توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مناسب ترین ورزش برای دیابتی ها در جدول

  1 بازدید

  مناسب ترین ورزش برای دیابتی ها در جدول را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  4 ورزش مناسب برای دیابتی‌ها

  کدام ورزش ها برای بیماران دیابتی مناسب است؟

  کدام ورزش ها برای بیماران دیابتی مناسب است؟

  آیا می دانید بهترین ورزش ها هنگامی که از بیماری دیابت رنج می برید، کدامند؟ اگر مبتلا به بیماری دیابت هستید باید با این بیماری بجنگید و یکی از روش ها، ورزش است. اما باید بدانید که چه ورزش هایی مناسب شماست. اگر مبتلا به دیابت هستید در ادامه مطلب بهترین ورزش ها برای بیماران دیابتی را معرفی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید.

  با دیابت می جنگید؟ فعالانه این کار را انجام دهید

  ورزش تقریبا برای همه مفید است؛ مخصوصا اگر به بیماری دیابت مبتلا باشید. بسیار با اهمیت خواهد بود. ورزش ها می توانند همه کاری برایتان انجام دهند؛ برای مثال، قند خون و فشار خونتان را کاهش داده، انرژیتان را افزایش داده و کمک کنند که بهتر بخوابید. اگر ورزش های فیزیکی و شدید برایتان مناسب نیستند، انتخاب های بسیار دیگری نیز وجود دارند.

  بیماران مبتلا به بیماری دیابت، قبل از شروع هر ورزشی یا فعالیتی باید با پرشک خود مشورت کنند.

  نکات مهم در برنامه ریزی ورزشی کدامند؟

  متخصصان دانشگاه علوم پزشکی تهران به مبتلایان به بیماری دیابت توصیه کرده اند که قبل از شروع هر برنامه ورزشی در مورد نکات ذیل با پزشک مشورت کنند:

  اگر مبتلا به بیماری دیابت هستید، این ورزش ها را انجام دهید

  بهره گیری از ورزش و رژیم غذایی حتی برای افراد سالم که قصد پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد.

  1. راه رفتن

  راه رفتن

  این مورد، روشی ساده برای ورزش کردن و دریافت هوای تازه است و هم چنین می تواند اضطرابتان را نیز کاهش دهد. سی دقیقه تا یک ساعت، 3 الی 4 بار قدم زنی سریع در هفته، روشی برای رسیدن به هدفتان است.

  شروع بسیار آسان است: سگتان را به گردش ببرید و یا به جای رانندگی، تا فروشگاه پیاده بروید. هنگامی که این کار به یک عادت تبدیل شد، پیگیری قدم ها و پیشرفتتان انگیزه بخش و سودمند خواهد بود.

  2. رقصیدن

  رقصیدن

  این مورد می تواند روشی مفرح برای ورزش کردن باشد. بدنتان را به مدت 25 دقیقه و سه روز در هفته برای کمک به قلب، کاهش قند خون، کاهش اضطراب و سوزاندن کالری‌ها تکان دهید. برای شروع نیاز به همراه نیز ندارید. در صورت نیاز، یک صندلی می تواند برایتان تکیه گاه خوبی باشد.

  3. شنا کردن

  شنا کردن

  این گزینه، ورزشی هوازی است که مانند دیگر ورزش ها، به مفاصل فشار نمی آورد و به شما این امکان را می دهد تا هم زمان روی عضلات بالا تنه و پایین تنه کار کنید. برخورد با آب برای قلبتان نیز مفید است.

  شنا هم‌چنین می تواند چربی را کاهش داده و به سوختن چربی های سخت کمک کند. اگر یک غریق نجات در محل وجود دارد، او را از بیماری دیابت خود مطلع سازید.

  4. دوچرخه سواری

  دوچرخه سواری

  مبارزه با بیماری دیابت به سادگی دوچرخه سواری است. چه از یک دوچرخه ی ثابت استفاده کنید و چه یک دوچرخه ی متحرک، سی دقیقه در روز و سه تا پنج روز در هفته، ضربان قلب را افزایش داده، قند خون را سوزانده و بدون آسیب به زانوها و دیگر مفاصل، در کاهش وزن به شما کمک می کند.

  5. بالا رفتن از پله ها

  بالا رفتن از پله ها

  این روش، راهی سالم و ساده برای سوزاندن چربی هاست؛ مخصوصا اگر از بیماری دیابت نوع دو رنج م ‎برید. این روش، باعث می شود که قلب و شش ها سریع تر فعالیت کنند. بالا و پایین رفتن از پله ها به مدت سه دقیقه، یک یا دو ساعت بعد از غذا، روشی مناسب برای سوزاندن قند خون است.

  شما می توانید هر کجا که پله وجود دارد، این کار را انجام دهید؛ مثلا هنگامی که در هنگام کار به یک استراحت نیاز دارید.

  6. تمرین قدرتی

  تمرین قدرتی

  شما می توانید این ورزش را با وزنه یا طناب های کششی انجام دهید. این روش، قند خون را کاهش داده و به تقویت عضلات و استخوان ها کمک می کند. اگر دو بار در هفته آن را انجام دهید (به علاوه‌ی فعالیت‌های هوازی)، بیشترین نتیجه را از آن می گیرید. می توانید بسیاری از این تمرین ها را در خانه انجام دهید.

  مانند:

  7. باغبانی

  باغبانی

  اگر ورزش های سنتی مناسب شما نیستند، نگران نباشید. زمانی که در باغچه تان صرف می کنید، یک فعالیت هوازی و قدرتی تلقی می شود و باعث جریان یافتن خون می شود (زیرا شما در حال راه رفتن، زانو زدن و خم شدن هستید).

  همچنین، این فعالیت عضلات را پرورش داده و به استخوان ها کمک می کند (زیرا شما در حال کندن خاک، جمع‌آوری و حمل آن هستید). به علاوه، شما در خارج از منزل هستید که باعث می شود سطح اضطرابتان کاهش یابد.

  8. یوگا

  یوگا

  این ورزش برای پنج هزار سال به عنوان ورزشی کم فشار شناخته شده که می تواند شما را نیرومندتر و منعطف تر سازد. هم‌چنین یوگا می تواند به تعادل نیز کمک کند. حرکات، حالات و تمرکز بر تنفس می توانند استرس را کاهش داده و به تقویت عضلات کمک کرده و سطح قند خون را ثابت تر نگه دارند.

  9. تای چی

  تای چی

  این هنر قدیمی چینی از حرکات آهسته و کنترل شده به همراه تجسم و تنفس عمیق برای ایجاد نیرو بهره می گیرد. به علاوه، این روش می تواند به تحرک، تعادل و انعطاف پذیری کمک کند. همچنین، این ورزش آهسته می تواند سطح اضطرابتان را نیز کاهش دهد و ممکن است از آسیب اعصاب در پاها جلوگیری کند.

  چه مقدار ورزش کافی است؟

  حداقل پنج روز در هفته و هر بار سی دقیقه فعالیت هوازی می تواند به عملکرد بهتر انسولین در بدنتان کمک کند. ما از ورزشی صحبت می کنیم که به فعالیت بهتر قلب و شش ها کمک کرده و جریان خون را افزایش می دهد. اگر مدتی است که فعالیتی نداشته اید، با 5 تا 10 دقیقه در روز شروع کرده و به مرور زمان به آن بیفزایید.

  بهترین زمان ورزش برای دیابتی ها

  متخصصان دانشگاه علوم پزشکی به بیماران مبتلا به بیماری دیابت توصیه می کنند که ورزش را روزانه در ساعات معین و به طور مستمر انجام دهند. به‌ ویژه بیماران دیابتی نوع 1(ارثی) بهتر است با توجه به زمان مصرف وعده غذایی یا میان وعده و زمان تزریق انسولین خود، زمان مناسبی را جهت ورزش کردن انتخاب کنند. بطور مثال بعد از میان وعده عصر و قبل از وعده شام، زمان خوبی برای ورزش کردن است.

  توصیه هایی برای بیماران دیابتی

  در مورد بیماران مبتلا به بیماری دیابت نوع 2 که انسولین تزریق نمی کنند، مصرف کربوهیدرات اضافی پیش از شروع حرکات ورزشی، معمولا لازم نیست چراکه افت قند خون در طول ورزش کمتر رخ می دهد. متخصصان متابولیسم تاکید دارند که ورزش باید جزئی از زندگی روزمره بیماران مبتلا به بیماری دیابت به عنوان یکی از روش های اصلی درمان باشد.

  منبع مطلب : zoomlife.ir

  مدیر محترم سایت zoomlife.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  6 نوع ورزش برای بیماران دیابتی

  6 نوع ورزش برای بیماران دیابتی

  اگر شما مبتلا به بیماری دیابت هستید، این ورزش ها به شما کمک خواهد کرد که با چربی های بدنتان بجنگید، توده عضلانی خود را افزایش دهید و استرس خود را کم کنید. این ورزش ها همچنین ممکن است نیاز شما به انسولین را کم کند.

  ورزش کردن باعث افزایش عملکرد انسولین در بدن می شود و قند خون را در حد طبیعی نگه می دارد.

  از آنجا که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع دو، دچار افزایش وزن هستند، ورزش کردن باعث بهبود این علائم می شود.

  قبل از شروع ورزش با پزشک خود مشورت کنید و ورزش ها را به آرامی انجام دهید. با گذشت زمان، شما می توانید شدت و مدت ورزش را زیاد کنید.

  1- پیاده روی

  پیاده روی یکی از آسان ترین ورزش ها می باشد و به یک جفت کفش و محل مناسب نیاز دارد. پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای افراد دیابتی نیز می باشد. پیاده روی سریع که باعث افزایش ضربان قلب شود، همان ورزش هوازی می باشد.

  تحقیقات نشان داده که افراد مبتلا به دیابت اگر حداقل سه روز در هفته و یا 150 دقیقه در هفته، ورزش هوازی را انجام دهند، بسیار مفید است.

  انجمن دیابتی های آمریکا  به افراد دیابتی توصیه می کند که ورزش هوازی را نباید بیشتر از دو روز پی در پی متوقف کنید.

  2- تای چی

  تای چی یک ورزش آرام و آهسته می باشد که بیشتر از 30 دقیقه انجام می شود.

  تای چی، یک انتخاب فوق العاده برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو می باشد.

  از آنجا که این ورزش، تناسب اندام را فراهم می کند و استرس را کم می کند، برای افراد مبتلا به دیابت مناسب می باشد.

  این ورزش باعث جلوگیری از عوارض بیماری دیابت می شود و آسیب اعصاب را کم می کند.

  3- وزنه برداری

  وزنه برداری موجب ساختن توده عضلانی می گردد و این یک امر مهم در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می باشد.

  اگر شما توده عضلانی خود را از دست بدهید، حفظ قند خون در شما مشکل می شود.

  حداقل دو بار در هفته، وزنه برداری را انجام دهید.

  این را بدانید که سه بار در هفته برای ورزش کردن بسیار خوب است و باید همیشه یک روز استراحت بین ورزش ها داشته باشید.

  هر جلسه ورزشی باید شامل 5 تا 10 نوع مختلف وزنه برداری باشد.

  برای افزایش قدرت، هر ورزش را 3 تا 4 مجموعه و هر مجموعه را 10 تا 15 بار انجام دهید.

  4- یوگا

  تحقیقات نشان داده است یوگا برای دیابت مفید است.

  یوگا به کاهش چربی بدن کمک می کند، با مقاومت انسولین مبارزه می کند و عملکرد اعصاب را بهبود می بخشد.

  مانند تای چی، یوگا هم باعث کاهش استرس می گردد. هنگامی که استرس زیاد شود، میزان قند خون نیز بالا می رود.

  شما هر چه بیشتر این ورزش را انجام دهید، از فواید بیشتری برخوردار خواهید شد.

  5- دوچرخه ثابت

  دوچرخه سواری نیز یکی از ورزش های هوازی می باشد که قلب را قویتر می کند و عملکرد ریه را بهتر می سازد.

  دوچرخه ثابت برای افراد دیابتی ورزش خوبی است، زیرا این ورزش را می توانند داخل خانه انجام دهند و سرد و یا گرم بودن هوای بیرون تاثیری بر آنها ندارد و نگران افتادن نیستند.

  دوچرخه سواری باعث بهبود جریان خون در پاها می شود و کالری زیادی را می سوزاند، پس برای افراد دیابتی که دچار حس پاهای خود را از دست می دهند و وزن خود را نمی توانند متعادل کنند، این ورزش بسیار مفید می باشد.

  6- شنا کردن

  به دلیل آنکه شناکردن، فشاری را بر مفاصل وارد نمی کند، از این لحاظ برای بیماران دیابتی بسیار مفید می باشد.

  غالبا افراد دیابتی دچار کاهش جریان خون در عروق خونی کوچک می شوند و در نتیجه حس پاهای خود را از دست می دهند.

  افراد دیابتی باید از زخمی شدن، بریدگی کوچک و یا تاول زدن پاها جلوگیری کنند، زیرا طول مدت بهبودی زخم پوست در این بیماران طولانی است و بیماران مستعد به عفونت می شوند.

  کفش های مخصوص در استخر بپوشید تا از خراش پاها و یا لیز خوردن جلوگیری شود.

  نکته

  شدت ورزش مهم نیست، بلکه مهم این است که هیچ‌گاه ورزش را ترک نکنید.

  پزشکان به افراد دیابتی توصیه می کنند که 4 تا 5 بار در هفته و هر بار 30 دقیقه ورزش کنند.

  اگر وقت ندارید 30 دقیقه در روز ورزش کنید، می توانید 5 تا 10 دقیقه در روز ورزش کنید، و یا اینکه می توانید به مدت 30 دقیقه متوالی در روز ورزش نکنید، می توانید 15 دقیقه را صبح و 15 دقیقه را بعد از ظهر انجام دهید.

  مریم سجادپور

  بخش سلامت تبیان

  مطالب مرتبط:

  چه کسانی در معرض دیابت هستند؟

  14 توصیه درباره قند خون به  دیابتی ها

  اهمیت اندازه ‌گیری قند خون

  دیابتی ها سه جورند : ناآگاه، نیمه‌آگاه و آگاه

  ملاحظاتی در ورزش دیابتی ها

  دیابتی ها هفته ‌ای 150 دقیقه ورزش کنند

  فواید ورزش در دیابتی هاا

  چرا  دیابتی ها نیاز به  ورزش دارند؟

  تاثیر  ورزش در دیابت

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  RONO🖤 : دوستان ...!☺🙂به نظر من این جواب ها درسته...!😁🤓چون من این ها رو تونستم درست و کامل تو جدول جا گذاری کنم...!🤗😇1- دیسک*2- زرد*3- کاپ*4- تای چی*5- یوگا*6- سپک تاکرا*7- هفت*8- تیم*9- مدافع*10- شنا*11- ساعد*12- سیاه*13- پروانه*14- هوک*15- کرال*16- لیبرو*17- ووشو*18- رانینگ*19- استقامت عضلانی*20- تعادل*21- اندرهندکلیر*22- پاریس*23- دو*24- لوب*25- دارت*26- دان*27- ریه*

  ناشناس : ای خداااااا این دبیرای ورزش هم مارو بدبخت کردن با این جدول دادنشون

  کفشدوزک : نمی دونم ولی باید یکی از اینها باشه👇🏻👇🏻
  🌸قدرتی
  🌼تای چی
  🌺هوازی
  اگه میشه کمک کنید🙏🏻

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Hadis_Hp 7 ماه قبل
  0

  1-دیسک

  2-زرد

  3-کاپ

  4-تای چی

  5-یوگا

  6-تاکرا

  7-هفت

  8-تیم

  9-مدافع

  10-شنا

  11- ساعد

  12- سیاه

  13- پروانه

  14- هوک

  15- کرال

  16- لیبرو

  17- ووشو

  18- رانینگ

  19- استقامت عضلانی

  20- تعادل

  21- اندرهندکلیر

  22- پاریس

  23- دو

  24- لوب

  25- دارت

  26- دان

  27- ریه

  فاطمه 9 ماه قبل
  1

  آخرش قدرتی یا تای چی یا هوازی؟ من که تای چی نوشتم دیگ نمیدونم چیه🙁😕

  Fateme 10 ماه قبل
  0

  اخرش هوازی درسته یا قدرتی که اخرش ی داره پنج حرفه 😐🥀

  نسيم 1 سال قبل
  0

  وای مرسیییییی ک جواب کامل و. نوشتی

  فاطمه فرهادی 1 سال قبل
  -1

  دوست عزیزی که همه رو کامل فرستادید واقعا اجسنت

  فاطمه فرهادی 1 سال قبل
  0

  سلام

  RONO🖤 1 سال قبل
  6

  دوستان ...!☺🙂به نظر من این جواب ها درسته...!😁🤓چون من این ها رو تونستم درست و کامل تو جدول جا گذاری کنم...!🤗😇1- دیسک*2- زرد*3- کاپ*4- تای چی*5- یوگا*6- سپک تاکرا*7- هفت*8- تیم*9- مدافع*10- شنا*11- ساعد*12- سیاه*13- پروانه*14- هوک*15- کرال*16- لیبرو*17- ووشو*18- رانینگ*19- استقامت عضلانی*20- تعادل*21- اندرهندکلیر*22- پاریس*23- دو*24- لوب*25- دارت*26- دان*27- ریه*

  0
  Sam 7 ماه قبل

  دمت گرم

  0
  نازنین 9 ماه قبل

  وای مرسییی

  2
  Fateme 10 ماه قبل

  مرسیییییی نجاتم دادی 😐😍 ده دقیقه سر سوال اولش مونده بودم واقعا مرسی 😐😍

  0
  Mehrab 11 ماه قبل

  خیلی عالی بود آفرین

  -1
  ناشناس 12 ماه قبل

  ممنونم خیلی متشکرم

  1
  Reza 1 سال قبل

  مرسی🤩❤

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  مناسبترین ورزش برای دیابتیها

  1
  RONO🖤 1 سال قبل

  ( تای چی ) جواب درسته...!!*🤗😇

  5
  ناشناس 1 سال قبل

  ای خداااااا این دبیرای ورزش هم مارو بدبخت کردن با این جدول دادنشون

  4
  کفشدوزک 1 سال قبل

  نمی دونم ولی باید یکی از اینها باشه👇🏻👇🏻
  🌸قدرتی
  🌼تای چی
  🌺هوازی
  اگه میشه کمک کنید🙏🏻

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید