توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پاریس کوچولو لقب کدام شهر ایران است

  1 بازدید

  پاریس کوچولو لقب کدام شهر ایران است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  بروجرد؛ پاریس کوچولوی ایران را بشناسید!

  بروجرد؛ پاریس کوچولوی ایران را بشناسید!

  پاریس کوچولو، لقب یکی از جالب‌ترین شهرهای استان لرستان است. “بروجرد” که به “پاریس کوچک” معروف است، به خاطر آب‌وهوای خوبش و جاذبه‌های طبیعی که دارد در بین مردم منطقه معروف است. علت این نام‌گذاری آن است که اگر فردی از بام بروجرد به سمت غرب نگاه کند، دهکده‌هایی می‌بیند که چنین منظره ای تنها در اروپا قابل دیدن است.همچنین اطراف شهر بروجرد، بر اساس توپوگرافی شباهت خاصی به پاریس دارد و به همین دلیل بروجرد پایتخت کوهنوردی ایران نیز معرفی می گردد.

  مردم بروجرد را می‌توان از خوش‌گذران‌ترین مردم دانست، همه در حال تفریح و گشت‌وگذار هستند و معمولاً پارک‌ها در تمامی روزهای هفته شلوغند؛ به قدری شلوغ که شاید با خود شک کنید مگر امروز تعطیل است!!!

  شهرستان بروجرد، دومین شهر پرجمعیت استان لرستان است و در رده‌بندی شهر های پرجمعیت ایران، جایگاه سی و نهم را به خود اختصاص داده است.

  بروجرد از جنبه تاریخی دارای اهمیت است و دلیل این اهمیت وجود آثار تاریخی حاصل از دشت سیلاخور بوده که متعلق به زمان‌های پیش از تاریخ است. دشت سیلاخور گسترده‌ترین زمین هموار، در سرتاسر استان لرستان است. طبق شواهد موجود، این دشت به همراه بروجرد در طول تاریخ شاهد جنگ‌های بسیاری بوده است.

  در سال ۱۳۸۹ بروجرد را پایتخت انیمیشن ایران نامیدند زیرا شرکت های مختلف انیمیشن سازی در این شهر فعالیت می کنند. همچنین بروجرد شهر ملی ورشو در ایران است و به عنوان پایتخت ورشو شناخته می‌شود.

  در بروجرد نویسندگان و شاعرانی برجسته همچون، علامه شهیدی، عبدالحسین زرین کوب، مهرداد اوستا، استاد موسیقی‌دانی مانند لوریس چکناواریان متولد شده اند و از این نظر این شهر را می توان شهری فرهنگی نیز به شمار آورد.

  بقعه‌ی شاه زواریون بروجرد، پل قلعه حاتم، بازار بروجرد، امام زاده قاسم، قلعه یزدکرد، گردشگاه چغا، سرآب کرتول و… را می‌توان از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مذهبی بروجرد دانست.

  منبع مطلب : dornatrip.net

  مدیر محترم سایت dornatrip.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  تبسم‌بابایی : بروجرد

  محمدرضا : بروجرد

  مهدی : مگه بجنورد پاریس کوچولو نیست!؟

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ارمین 17 روز قبل
  0

  حشره ای که بیشترین طول عمر را دارد

  ناشناس 3 ماه قبل
  1

  پاریس کوچولو

  ستاره سهیل 4 ماه قبل
  2

  بروجرد

  مهدی 5 ماه قبل
  4

  مگه بجنورد پاریس کوچولو نیست!؟

  Mat 5 ماه قبل
  1

  اینو کی نوشته چ چلمغزی بوده...

  پاریس کوچولو لقب شهر بجنورد هس

  تبسم‌بابایی 6 ماه قبل
  6

  بروجرد

  زهره 6 ماه قبل
  1

  کسی میدونه

  زهرا 6 ماه قبل
  3

  کسی میدونه

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  پرداخت بلا عوض .باغچه .آتل متل کوتوله.مریخ موریانه

  محمدرضا 10 ماه قبل
  5

  بروجرد

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید