توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  وسیله ای که در تصفیه خانه گل و لای آب را میگیرند

  1 بازدید

  وسیله ای که در تصفیه خانه گل و لای آب را میگیرند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  مشرق نیوز

  مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه

  مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه

  معمولا در کنار کارخانه های بزرگ تولیدی برای آنکه آبها و یا پساب های خروجی مجددا به چرخه تولید باز گردد، از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می شود. در تصفیه آب صنعتی برای انجام صحیح فیلتراسیون صنعتی 4 مرحله اجرایی وجود دارد. به طور خلاصه این مراحل به شرح زیر هستند.

  مرحله اول: برای غربالگری آب از منشأ، منبع طبیعی یا صنعتی، با ورود به سیستم های تصفیه صنعتی معمولاً از صفحه ای عبور داده می شود. این مرحله نکته ای کلیدی است، زیرا مواد زیادی را که می توانند فرایندهای تصفیه را مسدود یا مختل کنند از دستگاه تصفیه آب صنعتی دور نگه می دارد

  مرحله دوم: در این قسمت از پازل تصفیه معمولاً افزودن مواد شیمیایی به آب انجام می گیرد. این مکانیزم باعث می شود ذرات کوچک و در عین حال چسبنده، را جمع آوری کند. به نوبه خود، این جریان ذرات بزرگتر را جذب خواهد کرد

  مرحله سوم: فیلتراسیون بخش مهمی از اکثر سیستم های حاوی دستگاه تصفیه آب صنعتی است. آب از طریق یکی از انواع متنوع فیلترینگ پمپاژ شده، و باعث جمع شدن مواد زائد در اطراف فیلتر می شود. این فیلترها که می توانند از پارچه، شن و ماسه یا کربن ساخته شوند، با عبور آب از درون آنها، ذرات بیشتری را جذب می کنند

  مرحله چهارم: در مرحله ضد عفونی کردن، آب تصفیه شده به مخزن بسته ای پمپاژ می شود و در آن از مواد شیمیایی ضد عفونی کننده مانند کلر برای از بین بردن هر گونه باکتری یا میکروارگانیسم های دیگر که ممکن است از روند فیلتراسیون عبور کرده باشند، استفاده می شود. سایر فن آوری ها شامل اولترا-فیلتراسیون (فیلترهایی با منافذ 0.2 میکرون یا کمتر) ، تصفیه با نور ماورا بنفش (UV) یا اسمز معکوس (RO) قابلیت استفاده دارند.

  دستگاه تصفیه آب صنعتی و اسمز معکوس چیست؟

  تصفیه یا به عبارتی فیلتراسیون آب حذف ناخالصی ها از یک منبع اولیه آب است. سیستم هایی برای تأمین کیفیت مناسب آب در خط تولید قرار می گیرند. با عبور آب از این سیستم ها، لایه ها ناخالصی ها را گرفته و از بین می برند. راه حل های مختلفی برای این امر وجود دارد مانند اسمز معکوس. از آنجایی که صنایع مختلف به کیفیت های مختلف آب نیاز دارند، در واحدهای بازیافت آب، تصفیه اولترافیلتراسیون نانو و نور فرابنفش انجام می گیرد. صنایع غذایی و آشامیدنی به دلیل مصرف انسان به کیفیت تعریف شده تری احتیاج دارند. اسمز معکوس قادر است 99.9٪ از باکتری ها را از بین ببرد که اغلب در طراحی سیستم های آب خالص دارویی استفاده می شود. فرآیندهای نهایی در صنایع خودروسازی و هوا فضا نیاز به مشخصات دقیق آب برای اطمینان از بالاترین کیفیت قطعات تولیدی دارند

  آب شیرین کن صنعتی چیست؟

  دستگاه آب شیرین کن صنعتی در اصل همان دستگاه تصفیه آب صنعتی، مکانیزمی است مبتنی بر فناوری اسمز معکوس که در آن کیفیت آب با حجمی بیش از 2.5 مترمکعب در روز تصفیه می شود. خروجی حاصل از این سیستم شامل آب شرب، نیاز کارخانه های صنعتی، کشاورزی و استخرها است. آب شیرین کن صنعتی حجم بالایی از آلودگی ها را از بین می برد

  از نگاهی دقیق تر سیستم اسمز معکوس در کنار دستگاه تصفیه آب صنعتی، روشی است برای تولید آب خالص از طریق آب خام که از غشایی نیمه تراوا عبور نموده و ناخالصی ها را از بین می برد. اسمز معکوس به دلیل مزایای زیادی که دارد و محلول سبز آن برای تصفیه آب های صنعتی در حال محبوبیت روزافزون است. از آنجایی که این مکانیزم به هیچ ماده شیمیایی نیاز ندارد، جایگزینی قطعات غشایی ارزان تر بوده و به حداقل تعامل اپراتور نیاز دارد.

  منبع مطلب : dsawater.ir

  مدیر محترم سایت dsawater.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تصفیه آب سطحی و آب های گل آلود ~ تصفیه فاضلاب شمیم شریف

  تصفیه آب سطحی و آب های گل آلود ~ تصفیه فاضلاب شمیم شریف

  فاضلاب سطحی یا آب سطحی چیست؟

  به آب جاری شده در سطح زمین در اثر بارش باران و برف، آب سطحی می­ گویند. این آب می­ تواند:

  باران و برف هنگام رسیدن به زمین می ­توانند گازهای موجود در اتمسفر از جمله کربن دی اکسید و اکسیدهای گوگرد و نیتروزن را در خود حل کنند. همچنین پس از جاری شدن روی زمین با گل و لای، شن و ماسه، آشغال، سم­ ها و آفت­کش­ ها، مواردی از این قبیل آلوده می­ شود.  به عنوان مثال، باران ریخته شده بر روی یک پارکینگ می تواند شامل شن، روغن، آشغال، فلزات سنگین و بسیاری آلاینده های دیگر باشد. از آنجایی که جمعیت انسان ها رو به افزایش است و نیاز به آب روز به روز بیشتر می­شود، به فاضلاب سطحی به عنوان یک منبع آب نگاه می ­شود.

  قسمتی از فاضلاب سطحی که وارد خاک شده، به مرور زمان از لایه های خاک عبور کرده و آلودگی های آن تا حدودی از طریق مکانیزم های در دام افتادن بین خلل و فرج، جذب فیزیکی و شیمیایی، تجزیه بیولوژیکی برطرف می ­شود. اما قسمتی از فاضلاب که به خاک نفوذ نکرده است چه می­ شود؟

  فاضلاب جاری شده در طی مسیر عبور غلظت آلاینده ها و دبی فاضلاب را در آن مسیر افزایش می دهد و می تواند برای تصفیه خانه های آب و فاضلاب به یک معضل تبدیل شود. لذا این قسمت از فاضلاب نیازمند تصفیه است.

  تا سی سال گذشته، هنگام مواجهه با فاضلاب سطحی تنها هدف این بود که این فاضلاب از سطح زمین جمع آوری شود و از منطقه دور شود. اما در پانزده سال اخیر  برنامه های بسیاری برای جلوگیری از ورود این آلودگی به رودخانه ها به کار گرفته شده است.

  تصفیه فاضلاب سطحی به معنای ارتقای کیفیت آن، کاهش حجم آن و یکنواخت سازی دبی جریان است. اولین قدم طراحی یک حوضچه است که بتواند این فاضلاب رو جمع اوری کرده و با دبی مشخص و ثابت وارد سیستم تصفیه کند. روش های مختلفی برای تصفیه این نوع فاضلاب موجود است: فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی.

  با به کارگیری روش های شیمیایی، می توان فلزات، روغن، جامدات معلق، فسفات و بار آلودگی میکروبی را کاهش داد. در مورد فلزات، در صورتیکه غلظت جامدات معلق کم باشد، فلزات بیشتر به صورت محلول در فاضلاب هستند. اما برای غلظت جامدات معلق 500 میلی گرم بر لیتر و بیشتر، فلزات بیشتر چسبیده به جامدات معلق هستند.

  تصفیه فاضلاب سطحی به روش انعقاد الکتریکی

  برای تصفیه آب سطحی یا به عبارتی دیگر همان فاضلاب سطحی، استفاده از دستگاه انعقاد الکتریکی یکی از مناسب ترین روش هاست. قدرت انعقاد الکتریکی در حذف ذرات معلق، فلزات و بار میکروبی بسیار بالاست. فاضلاب سطحی وارد سیستم تصفیه انعقاد الکتریکی شده، گل و لای آن به طور کامل گرفته می­ شود. همچنین قابلیت کاهش غلظت فلزات و آلودگی میکروبی بیش از 95 درصد از ویژگی های این روش است.

  از دیگر مزیت های این روش این است که این پکیج قابلیت حمل و جابجایی را دارد، لذا هنگام وقوع بارش شدید در یک منطقه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن پکیج را به آن منطقه انتقال داده و فاضلاب سطحی را تصفیه نمود.

  همچنین قابل توجه است که روش های بیولوژیک علاوه بر اینکه به نوع آلاینده حساس هستند، به زمان ماند حداقل 10 ساعته برای تصفیه فاضلاب نیازمند هستند. در صورتیکه زمان تصفیه به روش انعقاد الکتریکی کمتر از 30 دقیقه است.

  در مناطقی که بارش باران و فاضلاب تولید شده از آن که بر روی زمین جاری شده و منجر کاهش کیفیت آب آشامیدنی و ایجاد شوک بر تصفیه خانه های آب و فاضلاب می­ شود، توصیه ما استفاده از پکیج انعقاد الکتریکی است. این پکیج توانایی حذف گل ولای، شن و ماسه، روغن، آشغال، بار میکروبی و فلزات را تا حد بسیار خوبی دارد. یک مزیت بزرگ دیگر، قابلیت حمل و نقل این پکیج به نقطه ایی دیگر هنگام مواجهه به بارش باران و برف می باشد.

  منبع مطلب : shamimsharif.ir

  مدیر محترم سایت shamimsharif.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ۰ 18 روز قبل
  0

  من ❌

  امیر حسین 27 روز قبل
  0

  من چیزی نمی دونم ولی اگه اطلات شما کافی نیست چرا گذاشتین مطلبو من چند ساعته هی می خونم سری پاک کنید

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید