توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  معنی الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین از کیست

  1 بازدید

  معنی الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین از کیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  تصویر/ الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی طالب + فایل لایه باز(PSD)

  تصویر/ الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی طالب + فایل لایه باز(PSD)

  بسم الله الرحمن الرحیم
  «الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی طالب؛ سپاس خدا را که ما را از کسانی قرار داد که به ولایت امیرالمومنین علی (علیهماالسلام) تمسک می جویند.»
  بنا به فرمایش امام صادق (علیه السلام): عید غدیر، روزی است که رسول خدا، حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) علی (علیه السلام) را به عنوان پرچمدار برای مردم برافراشتند و فضیلت او را در این روز آشکار کردند و جانشین خود را معرفی نمودند، بعد به عنوان سپاسگذاری از خدای بزرگ آن روز را روزه گرفتند و آن روز، روز روزه داری و عبادت و اطعام و به دیدار برادران دینی رفتن است. آن روز روز کسب خشنودی خداوند مهربان و به خاک مالیدن بینی شیطان است. [وسائل الشیعه جلد 7 صفحه 328 ، ضمن حدیث 12]

  به همین مناسبت تصویری مزین به عبارت «الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی طالب» خدمت کاربران عزیز و عاشقان امیرالمومنین، علی علیه السلام تقدیم می گردد. امید است که ما را از دعای خیر محروم نفرمایند.

  خیر مقدم

  با عرض سلام و ضمن خیر مقدم به استحضار شما عزیزان می رساند به خواست خداوند متعال و یاری حضرت ولی عصر (عج) و به مناسبت عید غدیر پایگاه اینترنتی احادیث با قالب جدید راه اندازی گردید و امیدواریم شما عزیزان کمال استفاده را از این پایگاه برده و مارا نیز از نظرات مفیدتان بهره مند گردانید.

   الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّكِينَ بِوِلاَيَةِ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَيْهِمُ السَّلاَمُ
  ( سپاس خدا را که ما را از کسانی قرار داد که به ولایت امیرالمومنین علی (ع) و ائمه اطهار (ع) تمسک می جویند )


  الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي جَعَلَ كَمَالَ دِينِهِ وَ تَمَامَ نِعْمَتِهِ بِوِلاَيَةِ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ عَلَيْهِ السَّلاَم‏
   ( سپاس خداى را كه مقرر فرموده كمال دين و تماميت نعمت خود را بر ولايت حضرت امير المؤمنين على بن ابى طالب كه بر او درود و سلام باد )


  الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَكْرَمَنَا بِهَذَا الْيَوْمِ وَ جَعَلَنَا مِنَ الْمُوفِينَ بِعَهْدِهِ إِلَيْنَا
  ( سپاس خداى راست كه ما را بدين روز گرامى داشته و ما را از وفا كنندگان به عهدى كه به ما سپرده قرار داده است  )

  وَ مِيثَاقِهِ الَّذِي وَاثَقَنَا بِهِ مِنْ وِلاَيَةِ وُلاَةِ أَمْرِهِ وَ الْقُوَّامِ بِقِسْطِهِ‏
  ( و قرار داده ما را از وفا كنندگان پيمانى كه از ما گرفته است براى ولايت واليان امرش و قائمان به عدلش )


  وَ لَمْ يَجْعَلْنَا مِنَ الْجَاحِدِينَ وَ الْمُكَذِّبِينَ بِيَوْمِ الدِّين‏
  ( و ما را از منكران و تكذيب كنندگان به روز قيامت نكرده است. )

  امام صادق (ع) : عید غدیر ، روزی است که رسول خدا (ص) علی (ع) را به عنوان پرچمدار برای مردم برافراشت و فضیلت او را در این روز آشکار کرد و جانشین خود را معرفی کرد ، بعد به عنوان سپاسگذاری از خدای بزرگ آن روز را روزه گرفت و آن روز ، روز روزه داری و عبادت و طعام دادن و به دیدار برادران دینی رفتن است.آنروز روز کسب خشنودی خدای مهربان و به خاک مالیدن بینی شیطان است. وسائل الشیعه جلد 7 صفحه 328 ، ضمن حدیث 12

  برای خواندن مطالب درباره عید غدیر روی لینک زیر کلیک بفرمایید :

  مجموعه مطالب درباره عید غدیر { شامل : سند حدیث غدیر ، اعمال شب و روز غدیر و... }ماهنامه احادیث شماره 43 {ویژه نامه عید غدیر }

  الحمدلله الذي جعلنا من المتمسكين بولايه علي ابن ابي طالب (ع)

   عيد سعيد غدير خم بر تمامي شيعيان جهان مبارك باد

  اعمال غدير
   حادثه غدير حادثه بزرگي است و عيد غدير عيدي بزرگ و شايد شريفترين عيد مسلمانان است. در بيان ائمه عليهم السلام براي اين روز بزرگ اعمالي وارد شده است.

  ۱.تحكيم ولايت

   همانگونه كه پيامبر اكرم بعداز نصب امام علي عليه السلام به امامت مسلمين به جماعت مسلمانان امر كرد كه با او بيعت كنند در سالروز آن حماسه جاويد پيامبر تجديد آن بيعت سفارش شده است. لذا زيارت اميرالمومنين و ساير ائمه مستحب است.

  ۲.اظهار سرور و شادماني

   در وصف شيعه و شيعيان گفته شده است كه به شادي ما ائمه شادند و به حزن ما محزون و مسلم است كه عيد غدير شادي بخش ترين عيد ائمه است و شادماني شيعه  در اين روز فرض است و هارون گويد در روز هيجدهم ذيحجه خدمت امام صادق عليه السلام رسيدم كه فرمود: حقا كه روز غدير روز عيد فرح و سرور است .در روز عيد غدير اظهار فرح و امير المومنين علي عليه السلام نيز فرمودند :
   در روز عيد غدير اظهار فرح و شادماني کنید و برادران مسلمان خود را نيز شاد گردانيد.

  ۳.مصافحه كردن

  مصافحه يا دست دادن از آداب اسلامي است و در روز عيد غدير به آن تاكيد بيشتري شده است. امام علي عليه السلام فرمودند: روز عيد غدير هنگامي كه  يكديگر را ملاقات مي كنيد با هم مصافحه کنید.
   ذكر مخصوص اين روز نيز هنگام مصافحه سفارش شده است؛  
  الحمد لله الذي جعلنا من المتمسکین  بولایت اميرالمومنين و الائمه عليهم السلام   .ترجمه سپاس خداي را كه ما را از جمله درآويختگان به ولايت اميرالمومنين علي  و ائمه عليهم السلام قرار داد.

  ۴. پيمان اخوت و برادري

  از برنامه هاي اسلام ايجاد اخوت و برادري است. و به همين منظور پيامبر اكرم  بين مسلمانان مهاجرين و انصار پيمان برادري بست و با پيمان اخوت علي را با خويش برادر نمود و در برخي از زيارات كه خطاب به پيامبر مي خوانيم: السلام عليك و علي اخيك علي بن ابيطالب عليه السلام يعني سلام بر تو و برادرت علي اشاره به همين برادري است .پيمان برادری و عقد اخوت بستن از اعمال وارده در روز غدير است و صيغه  مخصوصي دارد كه در مفاتيح الجنان آمده است.

  ۵. احسان و نفاق

  احسان و انفاق از دستورات ويژه اسلامي است. اما در ايام بزرگ مثل عيد غدير بر  آن تاكيد بيشتري شده است. در سيره امام حسن عليه السلام است كه ايشان روز عيد غدير مهماني مي داد و شخص  امام علي عليه السلام نيز در آن مراسم شركت مي كرد .

  ۶.صله رحم

  صله رحم از پسنديده ترين آداب اسلامي است و شرع مقدس اسلام بر مطلب تاكيد فراوان نموده است. اما در روز عيد غدير بر اين نكته سفارش بيشتري شده است. امام صادق عليه السلام مي فرمايد: از كارهايي كه در روز عيد غدير مستحب است صله رحم است.

  ۷. رفع حاجت مومنان

  رفع حاجت مومنان از جمله اعمالي است كه اسلام براي آن ارزش خاصي قائل شده  است و ائمه آن را از چند طواف برتر مي دانند. در روز غدير اين عمل فضيلت بيشتري دارد. امام علي عليه السلام فرمودند :
  كسي كه مومنان را در روز غدير تكفل كند نزد خداي متعال من ضامنش هستم  كه از كافر شدن و پريشان شدن در امان باشد یعنی رفع حاجت مومنان سبب عاقبت به خيري است .

  ۸. غسل كردن و لباس نو پوشيدن

  امام صادق عليه السلام فرموده اند در روز عيد غدير پاكيزه ترين لباسهاي خود  را بر تن بپوش. با غسل طهارت معنوي حاصل مي شود و با  نظافت طهارت ظاهري.

  ۹.تشكيل اجتماع 

  در روز عيد غدير به جهت يادآوري روزي كه پيامبر به امر خداوند علي عليه السلام  را به امامت امت اسلامي نصب كرد، بجاست در مراكز گوناگون گرد آييم و به ياد آن روز بزرگ و ثمراتش شادمان باشيم. ائمه سفارش كرده اند كه به جهت  يادآوري مقام محمد صلوات الله عليه و آل او عليهم السلام اجتماعات تشکیل بشود .و خود نيز از اين گونه اجتماعات برپا مي داشتند .

  ۱۰. دعا روزه وعبادت

  روزه و دعا از اعمالي است كه در همه اعياد مورد سفارش و تاكيد است خاصه در روز عيد. غديرحسن بن راشد گويد: از امام صادق عليه السلام درباره عيد غدير  پرسيدم و حضرت فرمود: اين عيد از عيد قربان و فطر برتر است. آن روز را روزه بگيريد و بر محمد و آل محمد (ص)زياد صلوات بفرستيد.

   با طن ولايت و محبت علي (ع)

             الحمدالله الذي جعلنا من المتمسكين بولايه علي ابن ابي طالب عليه السلام

   اللهم صلّ على محمد وآل محمد وعجل فرجهم الشريف

                      اسئلکم الدعاء

  دعا براي سلامتي و تعجيل در امر فرج و ظهور آقا و سرورمان حضرت اباصالح‌المهدي"روحي‌وارواح‌للعالمين‌لتراب‌مقدمه‌فداء" و طول عمر رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي ،فراموشتون نشه.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  باسلام من به طور اتفاقی ذهنم این جمله را به

  من داد که با تحقیق وسرچ جمله به اینجا رسیدم برام جالب بود که به این صورت آشنا شودم با جمله الحمدلله الدی جعلنا من المتسمکین به ولایت امیر المومنین

  منصور 6 ماه قبل
  0

  به نام خدا. با سلام وقت شما بخیر. شما در چه زمینه ای فعالیت دارید. در مورد عبارت الحمدالله الذی . . . خوب توضیح دادید. با تشکر پنجشنبه 28. 11. 1400

  شماره برای پیام واتساب 09928357452

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 28 روز قبل

  عکس الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایته أميرالمؤمنين

  برای ارسال نظر کلیک کنید