توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا برای بعضی ها بسته حمایتی واریز نشده

  1 بازدید

  چرا برای بعضی ها بسته حمایتی واریز نشده را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  امشب به حساب چه کسانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان واریز می‌شود؟

  امشب به حساب چه کسانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان واریز می‌شود؟

  در اواخر تیرماه سال جاری بود که مجلس به یک فوریت طرح تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ یا کارت الکترونیکی رای موافق داد.

  به گزارش تابناک اقتصادی، حمیدرضا حاجی بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره طرح تامین کالا‌های اساسی طی مصاحبه ای اعلام کرد: در این طرح پیش بینی شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی در اختیار مردم قرار گیرد. بدین شکل که به ۶۰ میلیون کارت طرح معیشت داده شود که ۲۰ میلیون نفر از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند. همچنین ماهانه برای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می شود. وی افزود: نخست این طرح را از مهر تا اسفند سال جاری اجرا می‌کنیم، اگر وضعیت این گونه بود ادامه خواهیم داد، در غیر این صورت حذف می‌شود.

  محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه درباره محل تامین منابع مورد نیاز برای این طرح گفت: براساس حکم قانون بودجه دولت موظف بود سهام خود در بانک ها، پالایشگاه ها، کارخانجات صنعتی مانند مس، فولاد، سایپا و ایران خودرو را به فروش رساند اما براساس بررسی های انجام گرفته مشخص شد برخی از این اموال تاکنون به فروش نرسیده بنابراین می توان از محل فروش این سهام تا منابع موردنیاز برای اجرای طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را تامین کرد.

  در مورخه 28 آبان ماه 1399، شورای نگهبان با طرح مذکور موافقت کرد.

  به موازات این طرح مجلس، در مورخه 28 آبان 99 رئیس جمهور روحانی در جلسه هیات دولت گفت: همزمان با اجرای تعطیلات از اول آبان ماه، فشار اقتصادی به مردم زیاد می‌شود، در این بین افرادی که حقوق ثابت نمی‌گیرند دچار مشکل می‌شوند. بر این اساس به یک سوم جامعه برای چهار ماه یک بسته کمک معیشتی اعطا خواهد شد.

  به گفته رئیس جمهور بسته کمک معیشتی دولت به یک سوم جامعه اعطا می‌شود. همچنین افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر، ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

  پرداخت یارانه معیشتی کرونا از امشب کلید می خورد!

  روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه طی خبری اعلام کرد:

  با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی و به دنبال تفاهم‌ حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا کسب درآمد آنها مختل شده است، مقرر گردید:

  ۱- به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شود.

  ۲ - به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

  -        افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند،

  -        افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها بیمه پرداز نباشند،

  -        افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمدحداقلی برخوردار نباشند،

  -        افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند.

  گفتنی است این وجوه از آذرماه به مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد. اولین مرحله این حمایت معیشتی ساعت ۲۴ روز 27/۹/1399 به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.

  در سال جاری چند مرحله یارانه معیشتی کرونا واریز شد؟

  این اولین بسته حمایت نقدی در جریان کرونا نیست و اواخر سال گذشته و با آسیب های ناشی از این بیماری، مقرر شد که دولت بسته حمایتی با مبلغ بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در چهار ماه پیش بینی کند که از اسفندماه برای حدود سه میلیون نفر از خانوارهای بدون درآمد پرداخت شد که در مجموع با یک مرحله برای ماه رمضان به پنج مرحله رسید.

  نحوه پرداخت کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان متناسب با اعضای خانوار بود؛ این مبلغ در خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

  همچنین دولت طی دو مرحله دو وام یک میلیون تومانی کرونایی نیز به خانوارهای آسیب دیده پرداخت کرد که اولین آن خرداد ماه سال جاری و دومین آن آذر ماه سال جاری بود.

  امشب به حساب چه کسانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان واریز می‌شود؟

  تا آخر سال برخی خانوارها در ماه چند یارانه دریافت می کنند؟

  همان گونه که اشاره شد یارانه معیشتی کرونا که قرار است از امشب واریز آن آغاز شود تنها به برخی افراد و خانوارها با مشخصات خاص به مدت 4 ماه پرداخت خواهد شد. بنابراین برخی افراد و خانوارها 3 یارانه تا انتهای سال دریافت خواهند کرد: یارانه نقدی، یارانه معیشتی بنزین و یارانه معیشتی کرونایی.

  مجلس واکنشی هم به اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه داشته است؟

  همان گونه که در متن اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه آمده است، پرداخت یارانه کرونایی به اقشار کم درآمد با تفاهم‌ حاصله بین ستاد ملی کرونا و مجلس شورای اسلامی پرداخت می شود و قرار است این طرح به گونه ای باشد که هم نظر مجلس (120 هزار تومان) و هم نظر ستاد ملی کرونا (100 هزار تومان) تامین شود.

  تا لحظه نگارش این متن مجلسی ها به این اطلاعیه واکنشی نشان نداده اند و برخی ابهامات نیز در مورد این طرح هم اکنون مطرح می باشد. شاید مهمترین ابهام این است که طبق مصاحبه های صورت گرفته از سوی مجلسی ها قرار بود که طرح کالاهای اساسی مجلس به مدت شش ماه از مهر تا اسفند 99 اجرا شود و با کلید خوردن طرح پرداخت یارانه معیشتی کرونایی از امشب تنها این یارانه قرار است 4 ماه پرداخت شود. تکلیف دو ماه قبل چه خواهد شد؟

  همچنین باید به این نکته نیز اشاره نمود که هر چند بعضا منابع تامین این یارانه ها اعلام شده است اما باید گفت که این گونه پرداخت یارانه ها در صورت تامین نشدن منابع آن تنها به افزایش نقدینگی و نرخ تورم منجر خواهد شد که باید مسئولین به این موضوع توجه کنند! این گونه نباشد که مشکل امروز خانوارهای کم درآمد حل شود و مشکل آینده آن ها با افزایش نرخ تورم چند برابر گردد. 

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جزئیات یارانه جدید کمک معیشتی ابهام دارد

  جزئیات یارانه جدید کمک معیشتی ابهام دارد

  به گزارشاقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ در پی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونامبنی بر حمایت از خانواده‌های آسیب دیده از این ویروس وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در تاریخ  سوم آذر درباره چگونگی حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیت‌های شدید کرونایی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

  در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری درباره حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا و بند 12 مصوبه چهل‌ویکمین نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا، سازوکار حمایت جبرانی معیشت خانوارها به شرح زیر اعلام می‌شود:

  الف) پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریال ماهانه به اعضای خانوار

  1. کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان سال جاری به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود. تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال 1399 در نظر گرفته می‌شود.

  2. خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک‌معیشتی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، حدود 29.7 میلیون نفر (11 میلیون خانوار) تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می‌گیرند.

  همچنین شب گذشته سازمان برنامه و بودجه طی اطلاعیه‌ای از پرداخت یارانه معیشتی کرونا از ساعت 24 امشب 27 آذر خبر داد.

  در اطلاعیه این سازمان آمده است: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی و به‌دنبال تفاهم‌ حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم‌درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا کسب درآمد آنها مختل شده است، مقرر شد که به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه 120 هزار تومان پرداخت شود. همچنین به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه 100 هزار تومان پرداخت خواهد شد:

  - افرادی کههیچ‌یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند

  -افرادی که هیچ‌یک از اعضای خانواده آنها بیمه‌پرداز نباشند

  -افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نباشند

  -افرادی که در گروه یارانه معیشت‌بگیر باشند

  پیش از این نیز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بر هماهنگی دولت و مجلس در طرح حمایت معیشتی تأکید کرده بود. همچنین بر اساس مصوبه مجلس (قانون پرداخت یارانه کالاهای اساسی) که از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شده بود مقرر شده بود به ‌مدت 6 ماه تا پایان سال جاری یارانه جدید به 60 میلیون نفر پرداخت شود. اعتبار کلی برای پرداخت این یارانه 30 هزار میلیارد تومان عنوان شده بود. در گزارش سازمان برنامه اعلام شده است به تمام افرادی که در گروه یارانه معیشت قرار دارند نیز ماهیانه 100 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

  در حالی قرار است از امشب کمک معیشتی 100 هزار تومانی به حساب خانواده‌ها واریز شود که همچنان در رابطه تعداد افراد دریافت کننده این تسهیلات ابهاماتی وجود دارد که آیا تعداد آنها بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا 29 میلیون و 700 هزار نفر است یا بر اساس مصوبه مجلس 60 میلیون نفر!

  همچنین در رابطه با زمان پرداخت این تسهیلات نیز ابهام وجود دارد که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا زمان پرداخت کمک معیشتی 100 هزار تومانی 4 ماه پایانی سال 99 ( آذر، دی، بهمن و اسفند) در نظر گرفته شده است اما بر اساس مصوبه مجلس (قانون پرداخت یارانه کالاهای اساسی) که از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شده بود مقرر شده به‌مدت 6 ماه تا پایان سال جاری یارانه جدید به 60 میلیون نفر پرداخت شود.

  بر اساس پیگیری‌های انجام شده و برخی شنیده‌ها قرار است یارانه کمک معیشتی جدید (100 هزار تومانی) تلفیقی از مصوبه ستاد ملی کرونا و مجلس شورای اسلامی باشد!

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت عدم واریز بسته معیشتی برخی خانوارها، هفته آینده اعلام می‌شود

  علت عدم واریز بسته معیشتی برخی خانوارها، هفته آینده اعلام می‌شود

  به گزارش تجارت‌نیوز، حسین میرزایی با بیان اینکه از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست یونیکی ثبت شده در کددستوری *۶۳۶۹#، در مجموع سه میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر شرایط بررسی اطلاعات مالی شان را از سوی دولت پذیرفتند که اطلاعات آنها به صورت سیستمی بررسی شد.

  اضافه‌شدن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به فهرست مشمولان بسته حمایتی

  وی افزود: در مجموع بنا به شرایط و شاخص‌هایی چون سفرخارجی، ملک، خودرو، شغل و …. که از قبل اعلام کرده بودیم، تعداد یک میلیون و۲۲۱ هزار و ۱۹۱ نفر در قالب ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار مشمول دریافت بسته شدند و به فهرست ما اضافه شدند.

  ارسال پیامک به مشمولان جدید و واریز یک‌جای دو مرحله از بسته

  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با بیان اینکه برای این افراد پیامک ارسال کردیم گفت: در این پیامک آمده بود که «خانوار شما مشمول بسته حمایت معیشتی شده و دومرحله به صورت یکجا در تاریخ ۱۰ دی ماه به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز می‌شود؛ همچنین در این پیامک مبلغ به ریال و بانک عامل نیز قید شده بود».

  آغاز اطلاع رسانی به متقاضیانی که مشمول بسته معیشتی نمی‌شود از هفته آینده

  میرزایی با بیان اینکه مابقی، دو میلیون و ۶۵۱ هزار نفر هستند که شرایط برخورداری از بسته را ندارند، از هفته آتی به آنها اطلاع رسانی می‌کنیم و می‌توانند وارد سایت شوند و علت عدم برخورداری از بسته را ببینند.

  مهلت تعیین شده برای مراجعه به سایت تا ۲۴ دی ماه؛ این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود

  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی ادامه داد: اما از بین ۶ میلیون نفر حدود ۶۶۶ هزار درخواست مربوط به افرادی بود که در لیست یارانه بگیران نبودند و بسته نگرفته‌اند که با مهلت ۱۴ روزه‌ای که به آنها دادیم آنها تا ۲۴ دی ماه فرصت دارند به سایت مراجعه کنند. این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. توصیه می‌کنیم افراد در کمترین زمان درخواست خود را ثبت کنند.

  وی توضیحات بیشتری ارائه کرد و گفت: فقط سرپرست خانوار گزینه ثبت خانوار جدید را می‌زند و کدملی، جنسیت، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه و تصویر امنیتی را وارد و درخواست خود را ثبت می کند و سپس پیغامی متناسب در سایت نمایش داده می‌شود.

  میرزایی ادامه داد: برخی از این افراد زمانی یارانه می‌گرفته‌اند لذا اطلاعاتی از قبل موجود دارند. آنها باید مستقیم با شماره ملی و حساب یارانه وارد سایت شوند؛ اما برخی یارانه بگیر نبودند و اطلاعاتی از خانوارشان نداریم که از طریق پیامک به آن‌ها می‌گوییم چه کنند. در واقع پیامکی دریافت می‌کنند مبنی بر اینکه چه کاری انجام دهند.

  وی در پایان تاکید کرد که فقط و فقط همان ۶۶۶ هزار نفر باید به سایت مراجعه کنند. همچنین کسانی که می‌خواهند وارد سامانه حمایتی شوند، نباید از نرم‌افزارهای فیلترشکن یا وی‌پی‌ان استفاده کنند و اگر وی‌پی‌ان خود را خاموش کنند به راحتی وارد سامانه حمایت می‌شوند.

  منبع: ایسنا

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  ببخشید چرا برا من بسته حمایتی واریز نکردن من یک خانم هستم سرپرست خانواده لطفا برا همه واریز کنید خانه دار هستم دستم خیلی خالی

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید