توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  منظور از اسلاید portrait در پاورپوینت

  1 بازدید

  منظور از اسلاید portrait در پاورپوینت را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه جهت قرارگیری اسلایدها را در پاورپوینت تغییر دهیم؟

  چگونه جهت قرارگیری اسلایدها را در پاورپوینت تغییر دهیم؟

  اندازه اسلاید ها و نوع قرار گیری آن ها در ارائه پاورپوینت بسیار مهم می باشد. اسلایدهای پاورپوینت در حالت پیش فرض به صورت افقی یا landscape قرار دارند. اما شما می توانید این حالت را تغییر داده و اسلایدها را به صورت عمودی  یا Portrait نیز طراحی کنید. در این آموزش به نحوه تغییرات در اندازه و نحوه قرار گیری اسلایدها می پردازیم.

  ابتدا در منو، گزینه Design  را انتخاب کنید سپس در قسمت Customize ،  بر روی گزینه Slide Size کلیک کنید و در منوی باز شده بر روی Customize Slide Size… کلیک کنید تا بتوانید اندازه اسلاید را به طور دلخواه تغییر دهید.

  در این قسمت به توضیح موارد مختلف این تنظیمات می پردازیم :

  Slide Sized for: از این گزینه می توانید از اندازه های پیش فرض پاورپوینت استفاده کنید.

  Width: برای تغییر عرض اسلاید از این گزینه استفاده کنید.

  Height: برای اینکه بتوانید طول اسلاید را تغییر دهید از این گزینه استفاده کنید.

  Number Slide From: با استفاده از این گزینه می توانید اسلایدها را از شماره دلخواه خود شماره گذاری کنید.

  در سمت راست این پنجره در قسمتOrientation   موارد زیر وجود دارد:

  Slides:  با استفاده از این گزینه می توانید اندازه اسلاید را به صورت افقی(landscape)  و یا به صورت عمودی (portrait) تنظیم کنید.

   Notes, Handout & outline: جهت نوشته ها را با استفاده از این گزینه تنظیم کنید.

  پس از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را انجام دادید بر روی دکمه OK کلیک کنید تا پنجره ای همانند زیر نمایش دهد:

  گزینه Maximize  باعث می شود که تمام محتوای اسلاید و نوشته های آن در کل ابعاد اسلاید قرارگیرند و کل اسلاید را پوشش دهند.

  گزینه Ensure Fit باعث می شود که محتوا با استفاده از اندازه اسلاید در وسط قرار گیرند و فضای مناسب دربالا، پایین، چپ و راست داشته باشید.

  در این آموزش توانستیم اسلاید های افقی را به اسلاید عمودی با تنظیمات دلخواه تغییر دهیم.

  منبع مطلب : nojavan.org

  مدیر محترم سایت nojavan.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه جهت نمایش ارائه را در PowerPoint تغییر دهیم؟

  چگونه جهت نمایش ارائه را در PowerPoint تغییر دهیم؟

  قابلیتی در نرم افزار PowerPoint وجود دارد که زمانی که حالت نمایش PowerPoint را از Landscape به Portrait تغییر می‌دهید، قابلیت اینکه محتوایتان به اندازه تمام صفحه گسترده شود، فعال می‌شود و شما از اینکه از تمامی فضای صفحه استفاده کرده‌اید، مطمئن می‌شوید. حال در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه جهت نمایش ارائه را در  PowerPoint 2016 تغییر دهید. با آچارباز همراه باشید:

  ۱٫ ابتدا بر روی منوی Design کلیک کنید.

  ۲٫ بر روی بخش Slide Size کلیک کنید.

  ۳٫ از منوی باز شده گزینه Custom Slide Size را انتخاب نمایید.

  ۴٫ گزینه Portrait را انتخاب کنید.

  ۵٫ بر روی دکمه OK کلیک کنید.

  ۶٫ بر روی Ensure Fit کلیک کنید. بدین ترتیب محتوای شما کوچک نمی‌شود.

  با همین ۶ مرحله، به راحتی نحوه نمایش ارائه PowerPoint خود را از Landscape به Portrait تغییر دادید.

  منبع: laptopmag.com

  منبع مطلب : a4baz.com

  مدیر محترم سایت a4baz.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پاورپوینت

  پاورپوینت PowerPoint نرم افزاری ساده و کارآمد برای ساخت برنامه های چندرسانه ای کوچک (مانند کاتالوگهای الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاور پوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم میباشد. وجود الگوهای از پیش آماده شده، موجب میگردد که در سریعترین زمان به بهترین نتیجه دست یابید.

  یکی از آسانترین و جذابترین روش‌های آموزشی، استفاده از اسلایدهای آموزشی پاور پوینت است. با توجه به آسان بودن استفاده از این اسلایدها که عمدتا تنها با یک کلیک ساده امکان پذیر است. محیط رنگی و قابلیت افزودن عکس، جدول، نمودار، کلیپ آرت، صدا و ویدئو باعث جذابیت کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می‌شود.

  از آنجایی که یکی از مشکلات آموزش در ایران، نداشتن جذابیتهای لازم، نیاز به  برنامه های پشتیبانی کننده فراوان و حجم بالای فایل‌ها با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران است، اسلایدهای آموزشی پاورپوینت به منظور رفع این کاستی ها می تواند بسیار مفید باشد، بطوریکه برای استفاده از پاورپوینت به هیچ برنامه پشتیبانی کننده ای احتیاج نیست، کوتاه است و روشهای انتشار آن نیز آسان و امکان پذیرند.

  همچنین بکارگیری اسلایدهای آموزشی پاورپوینت از آنجایی که با بازگو کردن مفاهیم به زبان ساده دنبال می شود تنها محدود به مخاطبان خاص نبوده و همه گروههای اجتماعی و عموم کاربران اینترنتی را تحت پوشش قرار می دهد.

  البته نباید فراموش کرد که ارایه آموزش در پاورپوینت بخاطر نحوه ارایه آن، نیاز به ادبیاتی متفاوت با دیگر روشهای آموزشی دارد. در پاورپوینت از آنجایی که نمی توان مطالب را بلند و طولانی ارایه داد، باید محتوی آموزشی تا حد ممکن خلاصه و موجز باشد.

  به کمک پاور پوینت اسلایدهایی برای نمایش یا بروشورها و اطلاعیه‌های تبلیغاتی برای چاپ ساخته می‌شود که با دیتا پروجکتر، قابل نمایش روی دیوار و پرده هستند. پاور پوینت اصلاً برنامه‌ی ارائه‌ی مطلب با دیتا پروجکتور برای جمع است و نه بر روی مانیتور و برای فرد خاص. محیط رنگی و قابلیت افزودن عکس، جدول، نمودار، کلیپ آرت، وُرد آرت، فایل‌هایی از سایر برنامه‌های آفیس، صدا و ویدئو باعث جذابیت کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می‌شود. در واقع پاورپوینت قسمت سمعی و بصری آفیس است. در محیط پاور پوینت، برخلاف وُرد باید خیلی خلاصه و فقط رئوس مطالب، جداول، نمودارها، عکس و از این دست را به صورتی شکیل و زیبا در اسلایدها و با رنگ‌ها و نوشته‌های زیبا بگنجانید.

  پاورپوینت ، نرم افزاری است که با آن می توانید تحقیقات خود را به صورت پویا به نمایش بگذارید.به عبارت دیگر می توان گفت نمایش تحقیقات روی کاغذ به هیچ طریقی امکان پذیر نیست و شما می توانید حداکثر به دو یا سه نفر نشان دهید. اما وقتی می خواهید پروژه یا تحقیقتان را برای چندین نفر نمایش دهید ، سر کلاس ، با در یک کنفرانس ، این کار فقط از طریق پاورپوینت امکان دارد.

  با پاورپوینت می توانید تحقیقاتتان را به پیوست تصاویر و فیلم ها و نرم افزار ها برای همه افراد حاضر در کلاس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر به نمایش گذارید.

  بی شک میتوان گفت پاورپوینت یکی از بهترین نرم افزارهای آفیس است. استفاده های بسیار این نرم افزار در تمام کارها سند این حرف است.

  در تمامی کامپیوترها شما میتوانید نرم افزار پاورپوینت را پیدا کنید. ورژنهای بسیار این نرم افزار و امکانات بیشتر در ورژنهای جدید باعث استفاده زیاد این نرم افزار است

   

  در این درس، مجموعه گزینه های زبانه Design که عموما برای طراحی و زیباتر کردن اسلایدها به کار می رود را بررسی خواهیم کرد.

  گزینه Page Setup

  منبع مطلب : atiyeh.blogfa.com

  مدیر محترم سایت atiyeh.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید