توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نقاشی در مورد دیابت برای دانش آموزان ابتدایی

  1 بازدید

  نقاشی در مورد دیابت برای دانش آموزان ابتدایی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نقاشی همگانی دانش آموزان عقدایی با موضوع مبارزه با دیابت +تصاویر

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از عقدا،به مناسبت هفته سلامت ومبارزه با دیابت مسابقه نقاشی همگانی دانش آموزان با موضوع مبارزه با دیابت در دبستان برکت عقدا برگزار شد .

  هدف از برگزاری این مسابقه، آشنایی بیشتر دانش آموزان با این بیماری و عوامل بوجود آورنده آن به کمک کارشناسان سلامت و مربیان می باشد.

  در پایان این مسابقه به نقاشی های برتر جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

  منبع مطلب : basijnews.ir

  مدیر محترم سایت basijnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بهداشتی ها|بهداشت مدارس|مربیان بهداشت

  بهداشتی ها|بهداشت مدارس|مربیان بهداشت

  نقاشی  و رنگ امیزی با موضوع دیابت

  مربیان بهداشت عزیز و مراقبین سلامت گرامی می توانند جهت آموزش به زبان ساده و مصور، رنگ امیزی و نقاشی با موضوع دیابت را به دانش اموزان بدهند و در حین رنگ آمیزی راه های پیشگیری از دیابت را به زبان ساده به دانش آموزان توضیح دهند.

  رنگ آمیزی دیابت

  نقاشی دیابت

  نقاشی با موضوع دیابت

  نقاشی دیابت

  نقاشی دیابت

  رنگ امیزی با موضوع دیابت

  نقاشی دیابت

  نقاشی دیابت

  سایر رنگ امیزی ها را از لینک زیر دانلود کنید

  نقاشی دیابت

  دیابت به زبان ساده:

  چه می شود که بعضی ها مرض قند می گیرند

  دیابت و نوسان قندخون آنچنان با هم گره خورده‌اند که قدیمی‌ترها به جای نام این بیماری شایع، یکسره دیابتی‌ها را بیماران قندی صدا می‌کردند…

  اما واقعا بیماری دیابت با اعضا و دستگاه‌های بدن ما چه می‌کند که قندخون به این شدت کم‌وزیاد می‌شود؟ اصلا قندخون از کجا می‌‌آید و چه مکانیسمی در تنظیم آن دخیل است؟ در این نوشتار کوتاه قصد داریم تا به زبانی ساده از ماجرای قندخون و بیماری دیابت صحبت کنیم.

  بدن انسان‌ها هم مانند هر دستگاه دیگری برای انجام فعالیت‌های گوناگون نیازمند منبع انرژی مخصوص به خود است. اغلب سلول‌های بدن ما انرژی مورد نیاز خود را از طریق سوزاندن گلوکز یا همان قندخون به دست می‌آورند. گلوکز از طریق جریان خون به تمام نقاط بدن سرک می‌کشد و سلول‌های بدن با یک فرآیند پیچیده، آن را از مویرگ‌های خونی شکار می‌کنند. برای انجام درست این فرآیند سلول‌های بدن ما نیازمند یک واسطه یا آنزیم هستند؛ آنزیمی که در پانکراس تولید و انسولین نامیده می‌شود. در بدن یک فرد سالم، پانکراس به عنوان کارخانه بزرگ آنزیم‌‌سازی هر بار به تناسب، مقادیر متفاوتی از انسولین را به داخل گردش خون می‌فرستد. ترشح هورمون انسولین از طریق سلول‌های بتای بخشی از پانکراس- به نام جزایر لانگرهانس- صورت می‌گیرد.

  همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، اغلب سلول‌‌های بدن از جمله سلول‌های مغزی از گلوکز به عنوان سوخت مصرفی خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل کنترل غلظت گلوکز در سیستم گردش خون امر بسیار مهمی به حساب می‌آید. چراکه افزایش یا کاهش غلظت قندخون می‌تواند به سادگی عوارض جبران‌ناپذیری را به بار آورد. به همین خاطر علاوه بر انسولین، گروهی از آنزیم‌‌های پیچیده نیز وظیفه کنترل میزان قندخون را برعهده‌ دارند.

  ● الاکلنگ انسولین

  انسولین در بدن ما براساس یک تعادل طلایی، همواره قندخون را در محدوده خاصی نگه می‌دارد. انسولین هنگام گرسنگی کمتر ترشح می‌شود و درست پس از مصرف غذا ناگهان میزان آن افزایش می‌‌یابد. کارخانه آنزیم‌سازی پانکراس، انسولین مورد نیاز ما را در دو سطح متفاوت ترشح می‌کند. سطح اول مقدار پایه‌ای است که در تمام شبانه‌روز و به‌طور ممتد ترشح می‌شود. سطح دیگر تنها پس از ورود غذا به دستگاه گوارش ما رخ می‌دهد. یعنی زمانی که قرار است مقادیر زیادی از کربوهیدرات‌ها (قندها) از طریق دستگاه گوارش وارد جریان خون‌ شوند. انسولین برای اینکه این حجم زیاد از گلوکز را از خون بیرون بکشد و میزان قندخون را به حالت نرمال برگرداند، از روش‌های گوناگونی استفاده می‌کند . مهم‌ترین این روش‌ها فرستادن گلوکز به داخل‌‌ سلول‌های بدن و انبار کردن گلوکز به صورت یک ماده ذخیره‌ای به نام گلیکوژن در کبد هستند.

  ● وقتی انسولین ترشح نمی‌شود…

  در برخی افراد سلول‌های بتای جزایر لانگرهانس به دلایل ناشناخته‌ای (احتمالا اختلال‌های خودایمنی) به مرور زمان تخریب می‌شوند. بنابراین کارگاه تولید انسولین در پانکراس به تعطیلی کشیده می‌شود. پیش‌بینی ادامه ماجرا کار چندان سختی نیست: فردی که کارگاه انسولین‌سازی‌اش از کار افتاده، غذا می‌خورد و قندهای آن پس از هضم و جذب از طریق دستگاه گوارش وارد جریان خونش می‌شوند. با وجود این، انسولینی ترشح نمی‌شود که این حجم فراوان قند را به درون سلول‌های بدن هل دهد یا کبد را وادار به ذخیره‌سازی گلوکز کند. این حالت به دیابت نوع ۱ معروف است. در نتیجه هر بار مدتی پس از مصرف موادغذایی فرد مبتلا به دیابت نوع ۱ با مشکل بالا رفتن قندخون خود مواجه خواهد شد. دیابت در کودکان معمولا از این نوع است.

  ● وقتی انسولین ترشح می‌شود…

  گاهی وقت ها انسولین در پاسخ به افزایش قند خون ترشح می‌شود اما به دلایل ارثی، چاقی و عدم تحرک فیزیکی، سلول‌های بدن ما نسبت به انسولین مقاوم ‌شده اند و این مقاومت افزایش کار پانکراس و ترشح بیشتر انسولین را در پی خواهد داشت. ترشح زیاد انسولین، این غده را خسته می‌کند و به سلول‌های بتا صدمه وارد می‌شود و نهایتا از بین می‌روند. به این نوع از دیابت ،دیابت نوع ۲ می‌گوییم.

  معمولا اغلب بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ بیش از ۴۰ سال سن دارند . دیابت نوع ۲ خیلی بی‌سروصدا آغاز می‌شود و بیمار ممکن است سال‌ها به آن مبتلا باشد و از بیماری خود اطلاع نداشته باشد و پس از ایجاد عارضه به پزشک مراجعه کند. افراد مبتلا به این نوع دیابت معمولا چاق هستند.

  منبع مطلب : behdashtiha.com

  مدیر محترم سایت behdashtiha.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیشگیری از دیابت با نقاشی

  پیشگیری از دیابت با نقاشی

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، دبیرستاد فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان گفت: در آستانه هفته سلامت مدارس ابتدایی اصفهان مسابقه نقاشی با محوریت شعار دیابت را شکست دهیم برگزار می شود.

  حمیدرضا مهماندوست با بیان اینکه این مسابقه نقاشی با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی و شرکت کامور انجام می شود اظهار داشت: این طرح در ۷۰۰ مدرسه ابتدایی و میان ۱۷۱ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی برگزار می شود که با این برنامه پیام پیشگیری از دیابت به حدود ۷۰۰ هزار شهروند اصفهانی اطلاع رسانی می شود.

  وی با اشاره به اینکه عمده کار ما در هفته سلامت اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی مردم در زمینه پیشگیری از بیماری دیابت است گفت:در همین حوزه در ۶۰ کتابخانه وابسته به شهرداری با کمک تصاویر و محتوای آموزشی روی میزهای مطالعه کتابخانه ها، افراد را با روش های پیشگیری از دیابت آشنا کرده ایم.

  مهماندوست تصریح کرد:مصرف نان سفید بدون سبوس یکی از عوامل زمینه ساز و بروز دیابت در افراد است که در هفته سلامت با نصب عکس و مضامین آموزشی بهداشت و سلامت نان بر روی نانواییها در این زمینه اطلاع رسانی کردیم.

  انتهای پیام/ب

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سوگل : عالی بود

  سوگل : سلام ما باید موز و میوه هایپر خاصیت بخوریم نه پیتزا

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 روز قبل
  0

  نقاشی درمورد دیابت

  الناز 1 سال قبل
  0

  نقاشی درمورددیابت

  3
  ناشناس 14 روز قبل

  منم نقاشی میخوام

  سوگل 1 سال قبل
  7

  عالی بود

  سوگل 1 سال قبل
  4

  سلام ما باید موز و میوه هایپر خاصیت بخوریم نه پیتزا

  S 2 سال قبل
  0

  زیاد بد نبود

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید