توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چشمان خود را ببینید و حس خود را درباره صداهایی که میشنوید بنویسید

  1 بازدید

  چشمان خود را ببینید و حس خود را درباره صداهایی که میشنوید بنویسید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چشمان خود را ببندید و حس خود را درباره صداهایی که میشنوید بنویسید صفحه 37 کتاب نگارش فارسی ششم

  جواب فعالیت صفحه ۳۷ کتاب نگارش فارسی ششم چشمان خود را ببندید و حس خود را درباره صداهایی که میشنوید بنویسید پاسح از سایت نکس لود دریافت کنید.

  چشمان خود را ببندید و حس خود را درباره صداهایی که میشنوید بنویسید صفحه 37 کتاب نگارش فارسی ششم

  چشمان خود را ببندید و حس خود را درباره صدا ها بنویسید

  ما می‌خواهیم در این مطلب پاسخ سوال چشمان خود را ببندید و درباره صداهایی که میشنوید بنویسید به صورت کامل برای شما دانش آموزان ششم ای عزیز قرار دهیم آرامش می کنم احساس سکوت می کنم که درباره سکوت گفته اند سکوت محض رضای خدا اگه شما بهتری دارید برای ما بفرستید تا در نظرات پایینی همین صفحه بفرستید قرار دهیم با اسم شما در همین مطلب قرار خواهد گرفت.

  جواب چشمان خود را ببندید و حس خود را درباره صدا ها بنویسید

  چشم هایم را می بندم و به صدا ها گوش میکنم. صدای قل قل سماور مادر بزرگم که همیشه ی خدا می جوشد؛ صدای بوق ماشین ها، که سردرد می اورد . صدای دعوای دو نفر در کوچه که اعصابت را خورد میکند. ولی در ذهنم جایی را به خاطر می اورم که هفته پیش رفتیم، صدای جیک جیک گنجشک ها، خش خش برگ ها، صدای خروشان آب رودخانه و بازی وجیغ بچه ها.‌و چه حس خوبیست شنیدن این صداها و حتی فکر کردن به انها.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  پریچهر : پلکانم را در آغوش یک دیگر فرو برده و گره افکارم را می گشایم و سعی میکنم به نوای گوشم گوش دهم .
  به دور از ازدهام و شلوغی ، در کنجی بر روی چمن های خارج شهر نشسته و خبری از صدای بوق و داد و بیداد نیست .
  اینجاست که صدای پرندگان گوشم را نوازش کرده و زوزه باد در گوشم طنین و لالایی دلنوازی میشود .
  اینجا ، دور از شلوغی ها‌ ، همه چیز خوب است و گوشم میتواند نفسی راحت بکشد و در آرامش باشد .

  نویسنده : چشمان خود را تا بستم صدای جیغ بچه های کلاس اولی راشنیدم خوشحال شدم که این بچه ها انقدر باهم دوست و مهربان هستند. بعد صدای گنجشکان توجه من راجلب کرد که دارند چه میگویند؟ آیا با خدا راز و نیاز می کنند یا آواز می خوانند؟ کلاس ما را سکوت برداشته است چون همه درحال فکر کردن هستند. من که نمی دانم آن هاچه صداهایی شنیده اند. اما می دانم که حتما حس شنواییشان بسیار خوب است و انشأ خیلی خوبی نوشته اند.

  مائده یزدی: صدای حرکت ماشین ها و موتور هارا میشنوم که روی مخ است.

  نویسنده: چشمانم را بستم. صدای سماور مادرم که همیشه میجوشد. صدای داد وجیغ بچه ها که روی مخ است. صدای اذان آمد حسم بیستر شد پدرم شروع کرد به نماز خواندن صدای پدرم می آمد دست هایش بالا بود وداشت با خدا رازو نیاز میکرد و دعا هایی را که داردو که حس خوبی است که صداها را بشنوی.

  ناشناس : صدای برادرم را میشنوم که در خانه داشت باماشین اسباب بازی اش بازی میکرد و صدای اتومبیل در می اورد و غرق در دنیای رنگارنگ بچه گانه اش بود….. صدای گوش خراش اتومبیل ها و بوق زدن ÷ی در÷ی شان مرا ازار میداد خدا را شاکرم که بع من توانایی داده که بتوانم به صدا های اطرافم گوش بدهم.

  ناشناس: چشم های خود را می بندم صدهی سماور مادرم می آید ک۶ می جوشد از آن طرف صدای خواهرم که با عروسکش بازی می کند و با او حرف می زند پس خدارا شکر می کنم که به من این توانایی را داد تا بتوانم صداها را خوب گوش دهم و بتوانم صداهای دلنشین راگوش دهم و لذت ببرم پس خدایا شکرت!

  نویسنده: چشمانم را می بندم و به صدا های اطرافم گوش میدهم صدای نغمه پرندگان چک چک دلنشین باران که با فرودی جانانه به زمین میرسد خدا را شاکرم که توانایی شنیدن را به من داده و چه حس خوبیست که صدا های اطراف را به طور واضح بشنوی.

  نویسنده: صدای جیک جیک گنجشک ها و قطره های باران چه زیباست صدای بچه ها که دارند بازی میکنند و صدای بوق های ماشین ها رو مخ است را میشنویم.

  ناشناس: صدای پرندگان خوش آواز صدای ماشین ها وموتور ها. از خدا بابت دادن گوش های سالم ممنونم.

  ناشناس: چشمانم را تا بستم صدا یی کودکی شنیدم که دارد گیره ی می کند حس مکنم که آن کودک را می شنا سم و دیدم ولی آن را نمی توا نم بینم.

  عسل: چشمانم را می بندم و به صدای چک چک باران گوش می دهم دستم را از پنجره بیرون می برم و قطره های باران را حس میکنم احساس خوبی دارم ،بوی تازه ای به مشامم می رسد انگار همان بوی است که بعضی ها در مورد آن بعد از باران حرف می زنند و یک دفعه صدای گربه ای می آید تا می آیم چشمانم را باز کنم صدای خنده های دختر کوچکی را می شنوم و دنبال آن صدای مادر می آید که صدایم می کند دوست ندارم این حس خوب را تمام کنم اما چاره ای ندارم با صدای خودم با آن حس خداحافظی می کنم و صدایم را با زمزمه که پیچیده شده می شنوم احساس خوبیست اما وقت ندارم پس خدا حافظ حسی عجیب 😊😊😊😁😁

  زهرا : صدای جیک جیک گنجشک ، صدای آواز قناری ،صدای خواهرم که داشت درس می خواند ،صدای پدر که خوبترین صداست داشت به تلوزیون نگاه می کرد، صدای تلوزیون،صدای بوق ماشین ها، وصدای پدر و خواهرم ،مادرم بهترین صدا درجهان است.

  آرمین : داشته ام تکالیف مدرسه ام را انجام میدادم که یهو مهمان بریم آن آمد من چون حوصله ی آن مهمان ها را نداشتم خیلی سریع وسایلم را جمع کردم و توی رخت خواب رفتم به معنی اینکه من خوابیدم چشمانم بسته بود و صدا های آنها خیلی گوش خراش بود مانند جیغ کشیدن بچه ها و خندید بابا و حرف زدن زیادی به مامان من خیلی اذیت شده بودم و آنها تا 5 ساعت آنجا ماندن و من خیلی زیاد اصلانی بودمخواستم بگم همیشه که نباید زیر درخت باشیم و جیک جیک پرنده ها گوش بدیم بالاخره صدا های گوش خراش هم هست

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قدرت تصور و خیال: تکنیکی برای مدیریت استرس

  قدرت تصور و خیال: تکنیکی برای مدیریت استرس

  بیشتر بدانید:‌ استرس چیست؟

  آیا تاکنون از قوه خیال خود برای فرار یا مقابله با موقعیت استرس زا استفاده کرده اید؟ اگر جواب شما مثبت است، شما از تصویر سازی (تصور و تخیل) برای آرامش خود استفاده کرده اید. در این مقاله به کاربرد این تکنیک برای مدیریت استرس اشاره شده و روش هایی که می توانید با استفاده از آنها بر موقعیت های دشوار غلبه کنید، بحث خواهد شد.

  تصویر سازی چیست؟

  تصویر سازی هدایت شده یکی از روش های مدیریت استرس است که با استفاده از قدرت تخیل می توانید به تصویر سازی فرد، موقعیت یا زمانی که بر اساس آن احساس آرامش و راحتی و نشاط به شما دست می دهد، بپردازید. این تکنیک از روش های دیگر مدیریت استرس کمی متفاوت بوده و به استفاده از همه حس ها وابسته است.

  برای نمونه، هنگام تخیل خود صدای آواز گنجشک ها را می شنوید و قطره های شبنم را روی چمن می بینید، وزیدن نسیم و بوی گل ها را حس می کنید. در تصویر سازی استفاده از همه حواس باعث می شود تا حس آرامش قوی به شما دست دهد و دلیل مفید بودن این تکنیک در مدیریت استرس و مقابله با شرایط دشوار نیز به همین سبب است.

  بیشتر بدانید: برای کنترل استرس روزانه چه باید کرد؟

  برخی افراد نسبت به اثر بخشی تکنیک تصویر سازی تردید دارند. با این حال محققان اعتقاد دارند که این روش می تواند در کاهش استرس بسیار موثر واقع شود. برای مثال، یکی از مطالعات نشان داده است که استفاده از روش های مدیریت استرس در کنار تصویر سازی برای آرامش به طور چشمگیری میزان فشار خون افراد را کاهش می دهد. تحقیق دیگری که اثر بخشی تکنیک فوق را بر روی بیماران بررسی کرده، به نتایج مشابهی دست یافته است. بیمارانی که تصویر سازی می کنند نسبت به سایر افرادی که این روش را به کار نمی گیرند بر استرس های ناشی از بیماری بهتر غلبه می کنند. همچنین مانند این مثالها، بسیاری از مطالعات دیگر، استفاده از تصویر سازی را در کاهش کسانی که صدماتی مانند ضربه روحی، خشونت، افسردگی و سایر شرایط رادارند، تایید کرده است.

   کاهش استرس با استفاده از تصویر سازی:

  برای بکارگیری تصویر سازی به منظور مدیریت استرس می توانید گام های زیر را دنبال کنید.

  گام اول: یافتن فضایی آرام و ساکت

  در صورت امکان، فضای آرامی را برای نشستن پیدا کنید. بسته به شرایط، این فضا می تواند نیمکت پارک، اتاق خالی یا حتی دفتر خودتان باشد. چشم های خود را ببندید و برای آرامش خود، نفس عمیق و آرامی بکشید.

  گام دوم: انتخاب زمینه و محیط

  وقتی به شما احساس راحت بودن دست داد، با استفاده از قوه خیال خودتان را در آرامترین محیطی که می توانید تصور کنید، قرار دهید. این خیال می تواند، مکان یا خاطره ای خاصی که از آن داشته اید، باشد.

  صحنه ای که شما تصور کرده اید بسیار شخصی است و بایستی از احساسات شما نشات بگیرد. با این وجود اگر شما در قدرت تصویر سازی با مشکل روبرو می شوید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  باید توجه داشته باشید که اثر بخشی تکنیک تصویر سازی بستگی به استفاده از همه حواس پنج گانه شما دارد. برای مثال، اگر نمی توانید خودتان را در کوهستان و یا کنار ساحل تصور کنید، در قوه خیال ابتدا به دنبال خودتان باشید. سعی کنید که از همین حس ساده خود در اتاق بهره بگیرید.

  بیشتر بدانید:‌ استرس شغلی و راه کارهای مقابله با آن

  هدف این است که شما خودتان را سرشار از احساسات کنید. این موضوع بستگی دارد که شما چگونه می بینید، لمس می کنید، می چشید، بو می کنید و احساس می کنید. هر چه تصویر سازی شما با جزییات باشد، این تکنیک نیز موثر تر خواهد بود.

  گام سوم: رها سازی

  تا جایی که می توانید و برنامه به شما امکان می دهد در حس آرامش خود قرار بگیرید. به تنفس عمیق خود ادامه دهید و اجازه ندهید که افکار بیرونی مانع از این آرامش شوند.

  وقتی که دیگر می خواهید این خیال را کنار بگذارید؛ آرام بشینید، و اجازه دهید ذهن شما به موقعیت قبلی و کاری برگردد. در این صورت آرامش بیشتری به شما دست داده و آماده حل چالش های پیش رو می شوید.

  منبع : Mind Tools

  منبع مطلب : karboom.io

  مدیر محترم سایت karboom.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ابولفضل : خیلی عالیه😘😘

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  الیزابت 18 روز قبل
  1

  من وقتی چشمانم را بستم

  momo 11 ماه قبل
  -2

  من نمدانم شما بگین ممنون

  به توچه مگه فضولی 😐😐😐😐 12 ماه قبل
  -2

  نکبتا

  به توچه مگه فضولی 😐😐😐😐 12 ماه قبل
  -2

  برین گمشین

  امیر مهدی 2 سال قبل
  0

  زمانی که چشمان خود را می بدم صدای قطره های باران وپرندگان اواز خوان و صدای چیز هایی را که خدا آفریده است را می شنوم واز متشکرم که این همه زیبایی آفریده است

  امیر مهدی 2 سال قبل
  2

  صدای قطره های باران صدای پرندگان اواز خوان صدای زیبایی های که خدا افریده را شنیدم واز خدا بابت گوش های سالم ممنونم

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  چ چشمان خود را نیز حس خود را درباره صداهایی که میشنوید بنویسید

  ملیکا ❣️ 2 سال قبل
  -1

  چشمانم را میبندم صدای کسی که دوستش دارم رو میشنوم صدای مادر بزرگ و پدر بزرگم صدای قطره های باران صدای سماور صدای نغمه های پرنده ها چه زیباست صدای بچه ها که در حیاط خانه کنار حوض بازی میکنن پدرم که از سر کار میاید مادرم که خانه را تمیز میکند امیدوارم از متنی که نوشتم رازی باشید من دختر ۱۲ ساله هستم خیلی خیلی خوشحال میشم که ببینم که اولین نفرم بودن اینکه از خود رازی و مغرور باشم♥♥♥

  0
  محمد 2 سال قبل

  جون😘😘

  ابولفضل 2 سال قبل
  4

  خیلی عالیه😘😘

  ابولفضل 2 سال قبل
  0

  خیلی خوبه

  لیلا 2 سال قبل
  1

  خیلی عالی است

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید