توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  واکنش رهبری به ترور محسن فخری زاده

  1 بازدید

  واکنش رهبری به ترور محسن فخری زاده را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  واکنش مشاور رهبر ایران به ترور فخری‌زاده: مانند صاعقه بر سرشان فرود می‌آییم

  واکنش مشاور رهبر ایران به ترور فخری‌زاده: مانند صاعقه بر سرشان فرود می‌آییم

  حسین دهقان، مشاور رهبر ایران در واکنش به ترورمحسن فخری‌ زاده، دانشمند هسته ‌ای گفت ایران مانند «صاعقه» بر سر عاملان این اقدام «فرود» خواهد آمد و آنها را «پشیمان» خواهد کرد.

  مشاور علی خامنه ای، رهبر ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: «صهیونیست ها در واپسین روز های عمر سیاسی متحد قماربازشان در پی تشدید و افزایش فشار بر ایران برای ایجاد یک جنگ تمام عیار هستند. شب دراز است و قلندر بیدار!»

  محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران روز جمعه در منطقه آبسرد دماوند ترور شد. او پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پیش از این از محسن فخری زاده به عنوان یکی از طراحان اصلی برنامه هسته ای ایران نام برده بود. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از «شواهد آشکار» مبنی بر نقش آفرینی اسرائیل در ترور محسن فخری زاده سخن گفته است.

  تخت‌روانچی: شورای امنیت و دبیرکل سازمان‌ملل ترور فخری‌زاده را باید محکوم کنند

  مجید تخت روانچی، نماینده دائم ایران در مقر سازمان ملل متحد گفت که شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل متحد باید ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران را محکوم کنند.

  به گفته نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ترور محسن فخری زاده هم «ترور با حمایت دولتی» و هم «نقض آشکار مقررات بین‌المللی» بوده است.

  ایلهان عمر: اعتراض به نقض مقررات بین‌المللی به معنای هواداری از ایران نیست

  ایلهان عمر، عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به ترور محسن فخری زاده با اشاره به گفته های مدیر پیشین سیا نوشت که اعتراض به نقض مقررات بین المللی موضوعی جناحی نیست و به معنای هوادارای از ایران هم نیست. جان برنان، مدیر پیشین سیا گفته است که اگر یک کشور خارجی ترور محسن فخری زاده را انجام داده باشد یا مجوز آن را صادر کرده باشد نقض مقررات بین المللی محسوب می شود.

  ایلهان عمر در بخش دیگری از توئیت خود نوشته است که اعتراض به نقض مقررات بین المللی به «موازنه» قوا و جلوگیری از «هرج و مرج» بیشتر در جهان برمی گردد.

  مدیر پیشین سیا: خطر انتقام مرگبار و دور جدید مناقشه در منطقه وجود دارد

  جان برنان، مدیر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در واکنش به ترور محسن فخری زاده در صفحه توئیتر خود از «اقدامی جنایی و بسیار بی پروا» سخن گفت. وی که در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما هدایت سیا را برعهده داشت نوشت: «نمی دانم که آیا یک دولت خارجی مجوز قتل فخری زاده را صادر کرده یا آن را انجام داده است یا خیر. اقدامی اینچنینی در راستای هدایت دولتی از تروریسم نقض آشکار مقررات بین المللی است و دولت های بیشتری را به حمله به مقامات خارجی تشویق می کند.»

  وی تاکید کرده است که ترورهایی مشابه ترور محسن فخری زاده با حمله به رهبران گروه هایی مانند القاعده یا داعش متفاوت است.

  جان برنان همچنین اظهار امیدواری کرده است که ایران به اندازه ای «هوشمند» باشد تا منتظر بازگشت دولتی «مسئول» در آمریکا بماند و به ترور محسن فخری زاده واکنش نشان ندهد.

  فرمانده سپاه: انتقام و مجازات سخت در دستور کار قرار گرفته است

  حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران هشدار داد که «انتقام و مجازات سخت» در دستور کار قرار گرفته است. وی در پیام تسلیت خود به دنبال ترور محسن فخری زاده همچنین اسرائیل را به «طراحی و هدایت» این اقدام متهم کرد.

  در بخشی از پیام حسین سلامی آمده است: «دشمنان کوردل ملت ایران به ویژه طراحان، عاملان و حامیان این جنایت نیز بدانند اینگونه جنایات در عزم و اراده ایرانیان برای ادامه این مسیر پر شکوه و اقتدار آفرین خللی ایجاد نخواهد کرد و انتقام و مجازات سخت از آنان در دستور کار قرار گرفته است.»

  فرمانده سپاه همچنین در پیام خود به «تلاش های» محسن فخری زاده در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرده است.

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: ضربه سنگینی به مجموعه دفاعی کشور بود

  محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز در پیامی ترور محسن فخری زاده را «ضربه سنگینی» به مجموعه دفاعی کشور توصیف کرد. او در پیام خود همچنین تهدید کرد که «انتقام سختی» در انتظار عاملان و آمران ترور محسن فخری زاده خواهد بود. مقامات ایران از جمله علی خامنه ای سال گذشته پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در عراق از «انتقام سخت» ایران سخن گفته بودند.

  امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «دشمن تحمل دانشمندان کشور را ندارد و به شهادت رساندن دانشمندان عمق کینه آنها را نشان می دهد.»

  به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

  رئيسی: آمران، طراحان و مباشران محاکمه شوند و به سزای اعمالشان برسند

  ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران در پیامی ترور محسن فخری زاده را «ضایعه‌ای غم ‌انگیز و جبران ناپذیر» توصیف کرد. او از دستگاه‌ های اطلاعاتی و امنیتی و مراجع قضایی ذیربط خواست تا در «اسرع وقت» و با «تمام توان اطلاعاتی» خود «عناصر مزدور و جنایتکار» را شناسایی کنند.

  قالیباف: امروز راه مماشات بسته است، انتقام هزینه سنگین ترورها را برای آمران و عاملان مشخص می‌کند

  محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در پیام تسلیت خود در پی ترور محسن فخری زاده تاکید کرد که راه «مماشات» بسته است. وی در پیام خود آورده است: «انتقام گرفتن از آمران و عاملان این جنایت های بزرگ است که هزینه سنگین و غیرقابل بازگشت این ترورها را برای آنها مشخص خواهد کرد.»

  وزیر اطلاعات: شناسایی عناصر خود فروخته تروریست آغاز شد

  محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران در پیامی اعلام کرد که «شناسایی» عاملان ترور محسن فخری زاده آغاز شده است. در پیام محمود علوی آمده است: «سربازان گمنام امام زمان، شناسایی عناصر خود فروخته تروریست این جنایت ددمنشانه را آغاز نموده و انتقام خون شهید عزیز را از مسببان و هدایت کنندگان جنایت کار خواهند گرفت.»

  فرمانده ارتش: دست آمریکا و اسرائیل به وضوح دیده می‌شود

  عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران در پیامی از نقش اسرائیل، آمریکا و گروه مجاهدین خلق در ترور محسن فخری زاده سخن گفت. پیش از این محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز به «شواهد آشکار» مبنی بر نقش آفرینی اسرائیل در ترور محسن فخری زاده اشاره کرده بود.

  در پیام فرمانده کل ارتش ایران آمده است: «دست جنایتکار آمریکا، رژیم منحوس صهیونیستی و منافقین کوردل در این جنایت به وضوح و آشکارا دیده می شود و این اقدام زبونانه نزد ملت های آزاده جهان محکوم است.»

  منبع مطلب : per.euronews.com

  مدیر محترم سایت per.euronews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکنش و هشدار جدی مشاور نظامی رهبر انقلاب درباره ترور محسن فخری زاده | همچون صاعقه بر سر قاتلان فرود خواهیم آمد

  واکنش و هشدار جدی مشاور نظامی رهبر انقلاب درباره ترور محسن فخری زاده | همچون صاعقه بر سر قاتلان فرود خواهیم آمد

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار حسین دهقان طی پیامی در صفحه شخصی خود در پیام رسان توئیتر در واکنش به شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در یک عملیات تروریستی نوشت: صهیونیست‌ها در واپسین روزهای عمر سیاسی متحد قماربازشان در پی تشدید و افزایش فشار بر ایران برای ایجاد یک جنگ تمام عیار هستند.

  وزیر سابق دفاع تصریح کرد: «شب دراز است و قلندر بیدار! همچون صاعقه بر سر قاتلان این شهید مظلوم فرود خواهیم آمد و از کرده خود پشیمان می‌کنیم.»

  بعدازظهر امروز جمعه، عناصر تروریست مسلح، خودرو حامل محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند و به شهادت رساندند.

  جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید(کلیک کنید)

  در همین زمینه:

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکنش‌های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده / رئیس اسبق سیا: ترور دانشمند ایرانی، اقدامی جنایتکارانه بود / نیویورک‌تایمز: اسرائیل پشت این ترور است

  واکنش های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده

  بین الملل تابناک: ترور کور و بزدلانه شهید محسن فخری زاده، واکنش‌های بین المللی زیادی به دنبال داشته است و رسانه ها، تحلیلگران و ناظران خارجی دیدگاه‌های مختلفی پیرامون آن مطرح کرده اند.

  ***

  نخست وزیر سابق سوئد ترور دانشمند هسته‌ای ایران را تلاشی برای جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام دانست.

  کارل بیلدت، رییس اندیشکده شورای روابط خارجی اروپا در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای در توئیتر نوشت: بعید نیست که این کشتار هدفمند، بخشی از تلاش‌ها برای جلوگیری از احیای دیپلماسی دولت بایدن و بازگشت به توافق هسته‌ای باشد.

  مارک فیتزپاتریک، مدیر اجرایی اندیشکده بین‌المللی مطالعات استراتژیک آمریکا در توئیترش نوشت: دلیل ترور محسن فخری زاده، جلوگیری از پتانسیل جنگی ایران نبود، بلکه جلوگیری از دیپلماسی بود.

  واکنش های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده

  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اقدام به بازنشر پیامی در توئیتر کرده که در این پیام آمده شهید فخری زاده سال‌ها در لیست ترور موساد بوده است.

  واکنش های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده

  آموس یادلین، فرمانده سابق اطلاعات ارتش اسرائیل در واکنش به ترور شهید فخری زاده: چنین اقدامی می تواند ایران را به سوی واکنش خشونت آمیز سوق دهد تا در مدت زمان باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ، بهانه لازم برای حمله آمریکا به تأسیسات هسته ای ایران فراهم شود.

  واکنش های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده

  «بنیامین نتانیاهو»، جملاتی را پس از اقدام تروریستی به‌ شهادت رساندن «محسن فخری‌زاده» بیان کرده که مورد توجه رسانه‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

  او عصر امروز جمعه با انتشار ویدیوئی از کارهای هفتگی خود برای رسانه‌ها در کانال تلگرامی خود گفت: «می‌خواهم لیست کارهایی را که این هفته انجام داده‌ام، با شما به اشتراک بگذارم، البته لیست کوچکی است و من نمی‌خواهم شما را از همه این کارها مطلع کنم. ولی می‌خواهم به شما بگویم که یک چیزی در خاورمیانه به راه افتاده و دوره پر تنشی در پیش خواهیم داشت؛ شنبه خوبی داشته باشید».

  روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نوشت که این اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌تواند تلویحی باشد به دست داشتن این رژیم در ترور دکتر «محسن فخری زاده»، دانشمند هسته‌ای ایران که در نزدیکی تهران ترور شد.

  رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از دفتر نتانیاهو نیز نوشتند که او از موضع‌گیری صریح در این باره خودداری کرده است.

  رئیس اسبق سیا، ترور دانشمند هسته ای ایران را اقدامی جنایتکارانه دانست

  جان او برنن: این اقدامی جنایتکارانه و شدیدا بی ملاحظه بود؛ این اقدام خطر تلافی جویی مرگبار و دور جدید جنگ منطقه ای را به همراه می آورد.

  من نمی دانم که آیا یک دولت خارجی برای اجرای ترور فخری زاده اجازه داده یا آن را انجام داده است. چنین اقدام تروریستیِ مورد حمایت دولتی نقض فاحش قانون بین المللی است و دولت های بیشتری را نسبت به اجرای حملات مرگبار علیه مقامات خارجی تشویق می کند.

  واکنش های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده

  این ترورها نسبت به حملات علیه رهبران تروریستی و عوامل گروه های تروریستی مانند القاعده و داعش به شدت متفاوت هستند و آنها کشورهای مستقل محسوب نمی شوند.

  این دسته از افراد به عنوان مبارزان نامشروع می توانند آماج قرار بگیرند تا از حملات تروریستی مرگبار جلوگیری شود.

  نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات اطلاعاتی: اسرائیل پشت ترور فخری‌زاده بود

  روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی به ترور شهید «محسن فخری زاده» پرداخت.

  این روزنامه آمریکایی در بخشی از گزارش خود نوشت، سه مقام اطلاعاتی گفته‌اند که رژیم صهیونیستی پشت حمله به این دانشمند ایرانی بوده‌اند.

  نیویورک تایمز نوشت: «مشخص نیست آمریکا تا چه اندازه پیش از انجام این عملیات از آن مطلع بوده است؛ اما آمریکا و اسرائیل دو متحد نزدیک بوده و پیشینه طولانی در به اشتراک گذاشتن اطلاعات درباره ایران دارند.»

  این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت که کاخ سفید از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

  ادعای رونن برگمن: ترورهای بیشتری در راه است

  این روزنامه‌نگار اسرائیلی نزدیک به موساد و نویسنده کتاب «برخیز و اول بکش» - که به موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای ایران پرداخته است - مدعی شده ترورهای بیشتری در راه هست!

  استفان والت، نظریه پرداز برجسته روابط بین الملل

   بایدن در ماه مارس، در "فارن افرز" نوشت که ترور سردار سلیمانی توسط ترامپ "احتمال شکل‌گیری یک چرخه دائمی از خشونت را افزایش داد". پاسخ او به ترور یک دانشمند هسته ای ایرانی، چیزهای زیادی در مورد تعهد واقعی او به "نظم مبتنی بر قوانین" به ما می گوید.

  واکنش های گسترده بین المللی به ترور شهید محسن فخری زاده

  واکنش رسانه های عربی

  بیشتر رسانه های عربی و غربی از قول رسانه‌های ایران، این خبر را منعکس و شهید فخری زاده را از دانشمندان برجسته قلمداد کردند.

  شبکه العربیه عربستان که سردمدار جوسازی و خبرسازی علیه جمهوری اسلامی ایران است، به پخش خبرهای مربوط به این اقدام تروریستی با جهت گیری خاص خود پرداخت.

  شبکه الجزیره قطر گزارش داد: رسانه های ایرانی از ترور یک دانشمند هسته ای در منطقه آبسرد دماوند تهران خبر دادند. این رسانه ها گفتند که محسن فخری زاده از دانشمندان رده اول به شمار می رود.

  شبکه المیادین در این باره گزارش داد: دکتر محسن فخری زاده یکی از دانشمندان هسته ای در نزدیکی شهر دماوند ترور شد. فخری زاده از دانشمندان تاثیرگذار در زمینه پژوهش های علمی در ایران و در فهرست تحریم‌های سازمان ملل بود.

  المیادین افزود: نتانیاهو به مشارکت احتمالی اسرائیلی در ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران اشاره کرد. وزارت دفاع ایران اعلام کرد محسن فخری زاده رئیس سازمان تحقیقات و توسعه این وزارت به شهادت رسیده است.

  علاوه بر این، دیگر رسانه های عربی منطقه ای و فرامنطقه ای به پوشش خبر ترور این دانشمند برجسته هسته ای کشورمان پرداختند.

  مرصد الشرق الاوسط و شمال آفریقا، سایت عرب ۴۸ وابسته به اعراب مناطق اشغالی ۱۹۴۸، سایت آخرالاخبار، سایت بوابه، سایت فلسطین آن لاین که از این اقدام تروریستی به «ترور بزرگترین دانشمند هسته‌ای ایران» یاد کرده است و بخش عربی سایت اسپوتنیک، سایت نون پرس در کنار سایت العراق نیوز از دیگر شبکه‌های عربی پوشش دهنده این تحول بودند.

  شبکه عربی روسیا الیوم این خبر را با این تیتر پوشش داد که «دفتر نتانیاهو حاضر به موضعگیری درباره ترور داشمند مطرح ایران در تهران نشد.

  سایت الدستور اردن گزارشی درباره شهید فخری زاده منتشر کرده است. همچنین سایت سماالاخباریه این خبر را با این تیتر منتشر نمود که خبر‌های ضد و نقیض درباره ترور دانشمند هسته‌ای ایران به ضرب گلوله افراد ناشناس به گوش می‌رسد.

  سایت البیان امارات، رادیو صدای بیروت که تیتر «ترور مدیر نخست برنامه هسته‌ای ایران» را برای گزارش خود انتخاب کرد، در کنار سایت النشره، سایت لبانان، سایت لوما نیوز، سایت اهل مصر، شبکه اسکای نیوز عربی امارت از دیگر رسانه‌های خبری عربی زبان بودند که به شهادت این دانشمند هسته‌ای ایران پرداختند.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید