توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مهم ترین عواملی که باعث تخریب زیستگاه ها می شود مطالعات نهم

  1 بازدید

  مهم ترین عواملی که باعث تخریب زیستگاه ها می شود مطالعات نهم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  درس سلام

  -1تنوع زیستی چه زمانی در معرض خطر قرار می گیرد ؟ زمانی در معرض خطر قرار می گیرد که زیستگاه طبیعی گیاهان و جانوران تخریب شود . با تخریب پوشش گیاهی در یک منطقه غذا کم می شود و شرایط محیطی نامناسب گونه های جانوری را نیز از بین می برد .  -2مهم ترین عواملی که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی، نابودی گونه های جانوری وآلودگی آب و خاک و هوای زیستگاه ها می شوند را بنویسید ؟
  -1ایجاد و گسترش شهرها و روستاها ، ساختن پل ، جاده ، ساختمان ها وسدها

  -2فعالیت های صنعتی و تولید
  انبوه کالاها در کارخانه

  – 3مصرف گرایی و تولید انبوه زباله

  -4شکار و تجارت اعضای بدن حیوانات .


  -3اهمیت و ارزش جنگل های بارانی استوایی چیست؟ برخی از دانشمندان معتقدند که این جنگل ها حدود 50درصد اکسیژن سیاره ی زمین و 50درصد رطوبت جو را تولید می کنند و به همین دلیل بر آب و هوای کل سیاره ی زمین اثر می گذارند . دی اکسید کربن گازی است که در اثر فعالیت های انسان و استفاده از سوخت های فسیلی وارد جو می شود . این جنگ ل ها ی انبوه قابلیت جذب دی اکسید کربن و تبدیل آن به اکسیژن را دارند .  -4جنگل های بارانی استوایی خاستگاه اولیه ی کدام درختان میوه می باشد؟ بسیاری از درختان میوه جهان مانند موز ، نارگیل و انبه بوده است . امروزه از این جنگل ها انواع محصولات غذایی ، دارویی و مواد اولیه ی صنعتی به دست می آید .


  -5کدام محصولات غذایی ، دارویی و مواد اولیه صنعتی از جنگل های بارنی استوایی به دست می آید ؟ قهوه ، کاکائو ، انواع روغن ها ، لوازم آرایشی و عطرها ، کائوچو ، لاستیک و خمیر دندان از آن جمله اند .


  -6امروزه چه عواملی موجب تخریب یا جنگل زدایی در منطقه ی جنگل های بارانی استوایی شده است؟ کشاورزی و دامداری و تجارت الوار و استخراج معادن طلا و بوکسیت )آلومینیم( موجب تخریب یا جنگل زدایی در این منطقه شده است .  -7جنگل زدایی یعنی چه؟ یعنی از بین بردن کامل جنگل ها در یک ناحیه برای این کار جنگل ها را می سوزانند ، درخت ها را با اره های برقی قطع می کنند و با بولدوزر زمین ها را از درختان خالی می کنند .


  -8ساختن بزرگراه ها در میان جنگلهای استوایی چه مشکلاتی را ایجاد می کرد؟

   ده ها راه فرعی از داخل جنگل ها به این بزرگراه مربوط می شدند و ساختن این بزرگراه ها موجب دسترسی آسان تر شرکت های تجاری و افراد برای فعالیت های اقتصادی در جنگل ها ی استوایی شده است.  -9چرا تصمیم گیری برای حفاظت از محیط زیست کار چندان آسانی نیست؟ زیرا هر تصمیمی با نظرات مخالف افراد و گروه ها روبه رو می شود.


  -10در ناحیه آمازن چه عواملی باعث ایجاد شغل شده است؟ صنعت الوار و چوب ، کشت های تجاری و استخراج معادن در این ناحیه صدها شغل ایجاد کرده است .  -11جدولی با دوستون رسم کنید. در یک ستون فواید و اهمیتهای جنگلهای آمازون و در ستون دیگر، علل تخریب آنها را فهرست کنید.
  فواید و اهمیت جنگل های آمازون علل تخریب
  -1در جنگلها انواع قارچها، میوهها و حتی ساقه های گیاهان و درختاندیده میشود که غذای عده زیادی از انسانها را تشکیل میدهند.
  -2درختان جنگل گازدی اکسید کربن هوا را دریافت میکنند و طی
  عمل فتوسنتز، آن را تبدیل به اکسیژن میکنند.
  -3چوب درختان جنگلی در ساختمان سازی، تهیه کاغذی و تهیه یوسایل منزل کاربرد دارد.
  -4سایه درختان جنگلهای انبوه، هر آدمی را از گرمای طاقت فرسا نجاتمیدهد .
  -5اعتدال آب وهوا .


  -6جلوگیری از آلودگی آب وهوا .

  تخریب جنگل ها
  -1افزایش جمعیت
  -2گرمایش جهانی
  -3آتش سوزی های عمدی ویا سهوی ایجاد شده توسط انسان.
  -4عقب نشینی یخ ها در رشته کوه های آند و ایجاد خشکسالی شدید
  در آمازون.
  -5استفاده های صنعتی وتجاری
  -6پاکسازی زمین ها برای پرورش دام و کشت علوفه برای دام هاو محصولات
  کشاورزی .

  -12عاج به فیل چه کمکی می کند؟ عاج به فیل کمک می کند که زمین را حفر کند و ریشه ها و علف ها را در بیاورد یا میوه ی درختان را برای تغذیه بکَند . همچنین وسیله ی دفاعی این حیوان برای مقابله با دشمن است اما سودجویان این جانور را برای استفاده از شاخ هایش می کُشند.


  -13بیشترین میزان قاچاق عاج در چه کشورهایی است توضیح دهید ؟ چین و تایلند . چین با کنده کاری روی عاج و تبدیل آن به محصولات تزینی گران قیمت و پرفروش به جهان گردان ، سود بسیاری به دست می آورد . باآنکه امروزه کشتار فیل و فروش عاج در جهان ممنوع شده ، تایلند از جمله کشورهایی است که این ممنوعیت را نپذیرفته و خرید و فروش عاج فیل در آن آزاد است .
  -14نکات مهم استفاده صحیح و خردمندانه از منابع طبیعی چیست) 3مورد( ؟

   -1باید بین استفاده اقتصادی از جنگل ها و فرصت بازسازی آنها تعادل به وجود بیاید

   -2کشاورزی و دامپروری با روش های علمی و جدید ، را که کمترین آسیب را به محیط زیست می رسانند به کشاورزان این منطقه آموزش بدهند

   -3با ایجاد پارک های وحش از گونه های جانوری و گیاهی در معرض خطر مراقبت کنند تا نسل آنها منقرض نشود .

  15-دراستفاده صحیح و خردمندانه از جنگلهای استوایی به چه نکات مهمی باید توجه کرد؟

   1ــ باید بین استفاده اقتصادی از جنگلها و فرصت بازسازی آنها تعادل بهوجود بیاید.میزان قطع درختان باید قاعده و قانونی داشته باشد و وقتی درختان قطع میشوند، با برنامهریزی مناسب درختانی را جایگزین آنها کنند و فرصت رویش دوباره به درختان بدهند

  2ــ کشاورزی و دامپروری با روشهای علمی و جدید، را که کمترین آسیب را به محیط زیست میرسانند، بهکشاورزان این منطقه آموزش بدهند

   3ــ با ایجاد پارکهای وحش از گونههای جانوری و گیاهی در معرض خطر مراقبت کنند تا نسل آنها منقرض نشود.

  16-اتحادیۀ بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) چه نوع سازمانی است؟ یک نهاد بین المللی استکه بیش از 80کشور و از جمله ایران عضو آن هستند. این اتحادیه همکاری بین کشورها

  برای حفاظت از زیست بومها را تشویق و حمایت میکند .

  17-چند نمونه از فعالیت های اتحادیۀ بین المللی حفاظت از طبیعت را نام ببرید.

   از فعالیتهای مهم این اتحادیه میتوان کمک به کشورها برای حفظ تنوع زیستی، برگزاری کنفرانس ها و
  گردهمایی های بین المللی و تحقیق و بررسی مداوم گونه های گیاهی و جانوری در
  معرض خطر در سراسر جهان را نام برد.

  *- اتحادیه ...........هرسال «فهرست قرمز» خود را منتشر و در این فهرست گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر در نواحی مختلف جهان را معرفی میکند تا برای محافظت از آنها چارهای اندیشیده شود. (اتحادیۀ بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN))


  -* از پیچیده ترین زیست بوم های جهان که غنی ترین تنوع گیاهی و جانوری را دارد ................... است . ( جنگل های بارانی استوایی)
  -*  .......تنوع زیستی جهان مربوط به جنگل های بارانی استوایی است ( سه چهارم)


  -* جنگل های استوایی را ........................................... نامیده اند . ) ریه های زمین(
  -* تخریب جنگل های استوایی در برخی از کشورها مانند ................. و ............... بسیار گسترش یافته است ( برزیل - اندونزی )
  -* فیل های آفریقایی به خاطر ............................................ شکار و کشته می شوند . ( عاج های گران قیمتشان )
  -* از جمله کشورهای آفریقایی ................. است که در آن شکار گسترده ی فیل ها صورت می گیرد . ( کنیا )
  -* بیشترین میزان عاج قاچاق را در جهان کشورهای ................... و ................. وارد می کنند . ( چین – تایلند )


  برگرفته از سایتhttp://mah96.blog.ir

  منبع مطلب : motaleat-bj.blog.ir

  مدیر محترم سایت motaleat-bj.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا زیستگاه ­ها تخریب می­شوند؟

  شهرنشینی

  افزایش تعداد شهرهای جهان با افزایش جمعیت کره زمین و افزایش صنعتی شده همراه است. سروصدا ، آلودگی و تخریب زمینها از جمله عوامل موثر در تخریب زیستگاه است. همگام با ساخته شدن یک شهر یک اکوسیستم از بین می‌رود ولی از طرف دیگر ، اکوسیستمهای دست ساخته بشر ، در شهر بوجود می‌آیند.

  چرای بیش از اندازه در مراتع طبیعی

  استفاده ممتد از مراتع طبیعی بدون بازگرداندن مواد تغذیه‌ای خارج شده از آن یکی از جنبه‌های مهم اکثر مراتعی است از که آنها استفاده اقتصادی می‌کنند. در بسیاری از مراتع پدیده چرای بیش از حد نیز به منظور دستیابی به بهره اقتصادی انجام می‌گیرد. و نتیجه این عمل ، از بین رفتن رویش گیاهی و تخریب خاک و در نتیجه تخریب اکوسیستم و کاهش ظرفیت محیطی می‌باشد.

  از بین رفتن جنگلها

  افزایش نیاز بشر به غذا و کاغذ عاملی بود که باعث شده روند تخریب جنگلها سرعت یابد. هر چند در بعضی از مناطق ، از جمله: مناطق معتدله ، فعالیت جنگلکاری رشد یافته است ولی این پدیده نتوانسته همپای تخریب جنگلها پیش برود و می‌توان گفت تا به حال ناموفق بوده است. تخریب یک رویش جنگلی چرخه عناصر معدنی را تخریب می‌کند علاوه بر پدیده‌های مربوط به آب نیز مختل گردیده و به اکوسیستمها آسیب اساسی می‌رساند.

  ایجاد زیستگاههای جدید

  سطوح شهری

  شهرها و روستاها زیستگاههای مختلفی را برای موجودات زنده فراهم ساخته‌اند. مثل گیاهان و جانوران ممکن است در پارکها ، باغچه‌ها ، فاضلابها و یا حتی خانه‌ها زندگی کنند. بطوری که ، مناطق شهری زیستگاههای مناسبی را برای برخی پستانداران مثل روباه ، جوجه تیغی و موش ایجاد نموده‌اند اما موشهای بزرگ مهمترین زباله خوارهای پستاندار شهرها محسوب می‌شوند. طبق برآوردهای انجام شده یک کیلومتر از مجاری فاضلاب می‌تواند 500 موش را در خود جای دهد. موشها به عنوان ناقلان بسیاری از جمله باکتری عامل بیماری لپتوسپروسیس محسوب می‌گردند. سگهای اهلی و گربه‌ها نیز مهمترین ناقلان انگلهایی چون کرمهای پهن و گرد می‌باشند.

  انسان و ایجاد انواع آلودگیهای محیطی

  هوا: اغلب مواد آلوده کننده هوا از مناطق شهری یعنی از فعالیتهای صنعتی ، سیستمهای تولید نیرو و فعالیتهای حمل و نقل ایجاد می‌گردند.

  آبها: آلاینده‌های آب شامل پسابهای صنعتی ، کوره‌ها ، فاضلابها و آلودگی طبیعی است که توسط نمکها ایجاد می‌شود.

  مواد اضافی حشره کشها و مواد رادیواکتیو

  سمی‌ترین موادی که در کره زمین وجود دارند عبارتند از: حشره کشها و مواد رادیواکتیو حاصل از انفجارات هسته‌ای. چرا که به راحتی به مواد غیر مضر تجزیه نمی‌شوند و مدتها زیادی در طبیعت باقی می‌مانند تا دوباره به زنجیره‌های غذایی باز گردند. گرچه این مواد در غلظت بسیار کم در هوا ، آب ، خاک ، دیده می‌شوند که در طول زنجیره‌های غذایی تغلیظ می‌شوند. مثلا د.د.ت در سطوح مختلف غذایی تجمع یافته و در سطوح آخر غذایی ، غلظت آن بسیار زیاد می‌شود.

  منبع مطلب : motaleat2mozaffari.blogfa.com

  مدیر محترم سایت motaleat2mozaffari.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺭﺱ 6 ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﻧﻬﻢ (ﺯﻳﺴﺖ ﺑﻮﻡ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺧﻄﺮﻧﺪ)


  ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺭﺱ 6  ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﻧﻬﻢ (ﺯﻳﺴﺖ ﺑﻮﻡ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺧﻄﺮﻧﺪ)


     ﻧﻜﺎﺕ ﻣﻬﻢ ﺩﺭﺱ  


  - * ﺗﻨﻮﻉ ﺯﻳﺴﺘﻲ ﭼﻪ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺯﻳﺴﺘﮕﺎﻩ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﻭ ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﺷﻮﺩ  ﺑﺎ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﭘﻮﺷﺶ ﮔﻴﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﻳﻚ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻏﺬﺍ ﻛﻢ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺷﺮﺍﻳﻂ ﻣﺤﻴﻄﻲ ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺟﺎﻧﻮﺭﻱ ﺭﺍ ﻧﻴﺰ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﻣﻲ ﺑﺮﺩ  
  ﺩﺭ ﻣﻌﺮﺽ ﺧﻄﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﺩ :     
  - * ﻋﻮﺍﻣﻠﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺭﻓﺘﻦ ﭘﻮﺷﺶ ﮔﻴﺎﻫﻲ،  ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻭ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺷﻬﺮﻫﺎ ﻭ ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎ ، ﺳﺎﺧﺘﻦ ﭘﻞ ، ﺟﺎﺩﻩ ، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻭﺳﺪﻫﺎ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﻱ ﻭ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﻳﺴﺖ ﻣﺤﻴﻄﻲ  
  ﻧﺎﺑﻮﺩﻱ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺟﺎﻧﻮﺭﻱ ﻭﺁﻟﻮﺩﮔﻲ ﺁﺏ ﻭ ﺧﺎﻙ  ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎﻱ ﺻﻨﻌﺘﻲ ﻭ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻧﺒﻮﻩ ﻛﺎﻻﻫﺎ ﺩﺭ ﻛﺎﺭﺧﺎﻧﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﮔﺮﺍﻳﻲ ﻭ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻧﺒﻮﻩ ﺯﺑﺎﻟﻪ ﺷﻜﺎﺭ ﻭ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺍﻋﻀﺎﻱ ﺑﺪﻥ ﺣﻴﻮﺍﻧﺎﺕ  
  ﻭ ﻫﻮﺍﻱ ﺯﻳﺴﺘﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ :      
   ﺍﺯ ﭘﻴﭽﻴﺪﻩ ﺗﺮﻳﻦ ﺯﻳﺴﺖ ﺑﻮﻡ ﻫﺎﻱ ﺟﻬﺎﻥ ﻛﻪ ﻏﻨﻲ ﺗﺮﻳﻦ ﺗﻨﻮﻉ ﮔﻴﺎﻫﻲ ﻭ ﺟﺎﻧﻮﺭﻱ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﺩ 3 ﺗﻨﻮﻉ ﺯﻳﺴﺘﻲ ﺟﻬﺎﻥ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎﺳﺖ  
  - * ﺍﻫﻤﻴﺖ ﻭ ﺍﺭﺯﺵ           4   
  ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎﻱ ﺑﺎﺭﺍﻧﻲ ﺍﺳﺘﻮﺍﻳﻲ : ﺍﻳﻦ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﺣﺪﻭﺩ 50 ﺩﺭﺻﺪ ﺍﻛﺴﻴﮋﻥ ﺳﻴﺎﺭﻩ ﻱ ﺯﻣﻴﻦ ﻭ 50 ﺩﺭﺻﺪ ﺭﻃﻮﺑﺖ ﺟﻮ ﺭﺍ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﺍﻳﻦ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﻱ ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﺟﺬﺏ ﺩﻱ ﺍﻛﺴﻴﺪ ﻛﺮﺑﻦ ﻭ ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺁﻥ ﺑﻪ ﺍﻛﺴﻴﮋﻥ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﻧﺪ  
      
  - * ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎﻱ ﺑﺎﺭﺍﻧﻲ ﺍﺳﺘﻮﺍﻳﻲ ﺧﺎﺳﺘﮕﺎﻩ ﺍﻭﻟﻴﻪ ﻱ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﻣﻴﻮﻩ :  ﻣﻮﺯ ﻧﺎﺭﮔﻴﻞ   ﺍﻧﺒﻪ         
  - * ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻏﺬﺍﻳﻲ ، ﺩﺍﺭﻭﻳﻲ ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺍﻭﻟﻴﻪ ﺻﻨﻌﺘﻲ   ﻗﻬﻮﻩ ﻛﺎﻛﺎﺋﻮ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺭﻭﻏﻦ ﻫﺎ ﻟﻮﺍﺯﻡ ﺁﺭﺍﻳﺸﻲ ﻭ ﻋﻄﺮﻫﺎ ﻛﺎﺋﻮﭼﻮ ﻻﺳﺘﻴﻚ ﺧﻤﻴﺮ ﺩﻧﺪﺍﻥ  
  ﺑﺪﺳﺖ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺯ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎﻱ ﺑﺎﺭﻧﻲ ﺍﺳﺘﻮﺍﻳﻲ :           
                 
  - * ﻋﻮﺍﻣﻠﻲ ﻛﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺗﺨﺮﻳﺐ ﻳﺎ ﺟﻨﮕﻞ ﺯﺩﺍﻳﻲ ﻛﺸﺎﻭﺭﺯﻱ ﻭ ﺩﺍﻣﺪﺍﺭﻱ  ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺍﻟﻮﺍﺭ ﺍﺳﺘﺨﺮﺍﺝ ﻣﻌﺎﺩﻥ ﻃﻼ ﻭ ﺑﻮﻛﺴﻴﺖ (ﺁﻟﻮﻣﻴﻨﻴﻢ)    
  ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻱ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎﻱ ﺑﺎﺭﺍﻧﻲ ﺍﺳﺘﻮﺍﻳﻲ ﺷﺪﻩ :        
                 
  - * ﺟﻨﮕﻞ ﺯﺩﺍﻳﻲ ﻳﻌﻨﻲ :  ﻳﻌﻨﻲ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺑﺮﺩﻥ ﻛﺎﻣﻞ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﺩﺭ ﻳﻚ ﻧﺎﺣﻴﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻳﻦ ﻛﺎﺭ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﺭﺍ ﻣﻲ ﺳﻮﺯﺍﻧﻨﺪ ، ﺩﺭﺧﺖ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﺭﻩ ﻫﺎﻱ ﺑﺮﻗﻲ ﻗﻄﻊ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺑﻮﻟﺪﻭﺯﺭ ﺯﻣﻴﻦ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﺧﺎﻟﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ  
  - * ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺑﺰﺭﮔﺮﺍﻩ ﻫﺎ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﺟﻨﮕﻠﻬﺎﻱ ﺍﺳﺘﻮﺍﻳﻲ :  ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺍﻳﻦ ﺑﺰﺭﮔﺮﺍﻩ ﻫﺎ ﻣﻮﺟﺐ ﺩﺳﺘﺮﺳﻲ ﺁﺳﺎﻥ ﺗﺮ ﺷﺮﻛﺖ ﻫﺎﻱ ﺗﺠﺎﺭﻱ ﻭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺮﺍﻱ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎﻱ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺩﺭ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﻱ ﺍﺳﺘﻮﺍﻳﻲ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ   
   
  - * ﺩﺭ ﻧﺎﺣﻴﻪ ﺁﻣﺎﺯﻥ ﭼﻪ ﺷﻐﻞ ﻫﺎﻳﻲ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺷﺪﻩ :  ﺻﻨﻌﺖ ﺍﻟﻮﺍﺭ ﻭ ﭼﻮﺏ ﻛﺸﺖ ﻫﺎﻱ ﺗﺠﺎﺭﻱ ﺍﺳﺘﺨﺮﺍﺝ ﻣﻌﺎﺩﻥ  
  -* ﻋﺎﺝ ﺑﻪ ﻓﻴﻞ ﭼﻪ ﻛﻤﻜﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ :  ﺯﻣﻴﻦ ﺭﺍ ﺣﻔﺮ ﻛﻨﺪ ﻭ ﺭﻳﺸﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻋﻠﻒ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﻴﺎﻭﺭﺩ ﻣﻴﻮﻩ ﻱ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﺑﻜَﻨﺪ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﻱ ﺩﻓﺎﻋﻲ ﺍﻳﻦ ﺣﻴﻮﺍﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﺩﺷﻤﻦ ﺍﺳﺖ
   
   
   
  - * ﺷﻜﺎﺭ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﻓﻴﻞ ﻫﺎ :  ﻛﺸﻮﺭﺁﻓﺮﻳﻘﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺎ      ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﺎ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﭘﺎﺭﻙ ﻫﺎﻱ ﻭﺣﺶ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﮔﻮﻧﻪ، ﻛﻪ ﺩﺭ ﻣﻌﺮﺽ ﺧﻄﺮ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ
   
   
   
  - * ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﻋﺎﺝ ﺩﺭ : ﭼﻴﻦ ﻭ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ ﭼﻴﻦ ﺑﺎ ﻛﻨﺪﻩ ﻛﺎﺭﻱ ﺭﻭﻱ ﻋﺎﺝ ﻭ ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺁﻥ ﺑﻪ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺗﺰﻳﻴﻨﻲ ﮔﺮﺍﻥ ﻗﻴﻤﺖ ﻭ ﭘﺮﻓﺮﻭﺵ ﺑﻪ ﺟﻬﺎﻥ ﮔﺮﺩﺍﻥ ، ﺳﻮﺩ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻣﻲ ﺁﻭﺭﺩ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﻳﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻤﻨﻮﻋﻴﺖ ﺭﺍ ﻧﭙﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺧﺮﻳﺪ ﻭ ﻓﺮﻭﺵ ﻋﺎﺝ ﻓﻴﻞ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺁﺯﺍﺩ ﺍﺳﺖ
   
   
   
  - * ﻧﻜﺎﺕ ﻣﻬﻢ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺻﺤﻴﺢ  ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻴﻦ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺍﺯ ﺟﻨﮕﻞ ﻫﺎ ﻭ ﻓﺮﺻﺖ ﺑﺎﺯﺳﺎﺯﻱ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﻴﺎﻳﺪ  
    
    ﻛﺸﺎﻭﺭﺯﻱ ﻭ ﺩﺍﻣﭙﺮﻭﺭﻱ ﺑﺎ ﺭﻭﺵ ﻫﺎﻱ ﻋﻠﻤﻲ ﻭ ﺟﺪﻳﺪ ، ﺭﺍ ﻛﻪ ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ ﺁﺳﻴﺐ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺤﻴﻂ ﺯﻳﺴﺖ ﻣﻲ ﺭﺳﺎﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﻛﺸﺎﻭﺭﺯﺍﻥ ﺍﻳﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺑﺪﻫﻨﺪ  
  ﻭ ﺧﺮﺩﻣﻨﺪﺍﻧﻪ ﺍﺯ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌﻲ :    
      
    ﺑﺎ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﭘﺎﺭﻙ ﻫﺎﻱ ﻭﺣﺶ ﺍﺯ ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺟﺎﻧﻮﺭﻱ ﻭ ﮔﻴﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﻣﻌﺮﺽ ﺧﻄﺮ ﻣﺮﺍﻗﺒﺖ ﻛﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﻧﺴﻞ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﻨﻘﺮﺽ ﻧﺸﻮﺩ

  منبع مطلب : armin13524.blogfa.com

  مدیر محترم سایت armin13524.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سه مورد از فعالیت زیستگاه

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  محمد 7 ماه قبل

  خیلی خوب بود ممنون

  برای ارسال نظر کلیک کنید