توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پول فروش سهام عدالت بانک تجارت کی واریز میشود

  1 بازدید

  پول فروش سهام عدالت بانک تجارت کی واریز میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  سازوکار فروش سهام عدالت در بانک تجارت / سهام در بالاترین قیمت فروخته شد!

  سازوکار فروش سهام عدالت در بانک تجارت / سهام در بالاترین قیمت فروخته شد!

  به گزارش تجارت‌نیوز، سهامداران سهام عدالت که روش آزادسازی مستقیم را برای سهام خود انتخاب کردند در روزهای ششم تا سیزدهم خرداد ماه فرصت داشتند که تا با مراجعه به بانک نسبت به فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت اقدام کنند.

  حدود چهار هفته از آغاز این فرایند می‌گذرد و هنوز بسیاری از سهامداران نسبت به عدم واریز پول فروش سهام عدالت خود معترض هستند؛ معترضان از بانک‌های مختلف شکایت دارند، یکی از آنها بانک تجارت است که اظهارات برخی از مخاطبان را در این خصوص در این جا می‌خوانید:

  «یکی بیاد جوابگو بشه بانک تجارت، رفاه و مسکن چرا واریز نمیکنین از ۶ خرداد برای فروش بانک تجارت گذاشتم یعنی چی واریز نمیکنین.»

  «چرا بانک تجارت واریز نمیکنه من الان ده روز فروختم»

  «بانک تجارت هنوز واریز نکرده این در کمال بی انصافی هست لطف کنین حد اعقل بگین چه وقت واریز میشه نه اینکه فقط حرف تکراری میزنین»

  «یک جواب بده بانک تجارت چرا نمیریزه سهام ملتو ،بابا مردم لازم دارن»

  «من ۲۳ روزه بانک تجارت سفارش فروش دادم هنوز یه ریالم واریز نکرده»

  پاسخ بانک تجارت به مشتریان خود

  کوروش ناصری، قائم مقام کارگزاری بانک تجارت‌، در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: کارگزاری کاری که بر عهده داشته را انجام داده است، بانک پرتفوی متقاضیان فروش سهام عدالت که به بانک تجارت درخواست داده‌اند را برای ما فرستاده است، ما هم طی یک نامه آن را به شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار ارجاع دادیم.

  وی عنوان کرد: چند روزی ابتدا به خاطر مشکلات سیستمی و بعد از آن به علت ترافیک کاری زمان برد تا آن را تجمیع کردند و برای ما لیست فروش سهام عدالت را برای ما فرستاند که سعی کردیم در بالاترین قیمت این سهام را بفروشیم که فروش آن در هفته گذشته و حتی دیروز انجام شد.

  ناصری ادامه داد: صندوق سپرده‌گذاری مرکزی باید لیستی از نام متقاضیان، شماره حساب و مبلغ واریزی برای هر فرد برای ما ارسال کند که هنوز این لیست را برای ما نفرستاده است. این صندوق هم به ما گفته است که در نوبت دریافت لیست هستیم. بنابراین در حال حاضر لیستی نداریم که براساس آن واریزی‌ها را انجام دهیم و منتظر ارسال آن از سوی صندوق سپرده‌گذاری مرکزی هستیم.

  وی در پایان تاکید کرد: کارگزاری بانک تجارت وظیفه خود را انجام داده و سهام را در بالاترین قیمت فروخته است و واریز پول سهام عدالت مشتریان بانک در انتظار دریافت لیست از سوی صندوق سپرده‌گذاری مرکزی است.

  درباره حداقل ارزش فروش ۳۰ درصد سهام عدالت، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت هم اخیرا گفته بود: حداقل دریافتی مشمولان از فروش ۳۰درصد سهام ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان است.

  حسین فهیمی همچنین گفته بود: مابه‌التفاوت به‌زودی از سوی بانک‌ها به حساب افراد واریز می‌شود.

  واریز پول فروش سهام عدالت بانک تجارت

  واریز پول فروش سهام عدالت بانک تجارت

  به گزارش راهبرد معاصر، فروش سهام عدالت مردم را دچار مشکل کرده است و بسیاری از فروشندگان پولی از بانک ها دریافت نکردند. نحوه پیگیری واریز پول فروش سهام عدالت بانک تجارت نیز اعلام شد.


  رییس اداره روابط عمومی بانک تجارت از آمادگی این بانک برای دریافت سفارش مشتریان متقاضی فروش سهام عدالت از طریق درگاه های غیر حضوری و شعب سراسر کشور خبر داد.

  محمد احمدی آذر رییس اداره روابط عمومی بانک تجارت با اعلام این مطلب گفت: به موجب مصوبه شورای عالی بورس ، این بانک آمادگی دارد از روز سه شنبه ششم خردادماه درخواست سفارش فروش سهام شرکت های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت را از طریق درگاه های غیر حضوری و شعب بانک دریافت کرده و پس از فروش سهام توسط شرکت کارگزاری طرف قرارداد وجه مربوطه را به حساب دارنده سهام واریز کند.


  سخنگوی بانک تجارت افزود: آن‌دسته از هموطنان عزیز که در سامانه سهام عدالت شماره شبای حساب بانک تجارت را اعلام کرده اند می‌توانند با مراجعه به درگاه غیر حضوری یا شعب این بانک در سراسر کشوردرخواست فروش بخشی از سهام عدالت خودرا با تکمیل و امضای فرم اقرار نامه به بانک ارائه کنند.


  وی تاکید کرد: با توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، توصیه می شود متقاضیان فروش سهام عدالت فرآیند ارائه درخواست فروش سهام خود را به صورت غیر حضوری و از طریق درگاه https://ikc.shaparak.ir/se/?channel=5 به انجام رسانند.


  همچنین مرکز ارتباط مشتریان بانک تجارت به شماره 1554 آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان متقاضی فروش سهام عدالت است.

  جزئیات دقیق زمان واریز پول فروش سهام عدالت در بانک و کارگزاری + فیلم

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  به گزارش راهبرد معاصر؛ واریز پول فروش سهام عدالت به یکی از مشکلات سهامدارانی تبدیل شده که نسبت به فروش 30 درصد سهام عدالت خود پس از آزادسازی آن اقدام کرده اند و هنوز وجهی به حسابشان واریز نشده و یا اینکه بخش اندکی از آن را دریافت کرده اند و این نگرانی برایشان پیش آمده که آیا اشتباهی رخ داده و آیا ممکن است پول آنها از دست برود. این دسته پس از آنکه در سامانه سهام عدالت نسبت به آزادسازی سهام عدالت اقدام کرده اند در سامانه های فروش سهام عدالت بانک ها و کارگزاری ها نیز ثبت نام کرده اند.

  علت واریز نشدن پول حاصل از سهام عدالت

  فروش سهام عدالت از هر روش و از طریق هر کدام از سامانه های سهام عدالت که انجام شود در نهایت باید در بورس عرضه شود. اگر همه درخواست های فروش یکباره در بورس وارد شود باعث افزایش حجم عرضه سهام و ریزش ارزش سهام در بورس می شود که هم به متضرر شدن سهام داران بازار بورس منجر می شود و هم سهام داران سهام عدالت چرا که سهامشان با قیمت کمتری به فروش می رسد.


  لذا طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار شده که هم بانک ها و هم کارگزاری ها با رعایت شرایط موجود در بازار بورس نسبت به راه اندازی سامانه و فروش سهام عدالت اقدام کنند و تنها زمانی آن را عرضه کنند که بازار مثبت باشد و تقاضای خرید وجود داشته باشد.


  همین ملاحظه که ملاحظه درستی است باعث می شود فروش سهام عدالت کمی زمان بر شود و میزان زمان آن نیز به شرایط بورس بستگی مستقیم دارد. یعنی هر میزان بازار صعودی باشد فروش سهام عدالت سریعتر انجام می شود و اگر نزولی باشد فروش سهام عدالت به طول می انجامد.

  نحوه واریز پول فروش سهام عدالت در بانک ملی، صادرات، تجارت، سپه و ...

  در اولین گام پس از آزادسازی سهام عدالت امکان فروش سهام عدالت در بانک ها برای مدت دو هفته فراهم شد و حدود 300 هزار نفر در این بازه برای فروش سهام عدالت خود اقدام کردند. با این وجود هنوز همه این افراد پول فروش سهام عدالتشان را دریافت نکرده اند.


  نحوه فروش سهام عدالت در این روش به این صورت بود که افراد به بانک ها مراجعه کردند و برای فروش 30 درصد سهام خود فرم رضایتنامه پر کردند و پس از آن بانک ملزم شد که ظرف مدتی سهام مورد نظر را در بورس عرضه کند و پول حاصل از آن را به حساب دارندگان سهام عدالت واریز کند. اما همان طور که گفته شد برای به هم نخوردن ثبات بازار بورس فروش سهام عدالت به صورت یکجا انجام نمی شود و در مواقعی که بازار بورس کشش دارند نسبت به فروش اقدام می شود که طبیعتا ممکن است تا چند هفته زمان ببرد و پس از آن مبلغ مورد نظر از کارگزاری به حساب بانک منتقل شده و سپس ظرف دو روز کاری مبلغ به حساب افراد واریز می شود.


  بنابراین اگر هنوز پول حاصل از فروش سهام عدالت خود را دریافت نکرده اید یا هنوز سهام شما فروش نرفته یا در پروسه واریز پول به حساب در بانک است.

  نحوه واریز پول فروش سهام عدالت در کارگزاری ها

  اگر از طریق کارگزاری ها نسبت به فروش سهام عدالت خود اقدام کرده اید روند به این صورت است که کارگزاری سهام عدالت شما را با ملاحظات فوق در بازار بورس عرضه می کند و در صورت فروش رفتن مبلغ به حساب کارگزاری منتقل می شود. سپس این وجه باید به حساب بانک منتقل شود و از آنجا به حساب صاحبان سهام واریز شود که دقیقا زمانی که بالا گفته شد نیاز است تا با توجه به حجم درخواست ها این انتقال صورت پذیرد.

  میزان درخواست فروش سهام عدالت در سامانه ها

  تا کنون حدود 600 هزار نفر از 50 میلیون سهام دار سهام عدالت درخواست فروش سهام عدالت کرده اند که رقمی بالغ بر 900 میلیارد می شود و به گفته سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت از این میزان 700 میلیارد در بورس به فروش رفته و 200 میلیارد آن باقی مانده است که در روزهای آینده به فروش می رسد.


  به گفته فهیمی 520 میلیارد تومان پول حاصل از فروش سهام عدالت نیز تا کنون به حساب دارندگان سهام واریز شده و 200 میلیارد تومان هم در صف واریز قرار دارد که هفته پیش رو انجام خواهد شد.


  همچنین او گفته اگر دو هفته از زمان درخوایت فروش سهام عدالت افراد گذشته باشد ممکن است و پولی به حسابشان واریز نشده باشد ممکن است مشکلی پیش آمده باشد و مثلا شماره شبای افراد غلط باشد که لازم است در سامانه سهام عدالت samanese.ir مراجعه کنند و اطلاعات خود را بررسی و اصلاح کنند.

  علت واریز مبلغ کم برای فروش سهام عدالت

  ستاد آزادسازی سهام عدالت اعلام کرده کسانی که مبلغ کمی در ازای فروش سهام عدالتشان واریز شده مثلا رقم 100 یا 140 یا 750 هزار تومانی به دلیل آن است که سهام عدالت آنها از ابتدا کم بوده و مثلا 30 درصد سهام عدالت 599 هزار تومانی مبلغی در حدود 2 و نیم میلیون می شود.


  یکی از دلایل کم بودن ارزش سهام عدالت مربوط به کسانی است که مالک اولیه سهام عدالت فوت شده و پس از انحصار وراثت مبلغ اولیه میان چند نفر تقسیم شده و ارزش آن بین چند نفر شکسته شده است.


  یک دلیل دیگر واریز کم پول فروش سهام عدالت این است که هنوز کل سهام فرد فروخته نشده و پس از فروش مابقی سهام عدالت باقیمانده پول ان واریز خواهد شد.

  زمان واریز پول فروش سهام عدالت


  آیا سهام عدالت خودر را بفروشیم؟

  اینکه سهام عدالت را بفروشیم یا نه بستگی به فرد سهام دار دارد. اگر افراد به پول آن به صورت فوری نیاز نداشته باشند باید بدانند که بازار بورس در حال رشد است و در بلند مدت اگر سهام خود را نگه دارند قطعا سود خواهند کرد و ارزش سهام آنها افزایش می یابد و می توانند فعلا به سامانه فروش سهام عدالت مراجعه نکنند و در آینده همیشه این امکان را خواهند داشت.


  به عنوان نمونه کسانی که سهام عدالت خود را در روز اول آزادسازی یعنی 10 خرداد فروخته اند نسبت به کسانی که تا آخر خرداد نگه داشته اند 20 درصد ضرر کردند و این روند در بلند مدت ادامه خواهد داشت. 20 درصد برای اکثر دارندگان سهام عدالت که ارزش سهامشان حدود 10 میلیون تومان است رقمی در حدود 2 میلیون تومان می شود.

  آیا ارزش سهام عدالت کم نمی شود؟

  نوسان خاصیت بازار بورس است و روزانه ارزش سهام موجود در سبد سهام عدالت ممکن از بالا و پایین برود و سهام داران نباید به این نوسان های مقطعی توجه کنند. با توجه به ارزنده بودن سهام عدالت ارزش آن در بلند مدت حتما صعودی است و کسانی که آن را نگهدارند سود بیشتری خواهند برد.

  ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟

  طبق آخرین اعلام‌ها، آنها که اجازه فروش ۳۰ درصد ارزش سهام عدالت خود را به بانک‌ها داده‌اند حداقل چقدر دریافتی خواهند داشت؟ آخرین اعلام ارزش سهام عدالت در پایان خرداد به این صورت است که هر برگ سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی در سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت به حدود ۱۱ میلیون تومان رسیده است.


  تنها کسانی که روش مالکیت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند می‌توانند جزئیات سهام خود را در سامانه استعلام  سهام عدالت مشاهده کنند. کسانی که ارزش اولیه سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است در پایان معاملات این هفته بورس، ارزش سهام عدالتشان به ۱۰ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۲۲ تومان رسیده است.


  ۳۰ درصد این رقم معادل ۳٫۲ میلیون تومان می‌شود که اگر بانک‌ها موفق به فروش سهام عدالت متقاضیان شوند باید به این میزان پرداخت کنند.


  درباره حداقل ارزش فروش ۳۰ درصد سهام عدالت، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت هم اخیرا گفته بود: حداقل دریافتی مشمولان از فروش ۳۰درصد سهام ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان است.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : کی پول فروش سهام عدالت بانک تجارت واریزمیشه. ممنونم

  ناشناس : سلام دوست عزیز چرا پول سهام عدالت واریز نمیشه

  ناشناس : اين چندين ماه هست كه فروختم ولي خبري نشد اكه لازم نداشتم ميفروختم بنظرتون

  سیده زهراابراهیمی : من یکسال سهامم ۶۰درصدم فروختم سرپرست خانواد ه ام هیج پولی واریزی نداشتم بقران دیگه از مخارج زندگی موندم یاریم کنید بزرگواران لطفا

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  6

  کی پول فروش سهام عدالت بانک تجارت واریزمیشه. ممنونم

  ناشناس 2 ماه قبل
  5

  سلام دوست عزیز چرا پول سهام عدالت واریز نمیشه

  علی اکبر 3 ماه قبل
  0

  من ۶۰ درصد سهامم روفروختم حدود یک ساله ولی بانک تجارت هیچ پولی برای من واریز نکرده من بای چکارکنم پول لازمم گرفتارم

  4 ماه قبل
  0

  ۶۰درصدسهام‌عدالتم‌فروخته‌ام‌اماهیچ‌مبلغی‌برام‌واریز‌نکردن‌الان‌نزدیک‌به‌ده‌ماه‌است

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  چرا سود سهام عدالت بانک تجارت واریز نمی شود

  سیده زهراابراهیمی 5 ماه قبل
  4

  من یکسال سهامم ۶۰درصدم فروختم سرپرست خانواد ه ام هیج پولی واریزی نداشتم بقران دیگه از مخارج زندگی موندم یاریم کنید بزرگواران لطفا

  ناشناس 5 ماه قبل
  4

  اين چندين ماه هست كه فروختم ولي خبري نشد اكه لازم نداشتم ميفروختم بنظرتون

  رضا صرفی 6 ماه قبل
  2

  من سهام خودم خانومم برج 7 1399 فروختم هیچ پولی واریز نشده 60 درصد سهام گذاشتم این چه وضعی هست تو این مملکت هیچی قانون نداره

  زهرا 7 ماه قبل
  1

  سلام ما تو آبان فروختیم فقط 160هزار تومان بحسابمون آمد تو را خدا پول لازم از خدا بترسید

  فاطمه 9 ماه قبل
  2

  سلام الان هفت ماهه 30صدر سهامم رو فروختم تورو خدا پولشو بریزین دیگه بخدا پول لازمم

  فاطمه 9 ماه قبل
  1

  سلام الان هفت ماهه 30صدر سهامم رو فروختم تورو خدا پولشو بریزین دیگه بخدا پول لازمم

  ابر خسته 10 ماه قبل
  2

  سهاممو فروختم ولی همش نصف پولشو دادن بقیش چیشد؟لازم دارم اگه گرفتار نبودم ک نمیفروختم ب امید همین پول قرض کردم رفتم دکتر نصف بیشتر هزینش مونده از بس قرض کردم نون خشک نداریم بخوریم پی گیری کنین 😣

  محمد 1 سال قبل
  0

  من ۳۴ روزه سهاممو به کارگزاری بانک تجارت فروختم هیچی پولی به حسابم واریز نشده هرکجام تماس میگیرم میگه همه اطلاعاتتون درسته پس چرا پولی نمیریزند اخه ما به کجا مراجعه کنیم تا پیگیری کنند

  . 1 سال قبل
  0

  کسی نمیخواد جوابگویی مردم باشه چرا این همه اذیت میکنید ای خدا چرا کسی صدامونو نمیشنوه از بانک میپرسی پول سهام چی شد فقط میگن ما هیچی نمیدونیم پس کی میدونه من ۲۰خرداد فروختم سهامم رو ۱ ریال هم ندادن بهم سهاممون رو که مفت دادیم رفت از ۲۰ خرداد تا الان ۲برابر شده اگه میدونستیم این همه میخواد طول بکشه اصلا نمیفروختم پول لازم بودم و امیدم این بود که پولی بیاد دستم بردم فروختم کاری نکنید آه و ناله مردم زمین گیرتون کنه.

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  ناشنامن عقط سه میلیون سیصدهزارگرفتم سهامم یک میلیون هست ولی بایدبیشترمیگرفتم بقیش کی واریزمیشه

  0
  ناشناس 4 ماه قبل

  بستته اونم گرفتی شکر کن

  شش 1 سال قبل
  0

  منم الان 40 روز فروختم بانک تجارتم که میرم میگن دولت باید جوابگو باشه بقران گیرم لامسب لالزم داریم

  ج 1 سال قبل
  1

  با سلام پس بانک تجارت کی واریز مکنی

  0
  ناشناس 4 ماه قبل

  همین الان اومدحسابت

  0
  محمد 1 سال قبل

  من 6 خرداد به بانک تجارت وکتلت دادم اما تا کننون یک ریال دریافت نکردم چرا بانک تجارت در این باره کاری انجام نمی دهد

  ستار 1 سال قبل
  0

  بانک تجارت خیلی خوب کار مردم انجام داده پول سهام نداده هنوز تبلیغ می‌کنه آماده دریافت درخواست مشتری هم هست اول پول اونایی که سهام به فروش گذاشتن بدین بعد ادعای کار درستی بکنین ما اگه مجبور نبودیم سهام که میدونیم در اینده به درد میخوره نمیزاشتیم برافروش حالا هم چشم انتظار شما بشینیم.انصاف داشته باشین خدای هم هست

  رحیم 1 سال قبل
  1

  سلام بانک تجارت چند روز دیکه عید قربان پول سهام‌را واریز کن بی غیرت اگر ایرانی هستی پول سهام مردم را واریز کن

  فتاح 1 سال قبل
  1

  من الان نزدیک به پنجاه روز بانک تجارت سی درصد سهام را فروختم هنوز از واریزی خبری نیست مدیر عامل بانک تجارت جوابگو مردم باشید

  ایسا 1 سال قبل
  0

  سلام دوستان امروز کسی ازبانک تجارت واریزی داشته یان

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  شمارابه خداقسم دیگه بانک تجارت واریز کنید دوماه فروختیم

  0
  محمدرضا خدایاری خلجانی 6 ماه قبل

  ببرین پیشخوان دولتی بفروش

  سارا 1 سال قبل
  1

  کسی از بانک تجارت واریزی داشته؟

  1
  محمدرضا خدایاری خلجانی 6 ماه قبل

  بله من داشتم 29 اسفند99

  1
  ناشناس 6 ماه قبل

  بله من داشتم قبل عید 29اسفند

  سارا 1 سال قبل
  0

  ایاوقتی گفتن ازاد سازی کنید منظور از این ازادسازی همه سهام بود یا فقط سی در صد وبقیه سهام چه میشود

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید