توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نزدیک ترین ایستگاه مترو به سعادت آباد

  1 بازدید

  نزدیک ترین ایستگاه مترو به سعادت آباد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چگونه به سعادت آباد برویم؟

  چگونه به سعادت آباد برویم؟

  چگونه به سعادت آباد برویم؟

  اگر به دنبال این هستید که بدانید چگونه به سعادت آباد تهران برویم؟ مطمئنا تا حدودی با این منطقه از تهران آشنا شده اید و مشتاق هستید تا اطلاعات بیشتری از آن به دست آورید.

  اما کجا و چگونه شما می توانید راهنمای کامل رفتن به سعادت آباد تهران را پیدا کنید؟؟؟

  تاریخ ما، مقاله ای تحت عنوان چطوری بریم سعادت آباد؟ را برای شما همراهان خوب و همیشگی خود آماده کرده است، که برای آشنایی بیشتر با سعادت آباد تهران در ادامه مطلب می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را از این منطقه مرفه نشین شهر تهران به دست آورید.

  پیشینه سعادت آباد

  شهر تهران دارای چندین منطقه مرفه نشین و شناخته شده می باشد، که یکی از آن ها در شمال غرب تهران، یعنی منطقه سعادت آباد می باشد.

  سعادت آباد جزو منطقه ۲ شهرداری تهران، و در کوهپایه های جنوبی  رشته کوه البرز قرار دارد.

  بعد از جنگ تحمیلی بود که سعادت آباد تهران وارد مرحله ای شد که با افزایش جمعیت در اوایل دهه هفتاد خورشیدی توسعه پیدا کرد و تا کنون شکلی را به خود گرفته که دیگر هیچ زمین خالی و بلا استفاده ای در آن پیدا نمیشود.

  اگر سری به محله های سعادت آباد تهران بزنید خواهید دید که ساختمان های قدیمی جای خود را به برج ها و ساختمان هایی که قدمتشان کمتر از ۲۰ سال می باشد، داده اند و دیگر ساختمان های قدیمی کمتری در این منطقه به چشم خورده می شود.

  مکان های به خصوصی در این منطقه از تهران جالب توجه هستند و با کنار هم قرار گرفتن آن ها سعادت آبادی شکل گرفته که امروزه نام آن بر سر زبان ها افتاده است.

  در ادامه مطلب بهترین مکان های سعادت آباد و مسیر دسترسی به آن را به شما خواهیم گفت، تا شما نیز در اولین فرصت به آن جا سری بزنید و از نزدیک تمام گفته ها را به چشم خود ببینید.

  جایگاه جغرافیایی و شهری

  اگر بخواهیم بدون داشتن هیچگونه نقشه ای جایگاه جغرافیایی وشهری سعادت آباد را برایتان بگوییم؛ ابتدا محله هایی را به شما معرفی می کنیم که سعادت آباد به آن ها راه دارد.

  اگر قصد عبور از بزرگ راه چمران را دارید، از شرق سعادت آباد مسیر دسترسی برای شما کاملا باز می باشد.

  از شمال سعادت آباد شما می توانید به کوی فراز و از جنوب به شهرک غرب، شمال غرب به فرحزاد و شمال شرق به اوین دسترسی پیدا کنید.

  در شمال سعادت آباد و در دامنه کوه، شهرک مخابرات و مناطق کوی فراز واقع شده اند.

  خیابان ها و میدان های مهم سعادت آباد

  چندین خیابان در منطقه سعادت آباد از مهم ترین و اصلی ترین خیابان ها به نام خیابان های فرهنگ، صرافها، بیست و چهار متری، سعادت آباد، سرو، دشت بهشت، علامه، پاکنژاد، پامچال، مروارید، لادن، خیابان فراز یا همان کوی فراز، پویش، شکوفه، پرورش، بهزاد، درختی و… به حساب می آیند.

  چندین میدان در منطقه سعادت آباد نیز جز مهم ترین میدان ها به حساب می آیند که میدان سرو، میدان قیصر امین پور، میدان شهید تهرانی مقدم، میدان فرهنگ، میدان بهرود و میدان کتاب و یا همان بوستان سابق تعدادی از مهم ترین میدان ها ی سعادت آباد می باشند.

  علاوه بر خیابان ها و میدان های مهم سعادت آباد؛ بلوار های این منطقه نیز مهم و معروف می باشند.

  بلوار دریا، بلوار ۲۴ متری، بلوار شهید فرحزادی، بلوار پیام، بلوار درختی، بلوار شهید حافظی، بلوار پرورش، بلوار آتش نشانی، بلوار پرواز، بلوار جوریکی، بلوارمطهری و چندین بلوار دیگر از مهم ترین بلوار های منطقه سعادت آباد به حساب می آیند.

  مکان های مهم سعادت آباد

  سعادت آباد بهترین منطقه شهر تهران، دارای مکان های مهم و خاصی از جمله پارک ها، هتل ها، مراکز خرید، مراکز تفریحی ورزشی می باشد.

  از بین مهم ترین این مکان ها، زندان اوین، مجتمع فنی تهران، هتل اسپیناس پلاس، سفارت نیاکاراگوئه، شهرداری منطقه ۲ و هتل پارسیان اوین در منطقه سعادت آباد بیشتر از دیگر مکان ها دارای اهمیت می باشند.

  سعادت آباد منطقه ای مدرن و توسعه یافته

  سعادت آباد تهران به خاطر داشتن ویژگی های خاص و ممتاز به منطقه ای توسعه یافته و لوکس تبدل شده است، که مواردی همچون ترافیک  روان، بافت مدرن و عدم وجود خانه های بسیار قدیمی در این منطقه، خیابان های استاندارد و عریض، امکانات رفاهی، دسترسی آسان به بزرگ راه ها و توسعه شهری موجب شده است تا این منطقه مورد توجه عام و خاص قرار بگیرد و گردشگران زیادی را سالانه جذب خود کند.

  مناسب بودن آب و هوای این منطقه و نوساز بودن ساختمان های مسکونی و تجاری و در کنار همه اینها استاندارد بودن بافت شهری سعادت آباد، آن را به منطقه ای مدرن در تهران بزرگ تبدیل کرده است.

  مکان های توریستی تفریحی زیادی در منطقه شمال سعادت آباد وجود دارد که بیشتر گردشگران در فصل های مختلف به این مناطق سفر می کنند و حتی بیشتر اهالی شهر تهران طرفداران همیشگی این مناطق هستند.

  از آنجا که توسعه این منطقه از تهران، نتایج خوبی را به همراه داشته است و رضایت اهالی شهر تهران و گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به دست آورده است؛ شهرداری تهران در حال توسعه و احداث مناطق تفریحی و توریستی بیشتری در شمال سعادت آباد می باشد.

  از جمله این مناطق، می توانیم به فرحزاد در شمال غربی سعادت آباد و درکه در شمال شرقی آن اشاره کنیم، که توریست های زیادی در فصل های مختلف به این مناطق سفر می کنند و خاطرات خوشی را برای خود و عزیزانشان رقم می زنند.

  پارک ها و بوستان ها

  اگر سری به سعادت آباد بزنید پارک ها و بوستان های بزرگی را در سطح این منطقه خواهید دید و قطعا شیفته ی آن ها نیز خواهید شد.

  از جمله این پارک ها و بوستان ها می توانیم به پارک آسمان، پارک پرواز، پارک بوستان کوهستان، پارک ژوراسیک و پارک سنگی که از بهترین مناطق تفریحی  سعادت آباد هستند اشاره کنیم.

  مراکز خرید

  سعادت آباد تهران بیشمار منطقه تفریحی و توریستی دارد که فود کورت ها، مراکز خرید شیک و لوکس، سینما اریکه ایرانیان، رستوران ها و سفره خانه ها سنتی از دیگر مناطق خاص و مهم آن می باشند.

  ·        مرکز خرید میلاد نور

  ·        مرکز خرید سهیل

  ·        مرکز خرید پرواز

  ·        مرکز تجاری گلستان

  ·        مرکز تجاری کسری

  ·        مرکز تجاری ابریشم

  ·        مرکز خرید توس

  ·        مرکز تجاری سروستان

  ·        مرکز خرید بوعلی

  ·        فروشگاه شهروند بهرود

  تمامی این مراکز خرید و تجاری منطقه سعادت آباد طرفداران زیادی دارند که درصد بیشتری از رفت و آمد ها به این منطقه به خاطر وجود بهترین مراکز خرید و مراکز تجاری در این منطقه می باشد.

  مسیر دسترسی به سعادت آباد

  برای رفتن به سعادت آباد شما می توانید از مترو، اتوبوس، تاکسی و یا ماشین شخصی خود استفاده کنید.

  رفتن به سعادت آباد با اتوبوس

  از آنجا که ایستگاه مترو هنوز برای سعادت آباد افتتاح نشده و اهالی آن دسترسی به این نوع از وسیله نقیله ندارند؛ در سعادت آباد خطوط اتوبوس رانی نگرانی ها را رفع کرده اند و به مردم این اهالی خدمت رسانی می کنند.

  برای استفاده از خطوط اتوبوس رانی، شما ابتدا باید تا ایستگاه دانشگاه شریف با مترو بروید و سپس تا میدان صنعت با اتوبوس مسیر خود را طی کنید و پس از آن به وسیله تاکسی خطی از میدان صنعت خود را به سعادت آباد برسانید.

  رفتن به سعادت آباد با مترو

  تا کنون هیچگونه ایستگاه مترویی برای منطقه سعادت آباد تعریف نشده است، اما به محض اینکه خط ۷ مترو تهران احداث شود، انتهای آن به منطقه سعادت آباد ختم می شود که یکی از ایستگاه های این خط مترو به محله سعادت آباد و اهالی این محله تعلق می گیرد.

  ۷ ایستگاه و ۲۲ کیلومتر  از این خط  در تاریخ ۲۰ خرداد سال ۱۳۹۶ در میدان صنعت، کمیل، بریانک، میدان بسیج، میدان محمدیه، دانشگاه تربیت مدرس و شهید نواب صفوی به صورت همزمان افتتاح شد.

  فعالیت های مجموعه ۷ ایستگاه خط ۷ مترو تهران، در ابتدا فقط ۳ ساعت در روز بود که به مرور ساعت کاری این ایستگاه ها به ۱۲ ساعت در روز رسید.

  رفتن به سعادت آباد با تاکسی

  اگر رفتن به سعادت آباد را با اتوبوس و مترو پسند نمی کنید؛ از میدان های صنعت، آرژانتین و آزادی شما می توانید با تاکسی های خطی به سعادت آباد بروید.

  رفتن به سعادت آباد با ماشین شخصی

  علاوه بر اتوبوس، مترو و تاکسی های خطی شما می توانید با ماشین شخصی خود به راحتی به سعادت آباد بروید.

  افراد می توانند از اتوبان هاشمی رفسنجانی، اتوبان یادگار امام و اتوبان چمران با ماشین شخصی خود به سعادت آباد دسترسی پیدا کنند.

  و در آخر…

  همانطور که از ابتدای این مطلب گفته شد؛ سعادت آباد یکی از مرفه ترین و لوکس ترین منطقه تهران بزرگ می باشد که در بین عام و خاص شهرت بسیاری دارد و این شهرت به خاطر وجود مناطق خاص و بافت شهری استاندارد آن می باشد.

  ولی به خصوص ترین چیزی که باعث شده تا نام سعادت آباد پرآوازه شود، وجود هتل اسپیناس در منطقه سعادت آباد و ضلع شمالی میدان بهرود است که این هتل در ایران به عنوان مدرن ترین هتل پنج ستاره و بزرگ ترین هتل ایران در منطقه سعادت آباد شناخته شده است.

  منبع مطلب : tarikhema.org

  مدیر محترم سایت tarikhema.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مترو سعادت آباد

  مترو سعادت آباد

  مترو سعادت آباد

  سعادت آباد محله ای مرفه و مدرن در بخش شمالی تهران است که جز منطقه ی دو تهران دسته بندی شده است. دسترسی این محله از سمت شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد.

  بزرگراه یادگار امام از شمال و بلوار فرحزادی از غرب سعادت‌آباد می‌گذرد. مناطق کوی فراز و شهرک مخابرات (بهرود) در شمال سعادت‌آباد و در دامنهٔ کوه واقع هستند. خیابان های سعادت آباد، بیست و چهار متری، علامه، سرو و همچنین بلوار پاکنژاد و بلوار فرحزادی، از خیابان‌های اصلی سعادت آباد قلمداد می شوند.

  مطالب مرتبط : 

  مکان های لاکچری در تهران (برای تفریح و عکاسی)

  همه چیز در مورد اُپال مال(OpalMall) در سعادت -آدرس/قیمت مغازه/تاریخ افتتاح

  اصلی ترین بخش محله ی سعادت آباد بلوار اصلی این محله است که از جنوب به بلوار دریا و از شمال به بزرگراه یادگارامام یا همان اوین می رسد. میدان اصلی محله ی سعادت آباد میدان کاج است که یک ایستگاه اصلی تاکسی هم دارد. خیابان بیست و چهار متری از شمال به بزرگراه یادگار امام (اوین) و از جنوب با میدان فرهنگ خاتمه می یابد.

  این خیابان از محله ی سعادت آباد به‌ طور کامل مسکونی بوده و برخلاف اکثر خیابان های اصلی سعادت آباد، هیچ گونه مرکز خریدی در آن واقع نشده است،.ادامه این خیابان زیبا و پر آرامش از سمت جنوب، پس از عبور از میدان فرهنگ، بلوار فرهنگ نام دارد که شرکت‌ های بزرگ و معتبری در آن قرار گرفته اند.

  همچنین این محله دارای تعداد زیادی کافه و رستوران های شیک است که روحی پر جنب و جوش را به فضای منطقه بخشیده است. به دلیل ترافیک در این منطقه بسیاری علاقمند هستند از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو برای دسترسی راحت تر استفاده کنند.

  متروی خط هفت تهران همان چیزی است در ساعات پیک ترافیک می توانید از آن بهره ببرید. برای دسترسی به این خط مترو از سمت شرق باید وارد خط دو شوید و تا ایستگاه شهید نواب صفوی تحمل کنید و آن جا خط خود را به سمت میدان کتاب تغییر دهید و در ایستگاه میدان صنعت از مترو خارج شوید و با تاکسی های خطی که در مقابل مترو هستند به محله ی سعادت آباد برسید.

  از سمت غرب و خط  چهار خود به ایستگاه شادمان برسانید تا با تعویض خط به سمت میدان کتاب بروید و در ایستگاه میدان صنعت با استفاده از خطوط تاکسی به سعادت آباد برسید. برای رفتن به سعادت آباد به وسیله ی مترو و از سمت جنوب با وارد شده به خط یک اس سمت کهریزک در ایستگاه میدان محمدیه تغییر مسیر داده و در خط هفت قرار بگیرید توجه داشته باشید که به سمت میدان کتاب حرکت کنید تا بتوانید در ایستگاه میدان صنعت راه  دسترسی به سعادت آباد که همان تاکسی های زرد هستند را بیابید.

  از سمت شمال تهران با اینکه بهترین دسترسی از طریق اتوبوس و تاکسی است اما شاید تعداد زیادی علاقمند باشند تا بوسیله ی مترو به این محله برسند باید از طریق خط یک از سمت تجریش وارد شوند، برای دسترسی به میدان صنعت چندین راه پیش رو دارید ابتدا راه کمی طولانی تر را بررسی می کنیم، در خط متروی یک تهران بنشینید و در ایستگاه میدان محمدیه تغییر مسیر داده و به خط هفت بروید.

  این مسیر کمی طولانی است اما هیچ احتیاجی به تعویض های متعدد خطوط ندارید. در مسیر نزدیک تر اما مجبور هستید در ایستگاه شهید بهشتی به سمت ارم سبز خط چهار متروی تهران تغییر مسیر دهید و ایستگاه شادمان باز هم یک تغییر مسیر دیگر در برنامه ی خود جای دهید تا وارد خط هفت شوید و به سمت میدان کتاب حرکت کنید، در میانه ی راه در ایستگاه میدان صنعت پیاده شوید و با تاکسی مسیر کوتاهی را طی کنید تا به سعادت آباد برسید.

  در سال نود و شش متروی خط هفت تهران تا ایستگاه میدان صنعت افتتاح شد اما کمی بعد به دلیل کمبود برخی موارد تصمیم بر این شد که تمام ایستگاه های این خط پس از تکمیل شدن در دسترس قرار گیرد، با اشاره به موضوع خطوط نام برده و نام ایستگاه ها از روی نقشه ی اصلی و جامع مترو گرفته شده است و جای نگرانی نیست.

  این خط مترو از سمت شرق در کنار ورزشگاه تختی شروع می شود و در میدان کتاب خاتمه می یابد. خط هفت متروی تهران قبل از تعطیلی از ایستگاه بسیج در شرق افتتاح شد و تنها چهار ایستگاه در خود داشت میدان محمودیه، کمیل، شهید نواب صفوی و میدان صنعت که ایستگاه پایانی بود، دسترسی آسان و بی دردسر به نقاط مختلف تهران با افتتاح تمامی خطوط در آینده ای نزدیک به دست می آید و به راحتی با آشنایی با این خطوط می توانید به هر گوشه ای از تهران سفر کنید

  اگر به سعادت آباد می‌روید حتما مقالات زیر را بخوانید

  منطقه سعادت آباد از زیبا ترین مناطق تهران

  - رستوران رباتیک سعادت آباد

  منبع مطلب : www.mantagheha.com

  مدیر محترم سایت www.mantagheha.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کی کجاس

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  از امام حسین چطوری بریم سعادت اباد

  نارين 5 ماه قبل
  1

  براي رفتن به ميدان تهراني مقدم سعادت آباد از كدوم مسير وبا چه وسيله اي برم فقط ميدونم كه با مترو ميتونم برم ميدان صنعت

  نارين 5 ماه قبل
  0

  براي رفتن به ميدان تهراني مقدم سعادت آباد از كدوم مسير وبا چه وسيله اي برم فقط ميدونم كه با مترو ميتونم برم ميدان صنعت

  سعادتی 7 ماه قبل
  0

  با مترو فرهنگسرا چطور برم سعادت آباد لطفا میشه جواب بدین

  معصومه 11 ماه قبل
  -1

  سلام چطورازمتروشهرری برم سعادت آبادممنونم

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  از مترو آزادی چطور سعادت آباد برم و سعادت آباد چند خط مترو از کجا ب کجا داره؟

  راحیل 1 سال قبل
  0

  میشه لطفاً جواب بدید

  مریم 1 سال قبل
  3

  میخوام برم دانشگاه علامه طباطبایی خیابان حق طلب 26از کرج تاصادقیه میام بقیه رو کدوم خط سوار شم ؟

  karimi 1 سال قبل
  0

  چطوری میتونم از مترو جوانمرد قصاب به سعادت آباد سرو غربی انتهای خیابان ریاضی بیمارستان عرفان برم لطفا راهنمایی کنین واجبه صبح ساعت ۹ باید اونجا باشم

  1
  ناشناس 7 ماه قبل

  خط هفت میدان صنعت پیاده شوید

  مینا 1 سال قبل
  1

  چطور از میدون شهدا میتونم برم سعادت آباد بلوار دریا

  نن 2 سال قبل
  0

  نزدیک ترین ایستگآه مترو به میدان کتاب سعادت آباد رو می خوام

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  چگونه با مترو به سعادت ابادبروم

  1
  هاشم 1 سال قبل

  ازسمت غرب ایستگاه شادمان پیاده شووخط عوض کن بروبه سمت میدان صنعت

  وازآنجا باتاکسی خطی بروسعادت آباد

  تیموری 2 سال قبل
  1

  از مترو کهریزک چطوری برم سعادت آباد

  -1
  ناشناس 11 ماه قبل

  خط یک سمت کهریزک ایستگاه محمدیه وارد خط هفت شوید میدان صنعت پیاده شوید با تاکسی به محله سعادت آباد بروید

  برای ارسال نظر کلیک کنید