توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  هنگامی که شهاب سنگ با زمین برخورد میکند چه اتفاقی میافتد

  1 بازدید

  هنگامی که شهاب سنگ با زمین برخورد میکند چه اتفاقی میافتد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  اگر شهاب سنگ به زمین برخورد کند چه مشکلاتی برای ما ایجاد می‌شود؟

  اگر شهاب سنگ به زمین برخورد کند چه مشکلاتی برای ما ایجاد می‌شود؟

  به گزارش گروه دانش خبر فوری و به نقل از سایت میک، بر اساس تخمین‌های ناسا هم اکنون حدود 1707 شهاب سنگ تهدید کننده دور زمین در حال گردش هستند.  اگر فقط یکی از آنها مستقیا به سمت زمین ما حرکت کند آیا ممکن است فاجعه ای مثل همان فاجعه ای که  65 میلیون سال پیش در عصر دایناسورها اتفاق افتاد و منجر به نابودی نسل آنها شد رخ بدهد؟

  خیلی نگران نباشید. بعید است شهاب سنگی به بزرگی آن شهاب سنگی که در عصر دایناسورها به زمین اصابت کرد و نسل آنها را قطع نمود به زمین اصابت کند. بر اساس تحقیقات، آن شهاب سنگ‌های بزرگ و غول آسا تقریبا هر 10  میلیون سال یک بار آن هم با فاصله ای زیاد از کنار جو زمین عبور می‌کنند.

  با این حال خطر همچنان وجود دارد ومتاسفانه  باید گفت که ما هیچ آمادگی ای برای مقابله با فاجعه برخورد شهاب سنگ نداریم. ما حتی نمی‌توانیم شهاب سنگ را از سمت زمین دور کرده یا مسیرش را منحرف کنیم.

  فاجعه‌ای که پس از برخورد شهاب سنگ بزرگ بر سر زمین می‌آید

  اگر یک شهاب سنگ به بزرگی آن شهاب سنگی که در عصر دایناسورها به زمین خورد، با سرعت 40 کیلومتر در ثانیه مجددا به زمین  اصابت کند چه اتفاقی می‌افتد؟

  میزان خسارت حاصل از این برخورد قطعا بستگی به  عوامل بسیاری چون اندازه شهاب سنگ، سرعت و ضخامت آن دارد. بر این اساس، دانشگاه پوردیو یک محاسبه گر آنلاین طراحی کرده است که میزان خسارت احتمالی برخورد شهاب سنگ با زمین را  بر اساس پارامترهایی که شما انتخاب کنید محاسبه می‌کند.

  بر اساس این محاسبات، اگر یک شهاب سنگ به پهنای 40 کیلومتر و با سرعت 40 کیلومتر در ثانیه به زمین اصابت کند حدود 300 میلیون مگاتن انرژی آزاد می‌کند.

  حالا اگر شما  حتی در حدود 200 کیلومتری این برخورد هم ایستاده باشید قطعا با یک گلوله انفجاری مواجه می‌شوید که 242 برابر خورشید است.

  سپس نوبت زلزله می‌رسد. حتی اگر به فرض از خطر گلوله انفجاری 242 برابری خورشید جان سالم به در ببرید باید خود را برای مواجهه با یک زلزله بزرگ آماده کنید. زلزله ای حدودا 10.3 ریشتری  که از هر زلزله دیگری در تاریخ کره زمین عظیم تر است. این زلزله تقریبا تمام ساختمان ها، جاده ها و حتی سیستم های لوله کشی زیرزمینی را تخریب می‌کند.

  پس از زلزله هم احتمالا یک طوفان عظیم که حاصل از تخلیه انرژی شهاب سنگ است، رخ می‌دهد. طوفانی عظیم با قدرت 5850 مایل در ساعت. با این طوفان تقریبا همه‌ی ساختمانهای چوبی و فلزی با خاک یکسان می‌شوند. شیشه‌ها خرد می‌شوند و احتمالا ماشینها در آسمان پرواز کرده و این طرف و آن طرف می‌روند. احتمالا بیش از 90 درصد از درختان هم از جا کنده می شوند.

  اصابت شهاب سنگ بزرگ به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد

  بد نیست بدانید محاسبه‌گر پوردیو تخمین زده است که چنین برخوردی با این وسعت و میزان در طول تاریخ 4 میلیاردی حیات زمین  تقریبا هر  370 میلیون سال یکبار  رخ داده است. بنابراین، باید چنین نتیجه گرفت که چنین برخوردهایی به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد. اما با این حال احتیاط شرط عقل است و باید هر چه سریع تر سیستم پدافند و مقابله با برخوردهای شهاب سنگی را طراحی نماییم. سیستمی احتمالا پرهزینه و زمانبر که بتواند به نوعی شهاب سنگ‌های بزرگ را از مدار زمین دور کند تا مانع کشش آنها توسط نیروی جاذبه  زمین شود.

  منبع مطلب : www.khabarfoori.com

  مدیر محترم سایت www.khabarfoori.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازگشت دوباره ی شهاب سنگ ۴ کیلومتری به سمت زمین و نابودی جهان!

  بازگشت دوباره ی شهاب سنگ ۴ کیلومتری به سمت زمین و نابودی جهان!

  سلام

  با نظر سجاد موافقم. و اینکه حداقلش اینه که مدار زمین تغییر کنه

  با نظر تاتلی تاتلیسس موافقم جمع بندی خوبی کرد

  دوستان خرافاتوبذاریم کنارو هی نگیم فلان حدیث اینو گفته یا هی نگیم نه الان زمان اومدن ستاره طارق نیس!!!

  فراموش نکنیم که این طبیعت هست که از الگوی خدا پیروی میکنه .. نه اینکه خدا از الگوی طبیعت پیروی کنه.. پس وقتی اراده کنه میتونه همه محاسابتو همه پیش بینی هارو تغییر بده

  ما فقط میتونیم منتظر بمونیم چه اتفاق ی میفته قطعا کوچکترین تغییر در محاسبات یا حدسیات اشتباه ناسا میتونه تبعات خیلی سنگینی برامون داشته باشه.. این واضح هست که این شهاب سنگ باعث یه تغییراتی میشه فقط میتونیم امیدوار باشیم که ما جزو نسل های باقیمانده باشیم

  منبع مطلب : go2tr.com

  مدیر محترم سایت go2tr.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین چه اتفاقی می افتد؟

  تحقیق کوتاه در مورد شهاب سنگ

  ستاره | سرویس علوم - زمانی که یک شهاب سنگ به سمت زمین حرکت می‌کند، بعد از عبور از جو زمین و در هنگام برخورد با اتمسفر متلاشی می‌شود. اما در مواردی نادر مانند برخورد شهاب سنگ به روسیه در سال ۲۰۱۳ میلادی (به تاریخ دقیق February 15, 2013)، برخورد آن با جو زمین و پس از آن برخوردش با سطح زمین، کمی ترسناک‌تر است!

  در چنین موارد نادر و خطرناکی، انفجار بوجود آمده در هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین، ممکن است باعث شکسته شدن شیشه ساختمان‌ها و زخمی شدن افراد زیادی گردد؛ همانطور که این اتفاق در روسیه افتاد و صدها نفر در آن زخمی شدند.

  هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین چه اتفاقی می افتد؟

  حال به سوالی که در ابتدا مطرح کردیم برمی‌گردیم و به این سوال پاسخ خواهیم داد که هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین چه اتفاقی می افتد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این موضوع به ابعاد آن شهاب سنگ بستگی دارد که در ادامه بطور دقیق آن را بررسی خواهیم کرد.

  چرا قطر عمق گودال های ایجاد شده در اثر برخورد شهاب سنگ با زمین یکسان نیست؟

  ۱. اگر اندازه شهاب سنگ ۱ میکرون باشد

  جالب است بدانید که فروانی برخورد شهاب سنگ‌هایی با این اندازه بسیار زیاد است؛ بطوری که می‌توان گفت در هر ۳۰ میکرو ثانیه، یک عدد از این شهاب سنگ‌ها به زمین برخورد می‌کند و آسیب احتمالی ناشی از این برخورد صفر است. چرا که شهاب سنگ‌هایی با این اندازه در اتمسفر زمین می‌سوزند و به سطح زمین نمی‌رسند.

  ۲. اگر اندازه شهاب سنگ ۱ میلیمتر باشد

  شاید تجسم کردن شهاب سنگ یک میلیمتری قدری برای شما راحت‌تر باشد. شهاب سنگ‌هایی با این اندازه در هر ۳۰ ثانیه، یکبار با زمین برخورد می‌کنند و بخاطر سوختن در اتمسفر خطری برای ما بوجود نمی‌آورند

  ۳. اگر اندازه شهاب سنگ ۱ متر باشد

  شاید شهاب سنگی با این اندازه کمی ترسناک باشد! ولی جالب است بدانید که در هر سال تنها یک شهاب سنگ با این اندازه به اتمسفر زمین برخورد می‌کند و شهاب سنگ‌هایی با این اندازه نیز بخاطر انهدام کامل در هوا و عدم اصابت قطعات آن به سطح زمین، خطری برای ما به همراه نخواهند داشت.

  ۴. اگر اندازه شهاب سنگ ۱۰ متر باشد

  شهاب سنگ‌هایی با این اندازه شاید هر ده سال یکبار به سمت زمین حرکت کنند. در اثر برخورد شهاب سنگی با این اندازه با اتمسفر زمین، دچار از هم پاشیدگی تقریبی در هوا شده و ممکن است برخی از تکه‌های آن به زمین برخورد کند. شهاب سنگی که در روسیه به زمین برخورد کرد، تقریبا در همین ابعاد بود. (طول تقریبی تخمین زده شده برای این شهاب سنگ ۱۵ متر بوده است.)

  هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین چه اتفاقی می افتد؟

  ۵. اگر اندازه شهاب سنگ ۱۰۰ متر باشد

  شهاب سنگی به این اندازه مسلما ترسناک به نظر می‌رسد. مطابق بررسی دانشمندان، شهاب سنگ‌هایی به این اندازه ممکن است هر هزار سال یکبار به جو زمین و در نتیجه به سطح زمین برخورد کنند. آسیب احتمالی ناشی از شهاب سنگی با این اندازه شامل انفجار عظیم در هوا و آسیب به بخش وسیعی از زمین مشابه با انفجار یک بمب هیدروژنی خواهد بود. مورد مشابهی در سال ۱۹۰۸ میلادی در بخشی غیرمسکونی در روسیه اتفاق افتاد که انفجار ناشی از برخورد آن با سطح زمین، باعث نابودی میلیون‌ها درخت شد.

  ۶. اندازه شهاب سنگ ۱۰ کیلومتر باشد

  تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که شهاب سنگ‌هایی با این اندازه، هر ۱۰۰ میلیون سال به سطح زمین برخورد می‌کنند. خطرات ناشی از این برخورد به حدی است که ممکن است باعث انقراض حیات بر روی زمین گردد. مورد مشابهی که در ۶۵ میلیون سال پیش رخ داد، باعث بوجود آمدن حفره‌ای با قطر ۱۸۰ کیلومتر و عمق ۲۰ کیلومتر در چیکسالوب یا چیکشلوب مکزیک شد که از آن برخورد به عنوان عامل انقراض دایناسورها یاد می‌شود.

  چرا قطر عمق گودال های ایجاد شده یکسان نیست؟

  این موضوع به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از آنجایی که ابعاد شهاب سنگ‌ها متفاوت است، بنابراین قدرت تخریب و گودال‌هایی که می‌توانند ایجاد کنند نیز متفاوت است. از طرف دیگر هرچه شهاب سنگ‌ها از ارتفاع بیشتری به سوی زمین حرکت کنند، می‌توانند گودال‌های عمیق‌تری ایجاد کنند. همچنین هرچه جنس زمین در محل برخورد شهاب سنگ به سطح زمین نرم‌تر باشد، قطر گودال ایجاد شده بیشتر است. شاید این موضوع را بتوانید اینگونه تصور کنید که اگر شهاب سنگ به یک زمین کویری برخورد کند گودال عمیق‌تری ایجاد می‌کند یا زمانی که به یک منطقه کوهستانی برخورد کند؟ مسلم است که در منطقه بیابانی گودال ایجاد شده عمق بیشتری دارد.

  هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین چه اتفاقی می افتد؟

  سرعت برخورد شهاب سنگ چه اثری روی قطر دهانه ی گودال دارد؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که هر چه شهاب سنگ با سرعت بیشتری به زمین برخورد کند، قطر دهانه‌ گودال ایجاد شده بزرگ‌تر خواهد بود.

  چرا شهاب سنگ در اقیانوس گودال ایجاد نمی کند؟

  در واقع پس از برخورد شهاب سنگ در اقیانوس، انرژی حرکتی آن در اثر فشار آب در عمق اقیانوس و اصطکاک گرفته شده و احتمال بوجود آمدن گودال در عمق اقیانوس تا حدی زیادی کاهش می‌یابد.

  اگرچه سقوط شهاب سنگ در اقیانوس باعث بوجود آمدن گودالی نمی‌شود، اما خطرات آن نیز کم نیست. دانشمندان با انجام شبیه سازی‌های رایانه‌ای دریافته‌اند که برخورد احتمالی شهاب سنگ با اقیانوس‌‌ها می‌تواند موج‌های عظیمی به ارتفاع بیش از ۷ متر ایجاد کند که خطرات آن به مراتب بیشتر از برخورد شهاب‌سنگ با خشکی است. در واقع در اثر برخورد یک شهاب سنگ با اقیانوس، احتمال بوجود آمدن سونامی و به تبع آن زیر آب رفتن مناطق اطراف آن بسیار زیاد است. بطور مثال دانشمندان تخمین زده‌اند که اگر شاهد برخورد شهاب‌سنگ با ساحل مریلند در آمریکا باشیم، در این صورت موج‌های عظیمی به ارتفاع هفت متر شکل می‌گیرد که این امواج حتی باعث به زیر آب رفتن نیویورک و جورجیا نیز خواهد شد.

  ایا برخورد شهاب سنگ می تواند موجب سونامی شود چرا

  جمع بندی

  شما چه اطلاعات دیگری در خصوص برخورد شهاب سنگ با زمین دارید؟ بنظر شما هنگام برخورد شهاب سنگ با زمین چه اتفاقی می افتد؟ لطفا دیدگاه‌های خود را از طریق ارسال نظر با ما و سایر مخاطبین ستاره به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حمید یاری گر صاحبالزمان 2 ماه قبل
  0

  با حمدوثنای الهی برای اگاهی مردم بدانید ساعت صفر جهان فرا رسید دنیا فنا و زوالش نزدیک شد ودر حال وداع کردن است زیرا خداوند اراده کرده حق به مرحله نهایی و کمال خود برسد وباطل نابود شود و او بر انچه بیان نمودم گواه است پس برخورد ستاره طارق حتمی است برای جدا کردن حق از باطل

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  سلام علیکم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید