توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چند روز بعد از تاخیر پریود بی بی چک جواب میده

  1 بازدید

  چند روز بعد از تاخیر پریود بی بی چک جواب میده را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  بی بی چک چند روز بعد از تاخیر پریود جواب می دهد | تریبون آزاد

  چه زمانی باید بی بی چک انجام بدهید

  بی بی چک به چه نحوی کار می کند

  آیا فکر می کنید که ممکن است باردار باشید؟

  حتی در صورتی که از موثرترین روش های کنترل تولد استفاده کنید، همواره یک احتمال خطا وجود دارد. در حالت کلی، فقط یک اسپرم منجر به بارداری تخمک می شود. تشخیص مربوط به صورت گرفتن بارداری، به راحتی انجام دادن بی بی چک بدون مجوز پزشک (OTC) می باشد.

  معمولا در بی بی چک های OTC، ادرار شما برای بررسی وجود داشتن هورمون هایی بررسی می شود که گونادوتروپین کورونیک انسانی[۱] (HCG) نامیده می شوند (هورمون هایی که در مراحل اولیه بارداری و توسط جفت جنین ایجاد می شوند). HCG فقط در صورت باردار بودن شما وجود خواهد داشت.

  این هورمون فقط در صورتی انتشار می یابد که یک تخمک باردار شده به قسمت بیرونی رحم و یا لایه رحمی شما بچسبد.

  روش های زیادی برای جمع آوری ادرار شما برای آزمایش وجود دارد. بر اساس نوع آزمایشی که انتخاب می کنید، شما باید:

  بر اساس بیانیه کلینیک کلیولند، در صورتی که آزمایش ها بعد از صورت نگرفتن پریود انجام شوند، در ۹۹ درصد از موارد موثر خواهند بود.

  بهترین بخش عبارت از این است که شما می توانید این آزمایش ها را در حریم خصوصی خانه خودتان انجام بدهید. ابزار آزمایش را باز کنید، دستورالعمل ها را اجرا کند و به میزان مدت زمان بیان شده صبر کنید تا نتایج را مشاهده کنید.

  بعد از سپری شدن زمان توصیه شده، آزمایش ها نتایج شما را به یکی از روش های زیر نشان خواهد داد:

  چه زمانی می توانید بی بی چک انجام بدهید؟

  شما برای انجام دادن بی بی چک، باید تا یک هفته بعد از پریود صورت نگرفته منتظر بمانید تا آزمایش شما نتایج دقیقی را داشته باشد.

  در صورتی که نخواهید تا زمان صورت نگرفتن پریود صبر کنید، حداقل باید یک یا دو هفته بعد از رابطه جنسی صبر کنید. در صورتی که باردار باشید، نوزاد شما به یک زمان نیاز دارد تا سطوح قابل مشاهده از HCG رشد پیدا کند. معمولا این مورد هفت تا ۱۲ روز بعد از کاشت موفق تخمک طول می کشد.

  در صورتی که آزمایش در مراحل اولیه سیکل شما و بسیار زود صورت بگیرد، ممکن است که نتایج به دست آمده نادقیق باشند.

  در ادامه یک سری از علائم بیان شده است که باید در بی بی چک داشته باشید بیان می شوند.

  یکی از علائم اولیه و قابل اطمینان مربوط به بارداری، صورت نگرفتن پریود می باشد.

  در صورتی که سیکل خودتان را به دقت مشخص نکرده باشید، تعیین کردن تاخیر در پریو سخت خواهد بود. اکثر زنان دارای سیکل قاعدگی ۲۸ روزه می باشند. در صورتی که بیش از یک ماه از آخرین پریود شما گذشته باشد، حتما یک آزمایش بدهید.

  در نظر داشته باشید که در برخی مواقع به دلیل استرس، رژیم غذایی، ورزش یا شرایط بالینی خاص ممکن است که پریود شما تاخیر داشته باشد و یا صورت نگیرد.

