توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیگیری مرسولات پستی با کد پستی

  1 بازدید

  پیگیری مرسولات پستی با کد پستی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

  پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

  امروزه بسیاری از خرید های افراد به صورت اینترنتی صورت می پذیرد و شاید پیگیری مرسولات پستی با کد ملی تنها مختص به اسناد نمی باشد. با ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd می توانید به راحتی از وضعیت مرسوله خود آگاه شوید. راه های پیش بینی شده شامل : پیگیری بسته های پستی با نام خانوادگی پیگیری مرسوله ها ، پیگیری مرسولات پستی با کدپستی ، کد ussd انواع پست پیشتاز و … می باشد.

  نحوه پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

  در صورتی که مایل به پیگیری از طریق سامانه می باشید، ابتدا به سامانه  newtracking.post.ir وارد شوید . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید ابتدا باید شماره مرسوله خود را دریافت نمایید. شماره مرسوله را باید از شرکت و یا سازمانی که خرید و یا سفارش خود را انجام داده اید دریافت نمایید و سپس در قسمت زیر  وارد نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که شماره مرسوله را اشتباه وارد نمایید، امکان دریافت وضعیت را نخواهید داشت.

  پس از وارد نمودن کد مرسوله بر روی دکمه اینتر بر روی کیبورد را لمس کنید و یا اینکه بر روی علامت ذره بین در سایت کلیک کنید. در صورتی که اطلاعات شما درست باشد، می توانید به صورت زیر به همه اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

  همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، چند قسمت برای اطلاع و پیگیری مرسولات پستی با کد ملی شما وجود دارد. یکی از از این قسمت ها مربوط به فیلد مرسوله سفارشی شما می باشد که در آن نوع پست شما، مبدا ارسال مرسوله پستی و همچنین وزن و مبلغ بیمه را می توانید مشاهده نمایید. همانطور که مشاهده می نمایید، تاریخ و ساعتی که مرسوله شما تحویل پست داده شده است ، قابل مشاهده می باشد.

  در فیلد مربوط آخرین وضعیت مرسوله در صورتی که مرسوله شما ارسال شده باشد، می توانید مشاهده نمایید که در حال حاضر وضعیت پستی شما به چه صورتی است و در کجا قرار دارد؟ با استفاده از این مورد حتی می توانید مشاهده نمایید که چه فردی مرسوله شما را تحویل گرفته است و به چه اسمی است این فرد؟ در صورتی که فرد مورد نظر خود شما نمی باشید، می توانید برای پیگیری بسته های پستی با نام خانوادگی اقدام نمایید.

  نحوه شکایت برای پیگیری مرسولات پستی با کدپستی

  در صورتی که برای ارسال مرسوله خود شکایتی دارید، می توانید این شکایت را از طریق ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd  و یا سامانه مورد نظر، پیگیری نمایید. پس از اینکه به سامانه یگیری مرسولات پستی با کد ملی وارد شدید، در صورتی که بر روی اینجا کلیک نمایید، وارد صفحه زیر خواهید شد که لازم است اطلاعات زیر را در آن وارد نمایید.

  همانطور که مشاهده می نمایید، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شکایت به صورت اینترنتی شامل : نام ؛ نام خانوادگی، تلفن همراه و همچنین کد ملی می باشد. تمام این اطلاعات باید به صورت دقیق وارد شده و مربوط به همان اطلاعاتی باشد که شما در پست ثبت شده است. تمامی هم میهنان عزیزمان می توانند با استفاده از شماره های 9099072952  (از سراسر کشور) و 9099072952 ( از استان تهران) برای پیگیری مرسولات پستی و همچنین ثبت شکایت همه روزه، حتی ابام تعطیل تماس حاصل نمایند.

  نحوه ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd

  روش پیگیری مرسولات پستی با کد ussd تنها برای مرسوله های پستی ناجا می باشد. با استفاده از کد #10* بر روی تلفن همراه خود و پس از آن کلیک بر روی دکمه تماس، وارد سامانه مورد نظر شوید. سپس همانند تصویر، گزینه هایی را مشاهده خواهید نمود.

  با توجه به اینکه اسناد مورد نظر شما از طرف سازمان ناجا ارسال گردیده است، لذا عدد مروبوط به پلیس +10 را انتخاب نمایید. پس از انتخاب و لمس کلمه ارسال ، وارد مرحله بعدی همانند تصویر زیر خواهید شد که در این مرحله لازم است عدد مربوط به وضعیت مدارک را انتخاب و ارسال نمایید.

  پس از انتخاب گزینه ذکر شده، امکان پیگیری مرسولات پستی با کد ملی وجود ندارد و شما باید اطلاعات مربوط به مدرک انتخابی خود را در سامانه مورد نظر وارد نمایید. ابتدا گزینه مربوط به نوع مدرک خود که شامل : گواهینامه و گذرنامه می باشد را انتخاب نمایید، سپس، شماره مربوط به مدرک مورد نظر را وارد نموده و از وضعیت ارسال آن آگاه شوید.

  خلاصه مطلب

  در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با پیگیری مرسولات پستی با کد ملی و همچنین نحوه ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd اطلاعاتی را به شما کاربران گرامی ارائه نماییم. اما ممکن است باتوجه به مشکلاتی که برای افراد مختلف به وجود می آیدف شما نیز برای پیگیری مرسولات پستی با کدپستی یا با نام خانوادگی ، دچار مشکلاتی شده باشید، که در این صورت می توانید با شماره های پشتیبانی وب سایت ما تماس حاصل نمایید.

  مطالب مرتبط

  منبع مطلب : irantahsil.org

  مدیر محترم سایت irantahsil.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرسولات پستی را چگونه پیگیری کنیم؟

  مرسولات پستی را چگونه پیگیری کنیم؟

  به گزارش همشهری آنلاین، اداره پستاین امکان را به مشتریان خود می‌دهد که اطلاعات محموله‌شان را مشاهده و وضعیت آن را تا زمان تحویل پیگیری کنند. سیستم رهگیری مرسولات پستی اطلاعات کاملی را به مشتریان خود خواهد داد و شما می‌توانید مکان محموله‌تان را مشاهده و بفهمید چه زمانی به دستتان می‌رسد.

  برای پیگیری یا به‌اصطلاح رهگیری مرسولات پستی چند راه پیش روی شماست. در این مطلب تمام این راه‌ها را با جزئیات کامل تشریح خواهیم کرد. 

  وقتی بسته پستی را تحویل پستمی‌دهید، یک شماره مشخص به نام شماره بارکد دریافت می‌کنید. این شماره ۲۰ رقمی در قالب یک رسید به شما داده می‌شود. تفاوتی نمی‌کند که نوع بسته شما چه باشد، تنها نکته این است که این شماره مختص مرسولاتی است که به صورت پیشتاز ارسال می‌شوند. حال، شما بسته پستی خودتان را ارسال کرده‌اید و یک شماره در اختیار دارید. این کد و شناسه در رسید پستی و با عنوان شناسه قبض موجود است که در تصویر زیر با کادر زرد رنگ مشخص شده است: 

  مرحله بعد مراجعه به سایتی است که شرکت پست برای پیگیری مرسولات پستی در نظر گرفته است. با وارد کردن آدرس newtracking.post.ir وارد وب‌سایت مربوطه می‌شوید.

  در صفحه‌ای که پیش روی شما باز می‌شود، بخشی برای وارد کردن شماره مرسوله وجود دارد. شماره مرسوله همان شماره بارکد است که هنگام پست کردن بسته خود، دریافت کرده‌اید. کافی است آن را وارد کنید و روی علامت جست‌وجوی زرد رنگ کلیک کنید تا از آخرین وضعیت و جزئیات ارسال بسته خودتان مطلع شوید. 

  حال مشخصات اولیه مرسوله نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید:

  شرکت پست برای سهولت دسترسی به این اطلاعات راه‌های دیگری نیز در اختیار مشتریان خود قرار داده است که در ادامه می‌آید.

  اگر به اینترنتدسترسی نداشته باشید، راه پیگیری با پیامکبهترین گزینه است. برای این کار، حرف R را در متن یک پیامک جدید تایپ کنید و در کنار آن کد ۱۰ یا ۲۰ رقمی مرسوله خودتان را وارد کنید. این پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید. وضعیت بسته و راهنمای آن برای شما ارسال می‌شود.

  یک راه دیگر هم برای پیگیری بسته‌های پستی وجود دارد. آن هم برای مواقعی است که بسته ارسالی یا دریافتی شما، شامل شناسنامه، کارت خودرو، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفهو ابلاغیه دیوان عدالت اداری باشد. در این صورت باید وارد سامانه‌ای شوید که مخصوص رهگیری مرسولات سازمانی است. آدرس najatracking.post.irرا وارد کنید تا وارد سایت مربوطه شوید.

  در این مرحله ابتدا باید نوع سند خودتان را مشخص کنید. با انتخاب هر کدام از اسناد، اطلاعات مربوط به همان سند را باید وارد کنید. مثلا اگر قصد رهگیری گواهینامه را دارید باید شماره کارت ملی داشته باشید و اگر می‌خواهید بدانید کارت سوختتان در چه وضعیتی است، باید شماره VIN خودرو را وارد کنید. با تایید اطلاعات می‌توانید نتیجه را مشاهده کنید.

   یک راه دیگر هم برای پیگیری گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و... وجود دارد. کافی است کد ستاره ۱۱۰ مربع (*۱۱۰#) را وارد کنید. در مرحله بعد، گزینه پلیس+۱۰ را انتخاب کنید و وقتی وارد آن شدید، گزینه وضعیت مدارک را ثبت کنید. در نهایت هم نوع مدرک را مشخص کرده و از وضعیت آن باخبر می‌شوید.

  مرسولات پستی که به عللی از جمله نقص نشانی گیرنده، عدم مراجعه گیرنده برای دریافت مرسوله ثبتی، نقل مکان گیرنده محترم، شناخته نشدن گیرنده در نشانی مندرج روی مرسوله، فوت گیرنده و... توزیع نشود به فرستنده مرسوله بازگردانده می‌شود.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  بامری 1 ماه قبل
  0

  من بامری میخواستم بدون بسته کی دستم میرسه دیروز تحویل پست شده

  0
  محمدبامری 17 روز قبل

  من هم همین مشکل دارم

  مصطفی 4 ماه قبل
  0

  سلام الان مدت طولانی است منتظر دریافت یک بسته از خارج از کشور هستم هیچ مدرک و کد رهگیری از فرستنده ندارم بجز کد پستی فرستنده .آیا میشود پیگیر این بسته بشم یا راهکاری ندارد

  کیارش 6 ماه قبل
  1

  من کد رو میزنم میگه در دسترس نیست باید چکار کنم

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید