توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی

  1 بازدید

  ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ورود به سایت اصلی سهام عدالت www.samanese.ir

  ورود به سایت اصلی سهام عدالت www.samanese.ir

  ورود به سایت سهام عدالت www.samanese.ir
  آزادسازی و مدیریت سهام عدالت, ثبت نام, ثبت شماره شبا, مشاهده سود و صورتحساب در سامانه سهام عدالت samanese.ir

  امکان ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت فراهم شده است .

  داوری مسوول فنی درگاه ذینفعان بازار سرمایه با بیان این خبر گفت: همه سهامداران سهام عدالت که می خواهند از وضعیت دارایی خود مطلع شوند، کافی است وارد سامانه سهام عدالت به نشانی www.sahamedalat.ir شوند .

  منبع مطلب : apahkam.ir

  مدیر محترم سایت apahkam.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیگیری سهام عدالت با کد ملی

  پیگیری سهام عدالت با کد ملی

  در یک قرن اخیر تلاش و کوشش اکثر جوامع بر آن بوده است که مالکیت دولت های حاکم را بر اموال عمومی ، شرکت ها و کارخانجات کاهش دهند . به نوعی می توان گفت خصوصی سازی در دستور کار اکثر حکومت ها قرار گرفته است و جمهوری اسلامی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست . به همین منظور در سال 1384 دولت وقت طرحی را تحت عنوان واگذاری سهام عدالت در دست اجرا قرار داد .

  به موجب این طرح سهام شرکت ها و کارخانجات دولتی به صورت یک سبد سهامی به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه واگذار می شود . در حال حاضر حدود 49 میلیون نفر از ایرانیان دارای این سهام هستند .

  از آنجایی که طرح آزادسازی این سهام های عدالت با موافقت رهبری رو به رو شده و عده زیادی از سهامداران در تکاپوی پیگیری در دست گرفتن مدیریت سهام خود هستند ، سامانه ای تحت عنوان سامانه سهام عدالت راه اندازی شده است . در این سامانه سهامداران با استفاده از کد ملی می توانند سهام عدالت خود را پیگیری و استعلام کنند . در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص پیگیری سهام عدالت با کد ملی می پردازیم .

  مشمولین سهام عدالت

  در تعریفی عامیانه تر از سهام عدالت می توان گفت که سهام عدالت به نوعی یک یارانهمحسوب می شود که به اقشار کم درآمد در جامعه تعلق گرفته است . در واقع هدف از اجرای این طرح به غیر از خصوصی سازی ، کمک به اقشار کم درآمد و کم بضاعت در جامعه می باشد . به خصوص با فراهم شدن امکان آزادسازی سهام عدالت ، فروش این سهام در بازار بورس و اوراق بهادار می تواند کمک کوچکی به بهتر شدن وضعیت معیشت خانوارها داشته باشد .

  در ابتدا این سهام به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی ، بهزیستی ، کارگران روز مزد ، رزمندگان و جانبازان تعلق گرفت . بعد از آن کارکنان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان نیز در صف دریافت این سهام قرار گرفتند . امروزه در حدود 49 میلیون نفر از ایرانیان دارای سهام عدالت هستند ، اما دیگر امکان واگذاری این سهام از جانب دولت وجود ندارد . لازم به ذکر است که در صورت فوت سهامدار ، سهام عدالت متوفی طبق قواعد ارث میان وراث قانونی تقسیم می شود .

  کسانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده و می خواهند سهامشان را در بازار بورس و اوراق بهادار به فروش رسانده و یا آنکه شخصا بر آن مدیریت و نظارت داشته باشند لازم است تا اقدام به دریافت کد بورسی کنند . 

  استعلام سهام عدالت با کد ملی

  همانطور که پیش تر گفته شد برای پیگیری سهام عدالت سامانه ای تحت عنوان سامانه سهام عدالت راه اندازی شده است . البته برای پیگیری و استعلام سهام عدالت از طریق این سامانه دسترسی به کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای ضروری می باشد . به غیر از کسانی که از داشتن سهام عدالتشان مطمئن هستند آن دسته از اشخاصی که از داشتن این سهام مطمئن نیستند می توانند در همان مرحله اول ورود نسبت به این موضوع اطلاع پیدا کنند . با توجه به راهنمای تصویری ذیر می توانید سهام عدالت خود را پیگیری و استعلام کنید .

  1- در اولین قدم لازم است عبارت سامانه سهام عدالت و یا نشانی samanese.ir را در یک مرورگر جستجو کنید .

  2- وارد  صفحه ای که در تصویر زیر مشخص شده است شوید و در صفحه اصلی از قسمت سامانه الکترونیکی سهام عدالت ، عبارت ورود بهسامانهرا انتخاب کنید .

  3- در این صفحه مقررات سامانه برایتان نمایش داده می شود ، ابتدا لازم است مطالب را مطالعه کرده و سپس گزینه مطالب فوق را مطالعه نموده و می پذیرم را تیک دار کنید و در آخر گزینه ادامه را فعال کنید .

  4- حالا باید شماره ملی خود را به صورت کامل در قسمت خالی وارد کرده و بعد از درج کد امنیتی گزینه ادامه را فعال کنید .

  5- در صورتی که شما دارای سهام عدالت باشید می توانید مراحل بعد را ادامه دهید اما اگر سهام عدالت نداشته باشید تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود .

  6- از این مرحله راستی آزماییسامانهشروع می شود و در گام اول از شما می خواهد نام و نام خانوادگی خود را از بین این سه گزینه انتخاب کنید و بعد از انتخاب گزینه صحیح ، عبارت ادامه را فعال کنید .

  7- در گام دوم راستی آزمایی از شما درخواست می شود که نام پدر خود را از بین سه گزینه ای که برایتان نمایش داده شده انتخاب کرده و بر روی گزینه ادامه کلیک کنید .

  8- در گام سوم راستی آزمایی لازم است سال تولد خود را انتخاب کرده و سپس گزینه ادامه را فعال کنید .

  9- در آخرین گام راستی آزمایی باید شماره شناسنامه خود را انتخاب کنید ، دقت کنید که اگر هیچکدام از گزینه ها شامل شماره شناسنامه شما نیست باید گزینه خط تیره را برگزینید .

  10- در این مرحله اطلاعات هویتی سهامدار نمایش داده می شود و پس از مطالعه در صورت صحیح بود اطلاعات گزینه تایید و ورود را انتخاب کنید .

  11- حالا صفحه شخصی مخاطب نمایش داده می شود و برای مشاهده برگه سهام عدالت باید از بین گزینه های داشبورد اطلاعاتی ، گزینه مشاهده صورت وضعیت دارایی سهام انتخاب شود .

  12- در آخر برگه سهام برای شما نمایش داده می شود که در بالای صفحه می توانید ارزش اسمی سهام و پایین تر از آن وضعیت واریز سود ، تعداد ، زمان و مبلغ سودهای واریزی تا امروز نمایش داده می شود .

  برای دریافت کد بورسی در ابتدا باید دو اقدام مهم انجام گیرد . اول آنکه در سامانه سجام ثبت نام به عمل آید و در اقدام دوم یکی از شرکت های کارگزاری موجود را انتخاب کرده و در سایت اصلی این کارگزاری ثبت نام صورت گیرد . تمامی سرمایه گذاران برای فعالیت در بازار بورس و امکان انجام نقل و انتقال در این بازار باید این دو ثبت نام را به صورت کامل و تا انتها انجام دهند .

  بعد از آنکه مراحل ثبت نام تکمیل شد نوبت به مرحله آخر یعنی احراز هویت می رسد . احراز هویت به این معناست که صحت اطلاعات ارسال شده توسط سرمایه گذار در طور فرآیند ثبت نام مورد بررسی قرار می گیرد . دو راهکار متفاوت برای انجام احراز هویت وجود دارد که به صورت کامل در مقاله ذیل توضیح داده شده است .

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری سهام عدالت با کد ملیدرکانال سرمایه گذاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون پیگیری سهام عدالت با کد ملیپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه دغاغله 1 ماه قبل
  0

  سلام من و فرزندان و همسرم تاکنون سهام عدالت نگرفته ام به چه صورات ثبت نام کنم

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  محمدخواجه دادی

  0
  محمد خواجه دادی 11 ماه قبل

  سلام بند کارگرم ولی سهام عدالت واریز نشود چکار کنم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  مرتضی 1 سال قبل

  لطفا راهنمایی کنید کد ۱۳ رقمی چگونه باید دریافت کرد

  برای ارسال نظر کلیک کنید