توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نتیجه بازی تنیس نادال و جوکوویچ

  1 بازدید

  نتیجه بازی تنیس نادال و جوکوویچ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : video.varzesh3.com

  مدیر محترم سایت video.varzesh3.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاجگذاری پادشاه خاک رس؛ نادال بالاخره 20 گرفت

  تاجگذاری پادشاه خاک رس؛ نادال بالاخره 20 گرفت

  به گزارش "ورزش سه"، حتی نواک جوکوویچ که به کمتر تنیسوری در جهان باج می دهد، قبل از شروع تنیس آزاد فرانسه اعتراف کرده بود که رقابت با رافائل نادال در خاک رس کار دشواری است. این مرد صربستانی که خودش را در سال های اخیر حسابی به فدرر و نادال از نظر افتخارات نزدیک کرده، امروز در فینال آخرین گرنداسلم سال برابر نادال ایستاد تا شاید بتواند اولین کسی باشد که در فینال رولان گاروس نادال را شکست می دهد.


  نتیجه ست اول اما اصلا گویای چنین اتفاقی نبود. بازهم نادال که متخصص زمین های خاک رس به حساب می آید، با وجود رسیدن به 34 سالگی آماده ظاهر شد و 6 بر صفر ست اول را از آن خود کرد.


  در ست دوم هم چیزی برای جوکوویچ تغییر نکرده بود و نادال این بار توانست 6 بر 2 از سد مرد شماره یک این روزهای تنیس جهان عبور کند تا به یک قدمی قهرمانی برسد.


  در ست سوم که مقاومت جوکوویچ کمی بیشتر شد، نادال با پشتکار بالا و تجربه ای که داشت، توانست اقتدار خود را نشان دهد. او این بار 7 بر 5 به پیروزی رسید تا در مجموع 3 بر صفر برنده فینال بزرگ رولان گاروس باشد. 


  این اتفاق به معنی جابجا کردن رکوردهای جدیدی برای ستاره اسپانیایی است. بی جهت نیست که او را پادشاه زمین های خاک رس می دانند. او برای سیزدهمین بار توانست جام قهرمانی در این تورنمنت را بالای سر ببرد و یک جام دیگر به تعداد گرنداسلم های خود بیافزاید. نادال در 102 بازی طی این مسابقات 100 پیروزی به دست آورده و هیچگاه در فینال شکست نخورده است.


  او پنجمین قهرمانی متوالی اش را جشن گرفت؛ اگرچه فقط در یک دهه اخیر در سال 2016 نتوانسته جام قهرمانی را بالای سر ببرد. 


  اما اتفاق ویژه تر همانی است که سال ها طرفداران رافائل نادال و خود او انتظارش را می کشیدند. بالاخره این تنیسور اسپانیایی در 34 سالگی توانست به تعداد قهرمانی های اسطوره سوییسی تنیس جهان برسد. حالا رافائل نادال در کنار راجر فدرر با 20 قهرمانی در گرنداسلم های مختلف، رکورددار در تاریخ دنیای تنیس به شمار می‌آیند.


  این یک رکورد استثنایی برای نادال به حساب می آید که از 19 سالگی و ثبت اولین قهرمانی در گرنداسلم آن را دنبال می کرد و بارها با خود فدرر هم برای دستیابی به آن روبرو شد. 


  البته نواک جوکوویچ هم با 17 قهرمانی در تعقیب این دو اسطوره تنیس جهان به سر می برد. این مثلث فوق العاده همچنان در سال 2021 به رقابت برای افزودن جام های جدید به ویترین افتخارات خود رقابت می کنند.

  منبع مطلب : www.varzesh3.com

  مدیر محترم سایت www.varzesh3.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیش‌نگاهی به فینال رولان گاروس ۲۰۲۰؛ جوکوویچ و نادال به دنبال تاریخ‌سازی بیشتر

  پیش‌نگاهی به فینال رولان گاروس ۲۰۲۰؛ جوکوویچ و نادال به دنبال تاریخ‌سازی بیشتر

  نادال می‌خواهد با فتح سیزدهمین رولان گاروس با رکورد ۲۰ گرند اسلم راجر فدرر برابری کند‌ و در مقابل، جوکوویچ به دنبال این است تا با کسب دومین جام خود در پاریس به تنها بازیکنی در دوران تنیس حرفه‌ای تبدیل شود که در هر چهار گرند اسلم‌ حداقل دو مرتبه قهرمان شده است.

  تنیسفا – نواک جوکوویچ و رافائل نادال، مردان اول و دوم تنیس جهان، روز یک‌شنبه در فینال رقابت‌های آزاد فرانسه در جدالی کلاسیک با یک‌دیگر روبرو می‌شوند.

  نادال که تاکنون ۱۲ بار قهرمان رولان گاروس شده روز جمعه در مرحله نیمه‌نهایی دیه‌گو شوآرتسمن آرژانتینی را در سه ست مغلوب کرد تا بدون واگذاری هیچ ستی به سیزدهمین فینال خود در این گرند اسلم برسد. ماتادور در ۱۰۱ مسابقه‌ای که از ابتدای دوران ورزشی‌اش تا به امروز در رولان گاروس بازی کرده تنها ۲ بار تن به شکست داده است که آماری شگفت‌انگیز در تاریخ رقابت‌های گرند اسلم به حساب می‌آید.

  در مقابل اما جوکوویچ که در رولان گاروس تنها یک بار در سال ۲۰۱۶ قهرمان شده برای راه‌یابی به پنجمین فینال خود در این گرند اسلم کار دشوارتری در نیمه‌نهایی در پیش داشت و مجبور شد در پنج ست بجنگند. او که در یک‌چهارم پایانی از ناحیه گردن و دست چپ احساس ناراحتی می‌کرد و بیم آن می‌رفت در نیمه‌نهایی نیز به مشکل بخورد، در مقابل سیتسیپاس دو ست اول را به سود خود خاتمه داد و تا آستانه پیروزی ۳ بر صفر پیش رفت، اما یونانی جوان با جنگندگی بالا به بازی بازگشت و با پیروزی در ست‌‌های سوم و چهارم کار را به ست پنجم کشاند. با این حال جوکوویچ در ست پنجم بار دیگر اوج گرفت و با نتیجه قاطع ۶ بر یک از سد حریف جوانش عبور کرد تا نشان دهد عزمش را برای رویارویی بزرگ با نادال جزم کرده است‌.

  جوکوویچ و نادال تاکنون ۵۵ بار به مصاف یک‌دیگر رفته‌اند که سهم تنیس‌باز صرب ۲۹ و ماتادور ۲۶ پیروزی بوده است. این دو تابحال هشت مرتبه در فینال گرند‌اسلم‌ها با هم رو در رو شده‌اند که هر کدام به چهار پیروزی دست‌ یافته‌اند.

  این دو اسطوره هم‌چنین پیش از این هفت بار در رولان گاروس با هم بازی کرده‌اند که نادال در ۶ مسابقه پیروز شده است. اما در آخرین رویارویی آن‌ها در این گرند اسلم که به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد جوکوویچ در مرحله یک‌چهارم پایانی نادال را شکست داد.

  نبرد روز یک‌شنبه اما با نبردهای قبلی این دو در این گرند اسلم تفاوت‌‌های زیادی دارد. مسابقات رولان گاروس امسال به دلیل همه‌گیری کرونا در زمان معمول خود در بهار برگزار نشد و به زمان کنونی در اوایل پاییز موکول گردید که هوا به طور طبیعی سردتر است‌ و این موضوع تفاوت عمده‌ای در شرایط بازی ایجاد می‌کند؛ در هوای سرد سرعت حرکت توپ در هوا کمتر بوده و توپ پس از برخورد با زمین ارتفاع کمتری می‌گیرد. اگرچه در نگاه اول سرعت کمتر توپ باید به سود نادال تعبیر شود اما در خاک این قضیه کاملا متفاوت است و بازیکن اسپانیایی ترجیح می‌دهد توپ سرعت بیشتر و پرش بلندتری داشته باشد. علاوه بر سردی هوا، تغییر توپ مسابقات از بابولات به ویلسون که توپ سنگین‌تری است نیز مزید بر علت شده تا نادال از شرایط بازی راضی نباشد. همه این‌ها به این معناست که فورهندهای سنگین نادال که او با ارتفاع و پیچ زیاد به سمت بک‌هند حریفانش می‌زند تا آن‌‌ها را وادار به اشتباه کند در این دوره از مسابقات کارآیی همیشه را نداشته و این موضوع می‌تواند در بازی با جوکوویچ نیز حائز اهمیت باشد.

  اما تعیین‌کننده‌ترین عامل در مسابقه فینال را شاید بتوان ضربه فورهند طولی‌ (Down the line) نادال دانست که به نوعی نشانگر میزان آمادگی و اعتماد به نفس او نیز محسوب می‌شود. بازیکن اسپانیایی هر وقت از آمادگی و اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد معمولاً پس از چند فورهند قطری و فرستادن حریفانش به کنج زمین با یک فورهند طولی آن‌ها را غافل‌گیر می‌کند و در مقابل شوآرتسمن هم دیدیم که به خوبی از این استراتژی بهره برد. به بیان دیگر، او‌ برای شکست دادن جوکوویچ باید هجومی بازی کند که لازمه آن استفاده به موقع از فورهند‌های طولی‌اش است، اما در مقابل نوله و با توجه عمق زیاد ضربات او تغییر دادن جهت ضربه کار آسانی نیست و این چالش اصلی نادال در روز یکشنبه خواهد بود.

  نتیجه این فینال هر چه باشد رقابت بین فدرر، نادال و جوکوویچ برای کسب بیشترین قهرمانی در گرنداسلم‌ها را که مهم‌ترین مسابقات تنیس هستند از همیشه داغ‌تر و حساس‌تر می‌کند‌.

  نادال با پیروزی در فینال به ۲۰ـمین عنوان گرند اسلم خود می‌رسد و برای اولین بار با رکورد رقیب دیرینش فدرر برابر خواهد شد و جوکوویچ با شکست نادال به ۱۸ـمین عنوان خود دست پیدا می‌کند تا بیش از پیش به دو رقیبش نزدیک شود.

  دیدار فینال رولان گاروس روز یکشنبه ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود.

  منبع مطلب : tennisfa.com

  مدیر محترم سایت tennisfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید