توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نحوه دریافت فیش تامین اجتماعی

  1 بازدید

  نحوه دریافت فیش تامین اجتماعی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  فیش حق بیمه تامین اجتماعی

  فیش حق بیمه تامین اجتماعی

  همانطور که حتما شما هم می دانید براساس قانون کشور ما کارفرما موظف است که کارگر یا کارمند خود را بیمه کند که به این نوع از بیمه ، بیمه اجباری گفته می شود . به همین منظور کارفرما باید ماهانه مبلغی را تحت عنوان حق بیمه به سازمان بیمه تامین اجتماعی بپردازد .

  کارفرمایان محترم برای دریافت و پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی باید بعد از مراجعه به شعبه و بعد از تکمیل توافق نامه ، یک نام کاربری و رمز عبور در اختیار آن ها قرار می گیرد که با استفاده از آن می توانند به سامانه مراجعه کرده و فیش حق بیمه را دریافت نمایند . در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص فیش حق بیمه تامین اجتماعی می پردازیم .

  فیش حق بیمه تامین اجتماعی و مهلت دریافت آن

  به طور کلی حق بیمه مطابق ماده دو بیمه تامین اجتماعی : " عبارت است از وجوهی که بر اساس این قانون و برای استفاده از مزایای آن به سازمان پرداخت می گردد ." 

  مبلغ حق بیمه ای که باید توسط کارفرما پرداخت شود با توجه به آنکه پایه حقوق کارمندان یا کارگران چه میزان در نظر گرفته شده است ، متغیر است اما به طور کلی می توان گفت که معادل سی درصد پایه حقوق به حق بیمه اختصاص دارد که 23 درصد آن را باید کارفرما بپردازد و هفت درصد آن از حقوق کارگر پرداخت می شود .

  کارفرمایان محترم حداکثر تا آخرین روز ماه بعد فرصت دارند که حق بیمه تامین اجتماعی ماه قبل کارگران یا کارمندان خود را بپردازند و مسلما عدم پرداخت حق بیمه بدون دلیل موجه مستوجب جریمه برای کارفرما خواهد بود . به همین منظور و به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی دریافت فیش حق بیمه تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی برای کارفرمایان فراهم شده است .

  نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

  در بالا در مورد زمان پرداخت و مفهوم فیش حق بیمه کارفرمایان توضیحات لازم را بیان کردیم . کارفرمایان برای دریافت فیش حق بیمه از سامانه تامین اجتماعی بعد از مراجعه حضوری به شعبه بیمه تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه باید به روش ذیل عمل کنند :

  1- برای ورود به سامانه ابتدا باید عبارت سامانه تامین اجتماعی و یا آدرس samt.tamin.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کرده و دقیقا وارد همین صفحه شوید .

  2- بعد از ورود به سامانه ، از قسمت میز خدمت که در پایین صفحه قرار دارد گزینه لیست صدور برگ پرداخت را انتخاب کنید .

  3- در این مرحله دو گزینه خالی برای شما به نمایش درمی آید که باید آن را با نام کاربری و گذر واژه ای که بعد مراجعه به شعبه و تکمیل توافق نامه در اختیار آن ها قرار داده شده پر کرده  و سپس گزینه ورود را فعال نمایند .

  4- حالا باید از قسمت عملیات بیمه شدگان خاص ، گزینه درخواست برگ پرداخت را انتخاب نمایید .

  5- در این مرحله لازم است تعداد ماه های مورد نظرتان برای پرداخت حق بیمه را وارد کرده و حتما شماره پیگیری که برایتان نمایش داده می شود را یادداشت نمایید .

  6- حالا باید بعد از چند دقیقه انتظار ، از قسمت عملیات برگ پرداخت ، دریافت برگ پرداخت را انتخاب کنید ، اگر در بخش وضعیت درخواست عبارت صدور درج گردد ، با کلیک بر روی گزینه امکانات مانند تصویر می توانید فیش بیمه خود را مشاهده کنید .

  7- در تصویر ذیل می توانید یک نمونه فیش حق بیمه تامین اجتماعی را مشاهده کنید .

  ++++ برای ورود به صفحه دریافت فیش حق بیمه تامین اجتماعی کلیک کنید ++++

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیش حق بیمه تامین اجتماعی در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون فیش حق بیمه تامین اجتماعی پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید