توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پرواز بمب افکن های امریکا بر فراز خلیج فارس

  1 بازدید

  پرواز بمب افکن های امریکا بر فراز خلیج فارس را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پرواز بمب افکن های آمریکایی بر فراز خلیج فارس /برگزیت؛ آغاز یک جدایی؟ /سنا زیر بار زور نرفت

  پرواز بمب افکن های آمریکایی بر فراز خلیج فارس /برگزیت؛ آغاز یک جدایی؟ /سنا زیر بار زور نرفت

  به گزارش اقتصادنیوز، تصویب توافق‌نامه برگزیت، اعلام توافق تجاری میان اتحادیه اروپا و چین، خارج شدن پیشنهاد ترامپ از دستور کار سنای ایالات متحده، انفجار در فرودگاه عدن و پرواز تحریک‌آمیز هواپیماهای بی52 بر فراز خلیج فارس مهم‌ترین خبرهایی بود که تیتر اول رسانه‌های بین‌المللی را در نیم روز گذشته شکل داده‌اند.

  برگزیت؛ آغاز یک جدایی؟

  به گزارش رویترز، بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا ساعتی پس از تصویب توافق‌نامه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا گفت برگزیت یک پایان نیست، بلکه یک آغاز است. تایید سلطنتی این توافق‌نامه پس از تصویب مفاد آن در مجلس عوام و اعیان بریتانیا در آخرین ساعات روز چهارشنبه در شرایطی صورت پذیرفت که از آخرین ساعات امروز بریتانیا از مدار اتحادیه اروپایی خارج شده و به رابطه پرتلاطم 48 ساله‌اش با آن خاتمه می‌دهد. اگر چه برخی از نمایندگان از فرصت بسیار کوتاه برای بررسی این توافق‌نامه شکایت داشتند، اما در نهایت نمایندگان مجلس عوام با رای 521-73 به توافق نامه منعقد شده بین دولت انگلیس و اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.

  برگزیت

  پیش از این در همه پرسی 23 ژوئن 2016 ، 17.4 میلیون نفر (52 درصد رای‌دهندگان) از برگزیت حمایت کرده بودند و 16.1 میلیون نفر (48 درصد) رای به ماندن در اتحادیه داده بودند. بر اساس نظرسنجی‌ها از آن زمان تعداد کمی از افراد تصمیم خود را تغییر داده‌اند. نزد حامیان برگزیت، خروج از اتحادیه اروپا فرار از یک قراردادی بود که در آن محکوم به پذیرش سلطه آلمان هستند و عقب‌ماندگی روزافزون از قدرت‌های برتر دنیا هم‌چون ایالات متحده و چین را تشدید می‌کند. اما به عقیده مخالفان، برگزیت یک حماقت است که غرب و بریتانیا را تضعیف می‌کند، از نفوذ بین‌المللی و قدرت اقتصادی بریتانیایی می‌کاهد و در نهایت آن را به جزیره‌ای منزوی مبدل می‌کند.

  در جریان همه‌پرسی برگزیت در بریتانیا انگلیس و ولز رأی به خروج و اسکاتلند و ایرلند شمالی رأی به ماندن در اتحادیه اروپا دادند. شاید بیش از هر چیز این همه‌پرسی نشان داد که پادشاهی متحد بریتانیا بیش از اتحادیه اروپا در خطر جدایی قرار دارد و آینده بریتانیایی متحد را با ابهاماتی مواجه می‌سازد.

  توافق زیر سایه نگرانی

  در شرایطی که روز گذشته چین و اتحادیه اروپا از توافق بر سر سرمایه‌گذاری‌های متقابل خبر دادند، رسانه‌های امریکایی به انعکاس نگرانی‌های دولت این کشور از این مسئله پرداختند. این توافق که رسیدن بدان نزدیک به هفت سال به طول انجامید و برای عملی شدن دست‌کم به یک سال دیگر نیاز است، به شرکت‌های اروپایی اجازه دسترسی بیش‌تری به بازار چین خواهد داد. بدین ترتیب شرکت‌های اروپایی مجاز خواهند بود در بخش‌هایی چون خودروهای برقی، بیمارستان‌های خصوصی، ساخت و ساز، تبلیغات و صنایع دریایی و بخش‌هایی از مخابرات سرمایه‌گذاری و فعالیت کنند.

  برگزیت

  به گزارش سی‌ان‌ان این توافق می‌تواند به روابط بروکسل با دولت آمریکا، که ابراز تمایل کرده بود با اتحادیه اروپا در مورد مسائل مربوط به چین همکاری کند، آسیب برساند. در واشنگتن، بسیاری همکاری با اروپا را موثرترین راه مقابله با اقدامات اقتصادی چین و مسئله حقوق بشر می‌دانند.

  جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دولت آتی جو بایدن، هفته گذشته در توییتر در مورد توافق اتحادیه اروپا نوشت «از رایزنی‌ها با شرکای اروپایی‌ در مورد نگرانی‌های مشترک درباره تجارت با چین استقبال می‌کند». چندی پیش از این بایدن حتی پا را فراتر گذاشته بود و رئیس‌جمهور چین را رذل و اوباشی توصیف کرده بود که حتی یک استخوان دموکراتیک در بدن خود ندارد.

  درست هم‌زمان با اعلام این توافق سی‌ان‌ان از قول یکی از مقامات امنیتی دولت گزارش دادکه دونالد ترامپ در اوایل ماه جاری اطلاعاتی را دریافت کرده که بر اساس آن چین به دنبال پرداخت پول به نیروهای ضددولتی در افغانستان برای حمله به نیروهای آمریکایی در این کشور است.

  سنا زیر بار زور نرفت

  میچ مک‌کانل، رئیس مجلس امریکا درخواست دموکرات‌های سنا برای رای‌گیری مستقیم درباره افزایش مبلغ چک‌های حمایتی را رد کرد و گفت «سنا زیر بار زور نمی‌رود و عجله ندارد تا به دوستان ثروتمند دموکرات‌ها که نیازی به کمک ندارند، پول قرض بدهد».

  برگزیت

  مک‌کانل افزایش مبلغ چک از ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار را به معنای یک بدهی عظیم دیگر دانست و به جای آن پیشنهاد داد موضوع افزایش مبلغ چک همراه با خواسته‌های دیگر دونالد ترامپ که با مخالفت دموکرات‌ها روبرو شده، به رای گذاشته شود. یکی از این پیشنهادات  که بند ۲۳۰ نام دارد در صورت تصویب به مصونیت حقوقی شرکت‌های حوزه تکنولوژی پایان می‌دهد و دیگری راه را برای تشکیل کمیسیون متشکل از دو حزب برای تحقیق در تقلب انتخاباتی باز می‌کند. به عقیده نمایندگان و سناتورهای دموکرات‌ پیشنهاد مک‌کانل صرفا برای ممانعت از تصویب افزایش مبلغ چک طراحی شده است.

  اعطای حق ختم بارداری در سرزمین پاپ

  در روز چهارشنبه در آرژانتین مجلس سنای با رای مثبت خود حق پایان داوطلبانه بارداری را در این کشور قانونی کرد. این مسئله برای اولین بار است که در یک کشور بزرگ آمریکای لاتین با اکثریت جمعیت کاتولیک اتفاق افتاده است. تا پیش از این تنها در کوبا با دولتی کمونیستی، اروگوئه و برخی مناطق مکزیک این امر قانونی بود. جلسه پرمناقشه سنا بعد از ساعت‌ها مذاکره به رای‌گیری نهایی انجامید و در نهایت با ۳۸ رای موافق در برابر ۲۹ مخالف و یک رای ممتنع این قانون تصویب شد.

  انفجار فرودگاه عدن

  شمار کشته‌شدگان انفجارها در فرودگاه عدن از 26 تن فراتر رفت. به گزارش العربیه روز گذشته هم‌زمان با فرود هواپیمای حامل وزرای دولت جدید یمن در فرودگاه عدن، وقوع سه انفجار موجب کشته و زخمی شدن شماری از افراد حاضر در فرودگاه شد. بر اساس این گزارش، بلافاصله پس از آن‌که هواپیمای مقامات دولت جدید وحدت یمن در فرودگاه عدن به زمین نشست، انفجاری بزرگ روی داد و صدای تیراندازی شنیده شد.

  مانور تحریک‌آمیز دوباره بی‌52 

  به گزارش بی‌بی‌سی، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) اعلام کرد دو بمب‌افکن بی52  نیروی هوایی ایالات متحده در منطقه خاورمیانه و بر فراز آب‌های خلیج فارس به پرواز درآمده‌اند. سنت‌کام در بیانیه‌ای گفت که هدف از حضور حساب‌شده این بمب‌افکن‌های استراتوفورترس تاکید بر تعهد ارتش آمریکا به امنیت منطقه و نشان دادن توانایی منحصر به فرد پیاده‌سازی سریع نیروی رزمی در فرصت کوتاه بوده است.

  برگزیت

  این سومین دور از پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی بر فراز خلیج فارس در یک ماه و نیم گذشته است که هم‌زمان با روزهای پایانی دولت دونالد ترامپ انجام می‌شود. یک مقام‌ ارشد آمریکایی نیز در این رابطه در مصاحبه با فاکس‌نیوز ابراز عقیده کرده که در روزهای آتی احتمال ‌عملیات‌های پیچیده‌تر علیه آمریکایی‌ها در عراق وجود دارد و ممکن است به سفارت این کشور در بغداد دوباره حمله شود.

  انتشار ویروس جهش‌یافته و اعمال کنترل‌های بیش‌تر

  یک روز پس از اعلام اولین مورد از نمونه جدید ویروس کرونا در ایالت کلرادو، فرماندار ایالت کالیفرنیا نیز خبر از مشاهده  اولین مورد از این ویروس جهش‌یافته در جنوب کالیفرنیا داد. در واکنش به این خبر آنتونی فائوچی گفت که از شنیدن آن تعجب نکرده و احتمالا در روزهای آتی در سایر ایالت‌ها نیز مشاهده خواهد شد.

  برگزیت

  او پیش‌بینی کرده که با وضعیت کنونی تا پاییز سال آینده بتوان ویروس را در امریکا مهار کرد. بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا هم  در یک کنفرانس خبری اعلام کرده که  سرعت بالای انتشار گونه جدید ویروس کرونا ما را مجبور می‌کند که در برخی مناطق اقدامات سختگیرانه‌تری را اعمال کنیم. با توجه به تایید واکسن آسترازنکا آکسفورد در روز گذشته، جانسون این مسئله را دستاورد بزرگی برای دانش بریتانیا دانست که به آن‌ها اجازه می دهد افراد بیشتری را با سرعت بیشتری واکسینه کنند.

  قرن رقابت با چین و هند

  ایوان اشپیگل بنیان‌گذار اسنپ‌چت در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته ایالات متحده در حال ورود به دوره جدیدی از رقابت جهانی است و این کشور به سرمایه‌گذاری بیش‌تر در نسل‌های آینده نیاز دارد. او در این مصاحبه گفت که ایالات متحده با یک قرن رقابت استراتژیک با کشورهایی مانند چین و هند روبه‌روست که در حال رشد سریع هستند؛ چیزی که قبلا تجربه‌اش را نداشتیم. به عقیده او  ایالات متحده برای رقابت در آینده باید بلندمدت فکر کند.

  اشپیگل اسنپ‌چت را هنگام تحصیل در دانشگاه استنفورد راه‌اندازی کرد و در ۲۵ سالگی به یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان تبدیل شد.

  منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هدف پرواز دو بمب‌افکن آمریکایی روی خلیج فارس چیست؟

  ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) اعلام کرد که دو بمب‌افکن B-۵۲ نیروی هوایی ایالات متحده امروز در منطقه خاور میانه و بر فراز آب‌های خلیج فارس به پرواز درآمده‌اند.

  سنت‌کام در بیانیه‌ای گفت که هدف "حضور حساب‌شده" این بمب‌افکن‌های استراتوفورترس "برای تاکید بر تعهد ارتش آمریکا به امنیت منطقه و نشان دادن توانایی منحصر به فرد پیاده‌سازی سریع نیروی رزمی در فرصت کوتاه" بوده است.

  این سومین دور از پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی بر فراز خلیج فارس در یک ماه و نیم گذشته است که هم‌زمان با روز‌های پایانی دولت دونالد ترامپ و در آستانه اولین سالگرد ترور شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، انجام می‌شود.

  سنت‌کام گفته است که این پرواز‌ها برای ارسال پیام بازدارنده و صریح برای هر کسی است که بخواهد به آمریکایی‌ها با منافع آمریکا آسیب برساند. "

  منبع: بی بی سی

  منبع مطلب : fararu.com

  مدیر محترم سایت fararu.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اخطار آمریکا به ایران؛ پرواز دو بمب‌افکن آمریکایی بر فراز خلیج فارس | آمریکا به دنبال درگیری با ایران است؟

  اخطار آمریکا به ایران؛ پرواز دو بمب‌افکن آمریکایی بر فراز خلیج فارس | آمریکا به دنبال درگیری با ایران است؟

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «کنث مک‌کنزی» رئیس سازمان تروریستی سنتکام بار دیگر تأکید کرده که واشنگتن دنبال درگیری با ایران نیست. 

  بمب‌افکن‌های نیروی هوایی آمریکا برای سومین بار ظرف ۴۵ روز گذشته بر فراز خلیج فارس به پرواز درآمدند. واشنگتن گفته هدف از این پروازها اخطار به ایران، در بحبوحه احتمال اقدام تلافی‌جویانه این کشور در سالروز ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. 

  مک‌کنزی گفت: «ایالات متحده به استقرار تجهیزات جنگی در مناطق تحت مسئولیت ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده ادامه می‌دهد تا از اقدامات احتمالی دشمنان جلوگیری کرده و نشان دهد آماده پاسخ به هرگونه تجاوز علیه آمریکایی‌ها یا منافع آنها است.»

  وی در ادامه گفت: «ما دنبال درگیری نیستیم ولی هیچ کس نباید توانایی ما برای دفاع از نیروهایمان یا اقدام قاطع در پاسخ به هر حمله‌ای را دست کم بگیرد.»

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید