توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  موضوعی را انتخاب کنید و درباره آن متنی بنویسید

  1 بازدید

  موضوعی را انتخاب کنید و درباره آن متنی بنویسید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا صفحه 32 نگارش هفتم موضوعی را انتخاب کنید و درباره آن متنی بنویسید سعی کنید هر بخش موضوع آغاز میانه و پایان نوشته شما ویژگی های لازم را داشته باشد

  سعی کنید هر بخش موضوع آغاز میانه و پایان نوشته شما ویژگی های لازم را داشته باشد انشا جواب صفحه ۳۲ کتاب نگارش پایه هفتم موضوعی را انتخاب کنید و درباره آن متنی بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب فعالیت کتاب نگارش هفتم

  انشا دارای موضوع آغاز میانه و پایان

  موضوع : زمستان.

  مقدمه : فصلی پر‌از سفیدی های زیبا و دوست داشتنی، درست است که اکثرا سرما را دوست ندارند اما سرمای زمستان چیز دیگریست.

  بدنه : زمستان، چهارمین فصل سال، یاداور عناوین بسیار و خاطره انگیزیست. دانه های سفید برف، قلاب پیچیده شده در کاموای مادربزرگ، بخار چای داغ روی کرسی، خنده های زیرکی با بچه های فامیل، برف بازی و شادی از ته دلِ ان لحظه، بخارهای خارج شده از دهان و هزاران چیز دیگر که کلی خاطره برای تو در ذهنت می سازد؛ زمستان فصل خاطره هاست فصل سرد دوست داشتنی. درست است که کسی سرما را زیاد دوست ندارد حالا چه سرمای هوا و چه سرمای موجود در کلام بعضی ها، اما سرمای زمستان از ان سرماهاست که دل نشین است سرمایی دوست داشتنی که شاید باعث بیماری ات شود اما ان هنگام همه تورا مقصر میدانند نه سرمارا…!
  و شاید به نظرم زمستان است که فصل کاملیست چون همه درخت ها و طبیعت گویی میمیرند و ۳ماه بعد میبینی که زنده می شوند و این چقدر شبیه زندگی اخرت آدمهاست.

  نتیجه : و چه بهتر که از این فصل درس زندگی بگیریم و پی به این ببریم که هیچ چیز ماندنی نیست و ما هم نمی مانیم و روزی بار سفر میبندیم…!

  انشا صفحه ۳۲ نگارش هفتم مقدمه بدنه نتیجه

  پریچهر : موضوع : خدا
  مقدمه : در سخت ترین و آسان ترین شرایط ، در کنار خود حسش میکنم ، آن چنان نزدیک که گویا جزئی از من است .
  بدنه : از خون به رگ نزدیک تر ، از جان به تن نزدیک تر و از من به من نزدیک تر ، اوست . چونان دوستی مهربان ، راه درست را به من نشان داده و با کج رفتن من از خودم نیز اندوهگین تر می شود .
  سختی هارا برایم آسان کرده و در بخششم ، آسان گیر ترین است و بر خلاف بندگانش ، منتظر فرصتی است که مرا بخشیده و دوباره به آغوش بکشد .
  زمانی که رو به قبله ، در محضرش می نشینم ، برایم فرقی ندارد که کی هستم و چه دل مشغولی هایی دارم ، با در پیشگاهش بودن ، دلم آرام گرفته و طوفان دلم آبی راکد و آرام می شود .
  خیلی جاها ، از او نیز عصبی می شویم ، اما در آخر ، باز هم اوست که به دادمان رسیده و دست یاری به سویمان دراز میکند .
  نتیجه : از یادش قافل نشوید ، اوست که دوباره شمارا به سوی خود بر میگرداند و آن زمان است که میفهمید ، با دوری از او ، چه خیانتی در حق خود کرده اید .

  پریچهر : موضوع‌ : مادر
  مقدمه : من ، ابتدا از خاک و سپس نیمی از او هستم ، آن چنان که گویی تکه ای از او کنده شده و من آمده ام .
  بدنه‌ : و اما چگونه ، چونان فرشته ای نگهبان همیشه چشمانش به من است و با فرو رفتن حتی تکه ای کوچک از خار ، چشمانش دریا میشوند . و به راستی که آیا در دنیا برای کسی غیر از او انقدر با ارزشم ؟
  آن چنان مرا با ارزش می داند که چشمان مرا به دریا ، موهایم را به ابریشم و خودم را به تکه مرواریدی تشبیه میکند که در صدف آغوشش جای گرفته ام .
  در هر سختی ، هر مشکل ، هر درد ، مرحمی جز او نیست که چسبی بر زخمانم بزند و قلب شکسته ام را جوش بدهد ، مرا در آغوش کشد و برای حتی یک ثانیه ، خوشبخت ترین آدم زمین شوم .
  بعد از خدا ، اول به او سجده میکنم که چونان آب روان ، بی آلایش و پاک است .
  نتیجه : همراه ترین یاور ، مهربان تریم هم درد ، پاک ترین گوهر در زندگی من ، اوست که حظورش خانه را رنگین میکند‌ .

  پریچهر :موضوع : دوست
  مقدمه : در هر کجا که احساس تنهایی گلویم را می چسبد ، کنار خود حسش می کنم ، مثل یک سایه ، مثل یک کوه ، مثل یک دوست..!
  بدنه : همچو یک روح در دو جسم ، یک روح در دو تن ، از من به من خویش تر و قاتل ناراحتی هایم است . نمیدانم چگونه باید توصیفش کنم ، در وصفش زبانم قاصر و قلبم کف دستانم است . زمانی که اشک هایم دریا میشوند ، مرا به شانه هایش دعوت میکند و دستانش را دورم حلقه ، حس امنیت را برایم به وجود آورده و دفتر ناراحتب هایم را ورق میزند .
  همیشه ، به دنبال فرصتی است که طرح لبخند را بر لبانم نقاشی کند و ناراحتی هارا از دلم بشوید و دور بی اندازد .
  نمیدونم چه باید بگویم ، او ، چونان درختی در فصل پاییز است که جای میوه ، خوشی میدهد و من را به تنه اش تکیه داده و با رقصش ، شادی بر سرم میریزد .
  نتیجه : و چه خوشایند است داشتن کسی که تمام سعیش برای توست و کوچک ترین دریغی در نجاتت نمیکند .

  موضوع : باران

  مقدمه : در کنار یک دریای پرتلاطم روی صخره ای نشسته بودم ، غرق در تفکرات خویش بودم ، البته به دنبال یک موضوعی می گشتم که انشاء خود را با آن آغاز کنم که ناگهان صدای امواج خروشان دریا مرا به سمت خود کشاند ، در همین حین چشمم به صدفی خورد که موج دریا با خود آورده بود ، هنگامی که صدف را در دستانم گرفتم یک نور زیبایی از آن به چشم می خورد ، در لابه لای نور زیبای این صدف کلمه ای چون « باران » می درخشید ، آری اینگونه تلنگری بر من وارد شد که موضوع انشاء خودم را باران انتخاب کنم .

  بدنه کلی : «ب» باران یعنی بوی کاهگل خانه مادر بزرگ ، باران که می بارد بوی کاهگل به مشام می رسد و آدمی را مدهوش و افسونگر می کند این بوی خاک … «الف» باران یعنی آسمانی دلگیر ، باران که می بارد انگار آسمان دلش گرفته است ، انگار آسمان بغض دارد و می خواهد اشک بریزد بر سر زمینیان ، چقدر بغض آسمان آبی دلنشین است … «ر» باران یعنی رنگین کمان هفت رنگ ، باران که می بارد رنگهای قشنگ رنگین کمان صفای
  دیگری دارد ، وقتی که نور آفتاب وارد قطرات در حال بارش می خورد به رنگهای اصلی تجزیه می شود و رنگین کمان را تشکیل می دهند ، رنگهایی چون : قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی ، نیلی و بنفش… «الف» باران یعنی آرامش ، باران که می بارد آرامش سرتاسر وجود آدمی را فرا می گیرد ، قدم زدن زیر نم نم باران آدمی را به وجد می آورد ، صدای چکیدن قطره قطره های باران کودکیم را زنده می کند،
  به روحم ! به احساسم ! طراوت می بشخد …
  «ن» باران یعنی ناودان های خونه هامون ، نسترنهای باغچه هامون ، باران که می بارد ناودان ها یک خودی نشان می دهند ، نسترنها جان می گیرند …

  نتیجه : باران خوب است ، زندگی زیباست ، باران مرا می برد به دوران کودکی ، به آن زمان که خانه ها کاهگلی بود ، دورهمی ها سادگی بود، قصه رنگین کمان توأم با شادی کودکی بود …

  جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

  نویسنده : مقدمه، بعضی وقت ها از ادم های اطرافمان خواسته هایی داریم که انتظار داریم، به خواسته ی ما عمل کنند ولی هر بار بی توجهی می بینم و کم محلی آنجاست که می گویند طرف از این گوش می گیرد و از ان گوش در می کند.

  نویسنده : باران یک معنایی دارد وقتی دلش بر است گریه میکند یک معنای دیگری هم دارد باران می بارد دلت ارامش می گیرد.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  موضوعی را به دلخواه برگزینید و با یکی از شیوه های آغاز و پایان نوشته متنی را درباره ی آن بنویسید - درس کده

  در این مطلب برای شما انشایی با استفاده از یکی از شیوه های آغاز و پایان نوشته که در صفحه ۶۷ کتاب مهارت های نوشتاری نهم خاسته شده را آماده کرده ایم

  موضوعی را به دلخواه برگزینید و با یکی از شیوه های آغاز و پایان نوشته متنی را درباره ی آن بنویسید.

  صفحه: ۶۷ کتاب مهارت های نوشتاری نهم

  متن انشا شماره ۱:

  همه میگویند کاش میشد سرنوشت را از سر نوشت اما این را بدان گذشته ها گذشته  و دیگر هیچ چیزی مانند قبل نمیشود سنوشت چیزی نیست که بتوانیم از آن فرار کنیم سرنوشت را با بهترین رنگ های دنیا بنویس هنگامی که قرار شد سرنوشتم را بنویسم خودکاری به دستم دادند اما من از آن ها مدادی خاستم اما جولب دادند هر اشتباهی پاک شدنی نیست پدرم همیشه میگوید زندگی شوخی نیست با اشتباهاتی که از روی نادانی انجام میدهی زندگی ات را تباه نکن میگویند اولین اشتباه نادانی است اگر باز دوباره آن را انجام دهی دیگر انتخاب است به قول ضرب المثل: مار گزیده یه بار از یه سوراخ نیش میخوره چشم و گوشت را باز کن و دوست و دشمنت را بشناس خوشبخت کسی نیست که مشکلی نداشته باشد خوشبخت کسی است که با مشکلش مشکلی نداشته باشد خوشبخت کسی نیست که خوب و بد را تشخیص بدهد خوشبخت کسی است که از میان خوب و بد خود را انتخاب کند

  ما فقط یک بار زندگی میکنیم بگذار بعد از مرگت اسمت بر روی زبان همه باشد و از تو به خوبی یاد کنند نه این که با شنیدن اسمت فرار کنند

  به قول شاعر:

  تو  نیر شعر خواهی چون ندانی / که باید خویشتن را خود بخانی

  متن انشا شماره ۲:

  تا حالا درباره زندگی فکر کرده ای؟ درباره این که با چه کلماتی ربط دارد چه طور؟ معنی آن چیست؟

  زندگی با کلمات حیات و وجود و زیستن مرتبط است حال زندگی چیست؟ اگر خنده است چرا گریه می کنیم؟ اگر گریه است چرا خنده می کنیم؟ اگر مرگ است چرا زندگی می کنیم؟ اگر زندگی است چرا می میریم؟اگر عشق است چرا به آن نمی رسیم؟ اگر عشق نیست چرا عاشقیم؟

  زندگی معجزه حیات است زندگی با کلمه های من و تو ساخته می شود پس می توانیم زیبایی زندگی را با کلمات خودمان بسازیم.

  شاخه های درخت زندگی موجب حیات و زیستن ما می شوند زندگی خوردن چای و دیشلمه نیست! زندگی غبار کدورت ها نیست! زندگی شکر آب کردن ارتباط خودمان با دیگران نیست! بلکه جریان رود خانه حیات است.رشته های زندگی ما در چه اثری گسیخته می شوند؟

  آری زندگی این است،می خواهم آن را به زیباترین گونه ممکن،ببینموقتی ناراحتی زندگی لبخند می زند وقتی خوشحالی پس زندگی کن.

  وقتی ناراحتی باز هم زنگی کن اما صادقانه نه خبیسانه ! زندگی یعنی جان یعنی حیات،عمر،زنده بودن و….ما جان داریم پس به درستی باید از زندگی استفاده کرد.

  زندگی فراز و فرودهایی دارد باید با صبر و توکل به خداوند خود را از مشکلات متعدد زندگی رها کنیم و با پرداختن به راز و نیاز با خداوند بلند مرتبه و تعالی خود را در نزد حق تعالی عزیز و عزتمند گردانیم.

  الا بذکر الاه لا یتمعن القلوب

  آگاه باشید دل ها تنها با یاد خدا آرام می شوند.

  زنده بودنمان یکی از نعمت های است که مردگان در حسرت و افسوس در تجربه دوباره آن هستند زندگی جورچینی است که ثانیه ها آن را می چینندپس هر ثانیه را فرصت بدانیم واز آن به درستی و مفید استفاده کنیم.

  به سخنی از سهراب سپهری درباره زندگی توجه کنید:

  <تا شقایق هست،زندگی باید کرد>

  پایات انشای صفحه ۶۷ کتاب مهارت های نوشتاری نهم/ انشا با یکی از شیوه های آغاز و پایان نوشته

  انشا با یکی از شیوه های آغاز و پایان نوشته صفحه ۶۷ مهارت های نوشتاری نهم اختصاصی سایت درس کده!

  منبع مطلب : darskade.ir

  مدیر محترم سایت darskade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Yazdan : جان من یکم بچه گونه تر بدین بابا من تیز هوشان هفتم اهواز هستم استاد اینو ازم نگرفت گفت معلومه اینو آدم درستی نوشته 😅😅یزدان هستم

  ناشناس : باباچه خبره نهایت ۱۰ ۱۱ خط

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  AliLOR 4 ماه قبل
  1

  Ok

  الینا 9 ماه قبل
  -1

  عالی مرسی

  😔😔😔😔 10 ماه قبل
  -1

  من تیز هوشان تهرانم ممنون که اینرو نوشتید

  Swamp crab 10 ماه قبل
  2

  یکم بچگونه تر و کوتاه تر....

  چه خبره اخه؟ اگه بخوایم تو صفحه ی کتاب بنویسیم که هنوز مقدمه تموم نشده صفحه تمومه...

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  عالی

  ناشناس 10 ماه قبل
  4

  باباچه خبره نهایت ۱۰ ۱۱ خط

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  خیلی خوب بود عالی🤞🥰

  خوب 11 ماه قبل
  -1

  خوب

  معصومه محمدی 11 ماه قبل
  -2

  سلام خوبی خیلی ممنونم

  2
  معصومه محمدی 11 ماه قبل

  سلام

  اسم من میخوای چکار 11 ماه قبل
  2

  خوب بود

  Melika 11 ماه قبل
  1

  مرص بمولا خوبه ناز نیایک😹🌸

  M 11 ماه قبل
  3

  خوبه ولی خیلی طولانیه یکم کم کنید بابا نهایت ۱۰ خط چه خبره این همه

  -2
  😔😔😔😔 10 ماه قبل

  برو بابا خیلی هم کمه حرومی 🖕

  صدرا 11 ماه قبل
  2

  به نظر من موضوع درمورد خدا رو انتخاب کنید

  -2
  Otaku 10 ماه قبل

  اره

  صدرا 11 ماه قبل
  -1

  عالی

  صدرا 11 ماه قبل
  -1

  عالی

  ابوالفضل حاتمی 12 ماه قبل
  0

  عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود

  Aynaz 2 سال قبل
  0

  عالی

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  خیلی زیبا بود بهت ارامش میده افرین به نویسندش

  Aaaaa 2 سال قبل
  2

  عالی 😆😆😆😆

  نوخ 2 سال قبل
  -2

  رد دادی

  اق 2 سال قبل
  -1

  خوشمان امد عالی بود

  Yazdan 2 سال قبل
  7

  جان من یکم بچه گونه تر بدین بابا من تیز هوشان هفتم اهواز هستم استاد اینو ازم نگرفت گفت معلومه اینو آدم درستی نوشته 😅😅یزدان هستم

  1
  😂😂 موافقم 10 ماه قبل

  موافقم

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  الان من تیزهوشان اصفهانم ولی چیزی بهم نگفت

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  عالی بود فقط به بعضی ها که کالاف بازی میکنند این ایدی منه Mohammad.j8614

  ۰۰۰۰۰ 2 سال قبل
  -1

  ویدیدید

  لات 2 سال قبل
  0

  عالی

  لات 2 سال قبل
  1

  خیلی عالی است

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  ی

  عسل بخشی 2 سال قبل
  2

  واقعا عالی است خیلی خوب بود کیف کردم ممنون از نو ینده ی این انشا عالی

  شادی 2 سال قبل
  1

  خیلی طولانیه

  1
  ستی 10 ماه قبل

  موافقم

  خوب 2 سال قبل
  2

  خوب

  زهرا 2 سال قبل
  2

  خوب بود

  معین 2 سال قبل
  1

  عالی

  معین 2 سال قبل
  1

  ممنون عالی

  عالی 2 سال قبل
  3

  د

  0
  ابوالفضل حاتمی 12 ماه قبل

  عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود

  برای ارسال نظر کلیک کنید