توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی

  1 بازدید

  ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی

  ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی

  سابقا ، ابلاغ اوراق قضایی از طریق مامور ابلاغ انجام می شد که این امر با مشکلات متعددی مواجه بود . اما در حال حاضر به موجب قانون جدید ، ابلاغ اوراق قضایی از طریق سامانه ای به نام سامانه ثنا انجام می شود که توسط قوه قضاییه راه اندازی شده است . در این سامانه تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی بصورت الکترونیکی انجام می شود . به همین منظور اشخاص بایستی با ورود به سامانه ابلاغ اوراق قضایی و ثبت نام در سامانه ثنا ، ابلاغیهخود را مشاهده نمایند . به همین منظور در این مقاله ابلاغ الکترونیکی ، سامانه ثنا و ورود به سامانه ثنا برای ابلاغ الکترونیکی را مورد بررسی قرار می دهیم . 

  ابلاغ الکترونیکی

  در سال های قبل ، قوه قضاییه اوراق قضایی را به صورت فیزیکی صادر می نمود و وظیفه ارسال و ابلاغ اوراق قضایی بر عهده مامور ابلاغ قوه قضاییه بود . اما در سال 1392، قوه قضاییه بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری سال 1392 موظف شد تا اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی یا مخابراتی ابلاغ کند . به همین منظور ، همه مراجعین موظف شدند تا برای پیگیری و دریافت اوراق قضایی خود به به سامانه ای که به این منظور ایجاد شده است مراجعه نمایند .

  سامانه ثنا

  به موجب آنچه گفته شد ، قوه قضاییه در سال 1395 سامانه ای برای ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی به نام سامانه ثنا ایجاد نمود که تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی از طریق این سامانه انجام می شود . در سامانه ثنا کلیه ابلاغ های مربوط به اشخاص و پیوست های آن از طریق این سامانه به حساب کاربری مخاطب ارسال می شوند . به این منظور ، مخاطبان بایستی با نحوه ورود به سامانه ثنا و ثبت نام در سامانه ثنا آشنا شوند . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ثنا می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید .

  ورود به سامانه ثنا برای ابلاغ الکترونیکی

  برای استفاده از سامانه ثنا ، ابتدا باید به سایت ثنا وارد شده و ثبت نام کنیم . برای ورود به سامانه ابلاغ ثنا کلیک کنید .

  در این مرحله ، در صورتی که قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید ، با وارد نمودن مشخصات خود به سامانه وارد می شوید و در غیر این صورت ، بایستی ثبت نام کنید . برای انجام فرآیند ثبت نام باید به صورت حضوری به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه شود .

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام در سامانه ثنا کلیک کنید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکیبه کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا مراجعه کنید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامونورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیکی​پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  به استناد قانون آیین دادرسی کیفری ، قوه قضاییه موظف شد تا اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی ابلاغ نماید . به این منظور ، قوه قضاییه در سال 1395 سامانه ای را طراحی نمود تا مشاهده ابلاغیه دادگستری از طریق آن امکان پذیر شود . بنابراین ، در حال حاضر تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی دادگاه ، صرفا از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی تحت عنوان " سامانه ثنا " صورت می پذیرد و دیگر هیچ گونه ابلاغیه ای به صورت فیزیکی درب منزل اشخاص فرستاده نمی شود . لذا به منظور مشاهده ابلاغیه دادگاه ، باید نخست ثبت نام کرده و سپس اقدام به مشاهده ابلاغیه نمود . به همین مناسبت ، در این مقاله قصد داریم به بررسی چگونگی مشاهده ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا بپردازیم . بنابراین ، به بررسی ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا خواهیم پرداخت .

  ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا

  برای استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه ، در مرحله اول باید در این سامانه ثبت نام کرد . برای ثبت نام در سامانه ثنا می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با در دست داشتن مدارک شناسایی ، آدرس محل سکونت و کد پستی ، رمز ورود به سامانه ثنا را دریافت نمایید . 

  در واقع برای انجام ثبت نام در سامانه ثنا لازم است حتما به صورت حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد و برخلاف گذشته دیگر امکان انجام ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثنا فراهم نیست .

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  پس از ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، نوبت به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه می رسد . در این مرحله ، با مراجعه به صفحه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ، باید شماره ملی و رمز شخصی ورود به سامانه را وارد نمایید . 

  پس از آن ، " رمز عبور موقتی " به تلفن همراه شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید . در صورتی که رمز عبور موقتی به گوشی شما ارسال نشد ، از گزینه " رمز موقت خود را فراموش کرده ام ، ارسال مجدد رمز موقت " استفاده کنید . 

  با وارد نمودن کد عبور موقتی ، وارد صفحه جدیدی می شوید که کلیه ابلاغیه های شما ، در تمام دعاوی قابل مشاهده و دریافت هستند . با انتخاب گزینه " ابلاغیه های جدید " و یا " ابلاغیه های مشاهده شده " ، به ابلاغیه های تان دسترسی پیدا می کنید .

  با انتخاب گزینه " مشاهده ابلاغیه " ، جزئیات کامل مربوط به ابلاغ شما نمایش داده می شود . در صورت لزوم ، می توانید با انتخاب گزینه " دریافت نسخه چاپی ابلاغیه" ، ابلاغیه را چاپ نمایید .

  لازم به ذکر است که تاریخ مشاهده ابلاغیه توسط کاربر ، تاریخ ابلاغ محسوب شده و کلیه آثار قانونی ابلاغ ( مانند مهلت تجدید نظر خواهی از رای دادگاه ) ، از آن تاریخ محاسبه خواهد شد . بهتر است پس از مشاهده ابلاغیه ، با انتخاب گزینه " خروج " از نوار بالای صفحه ، از حساب کاربری خارج شوید تا از سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات شخصی شما ، به خصوص در مکان های عمومی پیش گیری شود . 

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ابلاغیه در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون دریافت ابلاغیهپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سعیدشکری 12 ماه قبل
  0

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید