توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پول فروش سهام عدالت بانک ملت کی واریز میشود

  1 بازدید

  پول فروش سهام عدالت بانک ملت کی واریز میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پاسخ بانک‌های دولتی درباره تاخیر در واریز پول سهام عدالت

  پاسخ بانک‌های دولتی درباره تاخیر در واریز پول سهام عدالت

  پبیش از یک ماه از آغاز فرایند ثبت درخواست فروش از طریق بانک‌ها می‌گذرد اما تاخیر در واریز پول سهام موجب شده تعداد زیادی از سهامداران گله‌مند باشند.

  بانک‌های دولتی همانند دیگر بانک‌ها درخواست مشتریان خود را برای فروش سهام عدالت دریافت و برای فروش ۳۰ درصد از سهام از طریق کارگزاری‌ها اقدام کردند.

  پیگیری‌های تجارت‌نیوز از کارگزاری‌های بانکی برای یافتن علت تاخیر در واریزی‌ها حاکی از این است که فرایند ارسال لیست تجمعیی برای فروش و لیست اطلاعات سهامداران برای واریز پول در شرکت سپرده‌گذاری به کندی انجام می‌شود و در برخی از موارد نیز به علت ناقص بودن اطلاعات حساب افراد پول برگشت خورده است.

  علت تاخیر در واریزی چیست؟

  بانک ملی

  مژگان ارجمند، مدیر معاملات کارگزاری بانک ملی در پاسخ به این سوال تجارت‌نیوز فرایند فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری بانک ملی را تشریح کرد.

  وی گفت: از آنجایی که حدود ۴۰ درصد از کل سهامداران سهام عدالت از مشتریان بانک ملی هستند، طبیعتا به علت رویه‌ای که درنظر گرفته شده باید به بانک ملی مراجعه می‌کردند؛ با توجه به فرایند فروش سهام عدالت و تاخیری که در واریز وجوه رخ داد است تعداد سهامداران شاکی از این بانک نسبت به بانک‌های دیگر بیشتر است.

  وی عنوان کرد: بانک ملی مانند سایر بانک‌ها براساس رویه‌ای که در نظر گرفته شده، سفارشات را جمع‌آوری و برای شرکت سپرده‌گذاری ارسال کرد؛ اما بعد از یک زمانی شرکت سپرده‌گذاری این فرایند را نپذیرفت و روش را تغییر داد که موجب شد در روند فروش وقفه‌ای ایجاد شود. سهام همه کسانی که تا روز ۱۰ خرداد ماه با مراجعه به بانک درخواست فروش ۳۰ درصد از سهام خود را ثبت کرده‌اند، فروخته شده و به حسابشان واریز شده است؛ در این بین به خاطر این که اطلاعاتی مثل شماره ملی، موبایل، شبا و حساب برای تعداد محدودی از سهامداران نواقصی داشته که واریزی انجام نشده است که پس از رفع آن پرداختی‌ها انجام خواهد شد.

  بانک کشاورزی

  جواد بهزادی، عضو هیات مدیره و مدیر عملیات اوراق بهادار کارگزاری بانک کشاورزی در خصوص وضعیت فروش سهام عدالت از طریق این کارگزاری گفت: تا به الان ۱۱۰ میلیارد تومان در قالب پول سهام عدالت برای سهامداران واریز کردیم که ۳۰ میلیارد تومان آن روز گذشته و حدود ۸۰ میلیارد تومان آن در روزهای قبل واریز شده است.

  وی عنوان کرد: علت تاخیر در واریز نیز در پروسه فروش سهام و واریز پول آن است که درخواست‌ها به شرکت سپرده‌گذاری ارسال می‌شود، سپس به صورت کد تجمیعی برای ما ارسال می‌شود و ما با هماهنگی ناظر بازار سهام را می‌فروشیم، در مرحله بعد شرکت سپرده‌گذاری باید اطلاعات سهامداران را برای ما ارسال کند تا ما بعد از بررسی اطلاعات پرداختی‌ها را انجام دهیم.

  بانک مسکن

  محمد مهدی بحرالعلوم، مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک مسکن در خصوص علت تاخیر در واریز پول سهام عدالت به حساب مشتریان گفت: اطلاعات خیلی از افرادی که در اختیار شرکت سپرده‌گذاری قرار گرفته‌اند نقص یا مغایرت دارد، به همین علت نیز با یک تاخیر چند روزه اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری می‌آید و باید دوباره بانک از مشتریان اطلاعات درست را بگیرد؛ مشکل واریز پول به حساب سهامداران در نقص اطلاعات مشتریان است.

  وی افزود: اطلاعات خیلی از افرادی که در اختیار شرکت سپرده‌گذاری قرار گرفته‌اند نقص یا مغایرت دارد، به همین علت نیز با یک تاخیر چند روزه اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری می‌آید و باید دوباره بانک از مشتریان اطلاعات درست را بگیرد؛ مشکل واریز پول به حساب سهامداران در نقص اطلاعات مشتریان است.

  بانک سپه

  عظیم ثابت، مدیرعامل کارگزاری بانک سپه در واکنش به گله‌مندی مشتریان خود گفت: اطلاعات برخی از سهامداران ناقص بوده و حتی تعداد سهام مشخص نبود که طبیعتا این مسائل ابهاماتی را به وجود آورد که در حال برطرف شدن است. یعنی تا این جا مشکلات به وجود آمده به علت ناهماهنگی‌ها، شتاب و تعجیل در فرایندها بوده است

  ثابت در خصوص واریزی‌های بانک سپه گفت: به تدریج مبالغ در حال واریز است و ما هم در تلاش هستیم که مبالغ کم باقی مانده نیز با هماهنگی شرکت سپرده‌گذاری و سازمان بورس واریز کنیم، یعنی ما اکثر مواردی که از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز شده به بانک برگرداندیم و به حساب سهامداران واریز شده است.

  پست بانک

  یک مقام پست بانک ایران گفت: اگر مبالغ کمی به حساب سهامداران عدالت واریز شده بابت علی‌الحساب بوده، یعنی یک مقداری از سهم فروخته شده و مابقی آن مانده است.

  به گفته وی، اگر بانک تا الان سهم متقاضیان را به فروش نرسانده بابت این بوده است که سهمی که برای فروش از طریق سامانه سهام عدالت ارایه شده هنوز به فروش نرفته است. فروش سهام به قیمت پایین کار راحتی است و بانک به‌دنبال این نیست که سهم را به هر طریقی به قیمت روی تابلو به فروش برساند بلکه قصد دارد سهم را در قیمتی که مناسب بوده و بیشترین بازدهی را برای سهامدار دارد به فروش برساند.

  آخرین وضعیت فروش سهام عدالت و واریز پول سهامداران

  به گزارش شهرآرانیوز، مدیر عملیات اوراق بهادار کارگزاری بانک کشاورزی گفت: سهام عدالت سهامدارانی که در روز‌های ششم تا دهم خرداد درخواست خود را ثبت کرده‌اند فروخته شده و این افراد پول سهام خود را به صورت کامل دریافت کرده‌اند. در حال فروش سهام و واریز وجه برای مشتریانی هستیم که در روز‌های یازدهم تا سیزدهم خرداد ماه ثبت درخواست کرده‌اند.

  جواد بهزادی، عضو هیات مدیره و مدیر عملیات اوراق بهادار کارگزاری بانک کشاورزی در خصوص وضعیت فروش سهام عدالت از طریق این کارگزاری گفت: تا به الان ۱۱۰ میلیارد تومان در قالب پول سهام عدالت برای سهامداران واریز کردیم که ۳۰ میلیارد تومان آن روز گذشته و حدود ۸۰ میلیارد تومان آن در روز‌های قبل واریز شده است.

  وی عنوان کرد: علت تاخیر در واریز نیز در پروسه فروش سهام و واریز پول آن است که درخواست‌ها به شرکت سپرده‌گذاری ارسال می‌شود، سپس به صورت کد تجمیعی برای ما ارسال می‌شود و ما با هماهنگی ناظر بازار سهام را می‌فروشیم، در مرحله بعد شرکت سپرده‌گذاری باید اطلاعات سهامداران را برای ما ارسال کند تا ما بعد از بررسی اطلاعات پرداختی‌ها را انجام دهیم.

  وی ادامه داد: علت تاخیری که بعد از واریز ۸۰ هزار میلیارد تومان ایجاد شد، این است که شرکت سپرده‌گذاری به ما گفت که اطلاعات مشتریان باید از سوی سازمان خصوصی‌سازی تایید و ارسال شود؛ پس از رفع این مسئله دیروز ۳۰ هزار میلیارد تومان به حساب سهامداران واریز شد.

  چه کسانی پول ۳۰ درصد سهام خود را به صورت کامل دریافت کردند؟

  عضو هیات مدیره کارگزاری بانک کشاورزی در پاسخ به این سوال گفت: سهام عدالت سهامدارانی که در روز‌های ششم تا دهم خرداد درخواست خود را ثبت کرده‌اند فروخته شده و این افراد پول سهام خود را به صورت کامل دریافت کرده‌اند؛ در حال فروش سهام و واریز وجه برای مشتریانی هستیم که در روز‌های یازدهم تا سیزدهم خرداد ماه ثبت درخواست کرده‌اند.

  اما بهزادی زمان دقیقی را برای وام پول سهام همه سهامداران و بسته شدن پرونده سهام در بانک را اعلام نکرد و عنوان کرد که فروش سهام عدالت برای افراد باقی مانده در حال انجام است.

  منبع: تجارت نیوز

  بیشتر بخوانید:

  نحوه مشاهده سبد سهام مشمولان سهام عدالت

  ارزش سهام عدالت صاحبان سهام ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۴/۳ میلیون تومان رسید

  علت تاخیر در واریز پول سهام عدالت از سوی بانک مسکن اعلام شد

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سید : چرا واریز نمی کنید ۵۹روز بانک ملت

  سید : تورا بخدا ۳۰درصد را واریز کنید پول نیاز دارم چرا نمی دهید چرا چرا واریز نمی کنید ۴۰روز است بانک ملت کارگزاری مفید تشکر

  سید : درخواست واریز ۳۰درصد رادارم مشکل مالی دارم تشکر

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نیسی 10 ماه قبل
  0

  چرا‌سهام‌بانک‌ملت‌واریز‌نمیشه

  0
  بهمن سلیمانیان 28 روز قبل

  بانگ ملت

  0
  بهمن سلیمانیان 28 روز قبل

  بانگ ملت

  0
  بهمن سلیمانیان 28 روز قبل

  بانگ ملت

  نیسی 10 ماه قبل
  0

  نیسی‌چرا‌سهام‌عدالت‌بانک‌مسکن‌واریز‌نمیشه

  مهدی عظیمی 4433462071 1 سال قبل
  0

  بانک ملت پول ۳۰ درصد سهامم راواریز کن خداروخوش نمیاد چی شماها جواب خدا را میدید

  مهدی عظیمی 4433462071 1 سال قبل
  1

  دفه اول ۳۰ درصدفروختم بد یک وماهونیم خرد خرد ب حسابم واریز شد ۳۰ درصددوم واسه فروش گذاشتم الان یک ساله هیچ واریزی ازسهام نداشتم .

  مردم راسرکار نزارید یکی مث من بدبخته نداره دستش خالیه تورا خدا پولمون راواریز کنید گناهم ندارم

  رضانیسی 1 سال قبل
  -1

  فروش،سهام عدالت کی واریزمیشود

  سید 1 سال قبل
  0

  بخدا پول لازم هستم پول ۶۰ درصد واریز کنین

  امید 1 سال قبل
  0

  با سلام عرض خسته نباشی الان من سهام عدالت که فروختم برج هفت نودنو تا امروز سیصد هزار واریز شده مانده فروخته واریز نشده من مشکل دارم بچه فلج مغزی ونرمی استخوان دارد هزینه دارو ندارم بگیرم برای دخترم با تشکر

  0
  امید 1 سال قبل

  کی سهام عدالت واریز بانک ملت می شود ممنون

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  پول فروش سهام عدالت به حساب واریز نشده هم من وکل خانواده ۳۰درصد دوم کارگزاری بانک ملت کد ملی 1819583775بنام امین میرزاخانی لطفا جواب دهید گرفتاریم تشکر

  وحید 2 سال قبل
  3

  چرا پول شصد درصد سهام عدالت را واریز نمیکنید مشکل مالی دارم حلش کنید نا مسلمانها شما ادم نیستید

  سید 2 سال قبل
  6

  چرا واریز نمی کنید ۵۹روز بانک ملت

  سید 2 سال قبل
  2

  مابقی کی واریز میشه

  سید 2 سال قبل
  3

  کی واریز می کنید

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  کی واریز میشه یک سال میشه فروختیم بانک ملت

  سید 2 سال قبل
  4

  درخواست واریز ۳۰درصد رادارم مشکل مالی دارم تشکر

  سید 2 سال قبل
  4

  تورا بخدا ۳۰درصد را واریز کنید پول نیاز دارم چرا نمی دهید چرا چرا واریز نمی کنید ۴۰روز است بانک ملت کارگزاری مفید تشکر

  0
  سید 2 سال قبل

  دیروز بعد ار۶۰روز ۵۳۰هزار تومان واریز کردن من رفتم بالای پشت بام خانه اسفند دود کردم که چشم نخوره حالا

  1
  سید 2 سال قبل

  نوشتم جواب

  داوروفایی 2 سال قبل
  0

  بانگ ملت 16 تیر برآیم مرحله اول واریز کرد مرحله دوم چه زمانی واریز میکند بانگ ملت .. سپاسگزارم

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید