توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نوع بازیهای کودکان در روزگار گذشته و امروز

  1 بازدید

  نوع بازیهای کودکان در روزگار گذشته و امروز را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انشا نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه صفحه 53 کتاب نگارش فارسی پنجم

  انشا مقایسه صفحه ۵۳ کتاب نگارش فارسی پنجم نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه کنید درباره درمورد با موضوع تحقیق چند بند متن کوتاه از سایت نکس لود دریافت کنید.

  نوع بازی کودکان گذشته و امروز

  نوع بازی های کودکان در گذشته و امروز

  با سلام خدمت عزیزانی که این مطلب را مطالعه می کنند و دنبال جواب انشا درباره بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز می گردند. همه شما عزیزانی که مطالب دیگر سایت را دنبال آنها گشته اید. می دانید که روال سایت ما اینگونه است که مطالبی که جواب مشخصی ندارند در سایت قرار داده میشوند. در نظرات پایین همین مطلب دوستانی که جواب این مطلب را می‌دانند برای ما ارسال می‌کنند و ما با اسم آن طرف این مطلب را منتشر می‌کنیم. ما این مطلب را ایجاد کردیم تا عزیزانی که انشا درباره ی نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز را نوشته اند برای ما در پایین ارسال کنند. تا ما آن را در همین مطلب با اسم کسی که این انشا را برای ما بفرستند قرار بدهیم. و شما می توانید از این مطلب استفاده کنید منتظر هستیم که یک بند با موضوع نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز برای ما بفرستید. با تشکر از عزیزانی که همیشه حامی و همراه سایت نکس لود بوده اند.

  مقایسه بازی های کودکان در گذشته و امروز

  در قدیم بازی دسته جمعی مثل بازی گل کوچک بازی پیل دسته بازی هفت سنگ و غیره و بازی های دیگر که نوعی حس همیاری و کمک به همدیگر در این بازی ها نقش داشت وجود داشت تحرک و شادابی لازمه ی در این بازی‌ها بود و پس از پایان بازی همگی دوستانه در نوعی دیگر از بازی یارکشی میکردند.

  اما اکثر بازی های بچه های امروزی در کامپیوتر خلاصه شده و بچه ها انواع بازیها را فقط در تبلت و موبایل پیگیری می‌کنند یکی از آسیب‌های این بازی‌ها علاوه بر کمی تحرک باعث چاقی میشود و ضعف چشم و ارتباط تک جانبه با وسایل بازی است و در انتهای بازی هیچ احساس سرحالی و نشاط به انسان دست نمی دهد بلکه به کسی احساس خستگی ناشی از خستگی چشم و فرم نشستن بچه ها دست می دهد.

  علاوه بر این بازی بازی های کامپیوتری باعث ایجاد خشونت در بچه ها می شود گرچه بازی های کامپیوتری باعث هماهنگی حرکات چشم و دست و سرعت در انجام کارهای ذهنی به خاطر همزمان استفاده از هر دو را باعث می شود ولی معایبش بیش از مزیتش است.

  جواب بچه ها توسط نظرات پایین سایت به این سوال

  زهرا : امسال فقط بچه ها به گیم نت، سینما، مغازه ها و۰۰۰ مشغول هستند توسط زهرا ارسال شده است با تشکر از زهرای عزیز.

  فاطمه الزهرا : درآن زمان بچه ها تیله بازی هفت سنگ بازی دست جمعی و هزاران بازی دیگر می کردند اما بچه های امر وزی تبلت بازی و کامپیوتر بازی که برای چشم ها ضرر دارد.

  گیلدا حسینی : بازی قدیم دورهمی بود ومردم ارتباط بیشتری باهم داشتند ولی امروزه بیشتر دوست دارند با تبلت وگوشی بازی کنند و بازی های دور همی کم شده است ومردم ارتباط کمتری با یکدیگر دارند.

  ناشناس : واقعا آن زمان هزاران بازی عالی بود که نه خسته میشدیم ونه برای چشم ها ضرر داشت اما امروزه با بازی های رایانه ای به چشم چندین نفر آسیب رسانده.

  نازنین و زینب محمدی : در امروز مردم کودکان خود را به گیم نت روان میکند و این خیلی برای روحیه کودکان بد است.

  ناشناس : اتل‌متل توتوله، گاو حسن چه جوره و ده‌ها بازی دوران بچگی‌ات سرشار از خاطره‌های کودکی است. وقتی به یاد می‌آوری که با بچه‌های فامیل یا همسایه، پاهای خود را در یک ردیف دراز می‌کردید و مهربانی روی پای شما آهسته قدم می‌زد و این شعر را با آب و تاب می‌خواندید. زمان گذشت، چنان‌که بازی‌ها، قصه‌ها و ترانه‌ها هم در ایستگاه زمان متوقف شدند.
  اما کمی پیش از این همه چیز شکل دیگری داشت، حتی اسم بازی‌ها، هوا که رو به گرمی می‌رفت و فصل تابستان که می‌شد سروصدای بچه‌ها حیاط خانه و کوچه را پر می‌کرد، بازی‌های بچه‌ها سرشار از هیجان و تحرک بود، آنقدر می‌دویدند و جنب و جوش داشتند که صورتشان موقع بازی گل می‌انداخت و خیس عرق می‌شدند.
  شب‌ها هم پیش می‌آمد که از فرط خستگی همان جا کنار سفره شام خورده، نخورده خوابشان می‌برد، هفت سنگ، عمو زنجیرباف، قایم باشک و…. از جمله بازی‌های سنتی بود که نسلی تمام بچگی و اوقات فراغت خود را با آن سپری کرده و هنوز هم با گذشت سالها خاطرات زیادی از آن دارند.
  حتی اسم همین بازی‌های قدیمی برای آن نسل، یا‌دآور خاطراتی شیرین است، اغلب این بازی‌های قدیمی به صورت دسته‌جمعی انجام می‌شد، خانه‌های حیاط‌دار و بازی‌های دسته‌جمعی با بچه‌های فامیل و همسایه اجازه نمی‌داد روزهای تعطیل برای بچه‌ها کسل‌کننده و یکنواخت شود. اما امروز همه چیز تغییر کرده حتی بازی‌های کودکانه. آپارتمان‌نشینی، شلوغی و ناامنی کوچه و خیابان، اشتغال پدر و مادر و… باعث شده شکل بازی‌های امروزی متفاوت از گذشته شود.
  آنها امروز دوست دارند انگری‌برد را بازی کند، بچه‌های امروزی کمتر فرصت، علاقه و امکان بازی‌های قدیمی را دارند و کمتر مایلند بازی‌های جمعی انجام دهند، اسباب‌بازی‌های انفرادی نزد آنها از محبوبیت زیادی برخوردار است و بازی‌های گروهی تقریبا در حال منسوخ شدن است، آنها هیجانی را در بازی‌های دیجیتالی جست‌وجو می‌کنند که نسل قدیم هیچ حسی نسبت به آنها ندارند.

  ناشناس : سعی کنی د که برای کودکان از همان بچگی با بازی های قدیمی اشنا کنید.

  مبینا : کودکان گذ شته بازی مانند کردن بازی هفت سنگ لیل لیل مر یکا چشم بسته کا سنگ پرروبازی های دیگر امروزه کود کان گوشی وبا زی های انتر نای دوستی دخالت بازی بازی.

  ناشناس : اما الان هیچ کس به این بازی های قدیمی اعتقاد نداره و گوشی تبلت و بازی های کامپیوتری به بازی های قدیمی ترجیح میدند.

  نویسنده : اما الان هیچ کس به این بازی های قدیمی اعتقاد نداره وگوشی وتبلت وبازی های کامپوتری به بازی های قدیمی تر جیح میدند.

  نرگس : در گذشته بازی هایی مانند الک ودولک تیله بازی خلاصه امروزه تمام بچه ها شهر بازی تب لت و گوشی است.

  محیا : در قدیم شور و نشاط در بازی ها بود اما الان بی حالی در بازی هست ولی الان هم بعضی بچه ها بازی های قدیمی هم می کنند.

  نویسنده : من که میگم اگر این بازی هارا جمع می کردند و بازی های قدیم را بود خیلی خوب بود.

  نویسنده : کودکان باید روزی ۱ الی ۲ ساعت فقط از تبلت یا کامبیوتر استفاده کنند و اگر بیشتر شد خواب کافی هم داشته باشند.

  فرزین فلاح : من و دوستانم هم دیگر بابازی های قدیمی اشنا شدیم وفقط ان هارا بازی میکنیم ودیگر با کامپیوتر یاتبلت وموبایل کاری نداریم خیلی خوش میگزره وبدن مان هم حرکت میکند وچشمانمان هم اسیب نمی بیند باتشکر.

  پانیذ : به نظر من هم بازی های دورهمی کم شده و حتی الان ها پدر ها حوصله ی بازی با ب چه ها یشان را ندارند.

  آمل : در قدیم بازی ها خاله بازی و عمو زنجیر بافت بوده است ولی امروزه بچه ها فقط کارشان شده با گوشی و تبلت بازی کنند.

  نیلوفر : وقتی می‌خواستم درباره نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز بنویسیم به سراغ مادربزرگم رفتم و از او پرسیدم که بازی ها در گذشته چطور بودند مادربزرگ گفت:آن قدیم ها بازی ها با شور و نشاط زیادی انجام می شد و حتی بچه ها وسایل بازی و اسباب بازی هایشان را خودشان می ساختند و خبری از مغازه‌ های بزرگ اسباب فروشی نبود. بچه ها در حیاط خانه ها یا در محله که از گل و درخت پر بود می دویدند و بازی میکردند. آن روز ها مثل الان عروسک ها از کشور های دیگر وارد نمی شد بلکه مادرها با پارچه برای دخترها عروسک هایی زیبا درست می کردند و بچه ها روز و شب خود را بازی کردن با این اسباب بازی های دست ساز می گذراندند.

  محمد حسن : در قدیم بچه ها تیله بازی، هل آقاجی،هفت سنگ، یه قل دو قل و غیره بازی میکردند اما امروزه همه بچه‌ها به گیم نت می روند.

  روژینا : اگر می شود دیگر هم از صفحه ی سخت نگارش بگزارید اگر بچی های امروزی از بازی های قدیمی استفاده کنند دیگر بچهها عینک ی نمی شوند مثل بازی فوتبال -والیبال- بسکتبال-بادبادک بازی- کاردستی درست کنند -نقاشی و موسیقی یاد بگیرند.

  نویسنده : هرچی اندازه داره گوشی بازی و گیم نت و……هم خوبه اما به اندازه ی خودش هر بازی خوبه مثل وسطی اقای گل و…. سعی کنید کم تحرک نباشید وقتی به اینتر نت وصلین کلتونو چار تاق نکنین تو گوشی وقتی تحرک نداری و از🍔🥙🌯🌮🥪🌭🍕🍜🍨🧁🍝🎂🍟🍰 اینجور غذاها میخوری ۱۰۰ درصد چاق میشی انقدر سر👩‍💻👨‍💻🎮🕹.

  نازنین : به نظر من هم همانطور که دوستان عرض کردن انواع دور همی ها و بازی های گروهی بسیار بسیار کم شده و فقط تقصیر بچه ها نیست بلکه تقصیر خواهر یا برادر بزرگتر و مادر و پدر است چون به بچه نمیرسند و سر گوشی هستند و این کار باعث الگو گرفت ان بچه از ان بزرگتر میشود.

  یاسین : قبلا بازی های خیلی جالبی بود مانند تیله بازی هفت سنگ بازی و…ولی امروزه بچه ها دیگر بازی های قدیم را بازی نمی کنند به جای این بازی ها بیشتر بازی های کامپیوتری و تبلت بازی می کنند و در گیم سنترها هستند.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تفاوت بازی‌های کودکان دیروز و امروز

  انشا نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه صفحه 53 کتاب نگارش فارسی پنجم - نکس دان

  انشا نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه صفحه 53 کتاب نگارش فارسی پنجم - نکس دان

  انشا مقایسه صفحه ۵۳ کتاب نگارش فارسی پنجم نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه کنید درباره درمورد با موضوع تحقیق چند بند متن کوتاه از سایت نکس دان دریافت کنید.

  انشا نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه صفحه 53 کتاب نگارش فارسی پنجم

  انشا اول

  وقتی می‌خواستم درباره نوع بازی‌های کودکان در روزگار گذشته و امروز بنویسم به سراغ مادربزرگم رفتم و از او پرسیدم که بازی‌ها در گذشته چطور بودند. مادربزرگ گفت: آن قدیم‌ها بازی‌ها با شور و نشاط زیادی انجام می‌شد و حتی بچه‌ها وسایل بازی و اسباب بازی‌هایشان را خودشان‌ می‌ساختند و خبری از مغازه‌های بزرگ اسباب بازی فروشی نبود. بچه‌ها در حیاط خانه‌ها یا در محله که از گل و درخت پر بود، می‌دویدند و بازی می‌کردند. آن روزها مثل الان، عروسک‌ها از کشورهای دیگر وارد نمی‌شد، بلکه مادرها با پارچه برای دخترک‌ها عروسک‌هایی زیبا درست می‌کردند و بچه‌ها روز و شب خود را به بازی کردن با این اسباب بازی‌های دست‌ساز می‌گذراندند.

  مادربزرگ گفت: وقتی بچه بودم مادرم برایم یک عروسک درست کرد و بعد برایش یک پیراهن زیبا و گلدار دوخت. پدرم هم برای برادرم یک تیروکمان بزرگ چوبی درست کرد. از آن روز به بعد من و برادرم عروسک و تیروکمان را از خودمان جدا نمی‌کردیم و مدام با آن‌ها سرگرم بازی بودیم. فکر می‌کنم بازی‌های زمان مادربزرگ بازی‌های قشنگی بودند و به بچه‌ها احساس خوبی می‌دادند. من هم بازی‌های دوران بچگی‌ام را دوست دارم. همان بازی‌هایی که باعث سرگرمی من می‌شدند. مادرم من را میان اسباب بازی‌های مختلف تنها می‌گذاشت و من از آن عروسک‌ها و وسایل بازی برای خودم یک دنیای رنگارنگ می‌ساختم. بعد از آن دوچرخه بازی بود که برایم بسیار لذت‌بخش بود. مخصوصا وقتی که با بچه‌های دیگر مسابقه می‌دادیم.

  اما الان که کمی بزرگتر شده‌ام، احساس می‌کنم که بازی‌های کامپیوتری بیشتر باعث سرگرمی من می‌شوند، اما پدرم می‌گوید که نباید زیاد با آن‌ها بازی کنم. بعضی اوقات با خودم فکر می کنم که زندگی بچه‌ها در زمان مادربزرگ و بدون وجود رایانه و بازی‌ها و سرگرمی‌های کامپیوتری، حتما خیلی خسته کننده بوده است؛ اما وقتی مادربزرگ آن قدر با شادابی و لذت از بازی‌های زمان خودش صحبت می‌کند، فکر می‌کنم که شاید بچه‌های آن زمان حتی بیشتر از بچه‌های امروزی که امکانات بیشتری برای تفریح و سرگرمی دارند، از بازی کردن لذت می‌بردند و خوشحال‌تر بودند. شاید بازی‌های آن زمان انرژی و شادابی بیشتری به بچه‌ها می‌داد، چون پر از حرکت و نشاط بود.

  البته من فکر می‌کنم که با گذشت زمان بازی‌ها تنوع بیشتری پیدا کرده‌اند و سرگرم کننده‌تر شده‌اند و در آینده هم بازی‌های بیشتر و جذاب‌تری برای بچه‌ها خواهد بود. مثلا من خیلی خوشحالم که در روزگاری زندگی می‌کنم که می‌توانم برای گذراندن اوقات فراغتم به شهربازی بروم و از بازی‌های هیجان انگیز و وسایل بازی پیشرفته‌ای که در آنجا وجود دارد، استفاده کنم. رفتن به شهربازی جزء بزرگترین تفریحات زندگی من است، چون از سرعت و ارتفاع و هیجان خوشم می‌آید و دوست دارم آن‌ها را تجربه کنم. اما بازی‌های دیگری هم هستند که به آن‌ها علاقه دارم؛ مثلا دوچرخه‌سواری یا اسکیت‌بازی که پر از حرکت و رفت و آمد هستند و برای من دلنشین‌اند.

  بازی‌های فکری مثل شطرنج هم بعضی اوقات می‌توانند آدم را سرگرم کنند، اما باز من فکر می‌کنم بازی‌های رایانه‌ای هم بخش مهمی از بازی‌های بچه‌های هم سن و سال من است که تقریبا همه آن‌ها را دوست دارند. به نظر من بچه‌ها می‌توانند بازی‌های مختلفی را تجربه کنند و از سرگرم شدن با آن‌ها لذت ببرند. آن‌‌ها می‌توانند بعضی وقت‌ها با تبلت یا کامپیوتر سرگرم شوند، گاهی به شهربازی بروند، با وسایل و اسباب بازی‌ها و عروسک‌هایشان تفریح کنند و بازی‌های فکری انجام دهند. همه این‌ها در کنار هم خوب است و باعث می‌شود که بازی‌های بچه‌ها تنوع داشته باشد و آن‌ها از بازی کردن، چیزهایی هم یاد بگیرند و حوصله‌شان سر نرود. به نظر من بچه‌ها باید بازی‌های مختلفی انجام دهند تا بازی کردن برایشان تکراری و خسته کننده نشود.

  انشا دوم

  انشای من درباره نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز است. در این باره می‌خواهم بگویم که بازی و تفریح چیزهایی هستند که همه بچه‌ها، هم در گذشته، هم امروز و هم در آینده برای سرگرم شدن به آن‌ها نیاز دارند. البته بازی‌هایی که کودکان قبلا انجام می‌دادند با بازی‌هایی که امروز انجام می‌دهند، فرق دارند. در گذشته از وسایل ساده‌ای برای بازی و تفریح استفاده می‌شد و بازی‌ها حرکت و جنب و جوش بیشتری داشتند، اما حالا با پیشرفت علم و تکنولوژی بازی‌ها دیگر مثل گذشته انجام نمی‌شوند. قبلا کودکان در کنار هم بازی می‌کردند، اما حالا هر کدام از آن‌ها با کامپیوترها، تبلت‌ها و گوشی‌های خود تنها هستند و از امکانات و سرگرمی‌های رایانه‌ای لذت می‌برند.

  وقتی من بچه‌تر بودم، یک ساعت‌هایی از روز را با دوستانم در کوچه قرار می‌گذاشتم و با آن‌ها بازی می‌کردم. بازی‌هایی که پر از جنب و جوش و دویدن بود. ما با هم فوتبال یا هفت سنگ بازی می کردیم و وقتی در کنار هم بودیم چیزهای زیادی یاد می‌گرفتیم و خوش می‌گذراندیم. وقتی به خانه می‌رسیدم، آن قدر خسته بودم که خوابیدن لذت‌بخش‌ترین بخش روز می‌شد. اما حالا که کمی بزرگتر شده‌ام دوستان هم محله‌ای‌ام را کمتر می‌بینم. بیشتر با بازی‌های رایانه‌ای و کارتون‌های مختلف سرگرم می‌شوم و خبری هم از خستگی و لذت خواب نیست. پیشرفته شدن بازی‌ها باعث شده‌ که ما کمتر دوستانمان را ببینیم و صدای خنده‌های بچه‌ها کمتر در کوچه‌ها بپیچد.

  در گذشته که هیچ کدام از این وسایل پیشرفته و بازی‌های رایانه‌ای نبود، بچه‌ها با اسباب بازی‌های مختلف بازی می‌کردند. آن‌ها برای اینکه حوصله‌شان سر نرود، دوستان زیادی برای خود پیدا می‌کردند تا در کنار هم بازی کنند. خاله‌بازی، دنبال‌بازی، عروسک‌بازی و توپ‌بازی جزء بازی های مورد علاقه کودکان بود و با آن‌ها سرگرم می‌شدند. اما حالا سرگرم‌کننده‌ترین چیزهایی که در زندگی بچه‌ها وجود دارد، تبلت‌ها و پلی استیشن‌های آن‌هاست که ساعت‌ها در مقابلشان می‌نشینند و با کس دیگری ارتباط برقرار نمی‌کنند. در حالی که استفاده زیاد از این وسایل، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در سلامتی آن‌ها می‌شود.

  کودکان در روزگار گذشته بازی‌هایی می‌کردند که در آن بازی‌ها می‌توانستند به هر کدام از آدم‌های رویای خودشان تبدیل شوند و نقش آن‌ها را بازی کنند و لذت ببرند؛ اما امروزه بازی‌ها هستند که بچه‌ها را انتخاب می‌کنند و نقش‌های مختلفی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند. به نظر من بازی‌ها می‌توانند باعث تغییر شخصیت و روحیه بچه‌ها بشوند و اگر این بازی‌ها، دارای الگوهای خوبی نباشند، به روحیه بچه‌ها آسیب می‌زنند و آن‌ها را دچار مشکل می‌کنند. من هنوز هم دوست دارم با دوستانم در کوچه‌ها و پارک‌ها بدوم و از بازی‌هایی که در کامپیوتر یا تبلتم دارم، دور بشوم. اما بازی‌های رایانه‌ای هم خیلی خوب و جذاب هستند و من را سرگرم می‌کنند. بیشتر دوستانم هم، بازی‌های رایانه ای را بیشتر دوست دارند.

  اما من فکر می‌کنم که ما نباید همه وقت خود را برای بازی‌های رایانه‌ای بگذاریم. بهتر است که گاهی اوقات بازی‌های دیگر را هم تجربه کنیم و وقت بیشتری را با خانواده و دوستانمان بگذرانیم. بازی‌هایی که در گذشته انجام می‌دادیم با بازی‌هایی که الان انجام می‌دهیم فرق دارند، چون ما خودمان می‌خواهیم که برای بازی کردن فعالیت کمتری داشته باشیم و به خاطر همین هم جنب و جوش ما کمتر شده است. اما زیبایی بازی‌ها و تنوع آن‌ها آن قدر زیاد است که ما می‌توانیم از بین آن‌ها بازی‌های مفیدتر و سالم‌تری را انتخاب کنیم که هم ما را سرگرم کنند و هم سلامتی ما را به خطر نیندازند.

  انشا سوم

  مقایسه بازی های کودکان در گذشته و امروز

  در قدیم بازی دسته جمعی مثل بازی گل کوچک بازی پیل دسته بازی هفت سنگ و غیره و بازی های دیگر که نوعی حس همیاری و کمک به همدیگر در این بازی ها نقش داشت وجود داشت تحرک و شادابی لازمه ی در این بازی‌ها بود و پس از پایان بازی همگی دوستانه در نوعی دیگر از بازی یارکشی میکردند.

  اما اکثر بازی های بچه های امروزی در کامپیوتر خلاصه شده و بچه ها انواع بازیها را فقط در تبلت و موبایل پیگیری می‌کنند یکی از آسیب‌های این بازی‌ها علاوه بر کمی تحرک باعث چاقی میشود و ضعف چشم و ارتباط تک جانبه با وسایل بازی است و در انتهای بازی هیچ احساس سرحالی و نشاط به انسان دست نمی دهد بلکه به کسی احساس خستگی ناشی از خستگی چشم و فرم نشستن بچه ها دست می دهد.

  علاوه بر این بازی بازی های کامپیوتری باعث ایجاد خشونت در بچه ها می شود گرچه بازی های کامپیوتری باعث هماهنگی حرکات چشم و دست و سرعت در انجام کارهای ذهنی به خاطر همزمان استفاده از هر دو را باعث می شود ولی معایبش بیش از مزیتش است.

  جواب برخی از همکلاسی های شما

  زهرا : امسال فقط بچه ها به گیم نت، سینما، مغازه ها و۰۰۰ مشغول هستند توسط زهرا ارسال شده است با تشکر از زهرای عزیز.

  فاطمه الزهرا : درآن زمان بچه ها تیله بازی هفت سنگ بازی دست جمعی و هزاران بازی دیگر می کردند اما بچه های امر وزی تبلت بازی و کامپیوتر بازی که برای چشم ها ضرر دارد.

  گیلدا حسینی : بازی قدیم دورهمی بود ومردم ارتباط بیشتری باهم داشتند ولی امروزه بیشتر دوست دارند با تبلت وگوشی بازی کنند و بازی های دور همی کم شده است ومردم ارتباط کمتری با یکدیگر دارند.

  ناشناس : واقعا آن زمان هزاران بازی عالی بود که نه خسته میشدیم ونه برای چشم ها ضرر داشت اما امروزه با بازی های رایانه ای به چشم چندین نفر آسیب رسانده.

  نازنین و زینب محمدی : در امروز مردم کودکان خود را به گیم نت روان میکند و این خیلی برای روحیه کودکان بد است.

  ناشناس : اتل‌متل توتوله، گاو حسن چه جوره و ده‌ها بازی دوران بچگی‌ات سرشار از خاطره‌های کودکی است. وقتی به یاد می‌آوری که با بچه‌های فامیل یا همسایه، پاهای خود را در یک ردیف دراز می‌کردید و مهربانی روی پای شما آهسته قدم می‌زد و این شعر را با آب و تاب می‌خواندید. زمان گذشت، چنان‌که بازی‌ها، قصه‌ها و ترانه‌ها هم در ایستگاه زمان متوقف شدند.
  اما کمی پیش از این همه چیز شکل دیگری داشت، حتی اسم بازی‌ها، هوا که رو به گرمی می‌رفت و فصل تابستان که می‌شد سروصدای بچه‌ها حیاط خانه و کوچه را پر می‌کرد، بازی‌های بچه‌ها سرشار از هیجان و تحرک بود، آنقدر می‌دویدند و جنب و جوش داشتند که صورتشان موقع بازی گل می‌انداخت و خیس عرق می‌شدند.
  شب‌ها هم پیش می‌آمد که از فرط خستگی همان جا کنار سفره شام خورده، نخورده خوابشان می‌برد، هفت سنگ، عمو زنجیرباف، قایم باشک و…. از جمله بازی‌های سنتی بود که نسلی تمام بچگی و اوقات فراغت خود را با آن سپری کرده و هنوز هم با گذشت سالها خاطرات زیادی از آن دارند.
  حتی اسم همین بازی‌های قدیمی برای آن نسل، یا‌دآور خاطراتی شیرین است، اغلب این بازی‌های قدیمی به صورت دسته‌جمعی انجام می‌شد، خانه‌های حیاط‌دار و بازی‌های دسته‌جمعی با بچه‌های فامیل و همسایه اجازه نمی‌داد روزهای تعطیل برای بچه‌ها کسل‌کننده و یکنواخت شود. اما امروز همه چیز تغییر کرده حتی بازی‌های کودکانه. آپارتمان‌نشینی، شلوغی و ناامنی کوچه و خیابان، اشتغال پدر و مادر و… باعث شده شکل بازی‌های امروزی متفاوت از گذشته شود.
  آنها امروز دوست دارند انگری‌برد را بازی کند، بچه‌های امروزی کمتر فرصت، علاقه و امکان بازی‌های قدیمی را دارند و کمتر مایلند بازی‌های جمعی انجام دهند، اسباب‌بازی‌های انفرادی نزد آنها از محبوبیت زیادی برخوردار است و بازی‌های گروهی تقریبا در حال منسوخ شدن است، آنها هیجانی را در بازی‌های دیجیتالی جست‌وجو می‌کنند که نسل قدیم هیچ حسی نسبت به آنها ندارند.

  ناشناس : سعی کنی د که برای کودکان از همان بچگی با بازی های قدیمی اشنا کنید.

  مبینا : کودکان گذ شته بازی مانند کردن بازی هفت سنگ لیل لیل مر یکا چشم بسته کا سنگ پرروبازی های دیگر امروزه کود کان گوشی وبا زی های انتر نای دوستی دخالت بازی بازی.

  منبع مطلب : nexdan.ir

  مدیر محترم سایت nexdan.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ..... : ...

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  صبا 21 روز قبل
  -1

  خوب بود

  صبا 21 روز قبل
  1

  خوب بود

  مبینا 1 ماه قبل
  1

  امروزه بچه ها با بازی های : کلش . کارتر . کالاف . کیتی آی . لاپجی . مشغولند ..

  فاطمه 1 ماه قبل
  2

  خیلی عالی بود

  فاطمه 1 ماه قبل
  2

  بازی ها امروزی باعث چشم درد و تنبلی چشم می باشد

  بازی های قدیمی مانند الک دولک گل کوچک می‌باشد

  با تشکر فاطمه

  رادین 1 ماه قبل
  -1

  قدیما با استخوان غذا ها بازی ایی میکردند به نام یادم تو را فراموش

  صالحه 1 سال قبل
  0

  عالی بود خیلی ممنون

  پارمیس 1 سال قبل
  -2

  عالیییییییی👌👌👌حرف نداره👌👌👌متن هایش خیلی خوبه🙌👌👌👌

  زهرا 1 سال قبل
  -1

  زهرا هستم این برنامه عالیست

  ..... 1 سال قبل
  1

  ...

  ..... 1 سال قبل
  4

  ...

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خوب

  ۰سلام 1 سال قبل
  0

  احاهااارالرع۶

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  دوستان لطفاً بگید

  ممنون🙏🏻

  ستایش 2 سال قبل
  1

  خیلی خوب بود حتما بخوانید

  ایدا 2 سال قبل
  1

  خیلییییییی عالی بود

  فاطمه 2 سال قبل
  2

  دستم خورد ببخشید

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید