توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  منظور از پست الکترونیکی چیست

  1 بازدید

  منظور از پست الکترونیکی چیست را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پست الکترونیکی چیست؟ - فرق پست الکترونیکی و ایمیل | جت

  این روزها داشتن یک ایمیل (Email) یا پست الکترونیکی برای دریافت و ارسال انواع پیام ها و فایل های دیجیتالی بسیار ضروری است. پست الکترونیکی درواقع همان ایمیل یا رایانامه می باشد که یک نامه دیجیتالی به شمار می رود. در این بخش از سایت جت آموزش کامل ساخت یک ایمیل یا پست الکترونیکی را می‌دهیم و همه‌ی جوانب و کاربرد‌ها و قابلیت‌های استفاده از ایمیل یا پست الکترونیکی را بررسی می‌کنیم.

  بیشتر بخوانید :ساخت پست الکترونیکی در یاهو

  ایمیل یا پست الکترونیکی چیست

  ایمیل یا پست الکترونیکی، در واقع همان نامه‌های کاغذی منتها به شیوه‌ی امروزی است. قبلاً برای ارتباط با یکدیگر نامه را در کاغذ می‌نوشتیم و امروزه ایمیل جایگزین آن شده. با ظهور ایمیل یا پست الکترونیکی در جوامع امروزی، دیگر کمتر کسی نامه‌های کاغذی ارسال می‌کند. راستش را بخواهید مزایای پست الکترونیکی آنقدر زیاد است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. شما هر وقت که اراده کنید، با یک کلیک کردن می‌توانید ایمیل خود را در قالب متن، عکس و فایل‌های گوناگون، دورترین نقطه دنیا ارسال کنید و مخاطبتان هم در کسری از ثانیه آن را از طرف شما دریافت می‌کند. با وجود پست الکترونیکی یا همان ایمیل، روش‌های نوینی برای تبلیغات به وجود آمد و اصطلاحات ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی به وجود آمدند. برای جزئیات بیشتر با سایت جت همراه باشید تا از دنیای اینترنت و تکنولوژی عقب نمانید!

  کاربرد پست الکترونیکی

  پست الکترونیکی کاربرد زیادی دارد. شما با داشتن آدرس پست الکترونیکی شخص یا شرکت می توانید تنها در چند ثانیه به آنها نامه دهید و همراه با آن فایل ها و مستندات خود را نیز ارسال نمایید. از طرفی دیگر داشتن حجم زیاد سرویس دهنده‌های پست الکترونیک و بدون تاریخ انقضا بودن آن می توانید از آن برای مستندسازی ارتباطات خود استفاده نمایید.

  مکانی که می تواند تمام ارتباطات شما را در خود ذخیره کند و در صورتی که به یکی از آنها نیاز داشته باشید با یک جستجوی ساده به ایمیل مورد نظر دسترسی پیدا کرده و اطلاعات تاریخ و زمان و فایل پیوست آن را نیز به راحتی مشاهده نمایید.

  نکته مثبت دیگری که پست الکترونیک را کاربردی‌تر می کند، قابلیت دسترسی آن در هر وسیله دیجیتالی و در هر مکانی است. شما می توانید بر روی هر سیستمی با ورود به ایمیل خود به تمامی اطلاعات دسترسی داشته باشید بدون نیاز به انتقال فایل یا هر چیز دیگری در همه جا در دسترس شماست.

  ایمیل بهتر است یا جیمیل؟

  Gmail و Email دو سرویس پست الکترونیک پرطرفدار در بین مردم هستند و هر دو ایمیل بسیار پرکاربرد و سریع هستند. در این بخش از سایت جت به مقایسه دو سرویس ایمیل جیمیل و یاهو می پردازیم و نشان می دهیم که بهترین سرویس ایمیل، باید چه قابلیت‌هایی داشته باشد.
  همچنین طریقه ساختن یک ایمیل در هر کدام از سرویس ها به شما خواهیم داد. همراه جت در این بخش باشید.

  مقایسه دو سرویس ایمیل جیمیل و یاهو ، همانند مقایسه مرورگرهای مختلف خواهد بود. سرویس‌های ایمیلی که بیشتر روی گوشی‌ها به‌طور پیش‌فرض نصب هستند، بیشتر مورداستفاده قرار خواهند گرفت، همان‌طور که برای گوگل کروم نیز در بخش مرورگرها این مسأله صدق می‌کرد. جیمیل و آوتلوک ازنظر میزان استفاده، آمار بهتری نسبت به یاهو دارند. اما نباید فراموش کنیم که یاهو به دنبال ارتقاء سرویس ایمیل خود با بهینه‌سازی قابلیت‌ها و بهبود یاهو میل پرو بدون تبلیغات است.

  بیشتر بخوانید :ایمیل مارکتینگ چیست؟
  آیا تلاش یاهو برای رسیدن به جیمیل بی‌ثمرخواهد ماند؟ و آیا تغییرات یاهو باعث خواهد شد که کاربران بیشتری سمت خود بکشد؟ دقیقاً این سوال به نوع رویکرد یاهو و تغییرات آن نسبت به نسخه قدیمی و نسبت به دیگر سرویس‌های ایمیل مربوط می‌شود. بنابراین برای روشن شدن موضوع به مقایسه دو سرویس ایمیل جیمیل و یاهو به‌طور گسترده می‌پردازیم.

  مقاله‌هایی که در ادامه سایت جتقرار می گیرد در حوزه ایمیل خواهد بود.

  منبع مطلب : www.jet.ir

  مدیر محترم سایت www.jet.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه ساختن یک پست الکترونیکی فارسی

  به گزارش خبرنگار دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران ؛ برای عضویت در یکی از سرویس های فارسی زبان ارائه دهنده ی پست الکترونیکی به یکی از آدرس های زیر به روید.

  www.chmail.ir

  www.mail.iran.ir

  البته به جز سایت های معرفی شده سایت های دیگری نیز برای ساخت پست الکترونیکی وجو دارد که برحسب علاقه می توانید به هر یک از آنها مراجعه کنید.

  ساخت پست الکترونیکی در www.chmail.ir

  1- پس از ورود به سایت صفحه ای مانند زیر را مشاهده می کنید


  2- بر روی گزینه ی " همین امروز عضو جدید ما شوید " کلیک کنید


  3- باید وارد صفحه ی زیر شده باشید


  4- نام و نام خانوادگی خود را در فیلد های زیر وارد کنید  5- نام نمایشی و یا همان نامی که به دیگران نشان داده می شود را وارد کنید.


  6- نام کاربری که به عنوان آدرس پست الکتریکی نیز استفاده می شود را در فیلد نام کاربری وارد کنید و سپس بر روی گزینه ی " بررسی نام کاربری" کلیک کنید ، تا زمانی که پیغام " این نام کاربری صحیح است " به رنگ سبز ظاهر نشده نام کاربری دیگری را برگزینید ، دقت کنید که نام کاربری را باید به زبان اینگلیسی و حتما لازم نیست @ را برای کامل بودن آن وارد کنید.


  7- برای رمز عبور علاوه بر حروف از اعداد و کارکتر نیز برای مطمئن تر شدن آن استفاده کنید ، علاوه بر این دقت داشته باشید که تعداد کارکتر ها از 6 بیشتر باشد ، استفاده از جملات ترکیبی و یا ابتدای حروف یک جمله که تشکیل یک اسم بی معنی را می دهد بسیار مناسب است.


  8- کلمه ی عبوری که در فیلد بالا پر کرده اید را بدون تغییر در فیلد زیر وارد کنید.


  9- بر روی فلش کوچک کنار فیلد انتخاب شهر کلیک کنید تا منوی آبشاری ان ظاهر شود از میان شهر ها ، شهر محل سکونت خود را برگزینید.


  10- بر روی فلش کوچک کنار فیلد انتخاب سوال امنیتی کلیک کنید تا منوی ابشاری آن ظاهر شود از میان سوال های موجود یکی را برگزینید و در فیلد زیر ان جواب ان را تایپ کنید ، این کار این فرصت را به شما می دهد که در صورت فراموش کردن رمز عبور بتوانید به پست الکترونیکی خود دست پیدا کنید.


  11- یکی از راه های دیگر به دست آوردن رمز عبور در زمان فراموش کردن آن وارد کردن پست الکتریکی به جز پست الکتریکی که همکنون در حال باز کردن ان هستید ، پس در پر کردن فیلد زیر دقت کنید.


  12- برای جلوگیری از بازکردن پست های الکتریکی متعدد توسط مخرب ها ، معمولا سایت های ارائه دهنده ی پست الکتریکی به وسیله ی کد امنیتی زیر کاربران حقیقی را از برنامه های مخرب تشخیص می دهند ، برای عضویت در هرکدام از این سایت باید دقت کامل را در پر کردن این فیلد بپردازند ، در صورت خوانا نبود کدن دکمه ی رفش کنار این کد را بزنید تا با تغییر آن کد امنیتی واضح تر جایگزین آن شود


  13- برای عضویت در این سایت مانند هر سایت دیگر، نیاز به قبول داشتن قوانین ارائه دهنده ی پست الکترونیکی است ، پس در ابتدا قوانین را به صورت کامل مطالعه کنید و در صورتی که مورد تایید شما ه بود بر روی تیک کنار جمله ی "شرایط استفاده از سرویس را می پذیرم" کلیک کنید و سپس دکمه ی "ثبت نام" را فشار دهید تا صحت اطلاعات شما بررسی شود و پس از ان شما به عضویت سایت در آمده اید و می توانید از امکانات سایت استفاد کنید.


  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش ساختن یک پست الکترونیکی | آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در زمان کوتاه

  آموزش ساختن یک پست الکترونیکی | آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در زمان کوتاه

  همان طور که می دانید با استفاده از پست الکترونیکیامکان ارسال عکس و فایل برای دیگران مهیا است .دو نوع پست الکترونیکی وجود دارد یکی ایمیل که از طریق سایت یاهو درست می شود . دیگری جیمیل که از طریق سایت گوگل درست می شود .بد نیست بدانید که جیمیل سرعت بالاتری نسبت به ایمیل دارد . با پرشین ویهمراه باشید تا آموزش ساختن یک پست الکترونیکی در چند ثانیه را یاد بگیرید .

  آموزش ساختن یک پست الکترونیکییا ایمیل

  مسلما شما هم مانند من دوستان زیادی دارید که یا اصلا ایمیل
  ندارند و یا از یاهو میل استفاده می کنند.

  بسیار مواقع شده است که خواستم به آنها توصیه کنم که یک آدرس ایمیل برای خودشان درست کنند و یا
  یک حساب Gmail برای خودشان درست کنند اما منبع خوبی برای آموزش ساخت یک حساب Gmail ندیده بودم.
  من ایمیل در چه سرویسی را پیشنهاد می کنم؟ کلا دو حساب در ایران رایجتر است.

  یک حساب پست الکترونیکی شرکت Yahoo و دیگری شرکت گوگل که اسم خدمات پست الکترونیکی این شرکت Gmail است.
  من به شخصه Gmail را ترجیح می دهم.

  زیرا:

  ۱-به شدت سریعتر است از YahooMail

  ۲-به شدت در برابر اسپمها واکنش بهتری دارد.
  من روزی ۱۰۰ اسپم حداقل دریافت می کنم.

  حساب کنید از این مقدار حداقلی اگر ۱۰ تا هم روزی به ۵۰ ایمیل من اضافه بشود یعنی ۲۰ درصد
  به کار هر روز من زیاد می شود.
  Gmail کلا مشکل را حل کرده است.

  از هر ۱۰۰۰ ایمیل شاید ۵ ایمیل اشتباه بشود.

  ۳-کلا با استفاده از جیمیل شما می توانید از کلی سرویس اینترنتی که سایت گوگل به شما ارائه می دهد
  مانند گوگل ریدر استفاده کنید.

  آموزش ساختن یک پست الکترونیکیجیمیل

  بیشتر بدانید آموزش ساخت Gmail

  برای ساخت Gmail باید مراحل خاصی را طی نمایید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  مرحله یک

  در ابتدا بایستی وارد سایت (www.Gmail.com) شوید . سپس بر گزینه CREATE AN ACCOUNT کلیک نمایید.

  مرحله دو

  تمامی اطلاعات درخواستی را باید به صور صحیح و به طور کامل پر کنید و بعد از آن بروی next step کلیک کنید.

  نکته : Gmail جدید نباید دارای آدرس تکراری باشد. در صورت انجام این کار جیمیل به شما چند آی دی
  مشابه و جدید را پیشنهاد خواهد کرد.

  مرحله سه

  در این قسمت در ابتدا شنار موبایلی که وارد کرده اید را چک نمایید . چنان چه در وارد سازی شماره تلفن خطایی
  رخ داده باشد شما بایستی آن را اصلا ح کنید. درآخر نیز با انتخاب گزینه Voice Call و کلیک بر Continue مراحل ساخت جیمیل را ادامه دهید.

  مرحله چهار

  در این قسمت کد یا شماره ای که اپراتور به شما اعلام نموده را را در کادر وارد نمایید و روی Continue کلیک نمایید.
  گاهی گوگل حهت اطمینان از درستی شماره تلفن با شما تماس می گیرد. در این مواقع پس از کلیک روی گزینه

  Call my phone with verification code گوگل با شما تماس می گیرد و کد امنیتی را برای شما اعلام می کند.

  مرحله پنج

  چنان چه شماره همراه خود را صحیح ئارد کرده باشید با دریافت و وارزد کردن کد امنیتی وارد
  محیط جیمیل gmail جدید و ساخته شده خودتان می شوید.

  ۱ فتحی , باشگاه خبرنگاران

  منبع مطلب : persianv.com

  مدیر محترم سایت persianv.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ماردین : سلام ببخشید میشه یک مثال بگید تا ما بیشتر متوجه بشیم.

  ناشناس : پست الکترنیک میخواستم

  امیر حسین : چگونه پست الکترو نیکی را درست کنیم

  Atabak : یه پست الکتونیکی میخام

  ایمان سلطانی فرزند علیجان : میخوام نامه برای رهبر بفرستیم

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Smams 12 روز قبل
  -1

  منم میخوام

  کاربرد پست الکترونیک 2 ماه قبل
  0

  کاربرد پست الکترونیک

  علی میرزائی مغامیر 3 ماه قبل
  -1

  علی میرزائی مغامیر

  یسنا عزیز 3 ماه قبل
  -2

  یسناعزیز

  ناشناس 3 ماه قبل
  -1

  ایا ایمیل همان حساب کاربری گوگل هست؟

  shafiq 3 ماه قبل
  -1

  اینهمه در باره ی کد الکترونیکی نوشتی ولی آحرش نگفتی چه شکلی با حروف درست میشه یا..

  عباس 4 ماه قبل
  0

  کد پست الکترونیک

  0
  عباس 4 ماه قبل

  من کدپست الکترونیکیم را میخواهم

  0
  عباس 4 ماه قبل

  کد پست الکترونیک را میخوام

  0
  عباس 4 ماه قبل

  کدپست الکترونیکیم را میخواهم

  ناشناس 4 ماه قبل
  -1

  من میدونم ولی نمیگم

  Atabak 7 ماه قبل
  -1

  چرااینهمه سوال میشه جواب نمیدید؛منم سوالم همینه پست الکترونیکی میخام

  Atabak 7 ماه قبل
  5

  یه پست الکتونیکی میخام

  5
  ایمان سلطانی فرزند علیجان 6 ماه قبل

  میخوام نامه برای رهبر بفرستیم

  امیر حسین 8 ماه قبل
  5

  چگونه پست الکترو نیکی را درست کنیم

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  ههعععع

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  جی میل

  مریم 9 ماه قبل
  0

  بلدنیستم پست الکترونیکی روواردکنم

  . 9 ماه قبل
  -2

  .

  دورکدک 12 ماه قبل
  -2

  للتد

  ماردین 1 سال قبل
  6

  سلام ببخشید میشه یک مثال بگید تا ما بیشتر متوجه بشیم.

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  پست الکترنیک میخواستم

  ناشناس 2 سال قبل
  5

  پست الکترنیک میخواستم

  0
  علیرضا حسینی 3 ماه قبل

  پست الکترونیک میخواستم

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید