توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نمونه هایی از ایستادگی حضرت محمد در برابر عقاید باطل

  1 بازدید

  نمونه هایی از ایستادگی حضرت محمد در برابر عقاید باطل را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  درسـ جو

  نمونه هایی از ایستادگی حضرت محمد در برابر عقاید باطل را بیان کنید

  جواب فعالیت صفحه ۴۰ کتاب پیام های آسمانی نهم درس دوم در مورد نمونه هایی از ایستادگی حضرت محمد در برابر عقاید باطل را بیان کنید

  ۱٫ مردم برای آمدن باران، به دم گاو چوبی را می‌بستند و آتش می‌زدن و گاو شروع به دویدن و نعره کشیدن می‌کرد، آن‌ها این عمل را تشبیه به رعد و برق می‌کردند.

  ۲٫ چنان‌چه اگر گاو ماده­‌ای آب نمی‌خورد، علت را وجود دیوی میان شاخ­‌های گاو نر می­‌دانستند، به همین دلیل، بر سر و صورت گاو نر می­‌زدند.

  ۳٫ هنگامی‌که شتر ماده­‌ای مریض می­‌شد، شتر نر سالمی را به قید قرعه داغ می­‌کردند تا آن شتر ماده بهبود یابد.

  ۴٫ زمانی‌که شخص بزرگی از دنیا می­‌رفت، در کنار قبرش گودالی حفر کرده و شتری را در آن حبس می­‌کردند تا از گرسنگی و تشنگی بمیرد، تصور بر آن بود که میت در روز حشر بدون وسیله نماند.

  ۵٫ آنان به هنگام ورود به محلی جدید، برای دوری از شر اجنه و طاعون، ده مرتبه صدای الاغ در می­‌آوردند و هنگام گم‌شدن در صحرا لباس­‌های‌شان را وارونه به تن می­‌کردند تا پیدا شوند

  مطلب مرتبط:

  هرگز بر خلاف رضای پروردگار چیزی نمی گفت

  تمام مسلمین برای همدردی، و برای آنکه غباری از حزن وغم واندوه که بر دل آن حضرت نشسته است، متأثر بودند.اتفاقاً همان روز کسوف شد و خورشید گرفت.مسلمین گفتند: گرفتن خورشید یک نوع ارتباط و هماهنگی عالم بالا بوده است با عالم پائین و با رسول اکرم (ص) برای آنکه فرزند پیامبر خدا (ص) از دنیا رفته است.

  این حرف درمیان مردم مدینه شایع شده بود که خورشید گرفتگی بخاطرآن غم و اندوهی است که برای پیامبراکرم (ص) وارد شده است و در نتیجه، این حادثه سبب شد که عقیده و ایمان مردم نسبت به پیامبر خدا بیشتر شود.

  نمونه هایی از ایستادگی حضرت محمد در برابر عقاید باطل را بیان کنید

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  8 - پیامبر اکرم (ص) و مبارزه با جهل و خرافات

  انسان در زندگانی نیاز به الگو دارد تا ازراه و روش آن استفاده نماید، مگر اینکه خودش دارای الگو باشد.

  و چنین الگوئی واقعاً باید نمونه وآسمانی باشد تا هیچگونه لغزش وخطائی در دیگران ایجاد نشود.

  واگرانسانها زندگی پیامبراکرم (ص) را مطالعه نمایند می بینندکه، زندگی آن بزرگوار سرشار از درس، ایثار ، اخلاق، صفا و صمیمیت، و مبارزه با هر گونه روشهای غیر اخلاقی است.

  انسان نمی تواند برای توجیه عمل غیر اخلاقی خود با هر وسیله ای که امکان دسترسی به آن را فراهم می سازد، مورد استفاده قرار دهد، زیرا در اسلام هدف آنقدر مهم و با ارزش است که هر وسیله ای نمی تواند توجیه گر هدف با شد، و برای رسیدن به هدف اگرچه بسیار عالی و انسانی باشد، مجاز نیست از وسائل غیر اخلاقی و الهی استفاده نماید.

  اسلام هرگز به چنین امری اجازه نمی دهد. همانطوری که یک نفر مسلمان موظف است در زندگی دارای هدف مقدس باشد، ملزم است برای رسیدن به آن هدف از راه مقدس وانسانی استفاده نماید.مثلا یک نفر مسلمان در راه تبلیغ دین خدا به هیچ وجه نمی تواند از روشهائی استفاده نمایدکه آمیخته با دروغ و تهمت، تملق وغیر از آن باشد.زیرا چنین امری نابخشودنی ومحکوم به شکست است.

  برای روشن شدن این امر به این داستان توجه فرمائید:

  شخصی بنام اِبْن ابی کعْب در امر تبلیغ دین خدا از روشهائی استفاده می کرد که محکوم به شکست شد. او برای فضیلت قرائت سورهای قرآن حدیثی از پیامبر اکرم (ص) جعل کرده، وقتی از او سؤال کردند که: چطورکسی غیر ازتو این حدیث را نقل نکرد؟

  گفت: حقیقت مطلب این است که چون مردم را در مجالس مشغول امور زندگی و نقل مسائل زمان جاهلی دیدم، خواستم آنان را از مسائل دنیا و زندگی آنان دور سازم، از این جهت این حدیث را جعل نمودم تا عمرشان به قرائت قرآن بگذرد و بیهوده تلف نشود، چنین روشی هرگز مورد قبول اسلام نیست، و سیره پیامبران الهی و ائمه اطهار (ع) چنین نبوده و هرگز برای رسیدن به اهدافشان از این روشها و شیوه ها استفاده نمی کردند.

  بلکه شدیداً با این جهت ها و روشها مبارزه می نمودند. پیامبر اکرم (ص) پسری داشت بنام ابراهیم که شدیداً مورد علاقه آن حضرت بود، که در سن 18 ماهگی از دنیا رفت.

  رسول اکرم (ص) که کانون مهر و عاطفه بود، در غم ازدست دادن فرزندش به شدت متأثر شد و اشک ریخت و فرمود: ای ابراهیم! دل می سوزد واشک می ریزد وما محزونیم به خاطر تو، ولی

  هرگز بر خلاف رضای پروردگار چیزی نمی گویم.

  تمام مسلمین برای همدردی، و برای آنکه غباری از حزن وغم واندوه که بر دل آن حضرت نشسته است، متأثر بودند.اتفاقاً همان روز کسوف شد و خورشید گرفت.مسلمین گفتند: گرفتن خورشید یک نوع ارتباط و هماهنگی عالم بالا بوده است با عالم پائین و با رسول اکرم (ص) برای آنکه فرزند پیامبر خدا (ص) از دنیا رفته است.این حرف درمیان مردم مدینه شایع شده بود که خورشید گرفتگی بخاطرآن غم و اندوهی است که برای پیامبراکرم (ص) وارد شده است و در نتیجه، این حادثه سبب شد که عقیده و ایمان مردم نسبت به پیامبر خدا بیشتر شود.ولی پیامبراکرم (ص) نمی خواست ازجهل ونادانی مردم، و نقاط ضعفی که بر آنان حاکم است برای هدایت و ارشاد مردم استفاده کند، بلکه می خواست برای رشد و آگاهی جامعه استفاده کند، زیرا قرآن مجید در این خصوص خطاب می کند به پیامبر اکرم (ص) ودستور داده است که: اُدْعُ الی سَبیلِ َربِک بِالْحِکمَه وَالْمَوْعِظَه ِ الْحَسَنَه وَ جادِلْهُمْ بِالَتی هِی اَحْسَنُ. یعنی ای پیامبر! مردم را بسوی راه پروردگارت با حکمت و موعظه دعوت کن.(23) پیامبر اکرم (ص) بالای

  منبر رفت و مردم را آگاه کرد و چنین فرمود: ای مردم خورشید گرفته است، لیکن نه بخاطر فرزندم ابراهیم.(24) بنابراین پیامبراکرم (ص) با این بیان خود در برابراحساسات تند و بی مورد مردم سکوت نکرد وحاضر نشد از اشتباه مردم در راه هدفش استفاده نماید، زیرا بخوبی می دانست که اسلام نیازی به روشهائی که توأم با جهل و خرافات باشد ندارد.

  منبع مطلب : hawzah.net

  مدیر محترم سایت hawzah.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  کچ کورد : می توانید از این ها هم استفاده کنید👇👇👇 1.برای پیدا شدن در بیابان لباس را وارونه به تن میکردند. 2.کشتن شتر به قصد تنها نماندن شخص بزرگی که فوت کرده است.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  کچ کورد 1 سال قبل
  5

  می توانید از این ها هم استفاده کنید👇👇👇

  1.برای پیدا شدن در بیابان لباس را وارونه به تن میکردند.

  2.کشتن شتر به قصد تنها نماندن شخص بزرگی که فوت کرده است.

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  کمی نامرتب است

  پگاه 2 سال قبل
  3

  اصلا معلوم نبود چی گفته باید مختصر و کامل توضیح می داد😞

  0
  A.J 1 ماه قبل

  درسته😐💯

  برای ارسال نظر کلیک کنید