توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  معني دشمن دانا بلندت ميكند بر زمينت ميزند نادان دوست

  1 بازدید

  معني دشمن دانا بلندت ميكند بر زمينت ميزند نادان دوست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست ، معنی ضرب المثل در پورتال سبز پندار

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  دشمن دانا بلندت می‌کند یعنی انسان در دشمنی با انسان های دانا حسی پیدا می کند که خود را از نظر عقلی، توانمندی و … قوی تر کند تا در مقابل دشمن یا رقیب دانای خود که زیرک و کاربلد است شکست نخورد. پس دشمن و رقیب دانا در زندگی هر شخص فرصتی برای پیشرفت ایجاد میکند و به طور کلی قرار گرفتن در برابر دشمن دانا باعث قدرتمند تر و حتی عاقل تر شدن است. در مقابل بر زمینت می‌زند نادان دوست یعنی دوستی با افراد نابخرد (که در داستان ها با دوستی خاله خرسه معرفی شده است) برابر با راهنمایی غلط و ضرر رساندن به خیال منفعت و نهایتا اثرگذاری ناخودآگاه و توسعه‌ی نادانی در انسان می شود.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  آری سرچشمه بسیاری از خوبی ها ، نیکی ها و کارهای شایسته ای که از انسان سر می زند نتیجه یک راهنمای خوب و دوست شایسته در زندگی است دوستان نادان از جهتی حکم شیطان را در زندگی دارند شیطان به ظاهر خود را دوست و خیرخواه جلوه می دهد و همه رذائل اخلاقی را با وسوسه هایش زیبا جلوه می دهد. شخصی که دوستی با شیطان را برگزیده است هیچ خیری در زندگی نخواهد دید و زندگی او سراسر شر و تیرگی خواهد بود و سرانجام سقوط خواهد نمود زیرا بالاخره صبر خداوند که والاترین و برترین دوست انسان در زندگی است به سر آمده و نابودی او فراهم خواهد شد.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند

  اگر در هر کدام از حوزه های حساس مثل : پزشکی ، صنعت ، سیاست ، امنیت ، حقوق و… افرادی نادان و احمق تعیین کننده یا مسئول باشند ، فرق چندانی با اینکه فرد خائنی هر یک ازاین مسئولیت ها را داشته باشد ، نخواهد داشت. دوستی با مردمان دانا جلوه ای از دوستی با خداست. دانائی مطلق مختص ذات خداوند است و همه دانائی های بشر جلوه ای از دانائی اوست . زندگی آنقدر کوتاه است که یک انسان متعهد و آگاه و هشیار با تمامی جهد و کوششی که دارد هرگز نمی تواند گوشه ای از ماموریت های اصلی خود را به انجام برساند ، بنابرین شایسته نیست که یک انسان پیروی شیطان را که نمادی از جهل مطلق است ، بنماید. !خواهد شد.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند

  اگر شیطان دانا بود که از درگاه خداوند رانده نمی شد و او نیز همچون سایر فرشتگان الهی دارای مقام و منزلت بود! مردم جاهل نیز نمادی از جهل شیطان هستند و هر چه که انسان جاهل تر باشد به شیطان نزدیک تر است پس باید مراقب بود که جاهلین در سر راه زندگی ما قرار نگیرند و ما را گرفتار نکنند البته اینها همواره همچون علفی هرز در سر راه ما قرار می گیرند و این ما هستیم که با توکل بر خداوند و تکیه بر دانائی باید اینها را از سر راه خود کنار زده و مسیر زندگی را برای پیمودن راه راست هموار نمائیم دوستان دانا در زندگی ما تسهیل کننده راه راست خواهند بود . هر چقدر از این افراد بیشتر در کنار ما و همراه ما باشند پیمودن راه را بر ما آسانتر و هموار تر خواهد شد.

  دوستی با مردم دانا نکوست
  دشمن دانا به از نادان دوست
  دشمن دانا بلندت می کند
  بر زمینت می زند نادان دوست

  ریشه این شعر زیبا در کلام امام علی (ع) نهفته است حضرت در این باره فرموده اند: «هم نشینی با دوست خردمند، زندگی بخش جان و روح است. دشمن با خرد برای تواز دوست نادان مطمئنتر است.»

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس پورتال سبز پندار

  منبع مطلب : www.sabzpendar.org

  مدیر محترم سایت www.sabzpendar.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست صفحه 28 نگارش فارسی ششم

  مفهوم ضرب المثل صفحه ۲۸ کتاب نگارش فارسی ششم دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت می زند نادان دوست در یک بند توضیح دهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  داستان ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  تو که با دوستان بد دوست نیستی تو همیشه دوست عاقل میمانی اگر با دوستان نادان دوست باشی آنها بر زمینت می اندازند. این متن را رها از ارومیه برای ما فرستاده و ما در اختیار شما عزیزان قرار دادیم امیدواریم که این متن مورد درخواست شما عزیزان بوده باشد و بتواند برای نوشتن درس نگارش فارسی کمکتان کند.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  این ضرب المثل به ما سرمشق زندگی می‌دهد که الگوهای زندگی خویش را درست و به جا انتخاب کنیم و اینکه دانش و درک بالا از زندگی و همچنین کسانی که به این اتاق هستند و می توانند دوستان خوبی برای ما باشند و هر کسی که از راه رسید بشود دوست و یار ما ضمن اینکه برای سنجش آدمها فضل و دانایی را باید ملاک سنجش قرار داد و نه چیز دیگری.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  هستی : ای صرب المثل به ما سرمشق ومی دهد وکه الگو های زندگی خود را درست و به جا انتخاب ونیم و اینکه دانش و درک بالا از زندگی و همچنین کسانی که به ما خوبی می کنند و می توانند دوستان خوبی برای ما باشند و هر کسی که از راه رسید دوست ویار، ما ضمن اینکه برای سنجش ادم ها فضل و دانایی را باید ملاک سنجش قرار داد و نه چیز دیگر.

  هستی : کسانی که ما را دوست دارند و به ما احترام میگذرانند دوست و کسانی که بدی مارا می خوهند و ما را به بدی دعوت می کنند دشمن ما هستند.

  نویسنده : سلام روزی یک مرد از یک پسر پرسید ادب را ازکه آموختی پسر گفت از بی ادبان مرد گفت منظور از این حرف چیست ای پسر خوب و خوش رفتار پسر گفت هر کاری که بی ادبان می کردند من انجام نمی دادم و آن کار را تکرار نمی کردم.

  زهرا : یعنی برای رقابت با دشمن دانا ما هم سعی میکنیم و دانا میشیم اما با هم نشنینی با دوست نادان روی ماهم تعصیر میزاره.

  ناشناس : توکه بادوستان بددوست نیستی تو همیشه دوست عاقل میمانی اگر بادوستان نادان دوست باشی آنها برزمینت می اندازند واین دوستان باعث میشوند که تو درهمجا که هستی سرشکسته باشی وعقل ودین کامل نداشته باشی و باعث شوی که خانواده ات هم ازتوراضی نباشندومایه ی سرشکستگی آنها هم شوی.

  کیمیا : با دشمن دانا رقابت می کنیم ولی با دوست نادان هرگز !
  اگر انسان دشمن دانا داشته باشد باعث پیشرفت او می شود واگر دوست نادانی داشته باشد باعث شکست او می شود .نادان بد است حتی اگر در وجود دشمن باشد.

  ارغوان : ما اگر بادشمن رقابت کنیم بهتر است تااینکه بایک دوست نادان رقابت کنیم چون او با نادانی های خود مارا به بیراهه ببرد.

  مهیار : اگر دشمنی دانا و زرنگ داشته باشی چون با آن رقابت می کنی و سعی می کنی از او بهتر باشی آن دشمن باعث پیروزی و پیشرفت تو می شود ولی دوستی که نادان باشد چون با آن دوستی می کنی و مثل او رفتار می کنی باعث سر شکستگی تو می شود.

  آرین : کسانی که مارا دوست دارند دوست ماست کسانی که مارا به بدی دعوت میکند دشمن ماست.

  نویسنده : یعنی کسانی که مارا دوست دارند و مارا به خوبی دعوت میکنند دوست ماست و کسانی که مارا دوست ندارد و مارا به بدی دعوت میکند دشمن ماست.

  نویسنده :‌وقتی با دشمن دانا هم نشین شوی او تو را سر افرازت میکند ولی وقتی با یک دوست نادان هم نشین شوی چون او را دوست خود میبینی حرکات او را سر مشق خود قرار می دهی و اینگونه بدون اینکه خودت بدانی زمین میخوری.

  ایلین : من هم موافقم با حرف های بقیه هی چیز مثل تدریس خانم معلم نمیشه و من هم برای کادر پزشکی آرزوی موفقیتی میکنم😷😷😷😷 امیدوارم مریضها هم شفا پیدا کنن پرستاران هم ماه منی هم شاه منی پرستاران.

  فاطمه محبی : وقتی دشمنت دانا هستش تو هم سعی میکنی عین او باشی تا پیش او شکست نخوری اما دوست نادان ما رو هم نادان میکند چون اخلاق و رفتارش نادان است .

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  برای این ساعت از مجله آنلاین زندگی با عنوان معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست در خدمت شما کاربران گرامی هستیم .

  این ضرب المثل یکی از مثل های پرکاربد و پرطرفدار ایرانی است که در ادامه به صورت کامل آن را بررسی خواهیم کرد .

  دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست یعنی دوستان نادان ، بسیار بیشتر از آنکه به ما خیر برساننند ، ضرر دارند .

  پس به جای معاشرت و نشست و برخاست با افراد نادان ، بهتر است با افراد دانا و فهمیده در ارتباط باشیم .

  در حقیقت می توان گفتن خطر گشتن با افراد نادان خیلی بیشتر از دشمنی با افراد داناست .

  دشمن و رقیب دانا باعث می شود که انسان برای پیشرفت کردن بیشتر ترغیب شود و دست از تلاش برندارد .

  وقتی شما در حال رقابت با افراد دانا هستید ، همیشه سعی در کامل شدن خود دارید ، درنتیجه روز به روز قدرتمندتر شده و عاقل تر میشود .

  شعر درمورد دشمن دانا بلندت میکند

  { دوستی با مردم دانا نکوست }

  { دشمن دانا به از نادان دوست }

  { دشمن دانا بلندت می کند }

  { بر زمینت می زند نادان دوست }

  ریشه این شعر زیبا در کلام امام علی (ع) نهفته است .

  حضرت دراین باره فرموده اند : « هم نشینی با دوست خردمند ، زندگی بخش جان و روح است . دشمن با خرد برای تواز دوست نادان مطمئنتر است . »

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  عکس نوشته بسیار زیبا و دیدنی دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست مخصوص پروفایل

  دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  این مطلب از دسته دانستنی ها برای شما عزیزان گردآوری شده است .

  منبع مطلب : farsiha.ir

  مدیر محترم سایت farsiha.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ک 1 ماه قبل
  0

  دشمن دانا همون کسی که همه ی ما توی زندگی مون یک نفر را داریم که با او رقابت سختی داریم

  اگر او دانا باشد قطعا ما هم سعی میکنیم که سطح دانا ی خودمان را بیشتر کنیم تا از او بهترباشیم

  اما اگر با دوست نادانی بگردیم که جز خوشگذرانی چیزی نمی‌داند و برایش موفقیت و پیروزی خودش و ما مهم نیست قطعا بر ما هم این رفتار و روش او اثر میکند

  این نتیجه کلی☝️☝️☝️

  بهاره 9 ماه قبل
  1

  داشتن یک دشمن دانا نهایتا باعث پیشرفت می شود واما برعکس،داشتن دوست نادان مانه پیشرفت می شود چرا که انسان دوست تاثیر می گذارد بنابر این در انتخاب دوست بایر دقت کرد،

  بهاره 9 ماه قبل
  -1

  داشتن یک دشمن دانا نهایتا باعث پیشرفت می شود واما برعکس،داشتن دوست نادان مانه پیشرفت می شود چرا که انسان دوست تاثیر می گذارد بنابر این در انتخاب دوست بایر دقت کرد،

  یارویی 1 سال قبل
  -1

  کس ننت رو ریدن من تتلوم‌ پاما‌ کردم توش

  یارویی 1 سال قبل
  -2

  کیر کی خورده

  یارویی 1 سال قبل
  -1

  ای کسکش

  یارویی 1 سال قبل
  -1

  بچه ها دنیا جهانبخت کیر تتلو باز کرده هر چی خون لوده ریخته رفتن دوختند تتلو گرفته ممه های دنیارو بریده

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  لفثثلقغا

  آناهیتا روشن بین 1 سال قبل
  -1

  حتی اکر دشمنت دانا باشد باعث دانا شدن تو هم میشه اما اگر دوستت نادان باشد خودتم نادان میشوی

  آناهیتا روشن بین

  بلک پینک🖤💕 بی تی اس💜 1 سال قبل
  1

  معنی این ضرب المثل اینه که اگه با ی دشمنت دوستی کنی بهتر ازین که با ی آدم نادان و تنبل دوستی کنی چون دوست نادان تو رو به راه های بد هدایت میکنه🤞💕

  1
  ب ت چ اسمم چیه؟ 1 سال قبل

  اره بچه ها درسته من خوندم

  سارینا نجفی 1 سال قبل
  -1

  سارینا هستم عالی بود

  شما هم بخونید

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  کاش جواب بدید

  تهیونگ 2 سال قبل
  -2

  عالی

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  اگر بادوست نادان دوست باشی انهابرزمینت می زنند

  برای ارسال نظر کلیک کنید