توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  هنگام بازدید از موزه ها باید چه نکاتی را رعایت کنیم

  1 بازدید

  هنگام بازدید از موزه ها باید چه نکاتی را رعایت کنیم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نکاتی که هنگام بازدید از موزه ها باید رعایت کنید.

  نکاتی که هنگام بازدید از موزه ها باید رعایت کنید.

  بازدید از موزه ها یکی از هیجان انگیزترین قسمت های سفر میباشد،شمارو با تاریخ و تمدن آن شهر و فرهنگ بیشتر آشنا میکند برای بازدید از موزه ها آداب و قواعد خاصی وجود دارد که با آشنایی با این قوانین دیگر کسی در موزه ها به شما تذکری نمیدهد.

  بعضی از این قواعد به طور مستقیم و با روش های گوناگون به اطلاع بازدیدکنندگان می‌رسد و برخی از آنها در واقع قوانین و آداب پنهان بازدید از موزه هستند.

  موزه ها مکانی میباشند که قرن‌ها تاریخ یک ملت را به نمایش میگزارند،با تماشا به این آثار تاریخی بیشتر با زندگی پیشینیان آشنا میشویم.

  در محیط موزه ساکت باشید از بلند حرف زدن بپرهیزید توجه کنید که گالری‌ ها و تالارهای هر موزه ای جای بلند صحبت کردن نیست. بنابراین اولین قانون از آداب بازدید از موزه این است که در موزه سکوت را رعایت نمایید و یا با صدای آرام ‌تری صحبت کنید.

  قبل از ورود به موزه کیف خود را تحویل دهید تا راحت تر بتوانید از همه قسمت های موزه ها بازدید کنید.

  دور یک اثر هنری را شلوغ نکنید، شما تا به حال اسم اثر لبخند مونالیزای لئوناردو داوینچی را که شنیده اید ولی دیدن این تابلو از نزدیک هیجان و جذابیت خودش را دارد از طرفی هر کسی که یک اثر هنری را می بیند حق دارد که به تماشای آن بایستد اما لحظه ای به این فکر کنید که چندیدن نفر همانند شما هستند که می خواهند مانند شما این اثر را ببینند،

  مانع بازدید دیگران نشوید،شما می‌توانید از جلوی آثار هنری عبور کنید و دقایقی آنها را تماشا کنید، اما باید چند قدمی دورتر بایستید تا بازدیدکنندگان دیگر هم بتوانند آثار را مشاهده کنند از جلوی فردی که در حال بازدید یک اثر هنری است رد نشوید و برای نزدیک‌تر شدن به آن اثر، مانع بازدید دیگران نشوید.

  اگر در موزه ای به شما اجازه عکاسی دادند فراموش نکنید که هنگام عکاسی فلش دوربین را خاموش کنید چون نور فلاش می‌تواند به مواد تشکیل‌دهنده‌ی آثار هنری آسیب بزند و آنها را تخریب کند.

  هنگام راه رفتن در موزه مراقب خطوط امنیتی رسم شده اطراف آثار هنری و نرده‌های مختلف حفاظتی باشید، به خصوص زمانی که یک اثر روی زمین قرار دارد. همواره دو قدم با اشیا و افراد حاضر در موزه، فاصله داشته باشید. به دقت مراقب اطراف باشید. یک حرکت نادرست می‌تواند منجر به شکستن یک گلدان ارزشمند شود.

  این مورد اگرچه یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قوانین موزه‌ها است اما هنوز هم هستند کسانی که این قانون را رعایت نمی‌کنند و اشیای مهم و ارزشمند را لمس می‌کنند.

  از خوردن خوراکی و نوشیدن و سیگار کشیدن بپرهیزید،مدت‌ها است که خوردن و آشامیدن در موزه‌ها ممنوع شده است. بخار حاصل از استفاده از سیگارهای برقی نیز می‌تواند به نقاشی‌ها و آثار هنری موجود در محیط بسته آسیب بزند شما میتوانید در فضاهای باز اطراف موزه ها که برای همین منظور طراحی شده اند استفاده کنید.

  بازدید از موزه‌های کوچکی که اتفاقا جمعیت زیادی از آن استقبال می‌کنند، کمی سخت‌تر است. در موزه‌های شلوغ نمی‌توانید تمام توضیحات آثار هنری و نوشته‌های روی دیوار را بخوانید. در این شرایط می‌توانید از تورهای صوتی استفاده کنید. برخی از موزه‌ها اپلیکیشن‌هایی دارند که می‌توانید آن‌ها را روی دیوایس شخصی خود نصب کنید و از آن استفاده کنید.

  از موزه و آثار ارزشمند لذت ببرید و نیازی نیست از همه چیز در موزه عکس بگیرید،اگر دائم به فکر عکس انداختن باشید، نمی‌توانید به خوبی از بازدیدتان لذت ببرید و بخش‌های مختلف موزه را ببینید. گاهی اوقات می‌خواهید از توضیحات اثر و اطلاعات مربوط به هنرمند آن برای بعد عکس بگیرید اما نیازی به این کار نیست. این اطلاعات به راحتی از وبسایت موزه یا کاتالوگ‌های آنلاین، قابل دسترسی است.

  منبع مطلب : www.hourgasht.ir

  مدیر محترم سایت www.hourgasht.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همه چیزهایی که باید هنگام بازدید از موزه رعایت کنیم - ایسنا

  همه چیزهایی که باید هنگام بازدید از موزه رعایت کنیم - ایسنا

  به گزارش ایسنا به نقل از بلیط دات کام، موزه‌های بین‌المللی در سرتاسر جهان قوانین سفت و محکمی برای بازدیدکنندگان وضع کرده‌اند تا حفظ و حراست از میراث فرهنگی را به بهترین شکل انجام دهند.
  در این یادداشت با بلیط دات‌کام همراه باشید تا درباره قوانین مفید و کاربردی هنگام بازدید از موزه‌ها بیش‌تر بدانیم.
  ۱_ سکوت را رعایت کنید
  چرا به موزه می‌رویم؟ برای اینکه با دقت و آرامش یک اثر تاریخی را از نزدیک ببینیم. شلوغ کردن و سروصدا راه انداختن و بلند بلند حرف زدن در موزه باعث آزار دیگر بازدیدکنندگان می‌شود.

  ۲_ دور یک اثر هنری یا تاریخی تجمع نکنید
  معمولاً در موزه‌ها یا گالری‌ها برای حفظ حریم آثار هنری و تاریخی دور تا دور این آثار نرده‌های امنیتی می‌کشند. تجمع کردن در مقابل آثار هم ممکن است به اثر آسیب برساند هم نقض قانون بازدید از آثار هنری و تاریخی است. حتی اگر یک اثر هنری هیچ حفاظ امنیتی هم نداشته باشد و در محیط آزاد قرار گرفته باشد یا به دیوار آویخته شده باشد باز هم بخشی از آثار ارزشمند و مهم موزه است و نباید دستکاری شود.

  ۳_ مراقب راه رفتن‌تان باشید
  موقع راه رفتن در موزه حواس‌تان به اطراف‌تان باشد. سعی کنید در میان خطوط امنیتی رسم شده قدم بردارید و دو سه قدم از آثار و افراد بازدیدکننده فاصله داشته باشید تا بر اثر یک حرکت ناخواسته باعث شکستن و آسیب زدن به آثار یا تنه زدن به دیگران نشوید.

  ۴_ با تلفن همراه حرف نزنید
  برای اینکه از تماشای آثار لذت ببرید بهتر است برای چند ساعتی ارتباط با دنیای خارج از موزه را فراموش کنید، سکوت را رعایت کنید و به دیگران احترام بگذارید. اگر مجبور هستید از تلفن همراه‌تان استفاده کنید بهترین راه این است که خودتان را به لابی برسانید یا پیام بفرستید.

  ۵_ درباره تاریخ و پیشینه آثار اطلاعات کافی داشته باشید
  قبل از بازدید از موزه‌ها درباره سابقه تاریخی آثاری که آنجا به نمایش گذاشته شده بخوانید و اطلاعات به دست آورید. یا اگر چیزی نمی‌دانید به اطلاعات مفیدی که راهنمایان تورها در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند گوش کنید.

  ۶_ از همه چیز عکس نگیرید
  وقت برای انتشار آلبوم عکس در اینستاگرام بسیار است. لازم نیست از هر اثر عکسی جداگانه داشته باشید و همان لحظه در صفحه شخصی‌تان منتشر کنید. اگر دائم به فکر عکس انداختن باشید نمی‌توانید از موزه لذت ببرید و حتی ممکن است مزاحم دیگران هم باشید. یادتان باشد هنگام عکاسی از فلاش استفاده نکنید. نور فلاش باعث تخریب مواد تشکیل‌دهنده آثار هنری می‌شود.

  ۷_ از خوردن و آشامیدن در موزه پرهیز کنید
  مدت‌هاست خوردن و آشامیدن در موزه‌ها ممنوع شده است. هر چقدر هم که مراقب باشید ممکن است ناخواسته به آثار هنری آسیب بزنید.

  اگر می‌خواهید بازدید لذت‌بخشی داشته باشید رعایت این قوانین الزامی است. ما میراث‌دار نسل‌های آتی هستیم. در حفظ و حراست این میراث بکوشیم.

  انتهای رپرتاژ خبری

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آداب بازدید از موزه

  آداب بازدید از موزه

  اطلاعات کافی درباره ی تاریخ اثر پیدا کنید

  برخی از آثار موزه ها هستند که ممکن است شما در هنگام بازدید از آن ها با خود بگویید که آیا مگر می شود که کسی از این آثار اصلا خوشش بیاید؟ اما به نظرم قبل از این که این سوال رابا کسی مطرح نمایید، سری به تاریخچه ی همان اثری که چشمتان را خیره نکرده بیاندازید، تازه آن زمان است که متوجه خیلی چیزها خواهید شد!

  به طور مثال زمانی که شما فیلسوفان یونانی را حتی تا کمی نیز بشناسید، موزه‌ ی باستان شناسی ملی در یونان، برای شما همچون بهشتی می ماند که به واسطه ی یک ماشین زمان به آن رسیده اید و شما را صاف به دوران قدیم برده است.

  اگر شما این اصل از آداب بازدید از موزه را مغتنم شمرده و رعایت کنید، در آن زمان خواهید فهمید که همه‌ ی این تغییرات فقط به خاطر این است که می‌ دانید چه کسی و با چه هدفی دستور ساخت این آثار را در نهایت داده است.

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  مدیر محترم سایت www.eligasht.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سارا : بسیار عالی بود ممنون 🙏🏻

  آنابل : 👍👍👍❤️❤️❤️❤️💙💙💥💙

  آنابل : عالی بود 👍👍👍👍👍🧡💙🖤

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فریناز 16 روز قبل
  0

  عالی بود ممنون از شما 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  باران 1 سال قبل
  0

  عالی بود برای درس مطالعات کمک زایادی مرد

  باران 1 سال قبل
  0

  عالی بود برای درس مطالعاتم کمک زیادی بهم کرد

  امیر علی 1 سال قبل
  1

  بسیار عالی ممنون 👍👍👍

  امیر علی 1 سال قبل
  1

  عالی 👍👍👍👍👍

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عالی بود کمک زیادی بهم کرد

  آنابل 1 سال قبل
  5

  👍👍👍❤️❤️❤️❤️💙💙💥💙

  آنابل 1 سال قبل
  4

  عالی بود 👍👍👍👍👍🧡💙🖤

  آنابل 1 سال قبل
  3

  عالی بود 👍👍👍👍👍🧡💙🖤

  ۰ 1 سال قبل
  3

  ۰

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  باشه

  2 سال قبل
  3

  عالی بود خوشحالم کردید🥰🌺

  سارا 2 سال قبل
  5

  بسیار عالی بود ممنون 🙏🏻

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید