دریایی به این شکل نیست. شما برای جابجایی کالاهای خود تنها موظف به پرداخت مبلغ کرایه هستید و هیچ نوع مدارک و اسنادی را در اختیار شرکت حمل‌کننده قرار نخواهید داد.

  نکاتی در مورد سیستم حمل و نقل دریایی

  در جهان حمل و نقل دریایی با توجه به اینکه موضوع جابجایی مقادیر بسیار زیادی از کالا بر اساس حجم و وزن از یک مکان به مکان دیگر است، کالاها را بر مبنای شرایط و همچنین امکانات موردنیاز جهت حمل و نقل طولانی مدت دریایی، بخش‌بندی می‌کنند. برای اینکه بتوان حمل و نقل دریایی را اقتصادی‌تر و مقرون بصرفه‌تر کرد، کشتی‌ها که مهم‌ترین عامل بعد از کالاها هستند، باید به شکلی ساخته شوند که توانایی جابجایی مقدار بسیار زیاد کالا را داشته باشند. در ضمن یک سیستم حمل و نقل دریایی برای موفقیت باید از کشتی‌های بزرگ استفاده کند تا بار بیشتری را حمل نماید.

  با توجه به توضیحات داده شده در ابتدای مطلب، می‌توان به این نتیجه رسید که انواع کالاها در سیستم حمل و نقل دریایی براساس وسایل حمل و محافظت مانند کشتی، امکانات خوب برای نگهداری و جابجایی کالا و تسهیلات طبقه‌بندی خواهند شد. میزان کالای حمل شده در سیستم حمل و نقل دریایی با فرمول DWT در نظر گرفته می‌شوند. این معیار در واقع نشان‌دهنده میزان باری است یک یک کشتی خالی در خود جای می‌دهد. البته به شکلی که از محدودیت عملکردی تعیین‌شده بیشتر نشود. این محدودیت با خط بار تعیین‌کننده، بالاترین میزان فرورفتگی کشتی مربوطه در آب را اندازه می‌گیرد و اعلام می‌کند.

  انواع حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل بار از طریق روش دریایی به چند دسته مختلف تقسیم می‌شود. در ادامه مطلب چند نمونه از انواع حمل و نقل دریایی را به شما معرفی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

  حمل و نقل دریایی عمیق

  خدمات حمل و نقل دریایی عمیق به معنی حمل و نقل بین قاره‌ها با عبور کردن از اقیانوس است. در واقع پوشش مسافت‌های بسیار طولاتی با استفاده از کشتی‌های غول‌پیکر را حمل و نقل دریایی عمیق می‌‎گویند. از این روش برای حمل و نقل کالاهایی مانند روغن، سیمان، کود، سنگ آهن و سایر موارد از این دست استفاده می‌شود.

  حمل ونقل دریایی کوتاه

  درست نقطه مقابل خدمات حمل و نقل دریایی به روش عمیق، این روش حمل و نقل دریایی قرار دارد. این نوع روش حمل و نقل دریایی بیشتر در مسافت‌های کوتاه به انجام می‌رسد. در نظر داشته باشید که کشتی‌های حمل و نقل دریایی کوتاه، نسبت به کشتی‌های حمل و نقل دریایی عمیق، بسیار کوچک هستند و در برخی از مواقع نیز در مسیر داخل کشور سفر می‌کنند. در ضمن این کشتی‌ها از اقیانوس نمی‌گذرند و بیشتر در امتداد ساحل و دیگر آب‌ها به حرکت در می‌آیند. از مزایای حمل و نقل دریایی کوتاه می‌توان به سرعت بیشتر جابجایی کالای آن اشاره کرد. در ضمن نرخ کرایه این کشتی‌ها با سایر کشتی‌ها تفاوت دارد.

  حمل و نقل دریایی داخلی

  همانطور که از اسم آن هم مشخص است، حمل و نقل دریایی داخلی به معنای جابجایی کالا با استفاده از آبراه‌های داخلی کشور است که از دریاچه‌ها، کانال‌ها و همچنین رودخانه‌ها تشکیل می‌شود. تمامی کشتی‌های این نوع حمل و نقل دریایی کوچک هستند و فضای کمتری را شامل می‌شوند. از مهم‌ترین کالاها و محصولاتی که به وسیله این کشتی‌ها حمل و نقل می‌شوند می‌توان از محصولات شیمیایی، فرآورده‌های نفتی و معادن اشاره کرد.

  روش‌های ارسال کالا در سیستم حمل و نقل دریایی

  شاید بتوان روش‌های مختلف ارسال کالا از روش حمل و نقل دریایی را هم جزو مزایای این سیستم قرار دارد. این روش‌های گوناگون و متفاوت هر کدام از کاربردهای خود برخوردار هستند. انواع آن‌ها عبارتند از:

  روش چارترینگ

  در این روش برای کالاهایی که بدون‌ بسته‌بندی و یا بزرگ هستند، کشتی‌هایی به شکل دربست اجاره یا رزرو در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. در این روش حمل و نقل بار براساس قرارداد چارتر به ثبت می‌رسد.

  روش ترانشیپ

  برخی مواقع ترخیص کالا در یک گمرک ممکن نیست. بهترین راه در این زمان منتقل کردن بار از گرک کنونی به یک گمرک دیگر می‌باشد. با این روش امکان ترخیص کالا به مجاز شده و مشکلی برای شما پیش نمی‌آید. در روش ترانشیپ کالاها از یک وسیله جابجایی ورودی به یک وسیله جابجایی خروجی که تحت نظارت مستقیم گمرک باشد، منتقل خواهند شد. مزایای حمل و نقل دریایی کالا به این روش، کاهش هزینه انتقال بارها و همچنین دور زدن یک سری از تحریم‌هایی می‌باشد که بر علیه کشور مقصد اعمال شده است.

  روش کراس استافینگ

  این روش هم درست همانند حمل و نقل کالا به روش ترانسفر شیپ می‌باشد. در روش کراس استافینگ، کانتینری که حاوی بار است، از یک کشتی به یک کشتی دیگر انتقال داده می‌شود.

  سخن پایانی

  در این مطلب وبلاگ شرکت حمل و نقل بین‌المللی ستاره آبی دریا با مزایای حمل و نقل دریایی آشنا شدیم. بعلاوه با نکات بسیار زیادی نظیر وضعیت حمل و نقل دریایی در ایران و انواع روش جابجایی کالا با استفاده از روش حمل و نقل دریایی آشنا شدیم. امیدواریم که با توجه به این مطلب به نتایج دلخواه خود برسید.

  منبع مطلب : bslshipping.com

  مدیر محترم سایت bslshipping.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مزایا و معایب مودهای حمل و نقل کالا

  مزایا و معایب مودهای حمل و نقل کالا

  صاحبان کالا برای حمل کالای خود باید نسبت به انتخاب یکی از روش‌های حمل ونقل از جمله بندری، هوایی، ریلی و جاده‌ای براساس4 فاکتور هزینه، زمان حمل، ارزش مالی کالا و وزن و حجم کالا اقدام کنند. اگر صاحب کالا زمان برایش مهم است حمل و نقل هوایی بهترین گزینه است، اما اگر پایین بودن هزینه حمل و نقل برای او در اولویت باشد باید از روش ریلی یا بندری استفاده کند. با توجه به ضرورت انتخاب شیوه درست حمل و نقل از سوی صاحبان کالا، به مزیت‌ها و معایب 4 شیوه حمل و نقل می‌پردازیم.

    حمل و نقل دریایی

  ارزان‌ترین روش حمل و نقل از طریق بنادر و کشتی است اما این روش، زمانی مناسب است که صاحبان کالا عجله‌ای برای دریافت بار نداشته باشند زیرا زمان حمل از طریق دریا در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار زمان بر است، حمل ونقل دریایی برای حمل بارهایی که به صورت عمده و فله جابه‌جا می‌شوند بسیار مناسب است.

   کالاهایی از قبیل محصولات کشاورزی (مانند گندم، سویا، ذرت، کنجد و غیره) سنگ آهن، محصولات مایع، مانند نفت خام و بنزین و همچنین کالاهایی که ابعاد و اندازه نامتعارف دارند؛ مانند ماشین آلات صنعتی و موتوری که می‌توان آنها را هم از طریق دریا حمل کرد.

    این شیوه حمل و نقل مناسب برای طیف گسترده‌ای از محصولات با ماهیت‌های مختلف

    جابه‌جایی بار در حجم زیاد

    مناسب‌ترین روش برای حفظ محیط زیست

    داشتن صرفه اقتصادی، حمل و نقل دریایی به‌صرفه‌ترین روش حمل کالا است

    پوشش گسترده در سراسر دنیا، تقریبا از راه دریا به کلیه نقاط جهان می‌توان بار ارسال کرد

    وجود شرکت‌های حمل و نقل دریایی متعدد که موجب ایجاد بازاری رقابتی می‌شوند و این روش را به گزینه مناسبی برای صاحبان کالا تبدیل کرده‌اند.

    حمل و نقل هوایی

  پیش‌بینی می‌شود در آینده و با افزایش تولید ناخالص داخلی کشورها در جهان، تقاضا برای کالاهای ارزشمند افزایش پیدا کند و در این میان حمل و نقل هوایی یکی از مناسب‌ترین روش‌های جابه‌جایی برای کالاهای ارزشمند است.

  البته حمل و نقل هوایی معایب خاص خود را هم دارد مانند هزینه بالای حمل و نقل به دلیل نیاز به سرعت و گران‌قیمت بودن سوخت، این روش محدودیت‌هایی هم در اندازه و وزن کالا دارد ضمن اینکه برخی مقررات مشخص می‌کنند که چه چیز می‌تواند یا نمی‌تواند از طریق هواپیما حمل شود.

  مزایای این روش عبارتند از:

    حمل و نقل سریع

    جابه‌جایی کمتر بار

    زمان حمل و رسیدن بار تا حد بسیار زیادی قابل پیش بینی و برنامه‌ریزی است

    امنیت کالا در این روش بسیار بالا است

    حمل و نقل جاده‌ای

  حمل و نقل جاده‌ای یکی از رایج‌ترین روش‌های حمل و نقل است که بطور گسترده در قاره‌هایی مانند اروپا، آفریقا، امریکای شمالی و تا حد زیادی در آسیا استفاده می‌شود.

  مزایای حمل زمینی عبارت است از:

    مناسب بودن هزینه حمل

    سرعت در برنامه‌ریزی زمانبندی حمل و نقل

    حمل مستقیم از درب کارخانه تا درب انبار مشتری

    انعطاف‌پذیری در خدمات

    صرفه جویی در هزینه‌های بسته‌بندی کالا نسبت به سایر روش‌های حمل

    پیگیری لحظه‌ای موقعیت کالا از طریق تماس با راننده

   البته حمل جاده‌ای با محدودیت‌هایی هم همراه است. از جمله محدودیت فضای بار به حجم و اندازه‌ای مشخص، تاثیر‌پذیری این روش حمل از شرایط آب و هوایی جاده‌ای و ترافیک، الزام وجود راه‌های دسترسی جاده‌ای.

    حمل و نقل ریلی

  ایمنی در حمل و نقل ریلی نسبت به سایر وسایل نقلیه بیشتر است و معمولاً فراوانی حوادث ریلی پایین اما شدت اثر آن در صورت بروز چنین حوادثی از نظر هزینه و اعتبار بسیار بالا است.

  حمل و نقل ریلی نه تنها در ایران بلکه در همه جای دنیا از دو منظر حمل ونقل حایز اهمیت است: یکی از منظر پاک بودن این وسیله چون از بین انواع دیگر وسایل حمل ونقل پاک‌ترین نوع حمل ونقل محسوب می‌شود و در منظر بعدی، ایمن بودن این شیوه حمل و نقل.

  مزیت‌های این روش عبارتند از:

    کاهش قابل ملاحظه در مصرف انرژی (گازوییل)

    ایمنی فوق‌العاده بالا و تلطیف محیط زیست ازنظر مصرف سوخت فسیلی کمتر

    پایین بودن هزینه جابه‌جایی کالا

  منبع مطلب : www.taadolnewspaper.ir

  مدیر محترم سایت www.taadolnewspaper.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ایرانیان گاو : مطمینیاً که درسته یا نه

  🥺🥺🥺 : این سوال درسته من در کتاب بنویسم یا نه

  ساینا : خیلی ممنون ارتون

  پری خوش شانس : این درسته یا نه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 13 روز قبل
  1

  سلام خیلی ممنونم نه

  ناشناس 13 روز قبل
  0

  سلام خیلی ممنونم نه

  ناشناس 13 روز قبل
  0

  سلام خیلی ممنونم نه

  ندونی بهتره 1 ماه قبل
  0

  بچه ها لطفا میشه بگید جوابی ک اینجا نوشته درسته یان

  مممممممممممممنون

  مهسا 1 ماه قبل
  0

  ممنون

  سلام 1 ماه قبل
  0

  خوبی

  تدرتعووع 11 ماه قبل
  0

  دتللنع

  Amir Ali 11 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  اصلا خوب نبود

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام میشه واسمون مزایا و معایب حمل و نقل آبی را یکید ممنون

  0
  مهسا 1 ماه قبل

  درس بفرست

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  نه نمیشه

  پری خوش شانس 2 سال قبل
  4

  این درسته یا نه

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  نه

  🥺🥺🥺 2 سال قبل
  5

  این سوال درسته من در کتاب بنویسم یا نه

  ایران 2 سال قبل
  1

  ممنون

  ساینا 2 سال قبل
  4

  خیلی ممنون ارتون

  5
  ایرانیان گاو 2 سال قبل

  مطمینیاً که درسته یا نه

  مهدی 2 سال قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  راست میگه

  برای ارسال نظر کلیک کنید