توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست در یک بند

  1 بازدید

  مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست در یک بند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست صفحه 28 نگارش فارسی ششم

  مفهوم ضرب المثل صفحه ۲۸ کتاب نگارش فارسی ششم دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت می زند نادان دوست در یک بند توضیح دهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  داستان ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  تو که با دوستان بد دوست نیستی تو همیشه دوست عاقل میمانی اگر با دوستان نادان دوست باشی آنها بر زمینت می اندازند. این متن را رها از ارومیه برای ما فرستاده و ما در اختیار شما عزیزان قرار دادیم امیدواریم که این متن مورد درخواست شما عزیزان بوده باشد و بتواند برای نوشتن درس نگارش فارسی کمکتان کند.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  این ضرب المثل به ما سرمشق زندگی می‌دهد که الگوهای زندگی خویش را درست و به جا انتخاب کنیم و اینکه دانش و درک بالا از زندگی و همچنین کسانی که به این اتاق هستند و می توانند دوستان خوبی برای ما باشند و هر کسی که از راه رسید بشود دوست و یار ما ضمن اینکه برای سنجش آدمها فضل و دانایی را باید ملاک سنجش قرار داد و نه چیز دیگری.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  هستی : ای صرب المثل به ما سرمشق ومی دهد وکه الگو های زندگی خود را درست و به جا انتخاب ونیم و اینکه دانش و درک بالا از زندگی و همچنین کسانی که به ما خوبی می کنند و می توانند دوستان خوبی برای ما باشند و هر کسی که از راه رسید دوست ویار، ما ضمن اینکه برای سنجش ادم ها فضل و دانایی را باید ملاک سنجش قرار داد و نه چیز دیگر.

  هستی : کسانی که ما را دوست دارند و به ما احترام میگذرانند دوست و کسانی که بدی مارا می خوهند و ما را به بدی دعوت می کنند دشمن ما هستند.

  نویسنده : سلام روزی یک مرد از یک پسر پرسید ادب را ازکه آموختی پسر گفت از بی ادبان مرد گفت منظور از این حرف چیست ای پسر خوب و خوش رفتار پسر گفت هر کاری که بی ادبان می کردند من انجام نمی دادم و آن کار را تکرار نمی کردم.

  زهرا : یعنی برای رقابت با دشمن دانا ما هم سعی میکنیم و دانا میشیم اما با هم نشنینی با دوست نادان روی ماهم تعصیر میزاره.

  ناشناس : توکه بادوستان بددوست نیستی تو همیشه دوست عاقل میمانی اگر بادوستان نادان دوست باشی آنها برزمینت می اندازند واین دوستان باعث میشوند که تو درهمجا که هستی سرشکسته باشی وعقل ودین کامل نداشته باشی و باعث شوی که خانواده ات هم ازتوراضی نباشندومایه ی سرشکستگی آنها هم شوی.

  کیمیا : با دشمن دانا رقابت می کنیم ولی با دوست نادان هرگز !
  اگر انسان دشمن دانا داشته باشد باعث پیشرفت او می شود واگر دوست نادانی داشته باشد باعث شکست او می شود .نادان بد است حتی اگر در وجود دشمن باشد.

  ارغوان : ما اگر بادشمن رقابت کنیم بهتر است تااینکه بایک دوست نادان رقابت کنیم چون او با نادانی های خود مارا به بیراهه ببرد.

  مهیار : اگر دشمنی دانا و زرنگ داشته باشی چون با آن رقابت می کنی و سعی می کنی از او بهتر باشی آن دشمن باعث پیروزی و پیشرفت تو می شود ولی دوستی که نادان باشد چون با آن دوستی می کنی و مثل او رفتار می کنی باعث سر شکستگی تو می شود.

  آرین : کسانی که مارا دوست دارند دوست ماست کسانی که مارا به بدی دعوت میکند دشمن ماست.

  نویسنده : یعنی کسانی که مارا دوست دارند و مارا به خوبی دعوت میکنند دوست ماست و کسانی که مارا دوست ندارد و مارا به بدی دعوت میکند دشمن ماست.

  نویسنده :‌وقتی با دشمن دانا هم نشین شوی او تو را سر افرازت میکند ولی وقتی با یک دوست نادان هم نشین شوی چون او را دوست خود میبینی حرکات او را سر مشق خود قرار می دهی و اینگونه بدون اینکه خودت بدانی زمین میخوری.

  ایلین : من هم موافقم با حرف های بقیه هی چیز مثل تدریس خانم معلم نمیشه و من هم برای کادر پزشکی آرزوی موفقیتی میکنم😷😷😷😷 امیدوارم مریضها هم شفا پیدا کنن پرستاران هم ماه منی هم شاه منی پرستاران.

  فاطمه محبی : وقتی دشمنت دانا هستش تو هم سعی میکنی عین او باشی تا پیش او شکست نخوری اما دوست نادان ما رو هم نادان میکند چون اخلاق و رفتارش نادان است .

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست ، معنی ضرب المثل در پورتال سبز پندار

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  دشمن دانا بلندت می‌کند یعنی انسان در دشمنی با انسان های دانا حسی پیدا می کند که خود را از نظر عقلی، توانمندی و … قوی تر کند تا در مقابل دشمن یا رقیب دانای خود که زیرک و کاربلد است شکست نخورد. پس دشمن و رقیب دانا در زندگی هر شخص فرصتی برای پیشرفت ایجاد میکند و به طور کلی قرار گرفتن در برابر دشمن دانا باعث قدرتمند تر و حتی عاقل تر شدن است. در مقابل بر زمینت می‌زند نادان دوست یعنی دوستی با افراد نابخرد (که در داستان ها با دوستی خاله خرسه معرفی شده است) برابر با راهنمایی غلط و ضرر رساندن به خیال منفعت و نهایتا اثرگذاری ناخودآگاه و توسعه‌ی نادانی در انسان می شود.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

  آری سرچشمه بسیاری از خوبی ها ، نیکی ها و کارهای شایسته ای که از انسان سر می زند نتیجه یک راهنمای خوب و دوست شایسته در زندگی است دوستان نادان از جهتی حکم شیطان را در زندگی دارند شیطان به ظاهر خود را دوست و خیرخواه جلوه می دهد و همه رذائل اخلاقی را با وسوسه هایش زیبا جلوه می دهد. شخصی که دوستی با شیطان را برگزیده است هیچ خیری در زندگی نخواهد دید و زندگی او سراسر شر و تیرگی خواهد بود و سرانجام سقوط خواهد نمود زیرا بالاخره صبر خداوند که والاترین و برترین دوست انسان در زندگی است به سر آمده و نابودی او فراهم خواهد شد.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند

  اگر در هر کدام از حوزه های حساس مثل : پزشکی ، صنعت ، سیاست ، امنیت ، حقوق و… افرادی نادان و احمق تعیین کننده یا مسئول باشند ، فرق چندانی با اینکه فرد خائنی هر یک ازاین مسئولیت ها را داشته باشد ، نخواهد داشت. دوستی با مردمان دانا جلوه ای از دوستی با خداست. دانائی مطلق مختص ذات خداوند است و همه دانائی های بشر جلوه ای از دانائی اوست . زندگی آنقدر کوتاه است که یک انسان متعهد و آگاه و هشیار با تمامی جهد و کوششی که دارد هرگز نمی تواند گوشه ای از ماموریت های اصلی خود را به انجام برساند ، بنابرین شایسته نیست که یک انسان پیروی شیطان را که نمادی از جهل مطلق است ، بنماید. !خواهد شد.

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند

  اگر شیطان دانا بود که از درگاه خداوند رانده نمی شد و او نیز همچون سایر فرشتگان الهی دارای مقام و منزلت بود! مردم جاهل نیز نمادی از جهل شیطان هستند و هر چه که انسان جاهل تر باشد به شیطان نزدیک تر است پس باید مراقب بود که جاهلین در سر راه زندگی ما قرار نگیرند و ما را گرفتار نکنند البته اینها همواره همچون علفی هرز در سر راه ما قرار می گیرند و این ما هستیم که با توکل بر خداوند و تکیه بر دانائی باید اینها را از سر راه خود کنار زده و مسیر زندگی را برای پیمودن راه راست هموار نمائیم دوستان دانا در زندگی ما تسهیل کننده راه راست خواهند بود . هر چقدر از این افراد بیشتر در کنار ما و همراه ما باشند پیمودن راه را بر ما آسانتر و هموار تر خواهد شد.

  دوستی با مردم دانا نکوست
  دشمن دانا به از نادان دوست
  دشمن دانا بلندت می کند
  بر زمینت می زند نادان دوست

  ریشه این شعر زیبا در کلام امام علی (ع) نهفته است حضرت در این باره فرموده اند: «هم نشینی با دوست خردمند، زندگی بخش جان و روح است. دشمن با خرد برای تواز دوست نادان مطمئنتر است.»

  معنی ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست + عکس پورتال سبز پندار

  منبع مطلب : www.sabzpendar.org

  مدیر محترم سایت www.sabzpendar.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ضرب المثل «دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت می‌زند نادان دوست»

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  ما اگر دوی

  الهام 3 ماه قبل
  -1

  ببخشید کسی داستان اینو می دونه❤

  ..... 9 ماه قبل
  1

  به نظر من داشتن یک دشمن دنا نهایتا باعث پیشرفت انسان خواهد شد امابر عکس داشتن یک دوست نادان باعث پیشرف و زمین خوردن انسان مشود

  سارینا 1 سال قبل
  0

  تو که با دوستان بد دوست نیستی تو همیشه دوست عاقل میمانی اگر با دوستان نادان دوست باشی آنها بر زمینت می اندازند. این متن را رها از ارومیه برای ما فرستاده و ما در اختیار شما عزیزان قرار دادیم امیدواریم که این متن مورد درخواست شما عزیزان بوده باشد و بتواند برای نوشتن درس نگارش فارسی کمکتان کند

  زهرا سیف 1 سال قبل
  0

  من یک دوست خوب به نام آتنا دارم بهترین😘😘😘

  A 1 سال قبل
  1

  سلام دوستان معنی این ضرب المثل این می تونه باشه که:

  دشمن دانا باعث پیشرفت تو میشه ولی دوست نادان باعث پسرفت و نادانی تو میشه.

  1
  ثنا 1 سال قبل

  دشمن دانا باعث پیشرفت ما میشه ؟؟؟

  ناشناس هستم 1 سال قبل
  0

  با نظر ارغوان موافقم

  Yasna 2 سال قبل
  0

  خیلی ممنوندرست است من این اشتباه دوستان را 4 دیده ام لطفا شما هم مواظب دوستی هاتون باشیدمرسی دوستون دارم❤

  لندزتدرغ 2 سال قبل
  2

  خیلی خوبه

  فاطمه 2 سال قبل
  0

  عالی

  فاطمه 2 سال قبل
  -1

  Hello I love you dearخیلی ممنون دوستون دارم اره دوست انتخاب مهم است ما باید با دویتان دانا دوستی کنیم که ما را به زمین نندازند من. این اشتباه را 3بار دیدم لطفا شما هم دوستان گلم هم وطنان عزیز با دوستان خوبی دوستی کنید💝😘

  0
  علی 1 سال قبل

  نفست بند نیاد🤣

  11228 2 سال قبل
  -2

  بامن نفهمیدم

  0
  ناشناس هستم 1 سال قبل

  😂

  نازی 2 سال قبل
  0

  عالی بو خیلی ممنون

  0
  سپر 1 سال قبل

  بله عالی

  0
  سپر 1 سال قبل

  کراش داری

  نازنین 2 سال قبل
  1

  به ما میگه که دوستان نادان همیشه نادان می مانند ولی دشمن دانا همیشه داناتر هم میشود 🔪

  خنددار 2 سال قبل
  -1

  نه هیچی😂😋😂😂

  سوگل بهرامی 2 سال قبل
  0

  دشمن حتی اگر دشمن ما هم که باشه اگه دانا باشه ما را در علم و دانش و ..... بالا میکشد اما اگر دوست ما دوست ما هست اما اگر نادان باشه مارا بهتر نمیکند بلکه بد تو هم میکنه

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  ما اگر با دوستان نادان دوست بشویم انها مارا بر زمین میزنند ولی اگر با دوستان دانا دوست بشویم انها مارا بلند میکنند و ککمک مان میکنند. من این به فکرم رسید.

  برای ارسال نظر کلیک کنید