  همچنین در صورتی که نسبت به بارداری خودتان شک داشته باشید، به جریان خونی خودتان توجه کنید. تجربه کردن خونریزی دارای رنگ روشن یا خونریزی به صورت نقطه ای در هفته های اول بارداری رایج می باشد؛ این خونریزی در زمان کاشت تخمک در بخش عمیق تر لایه رحمی صورت می گیرد. نسبت به هر نوع تغییر ایجاد شده در رنگ، بافت یا مقدار خون توجه کنید.

  در صورتی که دارای خونریزی باشید و بی بی چک شما مثبت باشد، حتما با یک پزشک مشورت کنید.

  کاشت تخمک همچنین منجر به ایجاد احساسی شبیه به گرفتگی عضلانی قاعدگی می شود. در مراحل اولیه بارداری، ممکن است که احساس ناراحتی داشته باشید و فکر کنید که پریود به صورت موقتی صورت می گیرد، ولی بعد از آن هیچ وقت صورت نگیرد.

  در صورت وجود این شرایط آزمایش بدهید. سطح هورمون ها در زنان مختلف و در طول دوره بارداری متغیر می باشند.

  همزمان با اینکه بارداری شما منجر به تولید استروژن و پروژسترون بیشتری می شود، این هورمون ها شروع به ایجاد تغییراتی در بدن شما می کنند تا از رشد بدن شما حمایت کنند.

  به دلیل افزایش جریان خونی، ممکن است که سینه های شما حساس تر شود و بزرگتر به نظر برسد. ممکن است که نوک پستان شما آسیب ببیند و رگ های موجود در زیر پوست شما تیره تر به نظر برسد.

  به دلیل اینکه اکثر زنان در روزهای منتهی به پریود احساس ناراحتی در قسمت سینه می کنند، این علائم همواره نشان دهنده بارداری نخواهند بود.

  بارداری اولیه علاوه بر  گرفتگی عضلانی و ایجاد ناراحتی در سینه شما، می تواند منجر به موارد زیر شود:

  در هفته های بعدی و قبل از اینکه سطح HCG شما در اواخر سه ماهه اول به یک سطح بیش از حدی برسد، این علائم شدیدتر خواهند شد. شما نسبت به خودتان شناخت دارید، بنابراین باید به بدن خودتان توجه کنید. هر نوع علائم فیزیکی غیرمعمول می تواند شما را به انجام دادن بی بی چک ترغیب کند.

  داروهای  کنترل تولد، کاندوم ها و سایر ابزار های پیشگیری هیچ وقت نمی توانند به صورت ۱۰۰ درصد از بروز بارداری پیشگیری کنند. به بیان دیگر، همواره یک شانس محدودی برای باردار شدن وجود دارد و میزان مراقبت شما هیچ نقشی ندارد.

  با وجود اولویت های کنترل تولد، در صورتی که یکی از علائم بیان شده را تجربه کنید، حتما یک بی بی چک داشته باشید.

  همچنین معایب و خطاهای انسانی می توانند منجر به بارداری ناخواسته شوند. یادآوری مصرف روزانه داروهای کنترل تولد می تواند سخت باشد. بر اساس طرح والدینی برنامه ریزی[۲]، در صورتی که زنان از داروهای کنترل تولد بر مبنای راهنمای بیان شده استفاده نکنند، از هر ۱۰۰ نفر ۹ نفر دچار بارداری خواهد شد.

  کاندوم ها می توانند سوراخ یا پاره شوند یا به صورت نادرست استفاده شوند. بر اساس طرح والدینی برنامه ریزی، در بین زنانی که از کاندوم ها برای کنترل بارداری استفاده می کنند، هر ساله ۱۸ زن از ۱۰۰ زن دچار بارداری می شوند.

  در صورتی که نسبت به ناموفق بودن روش های پیشگیری شک داشته باشید، در مورد روش های پیشگیری جایگزین، همانند ابزار های درون رحمی[۳] (IUD) با پزشک خودتان مشورت کنید. بر اساس طرح والدینی برنامه ریزی شده، در بین زنانی که از IUD برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، در بین هر ۱۰۰ نفر، کمتر از یک نفر دچار بارداری می شوند.

  زمانی که شک داشته باشید، بی بی چک انجام بدهید!

  زنان فعال از نظر جنسی در طول سال هایی که تولید مثل می کنند، حتی با وجود استفاده از روش های پیشگیری، هر ماه می توانند باردار شوند. یک سری سیگنال های خاصی وجود دارند که بدن شما می تواند بفرستد و شما را ترغیب به بی بی چک بکند.

  برای اینکه بهترین نتایج را بدست بیاورید، هر بار که فکر کنید پریود شما صورت نگرفته است، بی بی چک انجام بدهید. بی بی چک را در اول صبح انجام بدهید یا آزمایش را به مدت چند ساعت انجام بدهید تا میزان غلظت هورمون HCG که در بی بی چک اندازه گیری می شود، افزایش پیدا کند.

  بی بی چک در اول صبح نسبت به مراقبت مناسب از خودتان اطمینان حاصل می کند، و در صورت امکان مراقبت والدینی از نوزاد شما هم صورت می گیرد. در مواردی که بی بی چک نتایج مثبتی داشته باشند، در سریع ترین زمان ممکن با پزشک خودتان ملاقات داشته باشد تا در رابطه با گزینه های موجود و اقدامات بعدی با وی مشورت کنید.

  سوال: بی بی چک های خانگی تا چه حدی دقیق می باشند؟

  پاسخ: بی بی چک های خانگی (HPTها) کاملا دقیق می باشند. آنها از طریق پیدا کردن گونادوتروپین کوریونیک انسانی (HCG) در ادرار، که در زمان بارداری ایجاد می شوند، تشخیص خودشان را انجام می دهند.

  با این وجود، برند های مختلف بی بی چک ها می توانند مقادیر مختلفی از هورمون را شناسایی کنند. در مراحل اولیه بارداری، مقدار HCG بسیار پایین می باشد و باعث می شود که برخی از HPT ها به صورت اشتباه، نتایج منفی را گزارش کنند. در صورتی که نتیجه منفی بگیرید و همچنان در طول چند روز پریود نداشته باشید، دوباره باید بی بی چک را انجام بدهید.

  منبع:کانون مشاوران ایران

  [۱] human chorionic gonadotropin

  [۲] Planned Parenthood

  [۳] Intrauterine devic

  مناسب ترین زمان استفاده از بی بی چک برای گرفتن جواب دقیق

  مناسب ترین زمان استفاده از بی بی چک برای گرفتن جواب دقیق

  اگر شما در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید و یا اگر به تازگی رابطه جنسی محافظت نشده ای با همسر خود داشته اید، احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود خواهد آمد که آیا من باردار هستم و یا نه؟ در ابتدا، لازم است بدانید که سریع ترین راه برای گرفتن پاسخ مطمئن در مورد این سوال، استفاده از بیبی چک است. اما چگونه باید بفهمید که بهترین و مناسب ترین زمان را برای انجام آزمایش خانگی بیبی چک به منظور تشخیص بارداری خود انتخاب کرده اید؟

  مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک چه زمانی است؟

  اولین باری که یک زن می تواند از بیبی چک استفاده کند، زمانی است که او پریود خود را از دست داده و یا در انجام مقاربت جنسی با همسر خود افراط نموده باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های جوان در حال تلاش برای داشتن یک نوزاد هستید و دوره ماهانه یا پریود خود را از دست داده اید، ممکن است نخواهید که برای به دست آوردن جواب قطعی وضعیت بارداری خود، به اندازه کافی صبر کنید. در چنین شرایطی، می توانید با انجام تست بیبی چک، در کمترین زمان ممکن از وضعیت بارداری خود آگاه شوید. اما اگر شما هم جزء خانم هایی هستید که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد جدید بوده و رابطه جنسی فعالی را هم پشت سر گذاشته اید، از طرفی هم اگر در چنین شرایطی در مورد وضعیت بارداری خود نگران هستید و دلتان می خواهد تا جواب دقیق تری به دست آورید، انجام آزمایش خون به شما توصیه می شود..

  هر چند که زمان استفاده از بیبی چک بسیار مهم است، اما داشتن اطلاعات کافی در مورد چگونگی به کار بردن این بیبی چک ها نیز به همان قدر حائز اهمیت می باشد.

  این نکته بسیار مهم است که فرد استفاده کننده از بیبی چک، زمان دقیق و مناسب به کار بردن این کیت ها را بداند، چون اگر زنی خیلی زودتر از موعد مقرری که بر روی برچسب بیبی چک عنوان شده است، اقدام به دیدن وضعیت بارداری خود کند، نتیجه مثبتی را دریافت نخواهد کرد، حتی اگر باردار باشد. پس، به خاطر بسپارید که زمان بندی مناسب در مورد استفاده از کیت های تست بارداری خانگی از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که نتیجه به دست آمده بستگی شدیدی به زمان درست استفاده از آن دارد. پس، اگر خانمی زودتر و یا دیرتر از موعد مقرر، بیبی چک را مورداستفاده قرار دهد، ممکن است نتایج تست حاملگی او دقیق نباشد.

  زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، باید این نکته مهم را به یاد داشته باشند که اگر از کیت های تست بارداری خانگی در موعد مقرر استفاده نکنند، جواب آزمایش آن ها منفی و کاذب خواهد بود، حتی اگر او باردار باشد. در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست آمده از بیبی چک می تواند وضعیت روحی و روانی خانم را به چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟هم بریزد، چون بسیار استرس زا خواهد بود. در این حالت، مشکل اساسی این خواهد بود که وجود استرس، بیشتر از قبل سبب به تاخیر افتادن دوره ماهانه فرد شده و او را سردرگم و گیج خواهد کرد.

  اگر در زمان مناسب از بی بی چک استفاده نکنید و در زمانی زودتر از موعد درج شده بر روی آن استفاده کنید، حتی اگر کیت تست بارداری بسیار هم حساس باشد، ممکن است نتیجه اشتباهی به شما بدهد، چون در روزهای آغازین دوران بارداری، میزان هورمون HCG در ادرار فرد بسیار کم بوده و حتی بیبی چک های حساس هم قادر به تشخیص آن نخواهند بود. مسلم است که در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست خواهد آمد، حتی اگر شما حامله باشید.

  پس، هنگامی که فردی دوره ماهانه خود را از دست می دهد، باید به مدت یک تا دو هفته بعد از آن صبر کند، تا شانس بیشتری برای به دست آوردن جواب دقیق تر و نزدیک به واقعیت داشته باشد، حتی اگر فرد بتواند حدود دو هفته بعد از تخمک گذاری در بدن خود صبر کرده و سپس از بیبی چک استفاده کند، شانس او در به دست آوردن نتیجه درست بسیار بالاتر خواهد بود.

  اگر به عنوان یک زن جوان رابطه جنسی محافظت‌نشده داشته باشید، ممکن است باردار شوید! در این مرحله، یکی از مشکلات متداول زنان، از دست دادن دوره قاعدگی یا به تاخیر افتادن قاعدگی است. در واقع، خانم جوان شک می‌کند که آیا حامله است یا نه. در چنین مواردی، زنان مشتاق خرید کیت تشخیص بارداری (بی بی چک) از دارخانه‌ها هستند. اما آیا همه زنان می‌توانند آزمایش بارداری خانگی را به درستی در منزل انجام دهند؟ در ادامه این مقاله، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین زمان انجام بی بی چک را دانسته و خطوط مختلف موجود بر روی بیبی چک خانگی را دریابید.

  هفده علامت بارداری قبل از دست دادن پریود، میتواند به شما در تشخیص سریع بارداری کمک کند.

  انواع بی بی چک و زمان استفاده از آنها:

  در ابتدا، لازم است بدانید که تمام بی بی چکها با شناسایی میزان هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (و یا هورمون بارداری) در نمونه ادرار، وضعیت بارداری شخص استفاده کننده را مشخص می کنند. معمولا، اکثر بیبی چک ها، بدون اشتباه حامله بودن و یا نبودن فرد استفاده کننده را به او نشان می دهند.

  علاوه بر این موارد برخی از بیبی چک ها در مقایسه با بقیه کیت ها حساس بوده و قادر هستند که هر چه سریع تر، میزان هورمون بارداری را در ادرار فرد مورد نظر تشخیص دهند. همچنین، بعضی دیگر از کیت هایی که حساس تر هستند، قادر به تشخیص وجود میزان پایین تری از هورمون بارداری، حتی چهار روز قبل از زمان از دست دادن دوره ماهانه و یا هفت روز بعد از حذف آن در بدن زنان هم می باشند.

  شما به عنوان یک فرد استفاده کننده از بیبی چک می توانید در مواقع استفاده از نمونه های حساس این کیت ها، تنها برچسب روی آن را خوانده و در مورد وضعیت بارداری خود، اطلاعات لازم را به دست آورید. اما اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر می خواهید که طیف وسیعی از ادرار خود را اندازه گیری کنید، بیبی چک مخصوصی در دسترس شما قرار دارند که نتیجه درست را در کمترین زمان ممکن مشخص می کنند.

  تست بارداری چیست و چگونه انجام میشود؟

  آزمایش‌های بارداری برای نشان دادن هورمون حاملگی (گونادوتروپین کورونی (hCG)) در ادرار زنان انجام می‌شود. این هورمون پس از انجام عمل تخمک‌ گذاری و لقاح آن در رحم زنان، آزاد شده و در طی دو تا سه روز دو برابر می‌شود. پس، زنان می‌توانند با انجام تست بارداری در خانه با کمک وسیله‌ای به نام بی بی چک OB-GYN میزان این هورمون را در ادرار خود مشخص کنند. کیت تست بارداری خانگی در همه داروخانه‌ها موجود می‌باشد! اما اگر بخواهید این تست را در خانه انجام دهید، باید مطمئن شوید که همه دستورالعمل‌ها درج‌شده بر روی بروشور آن را به درستی دنبال می‌کنید.

  با وجود این که بارداری زنان به کمک OB-GYN مشخص می‌شود، اما در هنگام مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان، او نمونه خون فرد را مورد آزمایش قرار می‌دهد، زیرا آزمایش خون در تشخیص بارداری زنان نسبت به آزمایش ادرار دقیق‌تر عمل می‌کند.

  بهترین زمان استفاده از بی بی چک بعد از دست دادن پریود است؟

   اگر در مورد زمان انجام آزمایش برای تشخیص روند بارداری در بدن خود شک دارید، بدانید که می‌توانید این آزمایش را یکبار در زمان از دست دادن چرخه قاعدگی ماهانه خود انجام دهید، زیرا این وسیله گاهی اوقات چند روز قبل از تاریخ تعیین‌شده نیز به درستی کار می‌کند. همانطور که گفته شد، کیت حاملگی، ترشح هورمون گونادوتروپین کورونی در ادرار زنان را در دوران بارداری تشخیص می‌دهد. ولی فراموش نکنید که بدن زنان ممکن است این هورمون را حتی قبل از حذف دوره قاعدگی خود، یعنی بلافاصله بعد از لقاح یافتن تخمک نیز تولید کند.

  با این حال، احتمال دارد که آزمایش بارداری خانگی، قبل از حذف پریود زنان نتیجه نادرستی ندهد. در برخی موارد، حتی ظهور نتیجه مثبت در این آزمایش نیز نمی‌تواند درست باشد، زیرا ممکن است با سقط جنین هنوز هم هورمون بارداری در ادرار مادر باقی مانده باشد. بنابراین، به عنوان یک خانم جوان و بی‌تجربه صبر کنید تا چند روز از تاخیر پریود شما بگذرد تا بتوانید نتیجه درستی را به دست بیاورید.

  چه زمانی نتیجه بی بی چک کاملا دقیق است؟

  همه ابزارهای تست‌ حاملگی دارای صفحه مخصوصی هستند که برای تعیین بارداری زنان استفاده می‌شود. میزان دقت این نوع کیت‌ها  99٪ بوده و بهترین زمان برای انجام آزمایش حاملگی، صبح اول وقت است، زمانی که ادرار بیشتر از زمان دیگر در مثانه مادر جمع شده و مواد موجود در آن کاملا متمرکز می‌باشد. در واقع، اگر آزمایش بارداری خیلی زودتر از زمان تاخییر قاعدگی انجام گیرد، ممکن است نتیجه نادرست نشان دهد! همچنین، یادتان باشد که قبل از مصرف هر نوع بی بی چکی به تاریخ انقضای آن هم دقت کنید، زیرا این موضوع نیز در نمایش جواب درست آزمایش بسیار مهم است. میزان دقت آزمایش‌های خانگی زنان به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

  در مرحله نخست، لازم است فرد با دقت دستورالعمل‌های درج‌شده بر روی بروشور کیت بارداری را مطالعه کرده و آن‌ها را دنبال کند، زیرا در این بروشور، زمان درست انجام آزمایش بارداری شده است که باید به آن دقت کرد.

  وقتی عمل تخمک‌گذاری در بدن مادر صورت می‌گیرد، مدتی طول می‌کشد تا تخمک لقاح‌یافته در دیواره رحم مادر جایگزین شود. به همین دلیل، شما نمی‌توانید زودتر از موعد درج‌شده بر روی بروشور کیت‌های تست بارداری آن را مورد استفاده قرار دهید. جالب است بدانید که برای انجام این نوع تست، هرگز دیر نیست! چون چند روز پس از تخمک‌گذاری، جواب آزمایش دقیق‌تر از قبل خواهد بود.

  علادم زودرس بارداری قبل از انجام تست بی بی چک:

   زنان جوان به جای نگران شدن در  مورد روند حاملگی خود، قبل از انجام دادن آزمایش خانگی می‌توانند به برخی از نشانه‌های بارداری در بدن خود توجه کنند. برخی از علائم اولیه بارداری در بدن زنان عبارتند از:

  البته فراموش نکنید که این علائم در هفت تا ده روز اول پس از انجام عمل تخمک‌گذاری در بدن زنان مشاهده می‌شود. اگر از وجود علائم ذکر شده در بدن خود، بعد از انجام عمل تخمک‌گذاری مطمئن نیستید، می‌توانید تست بارداری را زودتر از موعد ذکر‌شده بر روی بروشور آن انجام دهید. در نهایت، یادتان باشد که قبل از انجام آزمایش، شما باید در مورد انواع مختلف آزمایش‌های حاملگی که در دسترس همگان است ، اطلاعات کاملی به دست آورید.

  چه مدت طول می‌کشد تا بی بی چک، بارداری را تشخیص دهد؟

   زنان جوان می‌توانند زمان استفاده از بی بی چک نتایج آزمایش انجام‌گرفته  را بعد از پنج تا ده دقیقه بخوانند. هر خطی که بعد از ده دقیقه ظاهر شود، گمراه‌کننده بوده و شما باید آن را نادیده بگیرید. همچنین، خواندن زودتر از پنج دقیقه این نتایج نیز جواب نادرستی را به شما می‌دهد.

  اگر کیت‌های تست بارداری خانگی، نتیجه مثبت را به شما نشان داد، شما باید منتظر ظاهر شدن خط دوم (برای کنترل درستی جواب آزمایش قبلی) باشید. معمولا خط دوم بعد از اینکه نمونه ادرار از روی نوار عبور کرد، خود به خود ظاهر می‌شود. البته این نوع تست‌ها دو پنجره جداگانه دارند که اگر نتیجه ازمایش مثبت باشد، خطوط باید در هر دو پنجره ظاهر شود. برخی از کیت‌های تست بارداری فقط دارای یک پنجره خاص برای نشان دادن نتیجه حاملگی زنان هستند.گاهی نیزخط کم رنگ در بی بی چکظاهر میشود که خانم ها در سر دو راهی قرار می دهد، در بعضی موارد، ممکن است شما باردار نباشید، اما جواب آزمایش، نتیجه مثبتی را نشان دهد.

  دلایل مثبت شدن کاذب بی بی چک چیست؟

  تعداد زیادی از آزمایشات بارداری‌ اولیه زنان که قبل از تاخیر پریود (قاعدگی) انجام می‌گیرد، نتایج نادرستی خواهد داد، زیرا مدتی طول می‌کشد تا تخمک لقاح‌یافته در دیواره رحم مادر جایگزین شود. علاوه بر این موارد، زنانی که تحت درمان ناباروری قرار می‌گیرند، ممکن است نتیجه آزمایش مثبت کاذب را در طی ده روز بعد از آخرین درمان بخود مشاهده کنند.

  اگر نتیجه آزمایش کیت‌های بارداری خانگی شما منفی باشد، کیت فقط خط کنترل را نمایش می‌دهد؛ به غیر از آن، چیز دیگری نشان نخواهد داد. در چنین شرایطی، فرد می‌تواند یک هفته بعد، دوباره برای بررسی روند حامله بودن خود، آزمایش را تکرار کند. در بعضی موارد، ممکن است حتی با منفی بودن نتیجه آزمایش، شما  باردار باشید.

  دلایل منفی شدن کاذب بی بی چک چیست؟

  مناسبترین زمان دادن آزمایش خون تشخیص بارداری چه زمانی است؟

   آزمایش خون در مراکز پزشکی یا کلینیک‌ها انجام  شده و بسیار دقیق می‌باشد. با این حال، این نوع آزمایش کمتر از آزمایش ادرار، برای تشخیص بارداری زنان استفاده می‌شود. خوب است زنان با مشخص کردن وضعیت بارداری خود به کمک آزمایش ادرار، برای تشخیص دقیق از آزمایش خون هم استفاده کنند، چون در شش تا هشت روز پس از انجام عمل تخمک‌گذاری، هورمون بارداری در خون مادران نیز قابل مشاهده است. با این وجود، آزمایش خون زمان بیشتری را برای ارائه نتایج بارداری نیاز دارد. دکتر متخصص زنان و زایمان معمولا یکی از دو نوع آزمایش خون را برای مشخص شدن روند بارداری زنان توصیه می‌کند:

  .آزمایش کیفی هورمونی بارداری:

   در این نوع آزمایش، نمونه خون زنان برای مشاهده وجود هر گونه علامتی از هورمون بارداری دریافت شده و مورد آزمایش قرار می‌گیرد. البته پزشکان متخصص زنان و زایمان این آزمایش را ده روز پس از حذف دوره قاعدگی زنان توصیه می‌کنند. با این حال، جالب است بدانید که تست کیفی هورمون بارداری می‌تواند سطح بارداری را حتی قبل از حذف پریود در بدن زنان تشخیص دهد.

  آزمون کمی بارداری (بتا-hCG): در این نوع آزمایش، مقدار دقیق هورمون بارداری در نمونه خون زنان اندازه‌گیری شده و حتی با پایین بودن بیش از حد هورمون بارداری در مراحل اولیه حاملگی نیز درست کار می‌کند. همچنین، این نوع آزمایش خون در ترکیب با سایر آزمایشات، برای جلوگیری از بروز احتمالی حاملگی خارج رحمی یا حاملگی در لوله‌های فالوپ و نظارت بر سیستم بدن مادر پس از سقط جنین انجام می‌شود.

  آزمایش خون، با وجود دقیق بودن بسیار خسته‌کننده است. تست بارداری خانگی بلافاصله جواب آزمایش را به زنان مشتاق می‌دهد. شما به عنوان یک زن جوان که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، باید یک قرار ملاقات با دکتر خود داشته و پس از مشخص شدن روند بارداری توسط بی بی چک، نمونه خون خود را به آزمایشگاه داده و منتظر نتیجه نهایی آن باشید.

  اگر علاقه دارید جنسیت جنینتان را حدس بزنید ، 21 علامت دختر بودن جنین بدون سونوگرافی و اگر این علائم را دارید، جنین شما پسر است را حتما بخوانید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  بی بی چک چند روز بعد از تاخیر پریوذی جواب میده

  بی بی چک چند روز بعد از تاخیر پریوذی جواب میده

  عفونت مجاری ادرار دارید؟ عفونت شما موقتی خوب میشود و دوباره باز میگردد؟  

  داروی کانفرون بیونوریکا آلمان مشکل شما را برطرف می کند. 

  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  کژال 16 روز قبل
  0

  من دوره پریودیم ۲۳ روزه هس الان ۶ روز تاخیر داشتم تست زدم منفی بود ایا ممکنه باردار باشم؟؟

  علی 2 ماه قبل
  0

  مطالب عالی و جامع بود ممنون

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید