توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مصرف شکلات برای کدام حیوان کشنده است

  1 بازدید

  مصرف شکلات برای کدام حیوان کشنده است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چقدر شکلات برای سگ ها سمی است؟

  چقدر شکلات برای سگ ها سمی است؟

  چرا شکلات برای سگ ها سمی است؟

  شکلات به چند دلیل می تواند برای سگ ها مضر باشد. در خیلی از موارد، مقدار چربی زیاد موجود در شکلات و دسر های حاوی شکلات می تواند به اندازه کافی برای ایجاد پانکراتیت حاد در سگها کافی باشد. اگرچه مقدار دقیقی از چربی که منجر به پانکراتیت حاد می شود وجود ندارد، هر سگی که ناگهان مقدار زیادی چربی مصرف کند، در معرض خطر است. همچنین خطر فقط به شکلات محدود نمی شود؛ هر ماده غذایی پر چربی می تواند به پانکراتیت حاد منجر شود. مانند گوشت، پنیر و هر نوع غذای پر چرب دیگر.

  خود شکلات سمی است زیرا حاوی کافئین و تئوبرومین، دو ماده شیمیایی معروف به نام متیل اکسانتین ها است. این مواد شیمیایی می توانند در سگهایی که به میزان خفیف تا شدید به این مشکلات دچارند، صدمه برساند:

  علائم مسمومیت شکلات به طور معمول در حدود یک تا چهار ساعت پس از مصرف مشاهده می شود. این میزان می تواند با توجه به متابولیسم سگ شما و میزان غذا و آب مصرفی آن روز متفاوت می باشد.

  چه مقدار شکلات برای سگ ها سمی است؟

  برای سگها، اثرات سمی شکلات به دو عامل بستگی دارد: سطح متیل اکسانتین های خورده شده و اندازه سگ. هرچه شکلات تیره تر باشد، غلظت متیل اکسانتین ها بالاتر است. به عنوان مثال، بعید است سگ نژاد بزرگ با خوردن یک قالب شکلات شیری، آسیب ببیند. برعکس این قضیه، نژاد های سگ اسباب بازی یا فنجانی ممکن است بعد از خوردن یک تکه از شکلات بسیار بیمار شود.

  اثرات سمی خفیف تا متوسط ​​متیل اکسانتین ها در سگ ها می تواند پس از مصرف مقدار کمی به اندازه 20 میلی گرم/ کیلوگرم یا 9 میلی گرم/ کیلوگرم از وزن بدن ظاهر شود. معمولاً وقتی سگ بیش از 40 میلی گرم / کیلوگرم متیل اکسانتین مصرف کند، اثرات شدیدی ظاهر می شود.

  مقدار تقریبی متیل اکسانتین در هر اونس از شکلات بستگی به نوع شکلات دارد:

   مقدار متیل اکسانتین ها در انواع مختلف شکلات

   یک اونس از هر یک از این نوع شکلات ها تقریباً این مقدار متیل اکسانتین دارد.

  بنابراین، یک سگ ده پوندی باید بیش از 80 اونس شکلات سفید مصرف کند تا مسمومیت خفیف تا متوسط ​​را تجربه کند، اما فقط در حدود 0.2 تا 0.3 اونس (حدود 6 تا 9 گرم) شکلات تلخ بی شکر موجب مسمومیت می شود. پودر کاکائو خشک سمی ترین است و مقدار 0.14 اونس (4 گرم) آن برای سگ ده پوندی اثرات سمی ایجاد می کند.

  بعد از مصرف شکلات توسط سگ شما چه اقداماتی باید انجام شود؟

  اگر گمان می کنید سگ شما شکلات خورده است، ابتدا سعی کنید نوع شکلات و مقدار خورده شده را تعیین کنید. سپس با دامپزشک خود تماس بگیرید. اگر بعد از ساعت کاری است، سعی کنید با یک دامپزشک اورژانسی 24 ساعته در منطقه خود دسترسی پیدا کنید یا با مرکز کنترل سم ای اس پی سی ای تماس بگیرید.

   این دستگاه تشخیص مسمومیت شکلات می تواند به شما در تعیین سریع کمک کند  تا مشخص کنید که آیا سگ شما به اندازه کافی شکلات خورده است یا نه تا دچار اثرات سمی شود. فقط لازم است وزن سگ خود را به همراه نوع و میزان شکلات خورده شده بدانید. این توضیحات باید به عنوان یک راهنمای عمومی استفاده شود و به جای توصیه های دامپزشک شما قرار نگیرد.

   اگر مطمئن نیستید که سگ شما به اندازه کافی شکلات خورده است تا بیمار شود، حتما بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید. هیچ سگی با دیگری یکسان نیست، بنابراین مقادیر ذکر شده در اینجا همه تقریبی است. زمانی که صحبت از سلامتی سگ شما است جایی برای حدس و گمان وجود ندارد.

  اگر دامپزشک فکر می کند سگ شما به اندازه کافی شکلات مصرف کرده است تا مسموم شده باشد، ممکن است لازم باشد که سگ خود را وادار به استفراغ کنید. این کار برای جلوگیری از مسمومیت مؤثر نخواهد بود اگر بیش از یک ساعت از زمان مصرف شکلات توسط سگ شما گذشته باشد و علائمی از مسمومیت دیده نشود، نباید در این زمینه تلاشی کرد.

  ممکن است با استفاده از پراکسید هیدروژن تازه باعث استفراغ در خانه شوید. اگرچه، دامپزشک شما داروهایی دارد که می توانند خیلی سریع باعث استفراغ شوند و موثرتر از پراکسید هیدروژن است. در ضمن، اگر سگ شما به میزانی که برای آن سمی است شکلات مصرف کرده باشد، درمان اضافی از جمله تزریق سرم به ورید، استفاده از زغال فعال، و تجویز داروها برای کنترل علائمی مانند استفراغ، لرزش، و بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون نیز ممکن است لازم باشد. در حالی که، بهتر است همیشه یک بطری باز و منقضی نشده پراکسید هیدروژن را برای مواقع اضطراری نگه دارید. معمولا بهترین کاراین است، که حیوان خانگی خود را مستقیماً پیش دامپزشک ببرید، مگر اینکه خیلی دور باشید و نتوانید حیوان خانگی خود را به موقع برای القاء استفراغ به آنجا ببرید.

  منبع مطلب : sanjagh.pro

  مدیر محترم سایت sanjagh.pro لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا خوردن شکلات سگ‌ها را می‌کشد؟

  چرا خوردن شکلات سگ‌ها را می‌کشد؟

  به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از «تابناک باتو»؛ شاید تصورش کمی دشوار باشد که شکلات خوراکی محبوب میلیون‌ها تن در سراسر جهان برای سگ‌ها تا جایی خطرناک باشد که مرگ آنها را رقم بزند، به‌خصوص اگر سگ کوچک و حجم شکلاتی که می‌خورد زیاد باشد، امکان مسموم شدنش بسیار بالا خواهد بود.

  شکلات حاوی ماده شیمیایی موسوم به تئوبرومین است؛ تئوبرومین که یک نوع آلکالوئید است در کاکائو و چای یافت می‌شود و ساختاری شبیه کافئین دارد. این ماده شیمیایی موجود در شکلات خاصیت آنتی‌اکسیدانی داشته و برای انسان‌ها محرک، نشاط‌آور و ضدسرفه است؛ اما همین ماده باعث مسمومیت کشنده سگ‌ها می‌شود و خوردن مقدار ناچیزی از شکلات در کمتر از نصف روز (دوازده ساعت) اثرات و عوارض بیماری و مسمومیت را در سگ‌ها ظاهر می‌کند.

  بالا رفتن درجه حرارت بدن سگ، اسهال، افزایش سرعت تنفس و ضربان قلب، استفراغ، تشنج‌های عصبی از جمله این عوارض هستند.

  چه زمانی شکلات برای سگ کشنده خواهد بود؟

  تئوبرومین موجود در شکلات بر اساس نوع و کیفیت شکلات متفاوت است. شکلات شیر ۰.۰۲‌درصد تئوبرومین دارد اما این نسبت در شکلات تلخ ۱.۴‌درصد است. اگر وزن سگ ۲۰ کیلوگرم باشد، خوردن ۲.۷ کیلوگرم شکلات شیر و ۴۵۰ گرم شکلات تلخ او را مسموم خواهد کرد.

  اگر سگی مبتلا به مسمومیت با تئوبرومین باشد، باید او را به سرعت به دامپزشکی برد، در غیر این صورت می‌توان به سگ، مایع پیروکسید هیدروژن خوراند تا منجر به خالی شدن معده او شود.

  منبع مطلب : www.makidam.ir

  مدیر محترم سایت www.makidam.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا شکلات برای سگ ها سمی است؟

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  شکلات حاوی مواد معروف به نام کافئین و تئوبرومین میباشد که سگ ها به آن نسبت به انسان ها بیشتر حساس هستند. هرچه شکلات تیره تر و تلخ تر باشد بیشتر خطرناک است. به عنوان مثال ۲۳۰ گرم شکلات شیری ممکن است یک سگ به وزن ۲۳ کیلوگرم را کمی مریض کند در حالیکه اگر یک سگ با همان وزن ۳۰ گرم شکلات تلخ بخورد مسموم می شود.

  چرا شکلات برای انسان سمی نیست ؟

  زیرا انسان ها ساده تر از سگ ها می توانند مواد تشکیل دهنده شکلات ازجمله تئوبرومین را شکسته و تجزیه کنند.

  اگر سگ شما شکلات بخورد چه باید کنید ؟

  شما می توانید از طریقه لینک زیر با وارد کردن میزان وزن سگ خود و وزن شکلاتی که سگتان خورده و نوع شکلات ، میزان مسمومیت سگتان را تعیین کنید.

  https://www.vets-now.com/dog-chocolate-toxicity-calculator/

  علائم آن ممکن است بین ۴ تا ۲۴ ساعت بعد از خوردن شکلات نمایان شود با این حال شما باید هرچه سریعتر سگتان را به نزدیکترین دامپزشکی انتقال دهید و با دادن اطلاعاتی از قبیل اینکه سگ شما چه نوع شکلات و به چه میزانی از آن خورده و چه مقدار زمان از خوردن آن می گذرد ، به دامپزشک کمک کرده اید که درمان بهتری پیش بگیرد.

  منبع مطلب : www.irandogsland.com

  مدیر محترم سایت www.irandogsland.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه 5 ماه قبل
  0

  مصرف شکلات برای کدام جانور کشنده است

  مهدی 11 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید