توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی به چه کسانی تعلق میگیرد

  1 بازدید

  وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی به چه کسانی تعلق میگیرد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  اخبار جدید درباره وام 200 میلیونی ازدواج / جزئیات احتمالی وام ازدواج سال 1400

  اخبار جدید درباره وام 200 میلیونی ازدواج / جزئیات احتمالی وام ازدواج سال 1400

  به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب پیشنهاد ۱۰۰ میلیونی شدن وام ازدواج جوانان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

  اما آیا واقعا وام ازدواج 100 میلیون تومان شد؟

  هرچند میزان وام ازدواج سال 1400 به 100 میلیون تومان برای هر زوج در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده اما باید این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود تا وام ازدواج 200 میلیون تومانی (برای زوجین) قطعی شود.

  این درحالیست که مقامات وزارت ورزش وجوانان در مورد وام فعلی نیز هشدار داده‌اند که این وام جوانان را بدهکار می‌کند. با این حال باید دید وام ازدواج در نهایت به 200 میلیون تومان برای زوجین می‌رسد یا نه.

  در حال حاضر زوج‌های جوانی که تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده باشند و تاریخ عقد آن‌ها بعد از یکم فروردین ۹۶ باشد، مشمول دریافت وام ازدواج 100 میلیونی برای زوجین هستند. احتمالا با افزایش این وام، این شرایط نیز تغییر چندانی نکند.

  بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ دریافت وام ازدواج تنها با یک ضامن امکان‌پذیر است. به‌خاطر افزایش رقم وام، آیین‌نامه داخلی بعضی بانک‌ها آن‌ها را ملزم می‌کند حتما دو ضامن درخواست کنند. چراکه بانک‌ها عموما برای هر ۲۰ میلیون تومان وام یک ضامن می‌خواهند و با ۵۰ میلیونی شدن مبلغ وام ازدواج، آئین‌نامه‌های داخلی‌شان اجازه نمی‌دهد صرفا با یک ضامن وام ۵۰ میلیون تومانی پرداخت کنند. با این‌حال بانک مرکزی مثل همیشه بخشنامه می‌دهد و از بانک‌ها می‌خواهد همان یک ضامن را درنظر بگیرند.

  در همین مورد دیروز نیز ولی اسماعیلی، نایب‌ رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:کمیسیون اجتماعی درباره ضامن وام گیرنده بحث‌هایی انجام داد که در نتیجه ضامن معتبر لزوما کارمند نخواهد بود.

  اما درباره بازپرداخت وام ازدواج اتفاق مهم در تصمیم جدید افزایش فرصت بازپرداخت اقساط است که از هفت به 10 سال احتمالا افزایش می‌یابد.

  در حال حاضر هفت سال برای بازپرداخت مبلغ وام ازدواج 100 میلیونی برای زوجین فرصت هست که قرار است در وام 200 میلیونی این مدت به 10 سال افزایش پیدا کند.

  در حال حاضر بازپرداخت مبلغ وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی به طور مساوی بین ۸۴ قسط ماهانه تقسیم می‌شود. وام ازدواج از جمله وام‌های قرض‌الحسنه است و برای همین نرخ کارمزد آن سالانه چهار درصد تعیین شده. بنابر این مبلغ اقساط ماهانه برای هر وام، ۶۸۰ هزار تومان و در مجموع یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان خواهد بود. اگر زوجین همچنان هفت سال فقط زمان داشته باشند برای بازپرداخت اقساط این مبلغ دو برابر یعنی دو میلیون و 720 هزار تومان برای زوجین خواهد بود. اما با توجه به اینکه قرار است سال‌های بازپرداخت بیشتر شود احتمالا این رقم رقمی نزدیک به دو میلیون تومان اعلام شود.

  آیا دولت و مجلس تصمیم به چنین افزایشی برای وام ازدواج خواهند گرفت؟

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  وام ازدواج زوج ایثارگر ۲۰۰ میلیون تومان شد

  وام ازدواج زوج ایثارگر ۲۰۰ میلیون تومان شد

  فاش نیوز - با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس، وام ازدواج زوجین ایثارگر در سال آینده 200 میلیون تومان شد.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی، رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی  از افزایش دوبرابری وام ازدواج برای زوجین ایثارگر خبر داد.

  نماینده ایثارگر مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص افزایش وام ازدواج خاطر نشان کرد: کمیسیون رسیدگی کننده به لایحه بودجه سال 99 در نشست اخیر خود با افزایش وام ازدواج جوانان در سال آینده موافقت کرد.

  رییس فراکسیون ایثارگران مچلس دهم تاکید کرد: با توجه به تصویب وام ازدواج 50 میلیون تومانی به هر یک از زوجین از سوی کمیسیون تلفیق در سال 99 و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان و طبق ماده 50 قانون جامع ایثارگران، به فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان 100 میلیون تومان و اگر زوجین هر دو از خانواده ایثارگران مذکور باشند، 200 میلیون تومان تعلق خواهد گرفت.

  حمایت از ازدواج جوانان

  عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون، به هر یک از زوجین برای ازدواج، تسهیلات 50 میلیون تومانی ارائه خواهد شد. شادمهر کاظم زاده، در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور گفت: در این جلسه، بخش هزینه ای تبصره 16 لایحه بودجه مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت.

  نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در لایحه بودجه ارائه شده به مجلس، سقف وام ازدواج را در سال آینده برای هر زوج 30 میلیون تومان در نظر گرفته بود، اما خوشبختانه اعضای کمیسیون تلفیق، میزان وام ازدواج را بسیار افزایش دادند.

  وی گفت: بر اساس تبصره اصلاحی 16 لایحه بودجه سال 99، به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف است از محل پس انداز و جاری نظام بانکی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آنان بعد از 96/1/1می باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند را با اولویت نخست پرداخت کند.

  عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 ادامه داد: بر اساس این مصوبه، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال آتی، 500 میلیون ریال با دوره بازپرداخت هفت ساله با اخذ ضامن معتبر و سفته است.

  وام 50 میلیون تومانی ازدواج هم کافی نیست

  این در حالی است که عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99  وام 50 میلیون تومانی ازدواج برای سال آینده را با توجه به تورم موجود در کشور عدد بالایی ندانست و پیشنهاد داد از منابع تامین کالاهای اساسی، مبلغی به تامین کالاهای ضروری زوجین جوان تعلق گیرد. سیدعلی ادیانی با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج از 30 میلیون به 50 میلیون تومان برای سال آینده توسط کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: افزایش وام ازدواج به احتمال بالا در صحن علنی نیز به تصویب می‌رسد؛ هرچند با توجه به میزان تورم و گرانی کالا، 50 میلیون تومان عدد بالایی نیست و تنها می‌توان گفت قابل‌قبول است.

  نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منابع مالی لازم برای پرداخت وام ازدواج از طریق بودجه بانک‌ها و دیگر تسهیلات -که قانون بودجه در اختیار بانک‌ها قرار داده- تامین خواهد شد.

  وی برای افزایش مبلغ وام ازدواج و ارائه تسهیلات بیشتر به زوجین پیشنهاد داد که از محل بودجه مربوط به کالاهای اساسی، مبلغی نیـــز به تامین کالاهای ضرور زوجین جوان تعلق گیرد. وی این پیشنهاد را قابل‌تامل و قابل دفاع دانست.  

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش وام ازدواج و تمدید زمان بازپرداخت آن از 5 سال به 7 سال، موجب ایجاد امید در بین جوانان برای امر ازدواج می‌شود.

  الف - شرایط عمومی متقاضیان تسهیلات ازدواج  در سال 98


    1دارا بودن  تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .

  - 2
  به هر یک از زوجـــین مــبلغ 300 میلیون ریال تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

  تبصره 1  :کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد .

  تبصره 2 :اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود .

   3
  : دارا بودن کارت ملی ( موقت یا دایم ) و کد پستی محل سکونت متقاضی

   4
  : با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد)

    : 5 متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از تاریخ وقوع عقد، به مدت 2 سال (24 ماه)، مهلت ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند .

   6
  : به استناد مفاد بند (الف) تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 01‏/01‏/1396 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

  :7
  چنانچه متقاضیان قبل از سال 1396 ازدواج نموده و در صف سامانه ازدواج در انتظار اخذ وام باشند، صرفاً مشمول سقف فردی 150 میلیون ریال خواهند شد.

  ب - مدارک مورد نیاز

   -1اصل و کپی سند ازدواج

   -2
  اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین .

   -3
  اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین .
   
   -4
  اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .

   -5
  اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن .

   -6
  کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین .

   -7
  کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام .

  پ- شرایط ضامنین
   
   -9تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 1398 سیصد میلیون (300.000.000) ریال با دوره بازپرداخت پنجساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

   -10
  بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.‏

  ج- روش ثبت نام

  کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط فوق می‌باشند ، ابتدا باید از طریق همین سایت ثبت نـام کرده  و فرم مربوطه را تکمیل نمایند که در صورت موفقیت آمیِز بودن مراحل ثبت نام ، یک کد رهگیری ده رقمی که کاملا محرمانه بوده و مربوط به متقاضی می‌باشد، به شخص ثبت نام کننده داده می‌شود

  متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و هـمچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صورتیکه شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام  می‌گردد ، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام نمایند . بدیـهی است در صورت عدم مــــراجعه متقاضیان در زمـان تعیین شده ، ثبت نـام آنهاکان لم یکن تلقی می‌گردد .
   

  د - مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد

  - مدت بازپرداخت تسهیلات 60ماهه با اقساط مساوی بوده و سررسید اولین قسط ، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور می‌باشد .

  -
  نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج 4 (چهار) درصد تعیین می‌گردد .

  و - دستور العمل اجرایی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ایثارگران

  ماده 1- تسهیلات موضوع این دستور العمل از محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل و به میزان دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می شود.

  ماده 2- متقاضی ایثارگری می تواند در سامانه ازدواج ثبت نام نماید که همانند سایر متقاضیان ازدواج، قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد و حداکثر از تاریخ وقوع عقد تا 2 سال (24 ماه)، نسبت به ثبت نام در سامانه ازدواج اقدام نماید.

  ماده 3- با توجه به ماده (50) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد ایثارگر مشمول، صرفا شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد می باشند.

  ماده 4- مدت بازپرداخت تسهیلات موصوف، همانند سایر متقاضیان حداکثر 5 سال (60 ماه) می باشد.

  ماده 5- پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل از زمان ابلاغ مصوبه قابل اجرا می باشد.

  ماده 6- رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای این تسهیلات الزامی می باشد.
   

  ماده 7- درراستای اجرای ماده 50 قانون خدمات رسانی به ایثارگران، و اعطای وام ازدواج به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران براساس بندهای (ز)، (ح) و (ط) ماده 1 دستور العمل قانون خدمات رسانی به ایثارگران ، درصورتی که استعلام وضعیت مشمولین مذکور در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت بهره مندی آنان از تسهیلات موصوف از طریق وب سرویس میان این بانک و بنیاد شهید (برای ازدواج دوم و در صورتیکه متقاضی در ازدواج قبلی از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره مند نگردیده باشد) مثبت درج گردد، مورد اقدام قرار می گیرد:
   

  ز ) خانواده شاهد: خانواده‌های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی از اعضای خانواده‌شان (پدر، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقودالاثر یا اسیر شده باشد.
   

  ح ) خانواده ایثارگران: خانواده‌های جانبازان و آزادگان که شامل همسر، فرزند و والدین آنها می‌شود.
   

  ط ) در صورت فوت جانبازان و آزادگان مشمول این قانون، خدمات و امتیازات مربوط، به خانواده تحت تکفل آنان تعلق می‌گیرد

  محمد معرفی**

  منبع مطلب : fashnews.ir

  مدیر محترم سایت fashnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  وام ازدواج 100 میلیونی شد

  وام ازدواج 100 میلیونی شد

  به گزارش بانک اول با مصوبه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ وام ازدواج در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان خواهد شد. زمان بازپرداخت وام نیز از ۷ به ۱۰ سال افزایش یافت.

  این در حالی است که هم اکنون هم  بانکها از کمبود و محدودیت  منابع قرض الحسنه جهت پرداخت وام ازدواج و سایر تسهیلات شکایت دارند  و این موضوع باعث شده است در مواقعی زوج ها جهت دریافت وام ۵۰ میلیونی هم چند روز در نوبت ثبت نام بمانند.

  پرداخت وام ازدواج از محل سپرده گذاری مردم در حسابهای قرض الحسنه پرداخت می شود.

  از آنجا که به این حسابها سودی تعلق نمی گیرد و امتیاز ویژه ای ندارند، مردم تمایل کمتری به سپرده گذاری در این نوع حساب دارند.

  حال باید دید آیا بانکها می توانند این تسهیلات تکلیفی را که  نیاز به منابع بسیار زیادی دارد پرداخت کنند.

  انتقاد رئیس فراکسیون زنان مجلس از رسانه‌ای شدن پیشنهاد وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج:

  رئیس فراکسیون زنان مجلس ضمن انتقاد از رسانه‌ای شدن پیشنهاد وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج در کمیسیون اجتماعی گفت: این پیشنهاد باید به کمیسیون تلفیق برود و پس از تصویب در آن کمیسیون به صحن مجلس ارائه شود. اگر این پیشنهاد تصویب نشود، جامعه ملتهب خواهد شد.

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  مدیر محترم سایت www.bankavl.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علی رضایی 4 ماه قبل
  0

  متوجه نشدم !

  علی رضایی 4 ماه قبل
  0

  سلام الان وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی یعنی برای هر زوجین ۱۰۰ میلیون تومان فقط و فقط به خانواده ایثار گر تعلق میگیره؟؟؟

  1
  مهدی 27 روز قبل

  بله تعلق میگیره

  مهدی 4 ماه قبل
  -1

  سال ۱۳۸۳ ازدواج کردم و تا کنون واج ازدواج دریافت نکردم آیا هم اکنون بمن تعلق میگیرد؟

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید