توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه

  1 بازدید

  نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  اولین نتایج اعلام شده در انتخابات آمریکا

  اولین نتایج اعلام شده در انتخابات آمریکا

  به گزارشایمنا، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به‌طور سنتی از دهکده دیکسویل ناچ در ایالت نیوهمپشایر آغاز می‌شود. در این دوره نیز اهالی این دهکده در نخستین ساعات بامداد سه‌شنبه به وقت محلی پای صندوق رأی حاضر شدند و تمامی آرای به صندوق ریخته شده در این دهکده، به نفع جو بایدن نامزد دموکرات‌ها بود.

  در این دهکده کم‌جمعیت که تنها ۱۲ نفر در آن زندگی می‌کنند، ۵ نفر رأی دادند و تمامی آنها بایدن را برای ریاست جمهوری کشورشان برگزیدند. در انتخابات سال ۲۰۱۶ دو نفر به دونالد ترامپ و چهار نفر به هیلاری کلینتون رأی داده بودند.

  منبع: ایرنا

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین خبرها از جنجالی ترین انتخابات تاریخ آمریکا

  آخرین خبرها از جنجالی ترین انتخابات تاریخ آمریکا

  به گزارش خبرنگارایمنا، ۵۹ امین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، در روز ۱۳ آبان (۳ نوامبر) برگزار خواهد شد تا ساکن بعدی کاخ سفید، مشخص شود. دو نامزد اصلی این انتخابات، جو بایدن از حزب دموکرات به همراهکاملاً هریس به عنوان معاون اول و دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا و نامزد حزب جمهوری‌خواهان به همراه مایکل پنس به عنوان معاون اول هستند.

  ترامپ با مسائلی همانند بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اعتراضات سیاه پوستان این کشور در پی کشته شدن چند تن از آنها به دست پلیس، انتخابات سختی را برای ماندن در مسند قدرت پیش رو دارد و در طرف دیگر، جو بایدن،معاون اول سابق باراک اوباما، رئیس جمهور سابق و محبوب آمریکا، پس از شکست برنی سندرز در انتخابات درون حزبی، پا به عرصه رقابت گذاشته است.

  به دلیل بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، بخش مهمی از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا رارای‌های پستی و پست الکترونیک تشکیل می‌دهند و تنها حدود ۴۰ میلیون نفر به صورت حضوری و در روز انتخابات رأی خواهند داد. همین مسئله ممکن است باعث این مسئله شود که رئیس جمهور بعدی آمریکاشب انتخابات مشخص نشده و این اتفاق چند روز طول بکشد.

  در مناظره‌ها چه گذشت؟

  درمناظره اول، ترامپ با تاکید بر اینکه "کرونا تقصیر چین بود" و "دموکرات‌ها می‌خواهند کشور را تعطیل کنند"، در پاسخ به سخنان بایدن در خصوص مرگ دویست هزار نفر بر اثر کرونا در ایالات متحده آمریکا، خطاب به جو بایدن گفت: تو نمی‌دانی چند نفر در چین مرده‌اند. تو نمی‌خواستی مرزها را ببندی و آن را نژادپرستانه می‌دانستی ولی من مرزها را بستم. فرمانداران دموکرات از من تقدیر کردند. تجهیزات بهداشتی دادیم و نزدیک به واکسن هستیم.

  جو بایدن با بیان اینکه "ما هرگز از مسئولیت برای تحقق عدالت برای مردم شانه خالی نکرده‌ایم"، گفت: "پس از کشته شدن جورج فلوید، ترامپ از گاز اشک‌آور استفاده کرد تا جلوی کلیسا برود. برای ترامپ سیاهپوستان مهم نیستند و کارهایش برای آنها فاجعه‌بار بوده است."

  مناظره دوم و آخر این دو نماینده اما، حواشی کمتری داشت؛ در این مناظره ترامپ گفت: ما نباید کشور را تعطیل کنیم، نباید مدارس را تعطیل کنیم. من هم یک فرزند نوجوان دارم که به کرونا مبتلا شد ولی خیلی زود بهبود پیدا کرد. من می‌خواهم مدارس باز شود. ما نمی‌توانیم کشور را تعطیل نگه داریم. عده زیادی افسرده شده‌اند و عده‌ای دست به خودکشی زده‌اند، آنها شغل خود را از دست داده‌اند ولی بایدن دائماً روی تعطیلی تاکید دارد.

  بایدن نیز در این مناظره گفت: من بیمه درمانی اوباما را با یک گزینه به اسم مصوبه بایدن، تصویب خواهم کرد تا فضای رقابتی با بیمه‌های خصوصی ایجاد شود. ما قیمت دارو را کاهش خواهیم داد. افرادی که بیمه درمانی خصوصی دارند، در صورت پیروزی من، بیمه خود را از دست نخواهند داد مگر اینکه خودشان بخواهند. مردم آمریکا هم اکنون به دلیل سو مدیریت‌های ترامپ در شرایط سختی هستند. او می‌خواهد شرایط را از این هم سخت‌تر کند. بیمه درمانی یک امتیاز نیست، یک حق است.

  با این حال،مناظره معاونان اول دو نامزد انتخاباتی آمریکا شاید حواشی بیشتری نسبت به مناظره آنها داشت؛ از مگسی که روی سر مایکل پنس نشست تا بحث‌هایی که در مورد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی شد، این مناظره را جذاب و جذاب‌تر کرد.

  معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در این مناظره درباره خروج برجام هم گفت: دولت سابق ۱.۸ میلیارد دلار به کشور حامی شماره یک تروریست در جهان داد. ترامپ ما را از برجام خارج کرد و قاسم سلیمانی را در حالی که در سفر برای آسیب رساندن به آمریکایی‌ها بود، حذف کرد.

  هریس در پاسخ به این ادعاهای پنس گفت: اما درباره سلیمانی صحبت کردید، پس از حمله به او، ایران حمله متقابل انجام داد. نیروهای ما با جراحات مغزی رو به رو شدند، اما ترامپ گفت تنها سردرد گرفتند. این الگوی دونالد ترامپ است.

  وی افزود: او نظامیان ما را بازنده توصیف کرد، وقتی ترامپ به گورستان ملی آرلینگتن رفت برای رفتن به سر قبر این نظامیان گفت که چه فایده‌ای برای آنها دارد، بله او تنها به فکر این است که چه منفعتی برای او دارد.

  نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟ شانس کدام نماینده بیشتر است؟

  همانند رسم هرساله، بازار نظرسنجی‌های پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داغ بود؛ این انتخابات که انتظار می‌رود با مشارکت بی سابقه مردم آمریکا همراه باشد، داغ‌ترین نظرسنجی‌ها را نیز در بر داشت.

  بر اساسآخرین نظرسنجی‌ها، جو بایدن با اختلاف ۸ درصدی نسبت به دونالد ترامپ پیروز انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خواهد بود.

  آیا همه چیز آرام خواهد بود؟

  دونالد ترامپ بارها تاکید کرده است که در صورت شکست، احتمالاً نتایج انتخابات ریاست جمهوری را نخواهد پذیرفت؛ از طرفی کارشناسان احتمال تقلب یا باطل کردن برخی از آرا را توسط جمهوری‌خواهان، محتمل می‌دانند. در نتیجه به نظر می‌رسد که در صورت برنده شدن هرکدام از دو کاندید، ناآرامی‌ها و عدم قبول شکست از سوی کاندید دیگررخ دهد.

  نتیجه نظرسنجی‌ها

  نتایج آخرین نظرسنجی‌های آمریکا به تفکیک ایالت به شرح زیر است:

  شمارش آرا آغاز شد

  به دلیل اینکه نتایج آرا پستی در آمریکا زودتر اعلام شود، شمارش آنها در چند ایالت از جمله فیلادلفیا آغاز شد.

  رقابت بسیار نزدیک کاندیا انتخاباتی آمریکا باعث شده شده تا توئیتر ۷ رسانه معتبر را تنها مرجع اعلام پیروز این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کند که آسوشیتدپرس، سی ان ان، فاکس نیوز، ای بی سی، ان بی سی و سی بی اس از آن جمله‌اند.

  بر اساس داده‌های مندرج در تارنمای ریل کلیر پالیتیکس، میانگین نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی حاکی از پیشتازی ۶.۷ درصدی بایدن دارد. معاون وقت باراک اوباما در میانگین نظرسنجی‌های ایالات کلیدی نیز ۲.۸ درصد از ترامپ پیش است.

  شمارش آرا پنسیلوانیا در روز انتخابات پایان نمی‌یابد

  شمارش آرا پنسیلوانیا در روز انتخابات پایان نمی یابد

  کتی بووکوار، وزیر خارجه پنسیلوانیا روز سه شنبه به رأی دهندگان یادآوری کرد که صبر داشته باشند و بدانند شمارش آرا در روز انتخابات تمام نشده است.

  وی در این باره گفت: شمارش آرا هرگز در روز انتخابات به پایان نمی‌رسد. اگر ما شمارش آرا را در روز انتخابات متوقف کنیم، از حق رأی دادن به همه مردان و زنانی که به کشور ما خدمت می‌کنند و کلیه رأی دهندگان نظامی و غیرنظامی خارج از کشور که آرای آنها طبق قانون باید تا هفت روز پذیرفته شود، گذشته‌ایم. "

  بووکوار افزود: "من می‌دانم که هیچکدام از ما نمی‌خواهیم همه رأی دهندگان ارتش و خارج از کشور و همچنین میلیون‌ها رأی دهنده دیگر از پنسیلوانیا که از حق اساسی رأی خود استفاده کرده‌اند، از حق رأی خارج کنیم."

  وی گفت: "ما تنها کسانی هستیم که می‌توانیم نتیجه انتخابات یا شمارش انتخابات را پایان یافته اعلام کنیم. همه باید صبر داشته باشند. "

  ۳۴ درصد آرا پستی مدیسون شمرده شد

  دفتر کارگزاران شهر مدیسون در ایالت ویسکانسین در توییت خود نوشت که ۳۳.۴۸٪ از آرای پست یاین شهر شمرده شده است.

  نتیجه انتخابات چگونه شد؟

  انتخابات آمریکا همانند هر سال،به شیوه الکترال برگزار خواهد شد؛ در روز انتخابات، مردم نمایندگان الکترال را انتخاب کرده تا این نمایندگان تصمیم گیرنده رئیس جمهور بعدی آمریکا باشند. آمریکا در مجموع ۵۳۸ الکترال در ۵۱ ایالت خود دارد که هر حزب برای پیروزی، به ۲۷۰ الکترال نیاز دارد؛ نتایج شمارش آرا به شرح زیر است:

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انتخابات آمریکا؛ پوشش لحظه به لحظه+ فیلم و تصاویر

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ۵۱اُمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در صبحگاه روز سه‌شنبه سوم نوامبر (۱۳ آبان) در ایالت‌های مختلف آغاز شده است. با توجه به اختلاف زمانی ایالت‌های شرقی و غربی آمریکا، ساعت باز شدن صندوق‌های انتخاباتی در ایالت‌ها یکسان نیست.

  در این انتخابات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان با جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها برای تصدی پست ریاست‌جمهوری با هم رقابت می‌کنند.

  رأی دهندگان در «دیکسویل ناچ»، دهکده‌ای با ۱۲ نفر جمعیت در ایالت نیوهمشایر آمریکا، اولین رأی‌های روز انتخابات را در صندوق انداختند. همچنین ایالت ورمونت ساعت ۵ صبح به وقت محلی رای‌گیری روز انتخابات را آغاز کرده است.

  مردم آمریکا در انتخابات امروز، علاوه بر مشخص کردن تکلیف رئیس جمهور خود برای چهار سال آینده، وضعیت ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ نماینده از ۱۰۰ سناتور آمریکایی را  مشخص خواهند کرد.

  رای‌گیری در روز انتخابات در حالی امروز به ایستگاه پایانی می‌رسد که هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رأی خود را پیش از موعد به صورت حضوری یا از طریق ارسال پُستی ارسال کرده‌اند. این تعداد شرکت‌کننده در رأی‌گیری پیش از موعد معادل ۷۰ درصد کل شرکت‌کنندگان در انتخابات سال ۲۰۱۶ است.

  با توجه به مشارکت بالای آمریکایی‌ها تا این لحظه، انتظار می‌رود آمار مشارکت در این انتخابات رکورد جدیدی را بر جای بزند.

  در ادامه گزارش لحظه به لحظه از انتخابات آمریکا و حاشیه‌های مربوط به آن را بخوانید:

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید