توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اضافه نشد

  1 بازدید

  چرا حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اضافه نشد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  افزایش حقوق بازنشستگان تأمین‌ اجتماعی هنوز قطعی نشده است / درآمد ۶۵درصد مستمری‌بگیران زیر حداقل حقوق

  به گزارش شهرآرانیوز، علی دهقان‌کیا، رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران، درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی برای سال ۹۹ اظهار کرد: قرار است شورای عالی کار جلساتی را مجدد برگزار کند، چراکه هنوز به طور قطعی حقوق کارگران معلوم نیست.


  وی بیان کرد: بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور، در جلسه‌ای از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد که ۲۱ درصد افزایش حقوق باید در تمام سطوح اعمال شود و حداقل حقوق یک بازنشسته تأمین اجتماعی نباید کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد.


  دهقان‌کیا افزود: در سال گذشته حقوق هر بازنشسته تأمین اجتماعی یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان بود که با افزایش ۲۱ درصدی، یک میلیون و ۸۳۹ هزار تومان می‌شود و پیشنهاد بیات این بود که حداقل حقوق بازنشسته‌ها از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمتر نشود.


  رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران تصریح کرد: طبق ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی، حقوق حداقل بگیران بازنشستگان تأمین اجتماعی همان حداقل حقوق کارگر مصوب در شورای عالی کار است.


  گقتنی است امسال در جلسات شورای عالی کار، افزایش ۲۱ درصدی دستمزد کارگران در سال ۹۹ تعیین شده است که البته هنوز این میزان به قطع مشخص نیست، چراکه نمایندگان کارگری بر این میزان افزایش انتقاداتی داشتند.


  بر اساس گزارش‌ها، ۶۵ درصد مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی درآمدی نزدیک به حداقل و زیر آن دارند؛ این یعنی چیزی در حدود یک و نیم میلیون خانوار در ایران هستند که ماهیانه مستمری از سازمان تأمین اجتماعی می‌گیرند، اما مبلغی این درآمد نهایتا در حد و اندازه همان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است که سال گذشته به عنوان حداقل مستمری ماهانه سازمان تأمین اجتماعی بود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  بیشتر بخوانید:

  ارزش سهام عدالت/ هر سهم به نرخ امروز، ۱۷میلیون

  راهنمای خرید سهام در صندوق ETF +تصاویر

  جزئیات پرداخت سود سهام عدالت

  چرا حقوق بازنشستگان در فروردین افزایش نیافت؟

  2 ماه از سال گذشت؛ بازنشستگان تأمین اجتماعی هنوز چشم‌به‌راه افزایش حقوق/ چرا دولت بی‌خیال است؟- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

  2 ماه از سال گذشت؛ بازنشستگان تأمین اجتماعی هنوز چشم‌به‌راه افزایش حقوق/ چرا دولت بی‌خیال است؟- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پرونده دستمزد 99 کارگران به هر حال به‌صورت نصفه و نیمه تکمیل شده است و کارگران شاغل حقوق فروردین ماه خود را متناسب با میزان افزایش در سال جدید دریافت کرده‌اند. اما حقوق نسل پیش شاغلان که همان بازنشستگان تأمین اجتماعی هستند هنوز تعیین تکلیف نشده است و طبق سنوات گذشته باید یکی دو ماه صبر کنند تا وضعیتشان مشخص شود.

   نکته مهمی که اکثر کارشناسان بازار کار به آن اشاره می‌کنند این است که حقوق بازنشستگان یا همان مستمری‌بگیران از حق بیمه‌ای پرداخت می‌شود که در طول خدمت واریز کرده‌اند، بنابراین سازمان نقش وکیل و امین کاربلد را به‌عهده دارد که از انباشت پرداختی‌های آنان باید به تولید سرمایه بپردازد ولی عجیب است که هرساله برای پرداخت حقوق و دستمزد این قشر این‌قدر چون‌وچرا وجود دارد.

  ماجرای پرداخت حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی جالب است، ‌نیروی کار در زمان خدمت حق بیمه بالایی را پرداخت می‌کند اما زمانی که به سن مستمری‌بگیری می‌رسد میزان حقوقش کاسته می‌شود. نکته مهمتر این است که میزان حق اولاد، بن مسکن و بن بازنشستگی برای این افراد هم متفاوت است، حق اولاد و حق مسکن و حتی سنوات بازنشستگان نسبت به شاغلان کمتر است.

  به‌گفتۀ کارشناسان بازار کار؛ مگر اجاره‌بهای بازنشستگان و خرج و مخارج فرزندان بازنشستگان نسبت به شاغلان کمتر است که وضعیت حقوق این افراد این چنین است؟ همین مسئله است که اعضای شورای‌عالی کار را به اصرار بر افزایش حقوق پایه وادار می‌کند. نمایندگان شورای‌عالی کار نیز معتقدند با توجه به اینکه بازنشستگان از این مزایا یا بهره‌مند نیستند یا میزانش بسیار اندک است ضرورت دارد میزان افزایش دستمزد هرساله به‌روی پایه حقوق باشد تا حق‌الناسی از بازنشستگان بر گردن سازمان نباشد.

  در حالی که بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی افزایش حقوق سال جدید را در حقوق فروردین ماه خود دریافت نکرده‌اند، که افزایش حقوق برای بازنشستگان لشکری و کشوری اعمال شده است. البته نهم اردیبهشت ماه نیز سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفته بود که به‌زودی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای اعمال افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان مستمری‌بگیر به هیأت دولت ارسال می‌شود اما هنوز خبری از افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیست.

  در خصوص بازنشستگان لشکری و کشوری رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور چندی پیش گفت: مقرر شده است تصمیمات جلسه اخیر با نمایندگان بازنشستگی به‌گونه‌ای تنظیم شود تا افزایش حقوق‌ها در فیش واریزی فروردین امسال مشخص شود.

  *اشاره  ماده 111 تأمین اجتماعی به حقوق بازنشستگان متناسب با دستمزد شورای‌عالی کار

   فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی  خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه چرا هنوز حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش نیافته است گفت: هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی با رئیس سازمان تاکنون تشکیل جلسه نداده است، قرار بود در هفته قبل جلسه‌ای تشکیل شود.

  وی  با اشاره به گره زدن افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی به دستمزد کارگران گفت: در حالی به سومین ماه سال 99 نزدیک شده‌ایم که تلفن‌هایی از سوی بازنشستگان به فعالان کارگری می‌شود و جویای این هستند که وضعیت دستمزد به کجا رسید. ما دل‌نگران این قشر هستیم.

  وی با توجه به ماده 111 قانون تأمین اجتماعی گفت: این ماده تأکید بر این دارد که حداقل مستمری بازنشستگان باید به‌گونه‌ای تعیین شود که از حداقل دستمزد تعیین‌شده شورای‌عالی کار کمتر نباشد. شاید یکی از دلایل عدم تعیین تکلیف حقوق مستمری‌بگیران همین موضوع باشد. امیدواریم این هفته جلسه شورای‌عالی کار تشکیل شود و بحث حقوق و دستمزد سال 99 به نتیجه برسد تا افزایش حقوق بازنشستگان هم انجام شود.

   انتهای پیام/+

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 8 روز قبل
  0

  درود بر شما که فکر ما مستمری بگیران هستید چطور این زحمات شما رو جبران کنیم من که موندم به این همه زحمت شما

  مستمری بگیر 19 روز قبل
  0

  خواهشا حقوق مستمریها را افزایش بدید من با چهار میلیون چجوری زندگی کنم

  مجید سبحانی 24 روز قبل
  0

  چرا دولت به فکر همه دنیا است به غیر از مستمری بگیران

  محمدمحمدی 1 ماه قبل
  0

  باسلام بنده با ۱۷ سال سابقه دومیلیون وچهارصد هزار تومان حقوق میگیرم جاب آقای رئیس تامین اجتمایی من با این حقوق چکار کنم

  بنده خدا 1 ماه قبل
  0

  حقوق مامستمری بگیران چرااضافه نشده ؟من یه خانم بادوتابچه کوچیک چطوری با۵میلیون زندگی کنم؟چطوری کرایه خونه بدم خرج تحصیل وخوراک وپوشاک ودرمان وغیره به خداظلمه با۲۱سال سابقه ۵میلیون فقط

  زهرا 6 ماه قبل
  2

  سلام..حقوق مستمری بگیران چرا اضافه نشد

  ب بازنشتگان اردیبهشت داده شد

  ولی مسمتری بگیران.....دریافت نکردن

  کبری 6 ماه قبل
  2

  چرا پس حقوق مستمری تامین اجتماعی اضافه نشده

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  چرا انقد حقوق هارو امروزو فردا میکنین...چراا

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  چرا حقوق مستمربگیران زیاد نشد😔

  مظلوم ترین ادمهای دنیا 7 ماه قبل
  0

  چرا حقوق ما با تمام ایران فرق میکند چرا کارمندانتان مستخدم دارن از کجا اوردن چرا با ۳۵ سال کمترین حقوق میگیرم چرا مامورتان با شرکتها گاوبندی میکرد که حق بیمه کمتری بریزد

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  حالا دولت ترفند جدیدی پیدا کرده قبلا با افزایش حقوق کالا افزایش پیدا می کرد حالا قبل از سال نو خبر افزایش حقوق بالا را می دهند تا کالا صد برابر افزایش پیدا کنه سپس بعد از سال نو نوبت به افزایش حقوق کارکنان و بازنشسته ها و مستمری بگیران میشه دست نگه میدارن و می گویند که حقوق نباید زیاد بالا بره چون کا لاها بالا میره در صورتی که کالا قبل از سال نو بالا رفته و کار خودشون رو کردن دولت با سرمایه داران و پولدارها دست تو دست هم هستند.

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  حالا دولت ترفند جدیدی پیدا کرده قبلا با افزایش حقوق کالا افزایش پیدا می کرد حالا قبل از سال نو خبر افزایش حقوق بالا را می دهند تا کالا صد برابر افزایش پیدا کنه سپس بعد از سال نو نوبت به افزایش حقوق کارکنان و بازنشسته ها و مستمری بگیران میشه دست نگه میدارن و می گویند که حقوق نباید زیاد بالا بره چون کا لاها بالا میره در صورتی که کالا قبل از سال نو بالا رفته و کار خودشون رو کردن دولت با سرمایه داران و پولدارها دست تو دست هم هستند.

  ناشناس 8 ماه قبل
  -2

  خاک برسرت رییس تامین اجتماعی

  برای ارسال نظر کلیک کنید