توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیش بینی ناسا درباره بارندگی امسال ایران

  1 بازدید

  پیش بینی ناسا درباره بارندگی امسال ایران را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  صد پرهون

  من با نویسندهٔ اصلی مقاله، آقای لائو، تماس گرفتم و از او پرسیدم که وزن این پژوهش چقدر است و آیا باید فعلا صرفا در فضاهای دانشگاهی و پژوهشی مطرح باشد و یا به آن درجه از پختگی رسیده‌ است که تبدیل به بحث روز بگردد؟ جواب او قاطع بود. نتیجهٔ پژوهش بر حسب ۱۴ مدلسازی مختلف انجام شده بود و حتی بعد از چاپ مقاله این تعداد تا امروز به ۳۳ مدل‌سازی مختلف رسیده است و نتایج همچنان همان است که بود. نتایج مدل‌سازی برای شمال آفریقا و خاورمیانه بسیار پایدار بود. اگر من گفته‌ٔ آقای لائو را درست درک کرده باشم، خطر خشکسالی در ارتباط تنگاتنگ با تحرک پیچیده و رو به پایین جریان جوی سلول هادلی (Hadley Cell)قرار دارد که باعث جذب رطوبت بیشتر از مناطق مجاور (نیمه گرمسیری) همچون ایران دارد. خلاصه، اگر چه نتایج این پژوهش خوشایند ما نیست، و بلکه سخت نگران کننده و دلهره آور است، اما این پژوهش محکمترین تصویری است که از آینده داریم. من برای این که اشتباهی در نقل نکرده باشم پاسخ آقای لائو را در پیوست می‌آورم .
  من در جایی دیدم که یکی از مسئولین مرتبط با موضوع نتایج این پژوهش را غیر علمی دانسته است. این مسئول می‌تواند ادعا کند که آن‌ها خود پژوهشی انجام داده‌اند و نتایج دیگری گرفته‌اند یا این که می‌تواند بگوید که روش فلان در فلان‌ موارد استفاده شده و کاستی‌هایش فلان و فلان بوده است و اعتباری ندارد. اما راندن پژوهشی این چنین مفصل با چوب تک گزاره که «غیر علمی است»، نه تنها خود بی‌روش و ناعلمی است بلکه بسیار غیر مسئولانه نیز هست .
  پیام اصلی این پژوهش همان است که در بالا گفتیم و ما می‌توانیم این نوشته را همین جا پایان بدهیم و برویم به عاقب‌ها فکر کنیم. اما چند نکتهٔ دیگر هم هست که از خلال این پژوهش بیرون می‌آیند :
  نخست این که این پژوهش در مورد سرزمین ایران به طور خاص نیست. این پژوهش در مورد کل دنیا است و در بخش خشکسالی آن نام ایران در کنار چند کشور دیگر قرار گرفته است. بعضی از این کشورها بسیار آشفته‌بازارتر از ما هستند و احتمالا جز غم چیزی از دیدن آن‌ها دستگیر ما نمی‌شود. بعضی از کشورها همچون برزیل اگر چه پیش‌بینی شده که بارش کمتری خواهند داشت اما وضعیت طبیعی فعلی آنها وضعیت بارش بسیار فراوان است و کاهش بارش برای آن‌ها اصولا معنای دیگری دارد. اما کشورها و مناطق دیگری هم هستند که هم‌ردیف ایران دچار خشکسالی خواهند شد و در عین حال با توجه به علت پیشرفته بودن این کشورها انتظار می‌رود که پاسخ آن‌ها به خشکسالی پاسخی بهتر باشد. به عنوان مثال، اگر به نقشه ذکر شده از مقاله توجه کنید کشور استرالیا و همچنین بخش‌های جنوبی کشور آمریکا نیز از همان رنجی که در جام ریخته‌ خواهد شد خواهند نوشید. نتیجه؟ نتیجه این که ما یک امکان داریم که از روش‌ها و رویکردهای دیگران یاد بگیریم. این یادگیری می‌تواند از کشورهای مدرن‌تر باشد و یا حتی کشوری همچون ترکیه که شباهت‌های زیادی از بعد اقتصادی و حتی فرهنگی با ما دارد. نکتهٔ دیده نشده‌ٔ این پژوهش این است که ما به مثابهٔ مسئول، به مثابهٔ فعال محیط‌زیست، به مثابهٔ فرد دانشگاهی، به مثابهٔ شهروند دل‌نگران این امکان را داریم که به دنیای اطرافمان نگاه کنیم و راه‌کارهای دیگران را به زبان و وضعیت خودمان ترجمه کنیم .
  نکتهٔ دوم این پژوهش این است که عامل تمامی این تغییرات افزایش میزان دی‌اکسید کربن در جو است که باعث اصلی فرایند گرمایش جهانی گشته است. پای ما هم در این میان گیر است. کشور ما خود کارنامهٔ بسیار نامناسبی از جهت تولید دی‌اکسید‌ کربن دارد. کشور ما در میزان کلی تولید دی‌اکسید کربن در رتبهٔ هفتم بعد از کشورهای چین، آمریکا، هند، روسیه، ژاپن، و آلمان قرار دارد [6][4]. به تصویر انتشار دی‌اکسیدکربن در نقاط مختلف دنیا (شکل ۶) در سال ۲۰۱۰ که توسط خانم سلوی آسفی نجف‌آبادی و همکارانشان در دانشگاه آریزونا تهیه شده[1] توجه کنید. رتبهٔ کشور ما در انتشار دی‌اکسید کربن بسیار بالاتر از رتبهٔ فوتبال ماست.

  اما اگر منصفانه‌تر بخواهیم بگوییم باید میزان سرانه هر فرد در دی‌اکسیدکربن را حساب کنیم که در این صورت کشور ما وضعیت اندک بهتری پیدا می‌کند و به میانه‌های جدول می‌رود[6][5]. اما این نوع سنجش هم خیلی درست نیست چون مثلا کشور افغانستان به دلیل این که صنعت ندارد یکی از بهترین‌ها است اما این بهترین بودن چندان ارزشمند نیست. شاید راه صحیح‌تر این است که بگوییم به ازای هر واحد تولید اقتصادی چقدر دی‌اکسید کربن تولید می‌کنیم . در این صورت کشور ما در وضعیت بسیار بدی قرار می‌گیرد. چون تنها کشورهای قابل توجهی که بدتر از ما عمل می‌کنند چین (بزرگترین تولید کننده دی‌اکسید کربن) ، آفریقای جنوبی، اوکراین و روسیه هستند و چند کشور دیگر که در اندازه‌های ما نیستند [3][6]. معنای این حرف این است که ما در مصرف نعمت « جَوْ سالم» بسیار اسرافگر و مبتذر هستیم. نان «جَوْ سالم» که سر سفره می‌آید کلی اسراف می‌کنیم تا نهایتا یک تکه‌اش را بخوریم. حالا که تجمیع گناه اسراف مردمان مختلف گریبان ما را به صورت خشکسالی گرفته، باید نگاه کنیم که دست ما هم چند چندان آلوده است.
  در عین حال، در عالم سیاست‌ورزی باید به این نکته هم توجه کنیم که حداقل در بعضی از این جداول ما در صدر نیستیم و جا دارد که فشار سیاسی خودمان بر کشورهایی که در صدر جدول هستند را افزایش دهیم. برای فرایند گرمایش جهانی این کشور و آن کشور فرقی ندارد. هر کس که خطا کند همه آسیب می‌بینند و هر کس که اصلاح کند همه بهره خواهند برد.
  حرف اول و آخر این که آب در سرزمین ایران در یک جنگ مغلوبه قرار گرفته است. رشد جمعیت از یک سو ضرب در تمام نیازها می‌شود. حتی رشد صنعتی هم خود را به صورت باری بر دوش منابع آبی نشان خواهد داد. کشاورزی ما بسیار ناکارآمد از آب استفاده می‌کند. خود ما بسیار ناکارآمد از آب استفاده می‌کنیم. شبکه‌های توزیع آب ما ناکارآمد هستند. مدیریت منابع زیرزمینی آب ما بسیار نابینای آینده است. باز یک نتیجه پژوهش به واسطه ماهواره‌های گرانش‌سنج نشان می‌دهد که میزان برداشت از منابع آب زیرزمینی در غرب ایران و کشور عراق به سطح هشدار دهنده رسیده است [7]. بی‌تدبیری ما در مدیریت منابع آبی در بعضی از مناطق، همچون دریاچهٔ ارومیه، می‌رود تا یک فاجعهٔ تاریخی و ملی برای مردم آن ناحیه و حتی سایر نقاط رقم بزند.
  و در این وانفسای بی‌تدبیری و آشفتگی، گروهان خشکسالی به سمت قبیلهٔ ما نزدیکتر خزیده است. خشکسالی به صورت یک دشمن حاضر در خانه در آمده است. در خود درون خانه نه حتی در آستانهٔ در. هر تدبیر و حیلت و بسیجی که در هنگام یورش یک دشمن مسلح برای خود و بر دشمن می‌کنیم، در هنگام یورش خشکسالی هم همان کارها را بکنیم.

  شهریار عیوض‌زاده 
  عضو هیأت مدیره و هیأت مؤسس جمعیت داوطلبان سبز
  ۴ مهرماه ۱۳۹۳
  -------------------------------------------------------
  پیوست

  Dr. William K Lau: ”The increased risk of drought over northern Africa, including the Middle East is a very robust feature of not just one but 14 IPCC climate models. This signal is a long-term trend, based on 1% per year in- crease in CO2 from pre-industrial condition. Our ongoing study suggests this trend should be detectable at present level of atmospheric CO2 concentration. A caveat is that one needs long-term rainfall, moisture data with enough sampling over the entire region in order to detect the trend. Our results suggest the arid zones at the edge of the subtropics are become drier and more desert-like.
  This result is not just from one model, but from 14 independent models. Since the publication of the paper, we have included the analysis of 33 mod- els, and the results are the same. The increased risk of drought is strongly tied to the enhanced subsiding motion of the Hadley cell at the edges of the subtropics, which desiccates the mid- and lower troposphere, suppresses rainfall and increased drought conditions through atmosphere-land feedback processes. The drought trend should be detectable from surface hydrologic measurements.”

  References
  [1] S. Asefi-Najafabady, P. J. Rayner, K. R. Gurney, A. McRobert, Y. Song, K. Coltin, J. Huang, C. Elvidge, and K. Baugh. A multiyear, global gridded fossil fuel CO2 emission data product: Evaluation and anal- ysis of results.Journal of Geophysical Research: Atmospheres, 119 (17):2013JD021296, September 2014. ISSN 2169-8996. doi:۱۰. ۱۰۰۲ / ۲۰۱۳ JD ۰۲۱۲۹۶. URL http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/2013JD021296/abstract
  .
  [2] W.K.-M. Lau, H.-T. Wu, and K.-M. Kim. A canonical response of pre- cipitation characteristics to global warming from CMIP5 models. Geo- physical Research Letters, 40(12):3163–3169, 2013. ISSN 0094-8276. doi: ۱۰. ۱۰۰۲/grl.۵۰۴۲۰.
  [3] The World Bank. CO2 emissions (kg per PPP $ of GDP) | data | table, 2013a. URLhttp://data.worldbank.org/indicator/EN.ATM.CO2E.PP.GD/ countries/1W-IR?order=wbapi_data_value_2010wbapi_data_valuewbapi_ data_value-last&sort=desc&display=default
  .
  [4] The World Bank. CO2 emissions (kt) | data | table, 2013b. URL
  http://data.worldbank.org/indicator/EN.ATM.CO2E.KT/countries/1W-IR? order=wbapi_data_value_2010wbapi_data_valuewbapi_data_value-last& sort=desc&display=default
  .
  [5] The World Bank. CO2 emissions (metric tons per capita) | data | ta- ble, 2013c. URL http://data.worldbank.org/indicator/EN.ATM.CO2E.PC/ countries/1W-IR?display=default
  .
  [6] The World Bank. World development indicators | data, October 2013d. URLhttp://data.worldbank.org/data-catalog/ world-development-indicators
  .
  [7] Katalyn A. Voss, James S. Famiglietti, MinHui Lo, Caroline de Linage, Matthew Rodell, and Sean C. Swenson. Groundwater depletion in the middle east from GRACE with implications for transboundary wa- ter management in the tigris-euphrates-western iran region. Water Resources Research, 49(2):904–914, 2013. ISSN 1944-7973. doi:۱۰ . ۱۰۰۲/wrcr. ۲۰۰۷۸. URLhttp://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/wrcr.20078/abstract

  منبع مطلب : 100parhoon.blog.ir

  مدیر محترم سایت 100parhoon.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیش بینی غلط ناسا درباره ایران

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین آخانی بوم شناس و کارشناس محیط زیست، درباره این مسئله که چرا با این حجم وقوع سیل روبرو هستیم گفت: سیل دو عامل اصلی دارد که یکی از آن‌ها این است که وقتی باران می‌بارد اگر زمین پایداری خود را از دست داده باشد بجای اینکه آب به داخل زمین نفوذ پیدا بکند جریان پیدا کرده و در مسیر خود هرچیزی را که وجود داشته باشد خواهد شست، بخش دوم نیز مربوط به رودخانه‌ها است چرا که آن‌ها مسیر طبیعی آب هستند و وقتی کارکرد اصلی خود را به دلایل مختلفی مثل ساختن سد، ورود به حریم، پل ها، جاده‌ها و... از دست داده باشند در کنار عامل اول باعث سیل خواهند شد.

  سیل در اصل برای ما خوب است

  وی ادامه داد: البته خود سیل بد نیست بلکه یک عامل طبیعی بوده که همیشه برروی کره زمین وجود داشته است و اگر این رخداد طبیعی وجود نداشت ما این همه پستی و بلندی‌هایی که برروی کره زمین می‌بینیم را دیگر مشاهده نمی‌کردیم بنابراین خود سیل چیز بدی نیست.

  سیل‌های سال گذشته عامل حاصل خیزی منطقه

  آخانی اضافه کرد: سیل‌هایی که در سال گذشته شاهد بوده ایم باعث آباد شدن مراتع پایین دست رودخانه‌ها خواهد شد کمااینکه بسیاری از دشت‌های ما در خوزستان، ترکمن صحرا و... دشت‌های سیلابی هستند و به همین دلیل است که کیفیت خاک در بسیاری از مناطق ایران بالا است، چون سیلاب وقتی در دشت‌ها رسوب می‌کنند، باعث غنی شدن دشت‌ها می‌شود همچنین وقتی آب نیز از منطقه عبور می‌کند از شوری آب نیز کاسته می‌شود.

  او با تاکید بر این مسئله که بخش عمده‌ای از ایران از شوری خاک رنج می‌برد اظهار کرد: کشاورزی در دشت خوزستان، بسته به این است که سیلاب بیاید تا زهی کشی انجام شده تا زمین برای کشاورزی مناسب شود فلذا این سیلاب‌ها برای ما مضر نیستند.
  سیل‌های از خطر ریزگرد‌ها جلوگیری می‌کنند

  آخانی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در سال‌های اخیر کم آب شدن تالاب‌های کشور بوده است خاطرنشان کرد: سیل‌ها معمولا در آخر وارد تالاب‌ها می‌شوند که بدون شک در آینده بسیاری از مشکلات را به خصوص در زمینه ریزگرد‌ها نخواهیم داشت کمااینکه امروز آب قابل توجهی وارد تالاب جازموریان، شادگان، هامون و حتی دریاچه ارومیه شده است.

  پیش بینی غلط ناسا درباره وضعیت آب و هوایی ایران

  این کارشناس محیط زیست در پاسخ به این سوال که با توجه به دوره ترسالی اخیر کدام مناطق ایران شاهد جان گرفتن دوباره و دور شدن از خشکسالی خواهد بود گفت: آب و هوای ایران قاره‌ای است و پیش بینی درباره آینده آن کار آسانی نیست. معمولا متخصصان این حوزه نیز بر اساس اطلاعاتی که بدست می‌آورند مدل سازی برای آب و هوا دارند. چند سال پیش مرتب این موضوع مطرح می‌شد که ناسا اعلام کرده است که ایران ۲۰ سال دیگر به طور کامل خشک خواهد شد، اما در همان زمان مطلبی را به نگارش درآوردم که چنین پیش بینی درست نیست چراکه در همان زمان ۷ سناریو وجود داشت که تنها دوتای آن حاکی از خشک سالی در ایران بود و ۵ تای دیگر گفته بود که ایران به سمت ترسالی می‌رود، اما چون یکی از آن تحقیقات مربوط به ناسا بود در ایران همان را تایید می‌کردند که دیدیم چنین اتفاقی رخ نداد.

  وضعیت آب و هوایی ایران پیچیده است

  او اضافه کرد: حتی اقلیم شناسان حرفه‌ای نیز نمی‌گویند سال آینده نیز ما ترسالی خواهیم داشت چراکه اصلا این موضوع قابل پیش بینی نیست و پارامتر‌های مربوط به آن پیچیده هستند فلذا دانشمندان نمی‌توانند به طور دقیق وضعیت آب و هوایی ایران را پیش بینی کنند.

  آخانی در پایان تاکید کرد: ما باید در برنامه‌های توسعه‌ای خود همیشه حداقل و حداکثر را به عنوان احتمالات ممکن در نظر بگیریم و بر اساس آن‌ها توسعه شهری را انجام بدهیم وگرنه از هر طریقی دیگری که برویم ممکن است خلاف آن ثابت شود.

  منبع: رکنا

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین پیش بینی فصلی دما و بارش کشور سال زراعی 1399-1400 | هواشناسی کازرون

  آخرین پیش بینی فصلی دما و بارش کشور سال زراعی 1399-1400 | هواشناسی کازرون

  سلام
  نظر لطف شماست
  گرداننده و ناظم طبیعت خداست ، هر چند که بشر با عدم تفکرش این نظم رو به هم ریخته و عامل این اختلال در بارشها هم خود ما هستیمو ما هم فقط داریم تلاش می کنیم این نظم در طبیعت رو بهتر بفهمیم و با پیش بینی فقط حدس بزنیم که با نظمی که فعلا توی طبیعت هست در آینده چه اتفاقی رخ میده
  در مورد کانال متاسفانه خیر (فعلا فقط برای همشهریان کازرونی و تا حدودی استان فارسی یه کانال داریم)، ولی در تلاشیم که تا پایان تابستان سال آینده و پیش از شروع پاییز آینده نرم افزاری رو برای استفاده راحتتر و بهتر از محتویات سایت ارائه بدیم که اگر خدا بخواد و زنده باشیم این نرم افزار رو ارائه خواهیم داد.
  بسیاری از دوستان ممکنه این حس بهشون دست بده که از زمانی که سایتهای هواشناسی زیاد شدن ، بارش باران هم کم شده و خیلی از وجود چنین سایتهایی راضی نباشن ، لذا ما در حال تلاش هستیم که نرم افزار هواشناسی ای رو طراحی و ارائه کنیم که علاوه بر ارائه ی پیش بینی ، روشهای مصرف بهینه و مدیریت طبیعت توسط تک تک افراد جامعه هم توی اون اطلاع رسانی بشه
  هر چند این کار پروژه ای بزرگ محسوب میشه و زمان بر هست اما شاید بتونه به یه برنامه مدیریتی برای جلوگیری از هدر رفت آب و منابع مالی کشاورزان و … تبدیل بشه و بتونه کمک شایانی بکنه به اینکه کشاورزان و حتی مدیران دولتی بهتر بتونن کارهای خودشون رو برنامه ریزی کنن و بهره وری مشاغل مختلف در کشور تا حدودی بالا بره (امیدواریم که با دعای خیر مردم بتونیم این امر مهم رو محقق کنیم.)

  در مورد کم شدن بارشها ، ما دو نوع بارش داریم یکی بارشهای سیستماتیک که تا ۹۰ درصد به وضعیت شاخصها و شرایط فشاری و شاخصهای اتمسفری مربوط میشه و یکی هم بارشهای محلی و همرفتی
  بارش سیستماتیک به گونه ای هست که یک موج با تشکیل و حرکت به سمت کشور موجب شروع بارش در کشور میشه
  و بارشهای همرفتی عملا با صعود رطوبت سطح زمین به بالا و تشکیل ابر به صورت محلی در همون منطقه ، رخ میده ، و البته در بیتشر اوقات هم همرفتهای ضعیفی که به خودی خود نمیتونن موجب برش بشن میتونن به سیستمهای ورودی به کشور کمک کنن تا تقویت بشن و بیشتر ببارن و مدت زمان بارشها هم بیشتر بشه.

  در حال حاضر با توجه به اینکه بخش زیادی از جنگلهای زاگرس در کشور طی چند سال اخیر توسط آتش سوزی از بین رفته و طبق بررسی که من داشتم حتی یک هواپیمای آتش خاموش کن هم در کشور ما موجود نیست ، و همچنین با توجه به اینکه بخش اعظمی از رودخانه ها و دریاچه های کشور خشک شده ، هیچ رطوبتی در سطح زمین نمیمونه که به بارشهای همرفتی کمک کنه و اصولا همرفت چندانی در کشور رخ نمیده
  خشک شدن دریاچه ها نه تنها موجب کاهش بارشها میشه بلکه زمین های خشک به جا مانده از دریاه ها موجب افزایش دما و کاهش شرجی در کشور میشه که این وضعیت رو وخیم تر میکنه
  متاسفانه با افزایش جمعیتی که طی سی سال اخیر در کشور داشتیم و جمعیت کشور از ۳۰ میلیون به ۸۰ میلیون نفر رسیده ، می بایست همزمان مدیریت لازم برای تامین آب شرب و کشاورزی و صنعت ، با توجه به افزایش جمعیت صورت میگرفته که این امر نه تنها صورت نگرفته بلکه وضعیت اقتصادی موجود برای کشاورزان موجب شده که کشاورزان تلاش کنن که آب بیشتری از زمین برداشت کنن تا بتونن از اینکه شغلشون رو از دست بدن جلوگیری کنن.

  سدهایی که در کشور یه زمانی با افتخار احداث میشد و از اون سدها کمتر به کشاورزان آب برای کشاورزی داده میشد باعث شد که کشاورزان شروع به کشیدن آب بیشتر از منابع زیر زمینی کنن ، از طرفی آبهای پشت سد ، اونها رو به وجود آب امیدوار میکرد و از طرفی آبهای زیر زمینی بدون اینکه به چشم بیاد به شدت کاهش پیدا کرد. زمانی متوجه این موضوع شدند که دیگه کار از کار گذشته بود

  نبود آب زیر زمینی موجب میشه که رطوبت هوا کاهش پیدا کنه و دیگه کمتر از قبل از مِه و بارونهای زمستانی و سرما مشاهده کنیم چرا که ریشه درختان تا ۳۰ متر زیر زمین پیش میره و میتونه آب رو به سطح برگ درختان هدایت کنه و رطوبت هوا رو تاحد زیادی تعدیل کنه و با تعدیل رطوبت هوا ، فشار هوا هم تعدیل میشه و پرفشار جنب حاره که فعلا باعث افزایش دمای کشور شده حداقل از این چیزی که الان هست ضعیف تر عمل میکنه ، اما دیگه ریشه بسیاری از درختان هم به منابع زیر زمینی نمیرسه و کشور ما داره به سمت خشک شدن کامل پیش میره

  این قصه سر دراز دارد ، اگه بخوام در مورد این موضوع صحبت کنم باید حالا حالاها توضیح بدم ، در کل ، کشور ما فعلا فقط داره از موجهای سیستماتیک بهره میبره و سیستمهای همرفتی کمتر توی بارشها تاثیر دارن که باعث میشه بارشها سال به سال کمتر و کمتر بشه و توزیع فشاری روی کشور هم متناسب نشه
  امیدوارم اینقدر دیر نشه که با درختکاری و … هم دیگه وضع بارشی کشور خوب نشه

  منبع مطلب : kazeroonweather.mbesoft.ir

  مدیر محترم سایت kazeroonweather.mbesoft.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علیان 24 روز قبل
  0

  امسال بارندگی در دیماه داریم یانه

  آبگاهی 5 ماه قبل
  1

  باران داریم یا خشکسالی داریم

  آبگاهی 5 ماه قبل
  0

  آیا باران پاییز مسجدسلیمان خوب داریم؟

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  توکل بر خدا اِن شاءالله که خشکسالی به پایان رسیده

  علیرضا جوادپور 6 ماه قبل
  1

  0

  سلام.

  متأسفانه غیر از این مشکلات مشکل جنگ نرم با اسرائیل و آمریکا هم مزید بر علت هست.تمام پروازهای نزدیک مرزهای ایران توسط اسرائیل و آمریکا برای ناباروری ابرها و پخش مواد شیمیایی بین ابرهاست تا گرم شوند و ارتفاع بگیرند و نابود شوند.آمریکا در ویتنام ابرها را بارور و سیل ایجاد کرد تا از جنگلها خارج شوند و مورد هدف قرار گیرند.در کوبا ایجاد خشکسالی کرد.در افغانستان سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ خشکسالی ایجاد کرد.در کره شمالی خشکسالی ایجاد کرده.و در ایران و سوریه و عراق با کمک عربستان و اسرائیل در حال انجام این جنگ هست .همانطور که رئیس جمهور اسبق آمریکا درخصوص تغییرات عامدانه اقلیم گفته بود: اکنون تکنولوژی‌هایی در اختیار ماست که به کمک آنها می‌توانیم تغییراتی در آب و هوا ایجاد کنیم و شرایطی مانند خشکسالی و توفان به وجود آوریم که این امر می‌تواند توانایی‌های دشمنان احتمالی ما را تضعیف کرده و آنها را به پذیرش شرایط ما مجبور کند.امیدوارم بتوانیم در مقابل این حمله دشمن اقدامی بکنیم ولی نفوذی ها و وطن فروشهایی هستند که تعمدأ چونین جنگهایی رو رد میکنند با اینکه قبلأ توسط آمریکا اجرا شده. به امید ظهور حضرت مهدی(ع)

  علیرضا جوادپور 6 ماه قبل
  0

  سلام.

  متأسفانه غیر از این مشکلات مشکل جنگ نرم با اسرائیل و آمریکا هم مزید بر علت هست.تمام پروازهای نزدیک مرزهای ایران توسط اسرائیل و آمریکا برای ناباروری ابرها و پخش مواد شیمیایی بین ابرهاست تا گرم شوند و ارتفاع بگیرند و نابود شوند.آمریکا در ویتنام ابرها را بارور و سیل ایجاد کرد تا از جنگلها خارج شوند و مورد هدف قرار گیرند.در کوبا ایجاد خشکسالی کرد.در افغانستان سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ خشکسالی ایجاد کرد.در کره شمالی خشکسالی ایجاد کرده.و در ایران و سوریه و عراق با کمک عربستان و اسرائیل در حال انجام این جنگ هست .همانطور که رئیس جمهور اسبق آمریکا درخصوص تغییرات عامدانه اقلیم گفته بود: اکنون تکنولوژی‌هایی در اختیار ماست که به کمک آنها می‌توانیم تغییراتی در آب و هوا ایجاد کنیم و شرایطی مانند خشکسالی و توفان به وجود آوریم که این امر می‌تواند توانایی‌های دشمنان احتمالی ما را تضعیف کرده و آنها را به پذیرش شرایط ما مجبور کند.امیدوارم بتوانیم در مقابل این حمله دشمن اقدامی بکنیم ولی نفوذی ها و وطن فروشهایی هستند که تعمدأ چونین جنگهایی رو رد میکنند با اینکه قبلأ توسط آمریکا اجرا شده. به امید ظهور حضرت مهدی(ع)

  حامد 7 ماه قبل
  0

  امسال بعلت تبخیر زیاد آبهای سطحی و گرمای زیاد من پیش بینی میکنم که ابرها پر بارور تر شده و بارشها زودتر برای ۱۴۰۰ و پاییز و زمستان اتفاق خواهد افتاد

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  این همه توضیح ولی نگفتی اب و هوای کشور چطوره

  بهروز 8 ماه قبل
  -2

  خووو. الاغ جان همه نوع حرف مفتی گفتی بجز اینکه شفاف بگی ایران امسال بارش داره یا نداره؟؟

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید