توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  موشک قاره پیما با برد 12000 کیلومتر ایران

  1 بازدید

  موشک قاره پیما با برد 12000 کیلومتر ایران را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ایران اکنون امکان شلیک موشک‌های قاره پیما را هم دارد

  ایران اکنون امکان شلیک موشک‌های قاره پیما را هم دارد

  محمد المنشاوی در الجزیره نوشت: روز چهارشنبه، طی یک کنفرانس خبری در کاخ سفید، دونالد ترامپ در پاسخ به سوالی در مورد ماهواره نظامی ایران گفت:«ما تهران را به دقت تحت نظر داریم». پیش از این، ترامپ تاکید کرده بود که دستور شلیک به قایق های ایرانی، در صورت نزدیکی آنها به کشتی های آمریکا در منطقه را داده است.

  به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: این در حالی است که در گزارش های اولیه آمده بود دستگاههای اطلاعاتی آمریکا ادعای ایران در مورد موفقیت در پرتاب ماهواره نظامی اش را تکذیب کرده اند! اما شبکه سی ان ان تاکید کرد که طبق ارزیابی های وزارت دفاع آمریکا، پرتاب ماهواره ایرانی با موفقیت انجام شده است.

  در همین رابطه، دیوید دی روتش، کارشناس نظامی از دانشگاه دفاع ملی در واشنگتن می گوید:«ایران اولین ماهواره نظامی خود را پرتاب کرده است و به این معنا، در حال حاضر امکانات شلیک موشک های قاره پیما را نیز دارد». در صورتی که این گزارش درست باشد، شاهد تحول بسیار مهمی در مقابله بین تهران و واشنگتن خواهیم بود.

  از سوی دیگر، پروفسور جودت بهجت، در مرکز مطالعات خاور نزدیک و جنوب آسیا در دانشگاه دفاع ملی آمریکا در گفتگو با الجزیره تاکید کرد که اگر ادعای ایران درست باشد، این مساله غافلگیر کننده نیست، به این دلیل که ایران سالهاست برای پرتاب ماهواره تلاش می کند و عاقبت، پس از چند بار آزمون و خطا، به نتیجه مورد نظرش دست یافت.

  دوید دی روتش، در گفتگو با الجزیره تاکید کرد که اقدام ایران، یک دستاور مهم برای آن است و اکنون این کشور چهار ماهواره دارد و این ماهواره آخر، ماهیت نظامی دارد.

  این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا برنامه های موشکی و فضایی ایران را محکوم کرده و آن را تجاوز از قطعنامه 2231 شورای امنیت دانسته و دولتهای عضو را به اتخاذ موضع قاطعی در قبال این اقدام ایران فراخوانده است. البته طبق این قطعنامه، ایران اجازه فعالیت در زمینه موشکهای بالستیکی که برای حمل کلاهک های هسته ای ساخت شده را ندارد. در همین رابطه، ایران تاکید می کند که موشکهایش با هدف حمل کلاهک های هسته ای ساخته نشده و برنامه های آن ناقض مصوبات بین المللی نیست.

  پیامهای ایران

  پروفسور جودت بهجت در گفتگو با الجزیره به این مطلب اشاره کرد که ایران قصد دارد پیامی را برساند مبنی بر اینکه با وجود تحریمها و شیوع ویروس کرونا، قادر است روند پیشرفته خود را ادامه داده و امکانات نظامی اش را بهبود بخشد.

  اما دی روتش معتقد است که تهران می خواهد با پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نظامی اش، خود را در جایگاه خوبی نشان دهد.

  تحلیلگران مسائل نظامی در آمریکا در مورد توانایی های ایران که به آن اجازه پرتاب ماهواره را می دهد، اختلاف نظر دارند، بویژه در مورد قدرت ایران برای شلیک موشکهای دور برد و قاره پیما.

  تجربه دیگر دولتها نشان می دهد که تکنولوژی شلیک موشهای قاره پیما، می تواند در زمینه پرتاب ماهواره نیز استفاده شود. اما عکس این مطلب، به صورت قطعی مشخص نیست، یعنی داشتن توانایی پرتاب ماهواره، به معنای قدرت شلیک موشک قاره پیما نیست.

  برد موشکها

  دیوید دی روتش، معتقد است که طول برد موشکهای قاره پیما، به 5500 کیلومتر می رسد، اما قدرت ماهواره ایرانی، از 2000کیلیومتر فراتر نمی رود. اقدام ایران یک پیشرفت محسوب می شود، اما یک پیشرفت محدود، چرا که موشکهای ایران وزن سنگینی دارند که تبدیل آنها به موشک های قاره پیما را دشوار می کند.

  دی روتش، ضمن کاستن از اهمیت پرتاب ماهواره ایران، می گوید: «30 سال پیش، تعداد کمی از دولتها، ماهواره داشتند. اما در حال حاضر، تعداد زیادی از شرکتهای خصوصی تکنولوژی ساخت ماهواره و قرار دادن آن در مدار مورد نظر را دارند. بر این اساس، اقدام ایرانی ها، ارزش نظامی چندانی ندارد و هدف از آن، بهبود وجهه آن در روابط بین المللی است.»

  بهجت نیز با دی روتش هم عقیده بوده و در ارزیابی حجم دستاور ایران می گوید:« هر چند که موفقیت ایران در پرتاب ماهواره با اهداف جاسوسی دستاورد مهمی است، اما همچنان ایالات متحده و هم پیمانان آن در منطقه، از ظرفیتهای تکنولوژیک و نظامی بیشتری در مقایسه با ایران برخوردارند.»

  منبع مطلب : www.55online.news

  مدیر محترم سایت www.55online.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا ایران دنبال ساخت موشک قاره پیماست؟/ عربستان موشک بالستیک می‌سازد اما ککِ کسی نمی‌گزد!

  ایران به فن آوری ساخت موشک با برد 12 هزار کیلومتر نزدیک می‌شود

  ایران به فن آوری ساخت موشک با برد 12 هزار کیلومتر نزدیک می‌شود


  پایگاه اینترنتی پرس آنلاین که یکی از منابع خبری معتبر منطقه بالکان محسوب می‌شود، با انتشار گزارشی تحت عنوان "وحشت در آمریکا" ضمن بررسی توانایی‌های موشکی کشورمان، رویکرد واشنگتن برای مقابله با پیشرفت‌های ایران به بهانه تهدیدات احتمالی را به منزله تشدید روند یک جانبه گرایی توصیف کرده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، این گزارش با اشاره به توانایی های کشورمان در عرصه خودکفایی صنعت موشکی، آورده است: توانایی های بومی ایران و همکاری های گسترده این کشور با کره شمالی در عرصه فن آوری های موشکی که پتانسیل ساخت موشک های قاره پیما را برای ایران ایجاد کرده، موجبات وحشتی عمیق در فرماندهان نظامی آمریکا را فراهم کرده است.

  در ادامه این مطلب می خوانیم: ریشه اساسی نگرانی آمریکایی ها از تحرکات موشکی ایران به تعاملات تهران و پیونگ یانگ باز می گردد؛ البته تلاش آمریکا برای استقرار سیستم دفاع موشکی در اروپا را نیز می توان اقدامی دانست که بر مبنای همین تحلیل ها شکل گرفته است.

  پرس آنلاین با ذکر این مطلب که استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در اروپای شرقی اقدامی جاه طلبانه است، می افزاید: اقدامات فراقانونی آمریکا در برابر اقداماتی که بسیاری از کشورها در چارچوب های قانونی انجام می دهند، باعث شده کشورهایی چون ایران یا کره شمالی در اجرای تعهدات بین المللی خود با تردیدهایی اساسی مواجه گردند.

  بخش دیگری از این مقاله با اشاره به توانایی های موشکی پاکستان و برخی از کشورهای دیگر آسیای مرکزی، ادامه می دهد: نوع برخورد و مواجهه یک جانبه گرایانه آمریکا باعث ایجاد نوعی روابط پنهانی در بازار فن آوری های نظامی شده و نمونه بارز این نوع اقدامات وجود همزمان نوعی از موشک با برد تقریبی 1350 تا 1500 کیلومتر با عناوین مختلف در چند کشور منطقه است.

  به گزارش مهر ، این پایگاه خبری صربی می افزاید: هر چند که راکت های مذکور فعلا توانایی پوشش کامل اروپا و سپس آمریکا را ندارد اما گویا نگرانی ایالات متحده از روزی است که ایران و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه به فن آوری ساخت و تولید موشک هایی با برد 12000 کیلومتر دست یابند و البته به نظر نمی رسد که چنین روزی چندان هم دور باشد.

  در بخش پایانی این گزارش با اشاره به مواضع اخیر یکی از نمایندگان کنگره آمریکا، می خوانیم: در کنگره به شدت نسبت به این احتمال که ممکن است تهران تا سال 2015 به فن آوری موشک های بالستیک دست یابد، ابراز نگرانی کرده اند و این خود از علائم وحشت آمریکا نسبت به پیشرفت های موشکی ایران است.
   

  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سعداله سلیمانی : ما تا آخرین توان به پیشرفت های موشکی ادامه داد ه وازهیچکی ترسی نداریم.

  امیری : دم شما گرم درود بر سپاه آفرین بر شما

  رضا عبدالهی۱۳۵۰ : ایران توانایی ساخت موشک قاره پیما را دارد ..تکنولوژی فضایی ماهواره بر با تکنولوژی موشک قاره پیما چندان تفاوتی ندارد ایران قدرتمند

  فاتحی اصفهان : هی اینکه ایران به این همه پیش رفت نظامی رسیده افتخارسر بلندی ملت ما می‌باشد

  محمد عبدی : کسی نیست به اینها بگه که اخر چرا چرا شماها موشک دوربرد داشته باشید دیگران نه کی باید جواب بدهد مگر شماها کی هستید واقعا میگم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سهیل 1 ماه قبل
  1

  بای چوب دستی سراغ جنرال امیریکای میریم

  فاتحی اصفهان 5 ماه قبل
  5

  هی اینکه ایران به این همه پیش رفت نظامی رسیده افتخارسر بلندی ملت ما می‌باشد

  رضا عبدالهی۱۳۵۰ 5 ماه قبل
  5

  ایران توانایی ساخت موشک قاره پیما را دارد ..تکنولوژی فضایی ماهواره بر با تکنولوژی موشک قاره پیما چندان تفاوتی ندارد

  ایران قدرتمند

  سعداله سلیمانی 5 ماه قبل
  8

  ما تا آخرین توان به پیشرفت های موشکی ادامه داد ه وازهیچکی ترسی نداریم.

  امیری 6 ماه قبل
  7

  دم شما گرم درود بر سپاه آفرین بر شما

  تاغع 7 ماه قبل
  0

  کم

  رشيد نورزاهی 9 ماه قبل
  1

  امرکاخوحاله ازایرانوميترسد

  رشيد نورزاهی 9 ماه قبل
  -1

  ایران خيل فیشرفت دارد شايد داشته باشد

  محمد عبدی 12 ماه قبل
  4

  کسی نیست به اینها بگه که اخر چرا چرا شماها موشک دوربرد داشته باشید دیگران نه کی باید جواب بدهد مگر شماها کی هستید واقعا میگم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید